Numar mic de guesti la softul JasminCAM

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
natural2610
Mesaje: 1
Membru din: 04 Apr 2014, 16:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna tuturor,

Am si eu o mare problema: De la o vreme nu mai am guesti mai deloc si foarte putini membri.
Inainte aveam pana la 1000 de guesti in permanenta si vreo 10-20 de mebri in camera. Acum mai mult de 10-20 de guesti si 1-2 membri nu depasesc si nu-mi dau seama de ce. Singura modificare este ca mi-am luat calculator nou (mai bun la toate aspectele).

Am appearance si audio GOOD, cei de la support zic ca e totul in regula insa eu vad clar diferenta!

Mentionez ca folosesc verySoft webcam splitter si fac streaming pe 3 siteuri in acelasi timp. Insa acest lucru se intampla si inainte. Decorul si lumnina doar s-au inbunatatit.

Orice ajutors sau sugestie sunt apreciate.

Va multumesc!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
marty
Mesaje: 20
Membru din: 12 Apr 2013, 10:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna!

Exact acelasi lucru mi se intampla si mie dupa ce mi.am schimbat pc.ul
Care de altfel este cu muuulllt mai performant decat laptop.ul pe care il aveam.Eu nu folosesc split.cam,deoarece jasmin este singurul site pe care lucrez.
Credeam ca lipsa guestilor in camera se datoreaza faptului ca am lipsit o perioada de 2 saptamani,dar nu credeam ca se intampla datorita noului pc... :?:
nudaunume
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 108
Membru din: 01 Feb 2014, 20:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am venit sa-mi vars si eu nervii pe aici legat de subiect. Fac tease de-mi sare capul ,apoi intra un neghiob in privat ,spune 2 vorbe si iese apoi ghici ce? 3 membrii si 10 guesti ramasi ...tot tease-ul ala degeaba. Chiar nu se poate face ceva in privinta asta?
Avatar utilizator
marty
Mesaje: 20
Membru din: 12 Apr 2013, 10:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,nudaunume!

Cred ca singurul lucru pe care il poti face,este sa iei tease.ul de la capat..cel putin asa fac eu si merge,nu sta in member dupa pvt,mergi direct in free si pune camera pe fata pana te imbraci.
Nici mie nu imi mai merge cum imi mergea, pe livejasmin,dar cum am spus in post.ul anterior la mine poate sa fie vorba de faptul ca am lipsit o perioada,sau poate de la noul pc.
Dar am incarcat poze noi,teaser si poate-poate.Cred ca si nr de ore online cat mai mare conteaza ff mult,deci ce sa zic,incearca toate variantele,asa am sa fac si eu si in ceva timp ,cred ca totul se va redresa:)
Mult succes!..si rabdareee!
mike2414
User Junior
User Junior
Mesaje: 96
Membru din: 22 Mai 2013, 19:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

natural2610 scrie:Buna tuturor,

Am si eu o mare problema: De la o vreme nu mai am guesti mai deloc si foarte putini membri.
Inainte aveam pana la 1000 de guesti in permanenta si vreo 10-20 de mebri in camera. Acum mai mult de 10-20 de guesti si 1-2 membri nu depasesc si nu-mi dau seama de ce. Singura modificare este ca mi-am luat calculator nou (mai bun la toate aspectele).

Am appearance si audio GOOD, cei de la support zic ca e totul in regula insa eu vad clar diferenta!

Mentionez ca folosesc verySoft webcam splitter si fac streaming pe 3 siteuri in acelasi timp. Insa acest lucru se intampla si inainte. Decorul si lumnina doar s-au inbunatatit.

Orice ajutors sau sugestie sunt apreciate.

Va multumesc!
Nu ai nici o problema cu calculatorul..... daca te referi la livejasmin se pare ca in ultima vreme au inceput sa tina foarte mult la "fidelizarea" modelelor si astfel prin metode doar de ei stiute in momentul in care te prind ca deschizi si alte site-uri iti taie din trafic la propiu ( te retrogradeaza pe ultimele pagini, unii membri acuza ca sunt dati afara din camera de sistem ... etc ). De asemena au ei o problema cu visit-x spliter si in momentul in care constata ca folosesti altceva devin brusc recarcitranti si iti baga pe gat softul lor minune (de exemplu nu iti da 16:9 cu many cam ).
Incearca sa deschizi lj fara split cam si fara sa mai deschizi altceva si o sa constati singura schimbarea ;) Am mai spuso si o sa o mai spun , mi se pare o constrangere atat timp cat nu sunt in stare sa adopte un sistem de inregistrare a membrilor gen Streamate. Mi se pare o prostie ca tu ca site sa ma obligi pe mn sa stau doar pe lj atata timp cat toti "smecherii fara o chifla in stomac" isi pot face cont pe el si stau pe tine ore intregi doar sa iti toace nervii.
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mda, vad ca toti acuzati lj ca face rau fideland modelele pt ei doar..dar nu e chiar asa rau, dupa 8 ore online sa vezi ca doar pe lj ai facut peste 300 400 $....deci, pe langa faptul ca iti trimittrafic mult mult, peste 2000 guesti, si membri destul de buni, mai te si promoveaza suplimentar, incat tu nici nai timp sa respiri pe site, nu mai zis sa stai si pe alte siteuri.....
Imagine
mike2414
User Junior
User Junior
Mesaje: 96
Membru din: 22 Mai 2013, 19:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

dulcyka_sexy scrie:mda, vad ca toti acuzati lj ca face rau fideland modelele pt ei doar..dar nu e chiar asa rau, dupa 8 ore online sa vezi ca doar pe lj ai facut peste 300 400 $....deci, pe langa faptul ca iti trimittrafic mult mult, peste 2000 guesti, si membri destul de buni, mai te si promoveaza suplimentar, incat tu nici nai timp sa respiri pe site, nu mai zis sa stai si pe alte siteuri.....
nu acuza nimeni lj ca incearca sa fidelizeze ci felul in care incearca sa o faca .... mie mi sar parea mult mai corect ca modelul sa aleaga singur modul incare vrea sa lucreze... adica ar putea sa iti zica " ok Xulescu daca stai doar pe lj te putem promova mai mult si sa iti aducem membrii de calitate".
Daca lucrezi si pe alte site-uri ok nu te mai promoveaza dar cel putin ramai la nivelul actual si nu iti reduce traficul aproape de 0. Spun asta pentru ca sunt modele de varf care fac zeci de mii de dolari pe lj dar si modele care abia daca depasesc cateva sute de dolari pe perioada pe lj dar mai fac alte cateva sute si pe streamate , 100-2 si pe imlive ,xlove etc ...pentru acele modele conteaza fiecare site cu bunele si cu relele lui.
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pai daca ar sta si s-ar chinui putin la inceput, ce-i drept, dar doar pe livejasmin, dupa un timp, nu se vor mai chinui, vor face si mai multi bani decat doar cateva sute $$$, si ar fi si munca mai usoara, mai relaxanta, decat sa fii atent pe 5 site-uri, mai bine unu si bun....parerea mea... :) si mie m-i se pare normal sa taie traficul de la cele care stau pe enspe mii de site-uri, si sa il trimita la cele care stau doar livejasmin...cele care stau pe multe site-uri nici nu au nevoie de trafic, pt ca degeaba li se trimite 2000 de guesti, daca de ex sunt luate pe streamate in pvt, ea se baga in member, si pa pa trafic jasmin, pa pa si pvt, pa pa bani pe jasmin, pa pa convert guest jasmin, pa pa totul, ea e ocupata pe alt site, ceea ce va face ca lj sa fie secundar, membrii adunati vor pleca in alte room-uri unde fata are timp destul sa vb, sa faca tease, sa mearga in pvt, membrul fiind sigur ca ea lucra doar pe jasmin, va veni mai usor in pvt, stiind ca nu ii va intrerupe nimeni, atentia fetei va fi doar pe acel membru...nu pe 5 6 membri culesi in pvt cate 1 2 min....
Imagine
mike2414
User Junior
User Junior
Mesaje: 96
Membru din: 22 Mai 2013, 19:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

dulcyka_sexy scrie:pai daca ar sta si s-ar chinui putin la inceput, ce-i drept, dar doar pe livejasmin, dupa un timp, nu se vor mai chinui, vor face si mai multi bani decat doar cateva sute $$$, si ar fi si munca mai usoara, mai relaxanta, decat sa fii atent pe 5 site-uri, mai bine unu si bun....parerea mea... :) si mie m-i se pare normal sa taie traficul de la cele care stau pe enspe mii de site-uri, si sa il trimita la cele care stau doar livejasmin...cele care stau pe multe site-uri nici nu au nevoie de trafic, pt ca degeaba li se trimite 2000 de guesti, daca de ex sunt luate pe streamate in pvt, ea se baga in member, si pa pa trafic jasmin, pa pa si pvt, pa pa bani pe jasmin, pa pa convert guest jasmin, pa pa totul, ea e ocupata pe alt site, ceea ce va face ca lj sa fie secundar, membrii adunati vor pleca in alte room-uri unde fata are timp destul sa vb, sa faca tease, sa mearga in pvt, membrul fiind sigur ca ea lucra doar pe jasmin, va veni mai usor in pvt, stiind ca nu ii va intrerupe nimeni, atentia fetei va fi doar pe acel membru...nu pe 5 6 membri culesi in pvt cate 1 2 min....
Ceea ce spui tu suna foarte bine in teorie si este si corect doar ca unele persoane nu au timpul necesar "sa se chinuie un pic" si nici confortul financiar de a isi permite sa zica " ee daca fac 300 luna asta si 400 luna viitoare pe lj e o crestere deci e bine " pentru ca acei 300 de dolari nu ii ajung si se vede nevoita sa lucreze pe "enspe mii de site-uri". Nu cred ca un om sanatos la cap ar lucra pe mai mult de 1 site daca site-ul respectiv iar asigura confortul financiar necesar ( o sa vi si o sa zici, ok sa stea 14 ore online .... sunt persoane care stau si 14 si totusi lj nu le merge atat de bine incat sa inchida orice altceva ).
Daca tu te-ai afla in situatia de a alege intre a face 3-400 de dolari pe lj timp de cateva luni dupa care sa ai o crestere sau a lucra pe lj si pe alte 3-4 site-uri care insumate iti asigura o suma de 1000-1500 pe luna constant oare ai alege sa fi fidela lj? sa fim seriosi :D
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu, sincer, am fugit de lj ca dracu de tamaie, mam chinuit mai mult de 4 5 luni pe niste amarati de 200-300$, pe perioada, si culmea, exact cand faceam putini bani, pana in 300$, se schimba cate ceva , ba mai multa lumina, ba schimba c910 cu c920, altfel ai bad, ma imprumutam de bani, dar calitatea am oferit-o imediat, si pt asta, acum sunt fericita, nu fac cat nikki, nici pe jumatate poate, insa perseverenta, creativitatea, modul in care lucru, au dat rezultate bune, chiar daca mai tarziu, dupa cateva luni...stiu cum e sa nu ai bani de paine de ex, insa, am rabdat, am lucrat, pe mult, pe putin, insa daca eram pe mai multe site-uri faceam o ciorba lungaaa, multe pvturi poate, insa dupa 1 an sau mai mult, te duci direct la spital, nu destul ai stres pe 1 site, sa stai sa suporti 4 siteuri, as muri direct, lol...
si nici nu as fi capatat un loc al meu pe jasmin, stand pe mai multe site-uri, puta fidelitate, deci mi-ar fi trimis ori full membrii de 2 lei, ori deloc trafic ...
daca oferi ceea ce cere un site, si stai cel putin 8 ore zi de zi nemiscat de acolo, nu are cum, in timp, sa nu poti trece de o suma de 1000 sa zic....se face mai mult, pt ca dupa aceea intervine si vechimea, experienta,membrii te vad acolo zi de zi, deci, nu are cum sa nu mearga...
bafta all
Imagine
Avatar utilizator
marty
Mesaje: 20
Membru din: 12 Apr 2013, 10:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dulcyka,pe bune esti ca o 'gura' rece de apa cand mi.e foarte sete heheh
de cate ori iti citesc postarile,ma incurajez mai mult ,mai mult cu lj.ul:))
imi dai incredere ca o sa fie bine ,din ce in ce mai bine. eu ma incurajez singura in fiecare zii,dar cand te vad pe tine ca scrii asa frumos despre lj,mai multa pofta de munca imi vine.
te pup:*
mult succes!
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

hehe, stii tu exista o vorba"pofta vine mancand"...intai savureaza lj, miroase-l bine, cunoastei toate punctele, avantaje dezavantaje, apoi, incearca sa faci ca toate dezavantajele sa devina treptat avantaje, adica-stat 10 ore online, facut 300$$, perfect, dar niciodata sa nu fii fericita cu atat, mereu sa vrei mai mult, ok, next, vreau mai multi bani, hai sa fac un set nou de poze, din care eu obisnuiesc mereu 3 4 poze sa le tin deoparte, si pe parcursul a 14 zile sa le schimb...prin rotatie de la free la memeber, de la member la free etc....si mereu ma pun in stiuatie membrului platitor, bai frate, mie personal imi place poza asta, dar sa zic, ca membru, ma convinge sa merg pana in room, si acolo ajuns, ma convinge sa merg pana in pvt? la video la fel, pun video noi cam la 5 6 sapt, inlocuind doar 2 3 nu toate odata ...si ma gandesc, sa dau bani pe acest video, sau nu? si atunci decid ce si cum...
apoi,daca site-ul nu are trafic, nu e nimic, eu stau la program, ca asa e frumos, nu? traficul va veni oricum, mai devreme sau mai tarziu....exact ca la cofetarie, astazi e plina de nu ai loc sa stai, dar maine poate e doar un amarat de client care bea un pahar de apa gratis, ce ar fi sa inchida cofetaria in ziua aia, ca oricum nu are trafic(clienti), insa poate tocmai asta ii ajuta pe viitor, oamenii vazand ca e mereu deschis, personalul cu zambetul pe buze, ma gandesc, ar avea mai mult succes decat o alta cofetarie care inchide mai mereu, chiar daca doar 5 -10 minute, insa, cand mi-e lumea mai draga, hop(inchis)(bat apropo la pauze multe si scurte)....personal mereu nervos care incearca sa-mi bage fortat negresa pe gat(ma refer la pvt) cand eu de fapt as prefera intai sa arunc o privire la toate sortimentele(ma refer la teasing, zambet, vb putin) apoi decizia importanta, nui asa?
e jale cand vezi unele fete ca din 2 in 2 min scriu come pvt, pvt bb? come on take meeeeee...fuck nu asa se face treaba
vorba dulce mult aduce, exista mii de posibilitati sa convingi un membru sa vina in pvt, si altfel, nu neaparat sa tot repeti ca un papagal stricat,pvt, pvt, pvt, pvt...
alte sfaturi contra cost de acum, cate un big hug/per sfat, ma dor degetele deja, hehehhhehe :)
glumesc si eu de dimineata sa-mi mearga bine toata ziua, tot un zambet si o gluma, hehe
Imagine
Avatar utilizator
marty
Mesaje: 20
Membru din: 12 Apr 2013, 10:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna Dulcyka!

Ai mare dreptate in tot ceea ce spui. Eu am studiat economia in liceu si facultate,iar ceea ce spui tu este exact precum o strategie de marketing prezentata de fostii mei profesori. Pana la urma,fiecare fata care se apuca de vdc ar trebui sa trateze acest job,ca pe o mica afacere,in care sa investim atat timp cat si bani. Multumesc mult pentru ca mi.ai raspuns. Te pup :*
Mult succes!
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna, nu ai pt ce sa imi multumesti,bafta sa ai...da, eu tratez vdc ca pe o afacere, investesc timp(cat mai mult online)cat si bani din ceea ce castig (camere,lumini, outfituri) pt ca stiu ca cu cat calitatea e mai buna, cu ata mai multi bani vor veni....de ex nu exista perioada de bani in care sa nu cumpar catev aoutfituri noi, ciorapi cu banda cat mai diferiti ca si modele, culori, etc...si chiar sunt apreciata, am unii membrii care deja in data de 9 stiu ca trebuia sa primesc pachetul cu outfiturile, nici nu stau in free, ma iau direct in pvt, ia zi, ia arata, ce ti-ai luat, unde probez hainutele, vb, radem, cer pareri cum imi sta, daca le place etc, si uite asa doar cu un membru curios stau sa zic 30 minute, am vreo 4 5 membrii curiosi, iaca sa facut 1 ora 2 de pvt garantat...plus noi veniti gloata ..cate 3 4 intr-un pvt claie peste gramada.... :lol: :lol:
si tot ei mai stiu si ca in fiecare perioada fac poze noi, videouri noi, iar, claie peste gramada sa vada ce e noi, pfff, ce le mai plac noutatile, daca ar putea, m-ar innoi si pe mine la fiecare perioada, doar ca eu, saraca de mine, raman mereu acceeasi, spre dezamagirea lor :lol: :lol: :lol:
chiar acu vreo 4 zile venise unu ca cica ce mai e nou? pai, eu,. nu vezi, ce noua sunt, scosa din cutie de abia, ahhhaha, a inceput sa rada, ma luat in pvt, unde ma intrebat, sai arat, cei nou la mine...iar facut demonstratie in 20 minute cum ma innoiesc eu..bagat ondulator in priza, buclat parul, machiaj altfel, pus repede o rochie lunga de seara, ei, iaca sunt noua, ce zici? a ramas cu gura cascata la webcam, wooowwwww....mai ai si altceva nou? acum nu, in 6 7 zile , da...A, da? ce anume...? daca zic, nu mai e surpriza...lol...ok voi astepta si voi veni peste tine sa vad ce mai e nou.....sa nu uiti de mine, te uibesc ..etc...si uite asa, inca unu pus pe lista celor mai curiosi membri..heheheh...
abia astept sa imi vina coletelul,sa le arat ce e nou....
si nu imi pare rau de cheltuieli, intr-o zi doua fac la loc banii, poate mai mult chiar...]
deci , ca sfat, innoiti-va cat pueti de des, poze, videouri, outfituri, hairstyle, machiaj,tot ce puteti schimba si sa para de bun gust, ca sigur va veti face regulari curiousi pt nou nout, dci, atumat, si mai multi banuti....
Imagine
Avatar utilizator
marty
Mesaje: 20
Membru din: 12 Apr 2013, 10:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da asa este,tot timpul trebuie sa vii cu ceva nou. Si eu imi cumpar de fiecare data cate ceva,imi pun poze noi si video,am idei noi de show etc. Dar la mine cred ca este un minus faptul ca nu am poze profesionale(adica facute de un fotograf,cum am vazut pe site.ul lui GlamourPhoto) si doi programul,pe care nu l.am respectat ca la carte:)..si sa nu mai zic de faptul ca eu mult timp am avut si un alt job in paralel cu lj.ul si de aici iarasi un mare minus. Dar chiar si asa veniturile de pe lj sunt destul de multumitoare pt mine si atat timp cat stiu ca se poate mai mult,ma ambitionez mai mult.
Te pup:*
Mult succes!
Ellen
Mesaje: 5
Membru din: 13 Apr 2014, 21:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna!

Inainte stateam cu SplitCam-ul deschis (Livejasmin + MFC + Chaturbate , oneori doar Livejasmin dar cu SplitCam-ul deschis din obisnuinta).


Acum 15 minute am testat motoda cu Splitcam oprit sa vad daca am trafic mai mare . DA !!! Intrau foarte multi membri , automat traficul a fost mult mai bun fata de cel cu SplitCam-ul deschis.

Deci sa ma fac lamurita , cand intrati pe Livejasmin , inchideti SPLITCAMul (sau orice alt program split webcam) . Traficul va creste 100%.
aidaandra
Mesaje: 12
Membru din: 27 Feb 2013, 00:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna, v-am citit mesajele cuvant cu cuvant, ceea ce pot sa va spun este ca...va dau dreptate in tot ceea ce spuneti :) este foarte adevarat...dar eu nu imi pot explica o chestie...dintr-o data adik sa fiu mai explicita de vreo 3 luni...a inceput sa se duca in jos traficul...in jos in ce sens...am maxim maxim 300 de guesti in camera, stiu absolut tot ce trebuie sa fac sa fie bine, am jasmin selection, protection, HD tag, poze, teaser...etc...dar se pare k nu este de ajuns...am fost la suporti in fiecare zi aproape si am intrebat ce se intampla cu contul meu...majoritatea imi spun k totul e ok...altii uneori imi spun k mi-au mai ajustat setarile la maxim...si k ar trebui sa creasca traficul....dar nimic!!!! eu una chiar nu imi mai pot explica nimic din ceea ce se intampla...imi vine sa ma dau cu capul de pereti uneori! iti piere si zambetul de pe buze si tot..haine decor lumini pc ok internet la maxima viteza...nu mai spun..am investit foarte multi bani in ele....ultima data chiar pc-ul l-am cumparat de la un i3 mi-am luat i7 cu tot ceea ce cer ei...am crezut k poate e din cauza k e slab sau ma rog li se pare lor slab pc-ul...dar nu stiu ce sa zic..nu e nici o diferenta... :!: :!: :!: :!: :!: :!: . Sincer ma gandeam sa imi fac un alt cont nou...sa incep cu dreptul de la inceput...sa imi fac totul ca la carte...dar ce fac cu toti membrii care ii cunosc? sa o iau iarasi de la 0? cred k as innebuni...!!! Sincer sunt cu moralul la pamant..nu mai stiu ce sa fac! Lucrez doar pe jasmin...nimic altceva minim 8 ore pe zi!! Va rog frumos daca aveti probleme similare si le-ati rezolvat...sa imi spuneti si mie ce este de facut...va multumesc!
Avatar utilizator
marty
Mesaje: 20
Membru din: 12 Apr 2013, 10:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,aidaandra!

Ai citit chiar tot ceea ce spune dulcyka,despre jasmin? Dar post.urile lui Sad despre Jasmin?
Eu zic,daca aplici tot ceea ce au scris ei,ar trebui sa inceapa sa mearga..Incearca macar o luna sa faci totul exact ca la 'carte'...Eu nu am facut totul exact asa cum precizeaza ei(am scris mai sus care sunt minusurile mele),dar totusi imi merge ok:)
Iti urez mult suucces!
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

aidandra,imi pare rau sa aud asta..hai sa-ti dau ceva ponturi...la cat timp schimbi full galeriile de poze(free and member)? la 1 an, sau la 1 luna, sau....?
la cat timp schimbi full spatiile pt video platibile(20 spatii sunt in total)eu de ex in fiecare zi adaug un video nou, inlociund din cele mai vechi intai, o data la 3 sapt schimb full cele 20 spatii, adica 20 video noi noute...
din 8 ore la munca, cate ore sunt efectiv lucrate?
in camera, faci teasing de calitate? nu inseamna totu sa te misti, daca teasingul tau nu e ok calitativ....adica s-o faci cu talent:D
la cat timp dai mesaje membrilor tai, care te-au luat in pvt, de la cel mai putin cheltuitor, la cel mai mult? de cate ori schimbi outfitu pe tura de lucru?
raspunde-mi , si voi incerca sa te ajut :)
Imagine
star87
Mesaje: 27
Membru din: 19 Ian 2013, 20:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu are nici o legatura teasingul...pozele...nimic...cu guestii "blocati"...poti sa te pui tu si in cur si in cap....Am patit chestia asta de 2 ori cu cate 3 zile pe la suport...guesti:..8-9..8-9...8-9..se vedea cu ochiu liber ca sunt blocati...pana cand am dat de unu mai luminat care imi zice...aa stai asa..nu stiu ce face pe la setarile camerei...si pac...trrrrrrr sute de guesti...cica nu as fi avut 30 de fps din cauza setarilor....acum de curand am patit-o iar...nu a mai mers asa pt ca nimeni nu stia nimic..."totul e in regula..imaginea oglinda..profilul perfect....nu stim de la ce poate fi", intreb cati fps am si imi spune 30 (in momentul ala m-am simtit fara scapare)...dupa 3 zile am dat de un supervisor care mi-a dat dreptate este de la setari...umbla la setari dar nimic...A doua zi am incercat eu de capul meu...am frecat setarile alea de le-a luat toti dracii...da guestii cresc...dar dupa privat se blocheaza iar...daca te imbraci in alb...alta problema..iar trebuie umblat la setari...
Sistemul lor este de cacao....prea sensibil...si este foarte greu sa stai online cand patesti chestia asta pt ca aia 2..3 membrii care ii ai te intreaba.."esti singura"?..." nu ai nici macar guesti"?..." daca sunt doar eu cu tine de ce nu faci....."?...
aidaandra
Mesaje: 12
Membru din: 27 Feb 2013, 00:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am spus 8 ore minim....si da tot ce mi-a spus sadeyes am facut..si tot ce e aici....lucrez de ceva timp si pana acum nu am patit asta...am intrebat Star...la support acum si mi-a spus k am 30 fps...chiar nu imi dau seama ce am ?? :))) offff imi vine sa o iau la fuga rau de tot :))))
karinabb
Mesaje: 1
Membru din: 03 Mai 2014, 00:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna, am si eu o intrebare: e normal ca intr o seara sa am 500 - 600 guesti ia si 20 30 membrii iar seara urmatoare maxim 10 guesti??? mentionez ca sunt noua pe lj si nu folosesc spliter , nici alt site , nimic.e normal? sunt ft dezamagita :( adica nu arat rau.. si am inteles ca vechimea se promoveaza , dar ce i cu scaderea asta brusca?
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”