AWSummit video chat - Iunie 2014 la Mamaia

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Despre ce saracie e vorba Alex? Cine e fomistul? Daca e cumintel la Mamaia si ma asculta il invit eu...adica fac eu plata:).
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Versace
VIP
VIP
Mesaje: 320
Membru din: 18 Mai 2005, 04:46
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Poate ar fi bine ca passurile si invitatiile sa aiba un aspect dstinctiv (culoare chenar, ceva) in functie de genul participantului (sponsor, studio, independent, altii, invitat sau guest cum s-o numi), iar cele gratuite, eventual sa aiba si titulatura de FREE, ca sa ii identificam si noi pe cei care nu si-au permis sa plateasca intrarea la summit, dar si-au permis sa vina la Mamaia la mocangeala :-)

Poate unii intr-adevar chiar nu isi permit, dar lasand asta la o parte, un chart al culorilor ii va ajuta pe toti sa isi dea seama mai usor cu cine stau de vorba.

Acum sper sa nu ajung la hotel si sa gasesc personaje cu painea si salamu' pe receptie, sunt periculoase invitatiile astea gratuite :-)

In alta ordine de idei, la TES nu au existat invitatii extra. Intr-adevar ar putea exista o categorie care sa beneficieze de gratuitate, intr-un anumit numar de personae, atata timp cat categoria respectiva este "hard to catch". In rest bagati ma mana in buzunar, nu mai milogiti la unii, altii, ca la mese la cluburi sunteti primii :-))
Avatar utilizator
videochat_father
VIP
VIP
Mesaje: 304
Membru din: 16 Mai 2005, 04:59
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

subscriu....la ce a zis versace. Chiar si pe ecusoane sa se scrie Invitat de "site"
Exista lucruri care stim ca sunt imposibil de realizat, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza. Albert Einstein
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Eu propun sa scrie ''mocangiu'',cu rosu,eventual pe coala A4, si daca intreaba cineva strain, le spunem ca este similar cu barosan in Ro si cu cat esti mai barosan cu atat ai ecusonul mai mare :lol:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
CamVideo.ro
Mesaje: 40
Membru din: 10 Noi 2013, 20:34
Localitate: Galati & Braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

"Invitatii" astia sunt un fel de ceafa lata de merg la Baneasa sa pape un hamburger la promotie ? ;)
CamStudio - Studio Videochat Galati
"We work; You play"
0748.400.200 / 0743.525.525
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Da-mi si mie 40-50 de invitatii, traiasca Logitecu' tau de sef, ca nu mai dau premii de concurs o saptamana in Ibitza, aduc fetele la summit si pun diferenta la ciorap :)
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Am ascultat cu atentie toata povestea. Foarte urata. Cum puteti fi asa lipsiti de scrupule? Pozati in oameni puternici dar vreti mocaciune, de fapt pe banii celor care nu fac parada de ei sau poate chiar nu-i au. Pana unde se poate cobora cu obraznicia?
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

WinXPfather scrie:Am ascultat cu atentie toata povestea. Foarte urata. Cum puteti fi asa lipsiti de scrupule? Pozati in oameni puternici dar vreti mocaciune, de fapt pe banii celor care nu fac parada de ei sau poate chiar nu-i au. Pana unde se poate cobora cu obraznicia?
Despre cine vorbesti, zi-ne si noua? :)
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Povesteam in decembrie 2013 ca o prezenta OK din partea industriei webcam la Barcelona va aduce one full day pentru video chat la summitul TES (the European Summit) din luna septembrie de la Praga .

http://www.adultwebcamstars.com/board/i ... t6608.html
(mentiunea este la punctul 5)

23 Setptembrie - Live Cams Day la TES Praga
http://www.theeuropeansummit.com/en/page/schedule

Incep sa se auda si vocile noastre , in continuare depinde numai si numai de noi . Trebuie luat totul pas cu pas , construita o relatie cu oamenii acestia , la modul cerebral . Stiu ca ar fi multe de zis , de cerut de la ei , de reprosat , etc. dar credeti-ma , nu aceea este calea .

Calea este http://www.awsummit.com in iunie si theEuropeanSummit.com in septembrie .

Vrem rezultate ? Sa lucram pentru ele . Aici se face business !
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Din păcate simpla prezență nu este suficientă.
Vor fi seminarii dedicate live cams, ni se dă, dar nu ni se şi bagă în sac, trebuie să participăm activ la aceste seminarii.
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Excelenta ideea cu summit-ul din septembrie de la Praga Alexis, multumesc. Eu m-am inscris deja, cine mai vine?
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Studio20 scrie:Excelenta ideea cu summit-ul din septembrie de la Praga Alexis, multumesc. Eu m-am inscris deja, cine mai vine?
Super . Cu siguranta ne vedem si acolo .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
camcam
VIP
VIP
Mesaje: 313
Membru din: 19 Mai 2006, 19:35
Localitate: Between 2 lips
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ne vedem la Praga - cel mai frumos oras al Europei, dupa Barcelona desigur :)
www.campot.com - there are money to be made with this site as camgirl
Avatar utilizator
Jobs4Adults
User Junior
User Junior
Mesaje: 92
Membru din: 14 Mai 2012, 17:58
Localitate: EroAward.com
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sper sa ne vedem si in Praga, desi vreau sa fiu si la http://www.webmasteraccess.com/ in Amsterdam si sunt cam apropiate ca data.... Pana una alta, ne vedem la AWSummit! Felicitari organizatorilor si participantilor care inteleg ca taxele cerute sunt niste investitii care in timp se vor dovedi foarte profitabile, desigur, pentru cine vrea sa faca bani seriosi din videochat (in plus, sunt aproape jumate sau mai putin din taxele cerute la celelalte sumituri).
CEL MAI BUN site de Videochat!>click CHATURBATE<BEST Webcam Site!
Yahoo mess & Skype ID: jobs4adults | CamSum.com - cam summit | www.EroAward.com
Asistenta 24/7 Modelelor Incepatoare & Medii pt Videochat de Acasa!
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Inca o luna de zile . Timpul trece repede .
Te-ai inregistrat deja la www.awsummit.com ?
Hotelul este full , pe pagina de inregistrari gasiti variante alternative (hoteluri in apropiere)

See you there
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Studio20 scrie:
WinXPfather scrie:Am ascultat cu atentie toata povestea. Foarte urata. Cum puteti fi asa lipsiti de scrupule? Pozati in oameni puternici dar vreti mocaciune, de fapt pe banii celor care nu fac parada de ei sau poate chiar nu-i au. Pana unde se poate cobora cu obraznicia?
Despre cine vorbesti, zi-ne si noua? :)
Pai baietii spun ca ar fi vorba de VIP studios...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
VipStudio
Mesaje: 20
Membru din: 03 Mai 2013, 21:04
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

WinXPfather scrie:
Studio20 scrie:
WinXPfather scrie:Am ascultat cu atentie toata povestea. Foarte urata. Cum puteti fi asa lipsiti de scrupule? Pozati in oameni puternici dar vreti mocaciune, de fapt pe banii celor care nu fac parada de ei sau poate chiar nu-i au. Pana unde se poate cobora cu obraznicia?
Despre cine vorbesti, zi-ne si noua? :)
Pai baietii spun ca ar fi vorba de VIP studios...
Simt nevoia sa intervin in topic pentru a nu se crea vreo confuzie legata de studioul meu.
Winxp, puteai sa formulezi altfel.
Multumesc.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Da, pareri diferite, unii zic ca e geniala formularea :). Da, e vorba de mai multe studiouri VIP, nu VIP Studio.

Dar daca tot esti activa pe forum voi profita de ocazie sa te intreb: Cum de nu esti pe lista Mamaia? Sau esti pe lista scurta? Exista asa ceva?! Sper sa nu se fi intamplat ceva...probabil urmeaza sa fii. Mi-a placut co-prezentarea de la Predeal.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

De regula sunt foarte multe persoane care se inscriu la astfel de evenimente pe ultima suta de metrii . Din acest motiv , targetul de 400 de participanti pe care mi l-am propus pentru AWSummit nu este foarte departe de realitate , tinand cont ca astazi , cu patru saptamani inainte de eveniment , am atins numarul de 300 inregistrari !

Modelele vor putea participa la seminarii si workshopuri precum “Cam Secrets Revealed” , “Act and behave as a webcam model” sau “Secret ways to become a successful performer” , unde speakerii (profesionisti si veterani ai industriei) vor impartasi din experienta lor : Isabella (poca) , Razvan (EnvyMe) , Alexandra (BrattyPrincess), Adi (Glamour Foto), Alina Gh. (NightProwl Studio) , Jennifer (Xcams) , Dave Urban (Balma Solutions) , Nikki Night (Cam4), Beatrice K. (Jasmin.com) .

Studiourile nu se vor plictisi nici ele . Seminarii precum "Studio management" , "Stand Up! Please" , "Studio management software" sau prezentari de produse si servicii precum "Model Centro" sau "Integrated Solutions for video chat models and studios" pot fi extrem de interesante pentru acestia .

Jasmin, ImLive , Xlove , XCams , CamPlace - vor avea prezentari / seminarii legate de site-urile lor , interesante atat pentru modele cat si pentru studiouri . Toate site-urile prezente la acest eveniment vor fi reprezentate la nivel de TOP MANAGEMENT !
Asadar , daca vrei sa discuti probleme de orice natura cu reprezentantii site-urilor mai sus mentionate , sau de asemeni cu celelalte site-uri prezente (EuroLive , Visit X , CamDolls , FreeWebcams , myTubeCams , etc) , business lounge-ul este destinat acestor activitati .

Sunt surprize imense ce vor fi prezentate de majoritatea site-urilor importante . Dont miss them !

Nu te-ai inregistrat inca ? http://www.awsummit.com
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Pai cum doar 300 Alex? Foarte ciudat ca unii ce se cred destepti si stiu sa dea big like-uri mizeriilor ziceau altceva.
hai lasa, poate data viitoare... avem si noi o sansa acolo, noi "independentele"... si poate va fi nevoie sa inchiriem toata statiunea PREDEAL... LMAO
dar este pacat ca este doar la nivelul studiourilor, eu una cumva ar trebui sa ma simt cumva jignita sau poate chiar data la o parte, oare noi modelele independente, nu reprezentam si noi acolo un procent cat de cat mic la nivelul videochatului in Romania? sau doar studiourile au ceva de zis in acest domeniu in tara noastra? si zic asta, deoarece am observat cu stupoare ca pe forumurile noastre se pune mare accent pe studiouri... aici referindu-ma la toate aspectele... de la cele mai mici si marunte informatii pana la acest mare eveniment.... si una pot sa zic... ca este mare, mare pacat...daca se va realiza un alt eveniment, deschis TUTUROR PERSOANELOR CARE ACTIVEAZA IN VIDEOCHAT.... atunci cu adevarat se poate spune ca este o mare evolutie in Romania in domeniul videochatului.... pana atunci pot doar sa spun ca se abordeaza doar un mic segment... si acela este activitatea de videochat in studio. Astept cu nerabdare aceeaza zi!!!
Sunt optimist, sunt sigur ca pana la urma se vor inscrie ca doar sunt seriosi nu ar fi scris astea degeaba nu?
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Va scriu din Luxembourg doar doua randuri . Acesta este primul .
Randul doi : NU RATATI SEMINARUL LIVEJASMIN DE LA http://www.AWSUMMIT.com !
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

alexiss scrie:Va scriu din Luxembourg doar doua randuri . Acesta este primul .
Randul doi : NU RATATI SEMINARUL LIVEJASMIN DE LA http://www.AWSUMMIT.com !
Hai ca modul in care ai scris este cel putin frumos :)
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”