Fotografiile pro si cresterea incasarilor!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
puella
Mesaje: 2
Membru din: 04 Iul 2013, 06:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:D :D
Vreau sa ii multumesc si eu lui Adrian pt absolut tot..este genial acest om..(eu fiind un soricel de biblioteca ..cu o oarecare lipsa de incredere..i-am cam dat batai de cap...) :roll:

Inainte de toate stie sa asculte,stie sa explice,stie sa te faca sa vezi partea plina a paharului si sa iti dea acea stare ca tu poti..totul depinde doar de tine...dupa discutia si suportul lui toate incep sa mearga mai bine iar acum strang banuti ptr prima noastra sedinta foto..de care sunt convinsa ca va fiiii magnifica si nerabdatoare sa vad cum va fii..Este un om formidabil si m-a facut sa inteleg ca am nevoie multa munca si atitudine pentru a avea cea mai buna "covrigarie" si ca nu treuie sa stau ca o planta (cum stateam).
De obicei vorbesc mult fara sa spun nimic(o caracteristica nativa a Pestiilor) asa ca ma opresc aici

ESTENTIALUL :
Multumesc !Pentru rabdarea ta,pentru limbajul deschis ...m-ai facut sa capat cat de cat incredere in mine si sa vad ca se poate...

Strumfita
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

puella scrie: Vreau sa ii multumesc si eu lui Adrian pt absolut tot..este genial acest om..(eu fiind un soricel de biblioteca ..cu o oarecare lipsa de incredere..i-am cam dat batai de cap...) :roll:

Multumesc !Pentru rabdarea ta,pentru limbajul deschis ...m-ai facut sa capat cat de cat incredere in mine si sa vad ca se poate...
Se poate... bineinteles ca se poate trebuie doar sa vrei sa ai cu ce si sa stii cum.
Tu vrei si ai cu ce ... dar nu stiai cum, eu vreau sa cred ca ti-am aratat un pic din cum se face.

Personal nu cred ca am facut mare lucru, am identificat "problemele" dupa aceea a fost atat de simplu sa iti dau indicatiile necesare. Iar faptul ca le-ai pus in practica este meritul tau.

Sa ai grija acolo si spor maxim.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

salutare ! neaparat trebuie sa fac si eu poze profi,deci pe lj clar fara poze profi nu se mai poate si pe buna dreptate,chiar am vazut cateva profile puse la pct cu poze care mai de care si arata intr-un mare fel,mai ales ca mai nou se cer pe diviziuni glamour erotic explicit,asa....faza e ,fetelor voi cum faceti ca mie imi e rusine de crăp sa fac asta cu un fotograf cu un barbat strain !!!!!chiar si poze asa glam sexy dar sa ma mai si dezbrac ,nu am corp perfect ,deci pt mine e imposibil ma tine pe loc treaba asta,cum sa depasesc,mai ales ca nici tinerica nu mai sunt ???nu stiu dar eu am n complexe legate de corpul meu si sa fac pe top modeala in fața unui barbat real mi se pare de tot rasul,penibil ! poate daca as fii cu o amica ar fii altceva dar cum nu am nicuna sa merg eu asa singurica sa pozez in top model -r i d i c o l ! :lol:

dar trebuie trebuie pozele profi au impact enorm in curand cele fara se vor duce in jos iremediabil ,cum sa fac??????? :twisted: sfaturi va rog
Avatar utilizator
windfucker
Mesaje: 20
Membru din: 27 Mai 2010, 04:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna sweetgirl,
Nu sunt in masura sa dau sfaturi, dar o parere pot. Daca intradever crezi ca niste poze profi te vor ajuta sa castigi mai bine eu zic sa "go for it!".Timpul zboara si concurenta e din ce in ce mai mare.Trebuie sa facem tot ce depinde de noi sa facem performanta in acest domeniu pentru ca altfel vom ramane la nivelul la care ne vom intreba mereu"ce-ar fi fost daca as fi facut aia si aia...??" .Avem norocul ca exista oameni ca GlamourFoto(nu il cunosc personal,dar intentionez cand va fi momentul potrivit) care sunt informati si stiu exact ce trebuie sa faca sa ne ajute acolo unde noi nu avem suficienta experienta. Cred ca o asfel de sedinta foto necesita atentia ta totala asupra ceea ce vrei sa transmiti, iar daca vei merge cu o prietena nu stiu daca te va ajuta sa creezi acea atmosfera sau conexiune pe care trebuie sa o ai cu cel care iti va face pozele. E la fel ca atunci cand esti intr-un privat....te transpui intr-o stare si dai cel mai bun din tine(nu cred ca "prietena din colt" te va inspira mai mult).Pentru niste oameni profesionisti nu conteaza varsta, felul in care arati pentru ca ei isi vor da seama exact de ce, cum si cand sa imortalizeze ceea ce te avantajeaza pe tine!poate ma insel si nu am experienta in acest domeniu.recunosc ca nu am avut niciodata o astfel de sedinta foto,dar intentionez cat mai curand sa incerc pentru ca intradevar doar un profesionist si mai ales un barbat va stii sa vada in tine ceea ce tu vrei sa iti aduca "avantaje". Incearca macar sa il cunosti pe GlamourFoto si sunt convinsa ca ai sa realizezi ca nu va fi greu sa faci acest lucru.Eu i-am citit majoritatea postarilor de pe acest forum si cred ca poti sa ai incredere "sa te lasi pe mainile lui" pentru ca ce va iese te va uimi si pe tine(sunt convinsa ca ai vazut si site-ul lui si ce treaba a facut acolo).
multa bafta!si spor la $$$
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dear sweetgirl, eu iti recomand din suflet pe adi(glamour foto) e un baiat de nota 100... si ca o mica glumita, daca tot esti asa timida, el poate face cumva nici sa nu se uite la tine cand pozezi, doar aparatu te va vedea :lol: :lol:
iar acum serios, glamour foto are o echipa bine pusa la punct, poti sa ceri sa ai sedinta foto cu o femeie, exista si asa ceva in echipa lui, deci, calm down, start breath, and go on...ok?
nu toata lumea are sansa unei sedinte cu adi, de ex eu, nam nici o sansa, chiar daca arat urat, asta e nam ce face, dar as apela la el cu incredere, stiind ca va scoate tot ce e mai bun din mine :) :) sper undeva in viitorul apropiat :)
Imagine
Avatar utilizator
Cocinella
User Junior
User Junior
Mesaje: 94
Membru din: 26 Feb 2007, 01:41
Localitate: Italy-Napoli
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna dimineata!

S.O.S Adi Glamour,ti-am dat un pm :)
One day baby !
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

dulcyka_sexyl scrie:''nu toata lumea are sansa unei sedinte cu adi, de ex eu, nam nici o sansa, chiar daca arat urat, asta e nam ce face, dar as apela la el cu incredere, stiind ca va scoate tot ce e mai bun din mine :) :) sper undeva in viitorul apropiat :)''


de ce spui ca nu ai nici o sansa??

eeeh nu arat asa urat ,dar nah stii cum e fiecare femeie cu complexele ei...
:lol:

dar daca e si fotografa in echipa pai wow e super asa!!!! :wink:
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

windfucker scrie:Buna sweetgirl,
Nu sunt in masura sa dau sfaturi, dar o parere pot. Daca intradever crezi ca niste poze profi te vor ajuta sa castigi mai bine eu zic sa "go for it!".Timpul zboara si concurenta e din ce in ce mai mare.Trebuie sa facem tot ce depinde de noi sa facem performanta in acest domeniu pentru ca altfel vom ramane la nivelul la care ne vom intreba mereu"ce-ar fi fost daca as fi facut aia si aia...??" .Avem norocul ca exista oameni ca GlamourFoto(nu il cunosc personal,dar intentionez cand va fi momentul potrivit) care sunt informati si stiu exact ce trebuie sa faca sa ne ajute acolo unde noi nu avem suficienta experienta. Cred ca o asfel de sedinta foto necesita atentia ta totala asupra ceea ce vrei sa transmiti, iar daca vei merge cu o prietena nu stiu daca te va ajuta sa creezi acea atmosfera sau conexiune pe care trebuie sa o ai cu cel care iti va face pozele. E la fel ca atunci cand esti intr-un privat....te transpui intr-o stare si dai cel mai bun din tine(nu cred ca "prietena din colt" te va inspira mai mult).Pentru niste oameni profesionisti nu conteaza varsta, felul in care arati pentru ca ei isi vor da seama exact de ce, cum si cand sa imortalizeze ceea ce te avantajeaza pe tine!poate ma insel si nu am experienta in acest domeniu.recunosc ca nu am avut niciodata o astfel de sedinta foto,dar intentionez cat mai curand sa incerc pentru ca intradevar doar un profesionist si mai ales un barbat va stii sa vada in tine ceea ce tu vrei sa iti aduca "avantaje". Incearca macar sa il cunosti pe GlamourFoto si sunt convinsa ca ai sa realizezi ca nu va fi greu sa faci acest lucru.Eu i-am citit majoritatea postarilor de pe acest forum si cred ca poti sa ai incredere "sa te lasi pe mainile lui" pentru ca ce va iese te va uimi si pe tine(sunt convinsa ca ai vazut si site-ul lui si ce treaba a facut acolo).
multa bafta!si spor la $$$

da,pai va trebui ,bineinteles daca e si studioul foto disponibil.
La partea cu incredere nu vad de ce tt lumea pune mare accent,si daca nu ar fii ,ce s-ar putea intampla? lol :lol: nu imi inchipui nici un fel de scenariu .... :roll:
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Mai fetelor :D
Ce va tot coiti atata ? :)
"nu toata lumea are sansa unei sedinte cu adi, de ex eu, nam nici o sansa, chiar daca arat urat, asta e nam ce face, dar as apela la el cu incredere, stiind ca va scoate tot ce e mai bun din mine sper undeva in viitorul apropiat "
Ce naiba ? Sansa unei sedinte cu adi :? ......tu nu ai nici o sansa :? ......chiar daca arati urata :? ..bla bla ?
Omul va explicat foarte clar de mii de ori aici cum sta treaba , are recomandari peste recomandari !
De unde si pentru ce , atata atitudine de pus cenusa in cap ?
Vai, parca vrei sa te mariti si nu stii ce sanse ai !! Omul e profesionist si gata ! Nu-l intereseaza absolut deloc daca tu i-ti dai vreo sansa sau nu ! El stie ce are de facut si basta .
De ce afirmi tu aici ca :"nu toata lumea are sansa unei sedinte cu adi, de ex eu, nam nici o sansa, chiar daca arat urat, asta e nam ce face..." ...pt ca din scrisul tau alambicat se intelege ...cum ca Adi de fapt ,are cele mai bune reusite cu cele mai urate de pe fata pamantului .
Eu sunt absolut convins ca si daca ar fotografia si un scaun rupt ...ar arata foarte realist/artistic/lumini/spatii/umbre !
Si daca ar fotografia o mumie egipteana cred ca ar arata ca si cum ..ieri a fost imbalsamata :D
Dulcyka...excesul de modestie si mai ales ... scrisul alambicat /contorsionat la maxim ne indeamna cateodata sa facem tandari tastaturile . :twisted: :twisted:
Daca aratai asa cum pretinzi ..sigur luai bataie ! De la membrii :D Puneau mana de la mana si prin 2-3 reprezentanti faceau un drum in Ro : hai so batem pe urata aia ca ne scoate din sarite :D :!:
Asa ca modestia e buna ..dar cu masura , nu in exces !
In schimb , scrisul alambicat nu e bun :D
Scuze , nu vreau sa intru in polemica cu tine pe tema asta , ti-am citit marea majoritate a postarilor vechi si noi se vede ca nu esti(chiar) pe dinafara .Mai dai tu poze la cate un dubios :D , dar se vede ca vrei sa ajuti si poate din graba si nerabdarea sincera de a ajuta pe oricine mai apar si rateuri.
Nu o lua in nume de rau :D
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

scuze daca m-am exprimat gresit, aici e doar o fraza pe care o voi explica---nu toata lumea are sansa unei sedinte cu adi, de ex eu, nam nici o sansa, chiar daca arat urat, asta e nam ce face, dar as apela la el cu incredere, stiind ca va scoate tot ce e mai bun din mine :) :) sper undeva in viitorul apropiat :)
adica, toate fetele sunt timide, nu e problema, adi are si photograf de genul feminin, iar, eu, daca ma cred urata, si tot am incredere in adi si munca echipei lui,atunci de ce o alta fata se cacaie toata sa faca sau nu pozele? in nici un caz nu ma refream ca nu am sanse sa fac pozele din cauza ca sunt urata, ci din cauza distantei dintre noi....insa sweetgirl parca e din bucuresti, asa citisem candva intr-un topic al ei,daca bine imi amintesc, daca nu, scuze....pai eu sa fiu in buc, si maine l-as contacta fara sa stau pe ganduri, sa postez topicuri, heyyy lume sa merg la poze ori ba?
normal, decizia e a mea, si doar in cazul in care nu as fi multumita de rezultat, as veni sa zic pe forum ca nu e tocmai ok, insa pana acum nu am vazut rewieu-ri negative la adresa lui adi, de aceea m-am exprimat ca nu am sanse, chiar daca el e bun, in ceea ce face, e distanta mare intre noi...
si am zis insa ca in viitorul apropiat, adica sper sa dau eu o fuga la buc cat de curand....
m-am facut inteleasa? ori explic iar? :) :) :) :) :) :) :)
Imagine
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

dulcyka_sexy scrie:scuze daca m-am exprimat gresit, aici e doar o fraza pe care o voi explica---nu toata lumea are sansa unei sedinte cu adi, de ex eu, nam nici o sansa, chiar daca arat urat, asta e nam ce face, dar as apela la el cu incredere, stiind ca va scoate tot ce e mai bun din mine :) :) sper undeva in viitorul apropiat :)
adica, toate fetele sunt timide, nu e problema, adi are si photograf de genul feminin, iar, eu, daca ma cred urata, si tot am incredere in adi si munca echipei lui,atunci de ce o alta fata se cacaie toata sa faca sau nu pozele? in nici un caz nu ma refream ca nu am sanse sa fac pozele din cauza ca sunt urata, ci din cauza distantei dintre noi....insa sweetgirl parca e din bucuresti, asa citisem candva intr-un topic al ei,daca bine imi amintesc, daca nu, scuze....pai eu sa fiu in buc, si maine l-as contacta fara sa stau pe ganduri, sa postez topicuri, heyyy lume sa merg la poze ori ba?
normal, decizia e a mea, si doar in cazul in care nu as fi multumita de rezultat, as veni sa zic pe forum ca nu e tocmai ok, insa pana acum nu am vazut rewieu-ri negative la adresa lui adi, de aceea m-am exprimat ca nu am sanse, chiar daca el e bun, in ceea ce face, e distanta mare intre noi...
si am zis insa ca in viitorul apropiat, adica sper sa dau eu o fuga la buc cat de curand....
m-am facut inteleasa? ori explic iar? :) :) :) :) :) :) :)

ahaaha funny raspunzi lu google dar ti-a venit pe mine lol, :lol:

nope nu ma cacai din cauza distantei ,si daca as locui la 100 m de studioul foto tot asa ma cacaiam ,daca vreau sa fac ceva sau imi doresc cu adevarat ceva distanta nu mai conteaza o fac si daca as locui in alta tara!!!

nu am intrebat lumea daca sa merg sau nu la pozat nu asta era dilema mea ,nu am intrebat asa ceva! vroiam sa aflu asa in mare cum decurge sedinta ca deh nefiind model de fel habar nu am,plus pe real sunt ff pudica :oops: :oops: si sa fac pe marea diva in fatza camerei cu oameni in jur nu ma simt in largu meu,in sensul acesta vroiam sa prind curaj ,nu distanta era problema. :wink:

aahaha noi doua ar trebui sa deschidem un club al uratelor :lol: :roll: uratele plangacioase :oops:

apropo cati km distanta esti de bucuresti?
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

neatza :) sigur nu stiu cati km sunt, ca nu i-am masurat, dar din auzite, undeva la 400-500km....
Imagine
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

dulcyka_sexy scrie:scuze daca m-am exprimat gresit, aici e doar o fraza pe care o voi explica---nu toata lumea are sansa unei sedinte cu adi, de ex eu, nam nici o sansa, chiar daca arat urat, asta e nam ce face, dar as apela la el cu incredere, stiind ca va scoate tot ce e mai bun din mine :) :) sper undeva in viitorul apropiat :)
adica, toate fetele sunt timide, nu e problema, adi are si photograf de genul feminin, iar, eu, daca ma cred urata, si tot am incredere in adi si munca echipei lui,atunci de ce o alta fata se cacaie toata sa faca sau nu pozele? in nici un caz nu ma refream ca nu am sanse sa fac pozele din cauza ca sunt urata, ci din cauza distantei dintre noi....insa sweetgirl parca e din bucuresti, asa citisem candva intr-un topic al ei,daca bine imi amintesc, daca nu, scuze....pai eu sa fiu in buc, si maine l-as contacta fara sa stau pe ganduri, sa postez topicuri, heyyy lume sa merg la poze ori ba?
normal, decizia e a mea, si doar in cazul in care nu as fi multumita de rezultat, as veni sa zic pe forum ca nu e tocmai ok, insa pana acum nu am vazut rewieu-ri negative la adresa lui adi, de aceea m-am exprimat ca nu am sanse, chiar daca el e bun, in ceea ce face, e distanta mare intre noi...
si am zis insa ca in viitorul apropiat, adica sper sa dau eu o fuga la buc cat de curand....
m-am facut inteleasa? ori explic iar? :) :) :) :) :) :) :)
Acum am inteles perfect la ce te referi , dar cum explicai anterior nu reiesea ca distanta ar fi impedimentul ...ne lasai sa ne facem tot felul de ganduri :? :D
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lol,ganduri despre ce? :lol: :lol: :lol: despre mine? :lol:
Imagine
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Buna sweetgirl ,
Cred ca se poate aranja sa nu fie o echipa de 20 tehnicieni , cu lampi in mana si priviri alunecoase :D
:arrow: Doar nu se toarna un videoclip cu Madonna cu un buget de 1 milion , pe o plaja populata din Miami !
Cred ca e foarte posibil ca dupa aranjarea decorului , sa ramana doar fotograful de genul feminin .
Asta cred ca e si motivatia existentei fotografului de gen feminin : confortul modelelor :D si al sotilor/amicilor .
:arrow: Cum ar fi sa vina o modeala cu barbat-su de mana , un tip mai de la tara asa ,la vreo 120 kile , mutat recent la oras si care are convingerea ca doar el a vazut-o goala face2face :D
:arrow: In acest caz dl Adi il ia de mana frumos si-l invita la o cafea spunandu-i : Hai sa bem noi o cafea ca doi oameni seriosi ....pana fetele se prostesc cu poze in studio :D :D
:arrow: Si uite asa toata lumea e linistita & fericita iar gospodarul venit sa-si insoteasca aleasa ramane cu impresia (oricum falsa :D ) ca DOAR el ia vazut-o de aproape si nici pe viitor lucrurile nu se vor schimba !
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

Buna dragele mele! :)

Aceeasi dilema am avut o si eu! Pudica si in plus, de fiecare data cand ma duc la un coafor, sau ma las fotografiata iese ca naiba! Rar ma declar multumita! M-am obisnuit atat de tare cu mine pe camera ( ca si multe dintre voi), incat am ajuns sa cunosc ft bine unghiurile care ma avantajeaza si cele care nu ! De mult vroiam poze profi! Acum profilul meu include doar asa ceva! Recunos, ca nativ, imi place arta, si am imaginatie cand vine vorba de fotografie, si video! Multi membrii si alte modele, au crezut ca am un fotograf foarte bun! :oops: As fi vrut eu! Insa tinand cont de cat de perfectionista sunt, si plus ca pozele necesita schimbate destul de des, am decis sa devin propriul meu fotograf! Am cumparat un canon, semiprofesional, un stativ, telecomanda, si un jack, pentru a ma vedea pe un monitor, si sunt propriul meu fotograf! Pozele le fac mereu la lumina naturala, am grija la decor ( mai mult culorile pe care le are decorul) si Express your self! :D
Sunt foarte multumita, insa recunosc ca de multe ori m-am uitat admirativ la munca lui Adrian, insa faptul ca sunt pudica, perfectionista, si nu in ultimul rand si cel mai important pentru mine, faptul ca trebuiesc schimbate des...am ales sa merg pe cont propriu.
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

evaeva1 scrie: ... pozele necesita schimbate destul de des, am decis sa devin propriul meu fotograf! Am cumparat un canon, semiprofesional, un stativ, telecomanda, si un jack, pentru a ma vedea pe un monitor, si sunt propriul meu fotograf!...
Un tutorial pentru neaveniti? :D
Sau macar linkuri sa vad cam despre ce e vorba.
Ma bate si pe mine gândul sa fac acelasi lucru ...
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

Tutorial pentru ce anume? pentru aparatul respectiv? :D sau ce anume te intereseaza mai exact?
Avatar utilizator
Humbert
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 103
Membru din: 16 Iun 2010, 21:52
Localitate: whatever
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Eva, cred ca SGF se referea la ceva idei, know how,despre decor, lumini umbre, program editare etc etc..Si multumesc si eu pt sfaturi cu ocazia asta!!Muahhh!!! :D
God shave the queen!!!!!!!!:O)
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Aveti dreptate amandoua :D
Ma refeream la tot ce e nevoie efectiv, chiar si aparatul ( sa vad ce functii are, iesiri , telecomanda, etc ),banuiesc ca nu cu oricare aparat se poate face asta, cablul si ce altceva mai folosesti, lumini, programe etc. M-am mai uitat pe youtube dar e altceva când iti spune cineva care stie exact ce avem noi nevoie.
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

Nu as vrea ca postul meu sa se considere a fi un afront fotografilor profesionisti, ci doar o parere si impartasirea propriei mele experiente!
SFG eu am cumparat de la cineva un Canon EOS 600D, iar acea persoana mi-a oferit si o telecomanda pentru el! Banuiesc ca se poate cumpara si separat de pe orice site dedicat foto care le comercializeaza! Acest aparat are si o mufa speciala care poate fi bransata la TV ( eu una folosesc TV pe post de monitor) Mufa este tip SCART!
PS: telecomanda nu are functie de zoom in/out! :P doar declanseaza captura
Ca si lumini, am incercat si cu lumina data de umbrele foto, si cele pe care le am in plafon (lumina care este redata foarte bine de web, insa nu si de acest aparat! Nu am posibilitatea si tehinica necesara pentru a produce lumina identica ( ca si culoare si intensitate) cu cea naturala! Astfel, prefer sa imi fac toate fotografiile dimineata devreme , sau cel putin pana in pranz, cu lumina naturala
Este un aparat ce scoate poze foarte frumoase, eu una sunt super multumita, rar folosesc programe de editare! pt ca in aceeasi masura vreau ca membrii va ma vada natural exact cea care sunt si pe web. Insa daca doresti, poti folosi Lightroom, sau photoshop! Culorile la mine sunt redate foarte bine si sunt culori ft vii!
decorul poate fi unul si acelasi cu camera in care lucrezi! tot felul de pernite si veioze sau Flori etc ( aceleasi reguli in ceea ce priveste o camera de lucru. Reguli, sau idei care au fost expuse deja pe forum) important zic eu , este sa fie simplu insa in acelasi timp fancy/friendly/welcoming.

Nu am incercat sa filmez teasere cu el, sau sa fac filmulete pentru competitia lunara de pe imlive, insa cred ca ar iesi ceva de sta matza in coada !

Cu multa plaere Humbert! Nu as spune sfaturi, caci nu sunt in masura! :oops: POate doar simple pareri! :)

Bafta la banuti acolo!
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Merci Eva, o sa ma documentez :mrgreen:
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”