Transfer bancar

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
JoanaJ14
Mesaje: 21
Membru din: 31 Mai 2014, 14:32
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello,

As dori sa stiu cat de safe este sa alegi metoda de plata prin transfer bancar, avand in vedere ca un card Payoneer ajunge in aproximativ o luna, nu as vrea sa stau degeaba pana atunci. Conteaza ce banca alegi pt acesta metoda de plata?
SoulCams Models Studios wanted
nudaunume
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 108
Membru din: 01 Feb 2014, 20:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello !

Eu unu sunt multumit de Payoneer. Cred ca iti vireaza mai repede banii asa. Cardul ajunge de obicei mai repede de 1 luna ,dar poate ai ghinion. Daca vorbesti de Livejasmin ,acolo oricum banii ii baga cam dupa 3 saptamani dupa ce ai incheiat sesiunea deci oricum "stai degeaba".
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

in Ro , 99% din banci se misca in dorul lelii , ia in calcul ca pe langa duarta medie de cateva zile per transfer de la 2 la 4 zile, depinde tara , momentul , trimiterii banilor , bancile de legatura din celalate tari , multitudinea de zile libere , de Paste , Craciun , Rusalii , ne Rusalii , 1 mai , etc , de exemplu acum vreo 2 ani s-au inkis schimburile valutare vineri la 12 caci duminica era Pastele si banutii au intrat in centrala bancii dar pt ca nu se mai faceau schimburi valutare , au stat in banca de vineri pana miercurea urmatoare

sub nici o forma nici o banca din Ro nu se misca la fel de normla ca payo
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Daca alegi o banca inseamna ca alegi sa lucrezi si legal, platind impozite pe banii incasati :)
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
JoanaJ14
Mesaje: 21
Membru din: 31 Mai 2014, 14:32
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nudaunume scrie:Hello !

Eu unu sunt multumit de Payoneer. Cred ca iti vireaza mai repede banii asa. Cardul ajunge de obicei mai repede de 1 luna ,dar poate ai ghinion. Daca vorbesti de Livejasmin ,acolo oricum banii ii baga cam dupa 3 saptamani dupa ce ai incheiat sesiunea deci oricum "stai degeaba".

Deci, mai bine astept.
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Astepti cardul dar intre timp lucrezi :wink:
In functie de site-ul/urile pe care alegi sa lucrezi e posibil sa trebuiasca sa astepti 1-2-3 saptamani din momentul in care se incheie perioada pana sa iti intre banii.
Deci nu sta, lucreaza!
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

JoanaJ14 scrie:Hello,

As dori sa stiu cat de safe este sa alegi metoda de plata prin transfer bancar, avand in vedere ca un card Payoneer ajunge in aproximativ o luna, nu as vrea sa stau degeaba pana atunci. Conteaza ce banca alegi pt acesta metoda de plata?
- Orice plata prin transfer bancar e "safe" .
-Depinde cum ai noroc , mie cardul Pay mi-a sosit in 5(cinci) zile .
-Nu prea conteaza ce banca alegi pt transfer bancar , dar poti alege intre BCR /BRD/Raiffeinsen .Trebuie doar sa-ti faci cont in valuta . Oricum si cu Payoneer daca alegi sa-ti iei banii de la ghiseu , tot aia e ca si in cazul extragerii de la bancomat, in sensul ca operatiunile exista acolo undeva .
Cel mai bine e sa-ti faci macar un pfa si nu-ti mai faci probleme de impozite /transferuri bancare fara" acoperire ".
Daca vrei si tii neaparat sa stii ca si cu plata prin payoneer ,cu un contabil bun care stie ce si cum sa treaca in acte e la fel de safe /legal .
Ca un exemplu : am cumparat ceva de pe eBay US cu cardul payoneer (nu cu paypal ! ) .Fiind din afara UE , e cu vama si vamesul ma pus sa-i aduc copie/ceva scanat din care sa reiasa modalitatea de plata . Incapatanat vamesul , dar i-am dus un teanc de print screen-uri si DUPA ce am mai platit inca 24% (TVA) mi-a dat bunul . .Probabil ca daca era un card emis de o banca romaneasca nu-mi mai cerea atatea hartii .Habar n-am .
Ce vreau sa spun e ca si cu cardul payoneer poti fi "legal" , fara sa te doara capul .
Daca vrei sa fii 100% legal , alegi doar transfer bancar , numai ca ai de asteptat si tu nu ai fonduri ca un studio , plus sarbatori, ce mai e la banci cum sa mai spus pe aici .
Am lungit-o cam mult , dar nu am inteles la ce te refereai cu "safe" .Probabil intre timp ti-ai facut si cont in valuta si ai aplicat si pt payo.
Bye
JoanaJ14
Mesaje: 21
Membru din: 31 Mai 2014, 14:32
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

googlefun scrie:
JoanaJ14 scrie:Hello,

As dori sa stiu cat de safe este sa alegi metoda de plata prin transfer bancar, avand in vedere ca un card Payoneer ajunge in aproximativ o luna, nu as vrea sa stau degeaba pana atunci. Conteaza ce banca alegi pt acesta metoda de plata?
- Orice plata prin transfer bancar e "safe" .
-Depinde cum ai noroc , mie cardul Pay mi-a sosit in 5(cinci) zile .
-Nu prea conteaza ce banca alegi pt transfer bancar , dar poti alege intre BCR /BRD/Raiffeinsen .Trebuie doar sa-ti faci cont in valuta . Oricum si cu Payoneer daca alegi sa-ti iei banii de la ghiseu , tot aia e ca si in cazul extragerii de la bancomat, in sensul ca operatiunile exista acolo undeva .
Cel mai bine e sa-ti faci macar un pfa si nu-ti mai faci probleme de impozite /transferuri bancare fara" acoperire ".
Daca vrei si tii neaparat sa stii ca si cu plata prin payoneer ,cu un contabil bun care stie ce si cum sa treaca in acte e la fel de safe /legal .
Ca un exemplu : am cumparat ceva de pe eBay US cu cardul payoneer (nu cu paypal ! ) .Fiind din afara UE , e cu vama si vamesul ma pus sa-i aduc copie/ceva scanat din care sa reiasa modalitatea de plata . Incapatanat vamesul , dar i-am dus un teanc de print screen-uri si DUPA ce am mai platit inca 24% (TVA) mi-a dat bunul . .Probabil ca daca era un card emis de o banca romaneasca nu-mi mai cerea atatea hartii .Habar n-am .
Ce vreau sa spun e ca si cu cardul payoneer poti fi "legal" , fara sa te doara capul .
Daca vrei sa fii 100% legal , alegi doar transfer bancar , numai ca ai de asteptat si tu nu ai fonduri ca un studio , plus sarbatori, ce mai e la banci cum sa mai spus pe aici .
Am lungit-o cam mult , dar nu am inteles la ce te refereai cu "safe" .Probabil intre timp ti-ai facut si cont in valuta si ai aplicat si pt payo.
Bye
Merci pt informatii.
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Cu multa placere .Pentru putin ,oricum :wink: .
Salutari .
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”