Payoneer card

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
videochat4
User Junior
User Junior
Mesaje: 85
Membru din: 13 Apr 2011, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

De ce la platile direct cu cardul Payoneer nu se cere pinul ? Caz concret benzinariile OMV , il trece decat prin aparat si se face plata . Tipa de la ghiseu mi-a spus ca depinde de banca de la care e cardul dar... ? Ma gandesc ca e foarte usor de folosit in cazul in care este pierdut/furat
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

videochat4 scrie:Ma gandesc ca e foarte usor de folosit in cazul in care este pierdut/furat
Toti vanzatorii au obligatia sa ceara pe langa card si un act de identitate sa fie siguri ca , cardul apartine de drept celui ce il prezinta!
Dar....traim in ro unde totul se poate! :mrgreen:
videochat4
User Junior
User Junior
Mesaje: 85
Membru din: 13 Apr 2011, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

O persoana din Italia imi poate trimite bani pe Payoneer ? Multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri
Imagine
andutzyk18
Mesaje: 1
Membru din: 02 Apr 2012, 12:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

poate sa ma lamureasca cineva si pe mine?cum pot scoate banii de pe cardul payoneer?ma duc la orice bancomat si ii pot scoate sau cum trebuie sa procedez? multumesc
videochat4
User Junior
User Junior
Mesaje: 85
Membru din: 13 Apr 2011, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da,il folosesti ca pe orice alt card . In functie de bancomat cursul de schimb o sa difere (scoti de fiecare data in lei ,nu poti in dolari ) . La Raiffeisen stiu ca iti afiseaza cursul la care scoti dar e mic comparativ cu altele .
Imagine
skittu
Mesaje: 9
Membru din: 11 Mai 2014, 14:49
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mi-am facut cardul si acum astept sa vina! Sper sa ajunga atunci cand au spus, pt ca am citit pe forum si am vazut ca mai au si intarzieri! intrebarea care ma macina este : :))) pot transfera banii pe cont daca inca nu am activat cardul ? Intreb asta .. pt ca am mai avut un cont pe acelasi site de videochat si mi l-ai banat , iar banii mei au ramas acolo .. si nu-mi doresc sa se intample la fel si cu asta ! Multumesc anticipat! :*
skittu
Mesaje: 9
Membru din: 11 Mai 2014, 14:49
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna! pot trimite banii facuti pe site pe contul de la payoner pana imi ajunge cardul ? iar atunci cand il am in mana sa ma merg la bancomat sa ii retrag ?
Avatar utilizator
MKT-Studio
Mesaje: 27
Membru din: 12 Iun 2013, 17:56
Localitate: Bacau & Piatra Neamt
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Din experienta proprie, raspunsul este DA! Poti trimite banii pe payoneer si ii scoti dupa ce activezi cardul.
Be smart, smile more and you`ll be rich!

http://www.mktstudio.ro
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

site-ul ii trimite, nu tu, banii se cumuleaza in site pana cand atingi pragul "minim de plata" dupa care sunt expediati in payoneer.

acolo, in payoneer, vor sta pana cand iti ajunge cardul dupa care il activezi dupa care poti extrage.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”