Probleme mari cu traficul

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
emilian
Mesaje: 13
Membru din: 13 Ian 2014, 17:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare tuturor,

Am citit discutiile legate de luna ianuarie, cu traficul scazut...am avut asteptari ca o sa revina cat de cat cu luna aceasta dar se pare ca problema mai rau se adanceste ... Nu sunt nou in bransa, am vreo 5-6 luni, asadar nu m am mai confruntat cu inceputurile de an. E normal sa fie mai slabut, au fost sarbatori, au cheltuit bani multi, insa, pt cine are mai multa experienta, cam din ce perioada incepe sa se mai dezmorteasca? Este singura mea sursa de venit si sunt putin ingrijorat ! Multumesc !
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SmartGirl
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 131
Membru din: 29 Feb 2012, 20:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lucrurile isi vor reveni la normal, abia pe la jumatatea lunii acesteia, pana atunci... vom avera zile WOW.... si zile BLEAH.... ceva de genul... una calda... alta rece... dar din luna martie... va rupe... asa a fost si anul trecut si acum doi ani... and so on! Fruntea sus... tine-te de prtogram si totul va fi bine... app... fa filmulete pt vanzare... poze noi ( atat cu webcam cat si profesionale, tu decizi... mai ales ca depinde si de buget).... update la conturi... texte noi... stii deja la ce ma refer... si in concluzie daca te tii de program... mai faci si updates... imposibil sa nu-ti pice si RECHINI... daca nu iti pica ... asta e... va venbi si ziua aceea... tu fii constant la program si va fi totul bine :)
emilian
Mesaje: 13
Membru din: 13 Ian 2014, 17:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc pt sfaturi ! fiind de doar 6 luni activ, nu am avut cum sa ma confrunt si cu aceasta perioada de inceput de an ! Doamne Ajuta sa isi revina si sa ne mearga bine tuturor !! Spor la show-uri !
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

ehhhh da, si eu la fel! Mai ca nu plang cu lacrimi de crocodil! Am avut un mare BUM pe 2 ianuarie, nu mai aveam timp nici sa beau o gura de apa, si ca niciodata cate 3 in pvt! I-am lasat , desi eu fac pvt exclusiv in general, si cred ca bine am facut , ca de f nu fluieram a si mai mare paguba! niste incasari derizorii si trafic ce o ia razna, stau minute bune fara nimeni in room, si cand vin vin cate 2-3 ametiti, noroc ca mai am cativa regulari! Insa nu stiu ce sa zic ca eu sunt cu capul! :lol: Cum scartaie intr-o zi cum ma inmorbantez cat ai zice " privat!" :lol: :lol: Chiar ma gandeam sa imi mai deschid un cont pe ceva in afara de IMLIVE! A mai zis fetish ca noi astia exclusivi ne -o luam in freza! :lol: Ce sa fac... ca nu stiu unde sa imi fac cont, pt ca daca incepe sa mearga ok din nou imlive ul , nu ma pot ocupa deloc de cel de al 2 lea site Si apoi, mie nu imi plac site urile cu in loc de Hello, e cu " show pussy" ass ass ass, tits tits tits :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Streamate-ul e ok. Fa-ti cont si daca incepe sa mearga si Imlive lucrezi cateva ore pe unul, cateva pe altul sau cateva zile ... vezi tu. Sau lucrezi in paralel.
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

QAm avut la un moment dat o tentativa de a lucra cu un wtudio, si mi-au facut cont pe el, oare ....pot face din nou? asta se intampla cam acum 5-6 luni
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Da! Trebuie sa treaca 3 luni mi se pare. Daca iti spun ca ai deja un cont activ, le explici situatia si le ceri sa il inchida pe ala.
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

multam! :D
emilian
Mesaje: 13
Membru din: 13 Ian 2014, 17:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Va salut din nou.

Din pacate, traficul este in continuare mort, ba chiar, din ce in ce mai slab pe saptamana ce trece, asta in cazul meu.... ma gandeam sa incerc sa ma mut pe alte siteuri (acum lucrez doar pe streamate), insa as vrea sa va intreb daca stiti, pe unde este traficul ok in perioada asta ?

Mersi si spor la prv !
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

traficul e ok pe siteuri le unde in general iti merge ok si unde ti-ai facut membrii , esti vechi/veche pe site , etc

poti insa sa incerci sa deschizi si un cont nou pe un site unde nu aimai avut cont si atunci fiind fresh meat sa obtii un trafic bun

site uri recoamndate sunt site uri le mari arhicunoscte , imlive , ifriends , jasmin , aw streamray , xl , eurolive , etc

multa bafta
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
emilian
Mesaje: 13
Membru din: 13 Ian 2014, 17:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare din nou !

Am asteptat si am sperat ca lucrurile o sa revina la normal insa se pare ca nu (cel putin in cazul meu) ! Pt cei care folosesc streamate, mi se pare mie sau traficul de pe site, scade de pe o zi pe alta ? Sunt curios daca este o problema generala cu traficul de pe acest site sau este o problema la mine !

Spor la $$$ !

Multumesc !
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”