Traficul pe Camcontacts si Imlive

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Strawberry07
Mesaje: 25
Membru din: 27 Iun 2014, 10:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cum va merge Camcontacts si Imlive in a doua parte a lunii iunie? Sunt la Glamour pe CC si aici e cam moooooort...degeaba schimb poze HD, descrierea toate cele si am si 4.5stele, orice n-as face nu merge :( si nu- mi intra lumea cu zilele.. si cand intra sta doar 5 secunde si numai membri de pe affliates... Mi-a intrat recent cineva dar prin referral.... in rest zero barat...Imi puteti da ceva sfaturi ca sa fac sa miste cat de cat? Mai stau si pe Imlive pe ShyGirl unde am 5 stele...merge si ala ff slab de tot iar in FlC lor numai beggeri ultima vreme... iar de 3 zile 0...parca au intrat toti in pamant :)))))
ma gandeam sa mai incerc LJ sau MFC dar mi-as dori si lea sa mearga cat decat de asta apelez la voi in speranta unui sfat :P
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Strawberry07 scrie:Cum va merge Camcontacts si Imlive in a doua parte a lunii iunie? Sunt la Glamour pe CC si aici e cam moooooort...degeaba schimb poze HD, descrierea toate cele si am si 4.5stele, orice n-as face nu merge :( si nu- mi intra lumea cu zilele.. si cand intra sta doar 5 secunde si numai membri de pe affliates... Mi-a intrat recent cineva dar prin referral.... in rest zero barat...Imi puteti da ceva sfaturi ca sa fac sa miste cat de cat? Mai stau si pe Imlive pe ShyGirl unde am 5 stele...merge si ala ff slab de tot iar in FlC lor numai beggeri ultima vreme... iar de 3 zile 0...parca au intrat toti in pamant :)))))
ma gandeam sa mai incerc LJ sau MFC dar mi-as dori si lea sa mearga cat decat de asta apelez la voi in speranta unui sfat :P
Cele doua siteuri catre care ti-ai indreptat atentia sunt foarte diferite unul de celalalt si este indicat sa lucrezi pe websiteul cel mai apropiat ca stil comparativ cu ce ai lucrat pana acum si acel website este LiveJasmin.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Strawberry07
Mesaje: 25
Membru din: 27 Iun 2014, 10:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ms pt raspuns desi nu prea am inteles :D eu intrebam ce se intampla cu aceste 2 site-uri si daca mai este cineva in my situation :P sa-mi dea un tip sa mearga.. Stiu ca sunt diferite unul e cu free si altul fara free dar ma descurcam ok intr-o vreme mai ales cu Imlive...mai ales ca imlive imi mergea ok regular mode si acum e slowwwww iar de CC numai zic ca e mort de 1saptamana.Ma cramponsasem pe ele 2 pt ca sunt genul mai softcore si ambele au categorii shy
Cat despre jasmin si mfc ma gandeam sa le incerc daca Iml si CC mi se "scufunda" la moment
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Glamour se referea la MFC si LiveJasmin ca sunt foarte diferite intre ele dar LiveJasmin e oarecum asemanator cu ce esti obisnuita. MFC e mult diferit.
E greu sa-ti dea cineva tips cand nu stie nimic despre tine. Singurele tips ar fi cele general valabile iar de acestea e plin forumul si nu am face decat sa repetam aceleasi lucruri.
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

SFG2707 scrie:Glamour se referea la MFC si LiveJasmin ca sunt foarte diferite intre ele dar LiveJasmin e oarecum asemanator cu ce esti obisnuita. MFC e mult diferit.
E greu sa-ti dea cineva tips cand nu stie nimic despre tine. Singurele tips ar fi cele general valabile iar de acestea e plin forumul si nu am face decat sa repetam aceleasi lucruri.

Multumesc de completare SFG, recitind ce am scris am observat ca nu am fost ff explicit de aici si confuzia care a aparut.

@Strawberry07 daca vrei sa incerci ceva recomand livejasmin pentru ca MFC este mult mult prea diferit fata de ce siteurile cu care esti tu obisnuita.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Strawberry07
Mesaje: 25
Membru din: 27 Iun 2014, 10:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

MFC e un site cu care am lucrat la studio acum4 ani la fel ca si jasmin.Dupao lunga pauza de 4 ani vreau sa le incerc din nou de data asta independent, de fapt sunt obisnuita cu toate genurile de site-uri :)) merg pe premisa ca un model bun face performanta pe orice site.Clar stiu ca nu se combina MFC+ LJ, vreau sa le incerc separat sa vad cum imi merg...important pt mn e sa nu stau pe loc sa iau masuri :P
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Strawberry07 scrie: ... merg pe premisa ca un model bun face performanta pe orice site ...


Pai atunci sau tu nu esti un model bun ( ai deschis un subiect spunand ca nu-ti merg doua site-uri, deci rezulta ca nu faci performanta ) sau premisa ta ar trebui putin ajustata ;-) :mrgreen:
Good luck!
Avatar utilizator
vdt85
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 14 Apr 2011, 04:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Isi vor reveni... la CC si Iml ma refer...CC este baza la mine si da, de vreo 2 saptamani e mult mai slab decat deobicei. dar oare de ce crezi? este campionatul mondial de fotbal! cu 3-4 meciuri pe seara, cand europenii sunt innebuniti dupa fotbal, logic ca este slab. am membrii regulari care vin in video si spun la un moment dat: "gata plec, ca a inceput meciul" :)) am ajuns sa stau online cate 12 ore ca sa-mi ating targetul. cel putin la mine, nu intra mai nimeni in timpul meciului, la CC ma refer. cum se termina meciul, hop apar si membrii. si banuiesc ca asa va fi pana la sfarsitul campionatului. este cald afara, ies la terase cu prietenii, mai vad un meci, mai stau la o bere... de la jumatatea lui iulie isi va reveni, sunt sigura de asta.
Strawberry07
Mesaje: 25
Membru din: 27 Iun 2014, 10:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc frumos vdt85 pt raspuns in sfarsit un raspuns clar la intrebarea care am pus-o.
SFG2707 nu sunt un model slab, doar saptamanile astea a scazut incredibil de mult traficul pe aceste doua site-uri mai ales ca sunt genul softcore si vroiam sa stiu daca mai e cineva in situatia mea :P oricum m-am lamurit in sfarsit :D
Multumesc pt raspunsuri si sa aveti o zi frumoasa :-* :P
Avatar utilizator
vdt85
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 14 Apr 2011, 04:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

N-ai pentru ce. la mine s-a pustiit pe CC exact din prima zi de campionat. cunosc cateva modele care fac bani pe site si sunt in acceasi situatie. traficul fiind format din multi europeni, a scazut... am fost uimita sa observ si cati americani se uita la fotbal, mai ales de cand USA s-a califica in optimi... m-am bucurat degeaba cand Anglia s-a dus acasa ca ai naibii tot se uita la meciuri :))
Strawberry07
Mesaje: 25
Membru din: 27 Iun 2014, 10:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vdt85 si Imlive cum iti merge zilele astea?
Avatar utilizator
SummerHill
Mesaje: 38
Membru din: 29 Noi 2013, 17:57
Localitate: London
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ca si voi, CC-ul este pentru mine site-ul de baza, unde am cei mai multi regulars, etc etc....Si da, incepand cu a 2 perioada a lunii iunie si la mine traficul e cam de tot rasul, prima perioada a fost wow,tinand cont de faptul ca a fost si ziua mea de nastere, multi regulars au dat navala sa ma felicite, etc etc...Si asta a fost cand s-a inceput campionatul...Nu pot sa zic ca e chiar asa de grav traficul dar totusi e slab comparativ cu perioada trecuta...Si asta e, mai e nitel si se termina, apoi vor veni perioadele de concedii, unde iar vom avea ceva de tras...Tot raul spre bine...Cat despre Imlive nu am idee, am renuntat la el in ianuarie si am inceput sa stau pe Steamate, pe care-l consider al 2 site de baza...Capul sus si nu renunta la CC, da-le mailuri, keep in touch cu ei, etc etc:)
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”