Probleme Avermedia Live Gamer Portable

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
ciupi
Mesaje: 7
Membru din: 11 Iul 2013, 22:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Camera pe care o foloses e Sony HDR-PJ530E, iar placa de captura Avermedia Live Gamer Portable( folosesc laptop).Problema consta in faptul ca nu pot sa preiau semnal din placa de captura in split...Al vad, imi apare "Avermedia C875 Capture"...dau sa selectez si imi dai "Unable to capture Avermedia C875 Capture"....Pe toate splitterele inafara de xsplit care vine impreuna cu placa, doar ca cu acest splitter imaginea redata pe site gen Livejasmin e alb negru, intr-o parte si inversa....Am incercat si fara, pe JasminCam imaginea e neagra iar rezolutia mi-o da singur JasminCam-ul 320x240...M-am chinuit 2 zile, citit si incercat tot...3-4 splittere si nimic....Sa fie placa de vina, Driverul placi(Am luat Avermedia ReCentral)....Pliss ajutor ca nu mai stiu ce sa fac.....
SoulCams Models Studios wanted
histeria
Mesaje: 4
Membru din: 04 Iun 2014, 16:11
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut,
In setarile camerei ai semnal 1080p sau 720p?
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”