Discutii despre modelele neserioase!

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Avatar utilizator
consuelo
User Junior
User Junior
Mesaje: 76
Membru din: 19 Iul 2010, 21:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:D se schimba greu legile :) si ma tem ca mor pana se schimba :lol:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Mihaela scrie:Parerea mea ca model de ce nu le luati in loc de 50% luatile 80% si daca intarzie le mai luati 15% sa ramana si ele cu 5% ca le ajunge , eu zic ca asa este cel mai bine si stiti de ce ptr ca o sa dispareti voi studiourile astea de 5lei, deci ma repet nu uitati sa nu le dati la modele mai mult de 5% pe luna.Bafta la bani pana puneti CLOSED pe usa.
Adica sa le dam 5%?! Ce absurditate ... din 5 scazi 2 pentru curatenie si 2 pentru impozite, ce 1% nu e suficient? Bucuria de a munci nu ajunge? :lol:
body81
Mesaje: 17
Membru din: 03 Feb 2012, 13:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hmmm pareri impartite si diferite unghiuri din care se observa problema. Ownerii de studiouri se lovesc mereu de problema modelelor...in sensul in care fetele se desteapta destul de repede...si bine fac, atata timp cat investita din studio este atat de mare incat un model si-o poate permite dupa 2 luni de munca... Am vazut cateva studiouri la care, merita sa stai,cel putin din punct de vedeer tehnic si decorativ,insa majoritatea sunt facute cu investitii jenante(max1000 de euro/camera de lucru) si care isi scot investitia in 2 saptamani, si dupa 2 luni dupa ce a facut bani frumosi cu care s a dat ownerul prin cluburi ,cafenele etc.... a plecat nesimtita. Cat tupeu pe ea....s a muncit nu stiu cate ore pt a creea profilul si contul....mare nedreptatae si neseriozitate. De ce nu recunoastem clar ca videochatul nu o sa moara fara studiouri, in schimb fara modele da....iar banii aceea care i luam de la model oare nu sunt prea usor facuti? Hai sa comparam acest venit cu alte businessuri in sensul cat investim si ce profit scoatem, in cat timp ne amortizam investitia. In plus de asta muuulti owneri de studio sunt putin mafioti si interlopi...asa putin.
In ideea de legalitate si contract de munca domnilor sau doamnelor as fi curios sa vad functia pe care e trecut modelul, salariul si mai ales codul CAEN al firmei d-voastra. Ceea ce nu pot suporta este fatarnicia, si aici e plinnn.
Imi cer scuze daca v-am suparat cuc eva(de obicei adevarul supara) si sper ca nu sunt multe persoane la care le-am stricat ziua cu postul meu...insa nu m am putut abtine.
Ca o concluzie la tot ce am scris...nu va considerati sefii modelelor, sunteti colaboratori, voi sunteti caroseria masinii ele motorul si impreuna faceti un intreg, fiti domni, scoateti modelele la distractie macar odata la 2 saptamani ca....ne permitem sincer si macar odata pe saptamana nici cadouri, cand se poate fara a vrea sa ne imbogatim peste noapte. Si inca ceva....mergeti cu 35% 40% comisionul de studio ca si asa e bine....bineinteles in afara de studiourile care...chiar au investit sume mari si aduc alte beneficii modelului decat la studio faci mai mult ca este competitie si program stabilit.
Oseara placuta tuturor
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Body postul e f ff romantic realitatea e cu totul alta , poate o cunosti , poate nu , poate ai niste polite de platit si asta e o metoda ..

Eu sunt model independent , nu am lucrat intr -un studiou never , insa am prieteni care au studiouri , cu care mai colaborez , am colaborat etc ; ani de zile m-a batut gandul sa-mi deschid un studiou , am avut si aveam si o finanatare si poisbili parteneri si idei insa eu cunosc f f bine materialul uman care face vdc

Ia sa vedem : io fac o firma , deschid un studiou , bag bani in tehnica decoratiuni , toys uri , outfit uri , fac training cu fetele si ? incep discutiile
1-,, io nu pot sa lyucrez 8 ore pe zi ca ma doare nasul!;
2-colega de camera se desteapta si ea si incepe ,, sefa io luna asta am ciclu de 4 ori ca deh sa ami stau pe acasa
3.- colega numarul 3 isi da seama ca daca nu toarna un plod la 19 ani viata ei e distrusa si uite asa ramana fara un om
4.cand in final fac de o tura de muieri online , le aud vaaai fata nu mai merge vdc ul , nu se mai fac bani , noi stam online de ne rupem si nimik ;in final ies cu marele castig de 50-100 de dolari per model daca am noroc! cunosc fff multe modele care lucreaza in studiouri si fac 300-400 de euro pe luna !!!!!! ;la banii astia daca deschid o gogoserie ies mai in avantaj
5.schimb echipa , echipa noua , vaaai io nu fac nu stiu ce fetish ca ala e nebun cum sa ma imbrac in latex pai la mine la Vasilatii din deal sexu se face numai in pozitia misonarului -sa nu mi zici ca nu i asa ca io daca am intalnit 20 de modele open mind si care efectiv inteleg ce e sexul e mare lucru -deci iar sunt pe zero
6.schimb iar echipa ca deh are balta peste si dau peste categoria depresateloor :io nu muncesc ca m -am blazat , depresat , sunt distrsa , am 18 ani si o viata de rahat inchiipuita
7.8.9.etc urmeaza incaa 50-70 de scenarii avand inca multe tipuri de modele in rolul principal

Pai si daca io stiu ca fac bani , si pot munci si io ma respect pe mine de ce domle sa i ofer sansa vietii ei unei rupte care oricum nu o apreciaza si vine si mi explica cum facea ea 70 de plozi intre 17-26 de ani si mai face si cariera ?

Nu e mai ok sa raman io indeppendenta io centrez io dau cu capul , vrau sa muncesc 20 de ore azi muncesc , vreau bani pun osu la munca .....

Vezi cam asta e pov cu vdc ul ;nu s toate modelel asa , insa din nefericire maj sunt , cred ca in zilele noastre peste 90 % , am intalnit fete care nu faceau show , vroiau numai acla da nu stiau 2 boabe intr - o lb straina ,si tot site ul era de vina ca nu are trafic pt ele :mrgreen:

Le chapeau pt colegii mei owneri de studiou , pt ca aoamenii astia si -au complicat viata incercand sa faca ceva bun si pt modele

O zi buna
BlueGirl00
Mesaje: 3
Membru din: 04 Feb 2012, 20:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

La primul meu studio imi dadea un procentaj de 35 la suta si mai imi scadea cand aveau ei chef, banii cica intarziau, cand am vrut sa plec dupa doi ani de chin au vrut sa-mi retina actele, intr-un final amd plecat si am fost la alt studio unde se dadea 50-60 %, dupa mai amulte analizari am realizat ca pot sa muncesc singura pentru mine, fara sefi si fara procentaje...asa ca intr-un final cam asta fac fetele care muncesc mult si marii sefi de studio se gandesc sa dea tzeapa. :mrgreen: Good luck!
Avatar utilizator
Anonymous2You
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2011, 07:13
Localitate: Faurei / Bora Bora
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BlueGirl00 scrie:La primul meu studio imi dadea un procentaj de 35 la suta si mai imi scadea cand aveau ei chef, banii cica intarziau, cand am vrut sa plec dupa doi ani de chin au vrut sa-mi retina actele, intr-un final amd plecat si am fost la alt studio unde se dadea 50-60 %, dupa mai amulte analizari am realizat ca pot sa muncesc singura pentru mine, fara sefi si fara procentaje...asa ca intr-un final cam asta fac fetele care muncesc mult si marii sefi de studio se gandesc sa dea tzeapa. :mrgreen: Good luck!
Acum nu vreau sa generalizez (cum faci tu), pentru ca sunt cazuri si cazuri, dar in principiu constant urmatoarele:
- 2 ani ai stat la primul studio
- la al doilea studio ai fost multumita de procentaj dar ai analizat tu situatia mai profund si ai realizat ca se poate si de acasa
- "fete" care muncesc mult si "mari sefi de studio care dau tepe"

Draga mea, permite-mi cu toata franchetea sa-ti spun ca de regula fetele cu IQ peste 130 nu-si iau tepe.
Concluzia o tragi tu.
Avatar utilizator
RTModels
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 25 Aug 2012, 21:07
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Anonymous2You scrie:
BlueGirl00 scrie:La primul meu studio imi dadea un procentaj de 35 la suta si mai imi scadea cand aveau ei chef, banii cica intarziau, cand am vrut sa plec dupa doi ani de chin au vrut sa-mi retina actele, intr-un final amd plecat si am fost la alt studio unde se dadea 50-60 %, dupa mai amulte analizari am realizat ca pot sa muncesc singura pentru mine, fara sefi si fara procentaje...asa ca intr-un final cam asta fac fetele care muncesc mult si marii sefi de studio se gandesc sa dea tzeapa. :mrgreen: Good luck!
Acum nu vreau sa generalizez (cum faci tu), pentru ca sunt cazuri si cazuri, dar in principiu constant urmatoarele:
- 2 ani ai stat la primul studio
- la al doilea studio ai fost multumita de procentaj dar ai analizat tu situatia mai profund si ai realizat ca se poate si de acasa
- "fete" care muncesc mult si "mari sefi de studio care dau tepe"

Draga mea, permite-mi cu toata franchetea sa-ti spun ca de regula fetele cu IQ peste 130 nu-si iau tepe.
Concluzia o tragi tu.
Ai dreptate, chiar aici pe forum exista un articol foarte bun : http://www.adultvideochat.ro/avantaje-d ... -chat.html . Cine vrea se poate interesa sa vada cum arata si ce ofera/cere un studio serios/legal.
Avatar utilizator
beginer_one
User Activ
User Activ
Mesaje: 362
Membru din: 07 Oct 2006, 05:12
Localitate: berceni/bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

BlueGirl00 scrie:La primul meu studio imi dadea un procentaj de 35 la suta si mai imi scadea cand aveau ei chef, banii cica intarziau, cand am vrut sa plec dupa doi ani de chin au vrut sa-mi retina actele, intr-un final amd plecat si am fost la alt studio unde se dadea 50-60 %, dupa mai amulte analizari am realizat ca pot sa muncesc singura pentru mine, fara sefi si fara procentaje...asa ca intr-un final cam asta fac fetele care muncesc mult si marii sefi de studio se gandesc sa dea tzeapa. :mrgreen: Good luck!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Am murit de ras cand am citit asta :))))
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

Daca tot suntem la povesti, hai sa povestim:

Cazul 1: 42 de ani, model de vreo 4-5 ani, venita la noi, acum un an de la un studio cu nume mai sonor decat al nostru. A plecat de acolo, ca "era programul prea incarcat", de 60 de ore pe perioada. A venit la noi, ca ea face maxim 48 pe perioada. O angajam pe part-time. Dupa vreun an, incepe sa nu mai faca bani. Da' ca are nevoie, da-mi si mie un avans. Si inca unul. Si inca unul. In timpul asta, din ce in ce mai jos cu banii. Si cu timpul de lucru. Venea, statea cate 12 ore in studio, dar in fata camerei 3-4.
Cand am vazut ca s-au adunat vreo 45 de milioane, am inceput sa nu mai raspund mesajelor de genul "Am si eu nevoie vineri de 4 milioane", care devenisera saptamanale. Cand a vazut duduia ca nu mai curge, a venit intr-o zi la studio, si-a luat catrafusele pe ascuns, si ii spune tipului de la tehnic ca ea coboara pana la magazin, dar nu isi ia cheia la ea, sa inchida el usa. Cand ajung eu la pravalie, constat ca nu mai aparuse. Se uita tehnicul in dulap, cheile acolo. Rezultat: 27 de milioane, disparute.
Cazul 2: am (aveam) un model care, imediat ce isi primea salariul (sau avansul) nu mai venea la munca 5 zile. Discutii, promisiuni, amenintari cu penalizare, ciu-ciu. In schimb, cand avea nevoie de cate un avans, curgeau sms-urile catre mine. Nu 1. Cate 8-10 deodata.
Avatar utilizator
brunetul99
Mesaje: 30
Membru din: 22 Noi 2010, 17:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salut! Te intreb ce te faci cu fete de genul asta? Le tii chiar daca iti fac faze astea? Nu te incurca si apuca nevii? Le certi, le dai amenzi, vb cu ele si speri ca inteleg dar degeaba tot asa fac. Parca le vrei tu binele mai mult decat ele. Ce este de facut ? Ce metode abordati? Fetelor voi de ce faceti asa ? :lol:
Avatar utilizator
RTModels
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 25 Aug 2012, 21:07
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

body81 scrie:Hmmm pareri impartite si diferite unghiuri din care se observa problema. Ownerii de studiouri se lovesc mereu de problema modelelor...in sensul in care fetele se desteapta destul de repede...si bine fac, atata timp cat investita din studio este atat de mare incat un model si-o poate permite dupa 2 luni de munca... Am vazut cateva studiouri la care, merita sa stai,cel putin din punct de vedeer tehnic si decorativ,insa majoritatea sunt facute cu investitii jenante(max1000 de euro/camera de lucru) si care isi scot investitia in 2 saptamani, si dupa 2 luni dupa ce a facut bani frumosi cu care s a dat ownerul prin cluburi ,cafenele etc.... a plecat nesimtita. Cat tupeu pe ea....s a muncit nu stiu cate ore pt a creea profilul si contul....mare nedreptatae si neseriozitate. De ce nu recunoastem clar ca videochatul nu o sa moara fara studiouri, in schimb fara modele da....iar banii aceea care i luam de la model oare nu sunt prea usor facuti? Hai sa comparam acest venit cu alte businessuri in sensul cat investim si ce profit scoatem, in cat timp ne amortizam investitia. In plus de asta muuulti owneri de studio sunt putin mafioti si interlopi...asa putin.
In ideea de legalitate si contract de munca domnilor sau doamnelor as fi curios sa vad functia pe care e trecut modelul, salariul si mai ales codul CAEN al firmei d-voastra. Ceea ce nu pot suporta este fatarnicia, si aici e plinnn.
Imi cer scuze daca v-am suparat cuc eva(de obicei adevarul supara) si sper ca nu sunt multe persoane la care le-am stricat ziua cu postul meu...insa nu m am putut abtine.
Ca o concluzie la tot ce am scris...nu va considerati sefii modelelor, sunteti colaboratori, voi sunteti caroseria masinii ele motorul si impreuna faceti un intreg, fiti domni, scoateti modelele la distractie macar odata la 2 saptamani ca....ne permitem sincer si macar odata pe saptamana nici cadouri, cand se poate fara a vrea sa ne imbogatim peste noapte. Si inca ceva....mergeti cu 35% 40% comisionul de studio ca si asa e bine....bineinteles in afara de studiourile care...chiar au investit sume mari si aduc alte beneficii modelului decat la studio faci mai mult ca este competitie si program stabilit.
Oseara placuta tuturor
Foarte amuzant postul asta :lol: , m-am binedispus si azi. (vreau si eu o camera de lucru cu 1000 euro, cu aparatura care sa fie si buna, etc...iti ofer chiar si BONUS daca reusesti ! PS: cred ca noi suntem mai fraieri de am dat 1000 euro doar pe unitatea centrala :cry: :lol:
alexandra1234
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 02 Iun 2012, 12:49
Localitate: ceska rep
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1000 de euro este corect spus numai pe unitate
mai pui inca 1000 cel putin decorul ,
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

O investitie intr-un studio "clasa A" sa-i zicem, in Bucuresti, zona centrala, vila sau cladire de birouri, cu toate cele necesare (tehnici, traineri, fumoar, bucatarie, eventual ceva de recreere) sare de 4.000 euro / camera (adica la 20 de camere sunt "inghititi" cam 80.000 euro). Din experienta proprie :)

Evident, se poate si cu 50% sau chiar 30% dar ... va arata altfel si va face de X ori mai putini bani (si pentru owner si pentru modele).
yuuhuu
Mesaje: 28
Membru din: 25 Sep 2012, 10:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

RedStudio scrie:O investitie intr-un studio "clasa A" sa-i zicem, in Bucuresti, zona centrala, vila sau cladire de birouri, cu toate cele necesare (tehnici, traineri, fumoar, bucatarie, eventual ceva de recreere) sare de 4.000 euro / camera (adica la 20 de camere sunt "inghititi" cam 80.000 euro). Din experienta proprie :)

Evident, se poate si cu 50% sau chiar 30% dar ... va arata altfel si va face de X ori mai putini bani (si pentru owner si pentru modele).
Ai perfecta dreptate, suma care ai avansat-o mai sus pentru amenajare este 100% reala :) Si corect stabilita pentru ceva de top.
studioclasic
Mesaje: 15
Membru din: 21 Dec 2013, 09:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Exista multa neseriozitate in domniu...la fel ca si in domeniul constructiilor daca-mi este permisa comparatia!
cristianromani
Mesaje: 12
Membru din: 06 Ian 2014, 03:04
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu ma cam sperii de ce vad aici.....
Vreau sa infintez un studio si sincer nu am experienta.Am intalnit pe cineva care asta face si m-am molipsit.Insa totusi 4000/cam este cam muklt(spun din ce calcule am facut eu).
Probabil ca daca faci o cam te duce la 4000 E dar daca faci 20 nu te va costa 80000 E ptr ca multe cheltuieli sunt comune si se mai reduce suma/camera,nu?
Ce rol au trainerii?Poate fi trainer si o fata care a facut 5 luni asa ceva,sau trebuie altceva?
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

cristianromani scrie:.Insa totusi 4000/cam este cam muklt(spun din ce calcule am facut eu).
Probabil ca daca faci o cam te duce la 4000 E dar daca faci 20 nu te va costa 80000 E ptr ca multe cheltuieli sunt comune si se mai reduce suma/camera,nu??
Cam alea sunt cheltuielie :) nu sunt multe cheltuieli comune pentru ca punctele de lucru (camerelele) sunt separate. Si nu poti folosii un pc la doua camere sa reduci din cheltuieli,

La un mic calcul doar pe partea tehnica ai nevoie pentru o singura camera de:
pc bun ultima generatie + camera video buna ( cu telecomanda ) + placa captura Hd + pantilt + o priza cu protectie recomand UPS + un monitor marisor un un 22-24inch + tastatura/mause + boxe + o masuta un birou pe care sa le pozitionezi + sisteme de lumina. Nu vreau sa estimez dar ieftin nu este ;)

Si asta este doar pe partea tehnica cate camere ai atatea lucruri ai nevoie :)

Spor acolo
Avatar utilizator
LTVstudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 70
Membru din: 07 Ian 2014, 13:39
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna!

Nu cred ca este tocmai normal sa ii opresti banii unui model pe ultima perioada pentru ca a plecat, fie anuntat, fie nu. Pana la urma sunt bani munciti de ea. Poate ca e neserioasa ...asa si? tu ca studio ai promis seriozitate cand ai angajat-o asa ca fii corect pana la capat. Gadeste-te ca tipa ii va povesti unei prietene, cunostinte, amice ca a lucrat la tine si ca ai fost corect cu ea. Prietena, amica, cunostinta vine si se angajeaza la tine, este un model bun care se tine de program si face bani. Cine a avut de castigat pana la urma??? Vestile urate se propaga mult mai usor...de ce sa aprinzi focul daca nu e cazul?

Have fun and make money!
Avatar utilizator
Versace
VIP
VIP
Mesaje: 320
Membru din: 18 Mai 2005, 04:46
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Sa stii ca poti cheltui cu usurinta 80 000 eur ca sa amenajez un studio sub 20 camere de lucru. Asta in conditiile in care stii ce faci, ce cumperi, de unde. Nu ma refer la unul care sa nu aiba legatura ci la studiouri mari. In alta ordine de idei poti sa faci studio si cu 5 000 eur daca vrei, poti sa faci si cu 100 000. Depinde de ce vrei sa faci.
Alexandra555
Mesaje: 29
Membru din: 27 Apr 2014, 03:14
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Toate bune si frumoase pentru ea pana a venit hartiuta de la tribunal cu instiinatrea ca este data in judecata pentru nerespectarea contractului semnat de manuta ei ,pentru concurenta neloiala,pentru faptul ca i-am platit +50% salariul pe toata perioada in care a lucrat si atunci a disparut de pe site probabil in urma unei discutii cu un avocat care i-a explicat ca acel contract nu este servetel cu care se poate sterge la funduletul ei nasty.
Acest lucru este o vrajeala de cea mai joasa speta si este imposibil din urmatoarele motive:

1. O asemenea clauza este nula din punct de vedere juridic in orice tara de pe glob deoarece incalca dreptul fundamental la libera munca.

2. Presupunand prin absurd ca asa ceva ar fi posibil, de ce si-ar inchide contul si s-ar lasa de videochat apoi ? Cu ce ar schimba asta situatia juridica avand in vedere ca a incalcat deja aceasta prevedere nula din punct de vedere juridic ?

Foarte amuzant si de joasa speta.


Il rog pe WinXPfather (care si-a exprimat de mai multe ori amuzamentul in legatura cu astfel de situatii) si ceilalti admini de pe acest forum care spun ca nu tolereaza bullshit nici de la modele nici de la studiouri si care spre surprinderea mea, in proportie de 100% au taiat macaroana rapid la orice vrajeala venita din orice parte pana acum sa isi posteze parerea in legatura cu ce s-a scris mai sus. Aceasta probabil le-a scapat pentru ca a fost frumos deghizata intr-o poveste ce avea alta tema.

A mai fost un post aici care bate la ochi dar nu poate fi dovedit. Acela cu modelul care dupa ce a inceput sa faca de acasa de la 3-4k a ajuns la 2-3 sute pe perioada insa sa zicem ca poate fi plauzibil avand in vedere nivelul de inteligenta al prietenului respectivei. Nu m-ar mira sa aiba bad quality si sa nu stie ce sa faca in privinta asta.

Am promis ca nu mai postez, insa asta a fost ceva de cea mai joasa speta si nu m-am putut abtine.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Alexandra555 scrie:
Toate bune si frumoase pentru ea pana a venit hartiuta de la tribunal cu instiinatrea ca este data in judecata pentru nerespectarea contractului semnat de manuta ei ,pentru concurenta neloiala,pentru faptul ca i-am platit +50% salariul pe toata perioada in care a lucrat si atunci a disparut de pe site probabil in urma unei discutii cu un avocat care i-a explicat ca acel contract nu este servetel cu care se poate sterge la funduletul ei nasty.
Acest lucru este o vrajeala de cea mai joasa speta si este imposibil din urmatoarele motive:

1. O asemenea clauza este nula din punct de vedere juridic in orice tara de pe glob deoarece incalca dreptul fundamental la libera munca.

2. Presupunand prin absurd ca asa ceva ar fi posibil, de ce si-ar inchide contul si s-ar lasa de videochat apoi ? Cu ce ar schimba asta situatia juridica avand in vedere ca a incalcat deja aceasta prevedere nula din punct de vedere juridic ?

Foarte amuzant si de joasa speta.


Il rog pe WinXPfather (care si-a exprimat de mai multe ori amuzamentul in legatura cu astfel de situatii) si ceilalti admini de pe acest forum care spun ca nu tolereaza bullshit nici de la modele nici de la studiouri si care spre surprinderea mea, in proportie de 100% au taiat macaroana rapid la orice vrajeala venita din orice parte pana acum sa isi posteze parerea in legatura cu ce s-a scris mai sus. Aceasta probabil le-a scapat pentru ca a fost frumos deghizata intr-o poveste ce avea alta tema.

A mai fost un post aici care bate la ochi dar nu poate fi dovedit. Acela cu modelul care dupa ce a inceput sa faca de acasa de la 3-4k a ajuns la 2-3 sute pe perioada insa sa zicem ca poate fi plauzibil avand in vedere nivelul de inteligenta al prietenului respectivei. Nu m-ar mira sa aiba bad quality si sa nu stie ce sa faca in privinta asta.

Am promis ca nu mai postez, insa asta a fost ceva de cea mai joasa speta si nu m-am putut abtine.

Draga Alexandra five.five,five,acest post este din anul 2008:)))suntem in 2014...Da draga ,eu am fost probabil prima idioata care a si-a pierdut timp si nervi dand in judecata un model,am vrut sa vad pe pielea mea daca acele contracte sunt pe bune si se respecta,nu a fost asa,am si specficat ulterior ca am pierdut procesul dar probabil pe alt post si am sfatuit si pe restul din experienta mea sa nu mai faca contracte cu clauze si sa nu mai plateasca acele clauze,asa ca nu ai nevoie de sustinatori de nici un fel.Nu este o vrajeala,eu chiar am crezut ca legea se respecta si in anumite cazuri din alte domenii ca de ex in sport se respecta,am si inteles ulterior ce fel de contract ar trebui sa aiba modelul si in nici un caz nu modelul de vchat,la ora actuala nu am nci un fel de clauze iar domnisoara in cauza este tot o muritoare de foame,asta dupa ce a mai trecut prin vreo 2 studiouri,de acasa and so on,cam asta este cea mai mare satisfactie si probabil rasplata de la divin pentru cineva care si-a batut joc de bunatatea altcuiva,nici un proces nu mi-ar fi dat mare mare satisfactie decat am acum.Si mai mare satisfactie am ca nicimacar nu stie ca la ora actuala ar fi putut fi milionara in dolari daca o ducea capul putin si putea sa faca asta si fara mine,din pacate materie cenusie nu prea exista la ea si la ora actuala e deja istorie.
Asa ca relaxaza-te la spa si nu mai fi asa indignata ca faci riduri de tanara si e pacat sa apelezi la botox de acum :lol:
Sper ca esti lamurita si ti-a disparut ridul facut in urma citirii postului:)
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Alexandra555 scrie:Il rog pe WinXPfather (care si-a exprimat de mai multe ori amuzamentul in legatura cu astfel de situatii)
Fri Aug 17, 2007 5:26 am ziceam asta:
WinXPfather scrie:Utopie in ro. Demonstrez oricand. Fa-mi mie ce acte vrei , semnez orice vrei , incalc tot si repercursiuni zero.
aici: pareri-diverse-plecate-subiect-deschis- ... t5385.html

In alta parte am provocat ownerii de studio sa-si testeze contractele cu modelele cu mine, sa le dovedesc ca sunt zero, asta cred ca era o replica data lui Svideo. E valabil si acum "ramasagul".

Cum a spus si Poca mai sus, a revenit si a zis undeva, mi-e lene sa caut, ca acele contracte nu inseamna nimic.

Asta era o poveste in desfasurare. Sperantele si asteptarile cuiva nu le cataloghez cum ai facut-o tu. Doar afirmatiile care se vor certitudini. Povestea a continuat in alt sens, nu conform cu asteptarile si in alt topic a zis-o.

De ce a inchis modelul screenul?! Ca sa raspund la asta ar trebui sa stiu de ce multe din ele sunt proaste de bubuie! Dar proaste rau!

Alexandra, in general pe un forum sunt multe aberatii, si e normal sa fie asa. Sunt aberatii si pe forumul asta. Problema e atunci cand intervine rautatea sau interese meschine sau cand raportul dintre numarul de posturi ok si cele aberante e mai mic ca 1. Se intampla ca unii useri din primul post sa scrie ceva iritant si atunci e normal sa fie apostrofat...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”