Cum poate afecta AVC personalitatea unui model?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
codruta84
User Junior
User Junior
Mesaje: 64
Membru din: 12 Feb 2014, 19:03
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

WinXPfather scrie:
Se largesc.
Poate doar daca naste in direct.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

codruta84 scrie:
WinXPfather scrie:
Se largesc.
Poate doar daca naste in direct.
Nasterea largeste mai putin pentru ca copilul e mai mic decat utilajele ce le baga in chizda.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
codruta84
User Junior
User Junior
Mesaje: 64
Membru din: 12 Feb 2014, 19:03
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

WinXPfather scrie:
Nasterea largeste mai putin pentru ca copilul e mai mic decat utilajele ce le baga in chizda.
Ma intreb daca vreau sau nu sa stiu despre ce poate fi vorba care sa fie mai mare decat un copil...
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

codruta84 scrie:
WinXPfather scrie:
Nasterea largeste mai putin pentru ca copilul e mai mic decat utilajele ce le baga in chizda.
Ma intreb daca vreau sau nu sa stiu despre ce poate fi vorba care sa fie mai mare decat un copil...
Cand te hotarasti ca vrei sa stii, tot ce ai de facut e sa devii membru pe unul din siteuri :). In anus intra oricum din default un saculet de cartofi si in vaginel o legatura de gogosari. Gogosari cred, ca altfel nu stiu cum s-ar explica mirosul de muraturi emanat cand misca coapsele.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
codruta84
User Junior
User Junior
Mesaje: 64
Membru din: 12 Feb 2014, 19:03
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sunt membra pe mai multe site-uri, dar inca nu am primit niciodata astfel de oferte ... colosale, desi am avut si eu portia mea de ciudatenii.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Pai ca membru tu ceri modelelor ce sa faca. Si vor face:)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
codruta84
User Junior
User Junior
Mesaje: 64
Membru din: 12 Feb 2014, 19:03
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ah, scuze, membru. Ma gandeam la altceva. Mda. Am testat pe noul site al lj, bestfreeblahblahblah, am si platit (cu tokensii gratuiti) pentru un show! Doar ca sa vad cum e de partea cealalta a ecranului. E drept ca nu mi-a dat prin minte sa cer astfel de chestii si nu cred ca as face-o.

Si, ca fapt divers, nasol show.
mike2414
User Junior
User Junior
Mesaje: 96
Membru din: 22 Mai 2013, 19:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Thundermare scrie:Buna, am si eu o curiozitate. recent am avut o discutie cu cineva despre cum sunt afectate persoanele care devin modele de avc in timp.

imi puteti da exemple cu persoane care au fost schimbate de catre aceasta meserie in bine sau in rau?

va multumesc.
Depinde de la caz la caz daca esti suficient de matur/matura incat sa gestionezi cum trebuie o anumita perioada din viata ta. Personal cunosc cazuri in care persoanele repective sau schimbat la 180 de grade in rau- persoane care desi aveau o anumita prestanta si asteptarii foarte inalte de la viata ( gen sa termine o facultate, sa ajunga intr-o pozitie cheie intr-un anumit domeniu etc ) in momentul in care au dat de mirajul banilor usor facuti sau plafonat foarte mult. O prietena foarte buna si foarte frumoasa care avea sanse sa ajunga destul de sus in viata sa apucat de videochat iar dupa numai cateva luni lumea ei era prabusita total, vorbeam cu ea si nu o recunosteam in sensul ca nu se mai vedea lucrad in alt domeniu, totul se rezuma la " de ce sa lucrez la aia pentru 15 milioane cand pot face 30 aici ", nu mai avea incredere in ea cum ca ar reusii in altceva deci practic ajung din nou la plafonarea despre care vorbeam.
Trebuie sa o iei doar ca pe o optiune de moment si sa incerci sa iti gestionezi viata in asa fel incat sa nu pici in capcana banilor pentru ca o sa ajungi sa renunti la viata personala in detrimentul videochatului si o sa ai regrete mai tarziu. Nu spun ca videochatul este un lucru rau pentru ca eu sunt de foarte mult timp in domeniu dar iti poate schimba viata la 180 de grade si te trezesti la 30-35 de ani ca nu sti sa faci nimic inafara de vdc pentru ca ai renuntat la o facultate , la un job unde poti avansa , la o afacere , la prieteni etc.
Avatar utilizator
codruta84
User Junior
User Junior
Mesaje: 64
Membru din: 12 Feb 2014, 19:03
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mike2414 scrie: si te trezesti la 30-35 de ani ca nu sti sa faci nimic inafara de vdc
Cand regret ca nu m-am apucat de vdc la 18 ani ci abia la aproape 30, imi aduc aminte exact de chestia asta si rasuflu usurata. Am avut la joburi si stiu sa fac la chestii incat stiu ca e putin probabil ca voi muri vreodata de foame, cu sau fara vdc.
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu sunt ferm convinsa ca vdc ul nu te schimba , trasaturile de caracter raman aceleasi in cel mai rau caz ies la iveala , niste trasaturi pe care fie ai resuist sa le ascunzi , fie nu erau asa accentuate si definitorii

vdc ul este un job f mult bazat pe propria persoana si atunci automat ca numite trasaturi ies ff repde la suprafata

acum daca vrei sa te plafonezi te poti plafona oriunde , daca vrei sa evoluezi evoluezi oriunde , chiar daca faci vdc poti citi , participa la div cursuri , poti face workshopuri , te poti culturaliza mergi la cinema /teatru/opera/etc , poti invata div lb straine , mergi la cursuri de gatit si altele; in viata reala nu e necesar sa socializezi numai referindu-te la vdc , poti inventa un job oarecare pt cunostiintele din jurul tau , nu trebuie ca toate conversatiile sa se axeze pe ce am facut eu in ziua d , cati bani am scos in sesiune etc , sub de conversatie sunt mii , cand nu le ai inseaman ca tu ca si om trebuie sa evoluezi ca sa poti socializa ok nu vdc e de vina , daca ai fi fost sudor vb non -stop despre fiare si bucse :(

ah da ca maj vdc istelor s-au inmormantat in vdc , e fix alegerea lor , mai mult ca sigur ca s-ar fi inmormantat in orice alt job , sau poate ca ar fi regresat chiar

din nefericire in zilele noastre datorita crizei financiare tot mai multe fete cu o formare intelectuala scazuta apeleaza la vdc sperand sa descopere mirajul facutului de bani multi , pt multe fete simpla trecere de la un salriu de 7-800 de ron pe luna ca vanzatoare la 2000 de ron e un wow

deci totul tine de propria persoana si de astepatarile intrinseci ale fiecaruia
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
mike2414
User Junior
User Junior
Mesaje: 96
Membru din: 22 Mai 2013, 19:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

fetish scrie:eu sunt ferm convinsa ca vdc ul nu te schimba , trasaturile de caracter raman aceleasi in cel mai rau caz ies la iveala , niste trasaturi pe care fie ai resuist sa le ascunzi , fie nu erau asa accentuate si definitorii

vdc ul este un job f mult bazat pe propria persoana si atunci automat ca numite trasaturi ies ff repde la suprafata

acum daca vrei sa te plafonezi te poti plafona oriunde , daca vrei sa evoluezi evoluezi oriunde , chiar daca faci vdc poti citi , participa la div cursuri , poti face workshopuri , te poti culturaliza mergi la cinema /teatru/opera/etc , poti invata div lb straine , mergi la cursuri de gatit si altele; in viata reala nu e necesar sa socializezi numai referindu-te la vdc , poti inventa un job oarecare pt cunostiintele din jurul tau , nu trebuie ca toate conversatiile sa se axeze pe ce am facut eu in ziua d , cati bani am scos in sesiune etc , sub de conversatie sunt mii , cand nu le ai inseaman ca tu ca si om trebuie sa evoluezi ca sa poti socializa ok nu vdc e de vina , daca ai fi fost sudor vb non -stop despre fiare si bucse :(

ah da ca maj vdc istelor s-au inmormantat in vdc , e fix alegerea lor , mai mult ca sigur ca s-ar fi inmormantat in orice alt job , sau poate ca ar fi regresat chiar

din nefericire in zilele noastre datorita crizei financiare tot mai multe fete cu o formare intelectuala scazuta apeleaza la vdc sperand sa descopere mirajul facutului de bani multi , pt multe fete simpla trecere de la un salriu de 7-800 de ron pe luna ca vanzatoare la 2000 de ron e un wow

deci totul tine de propria persoana si de astepatarile intrinseci ale fiecaruia
fetish ai dreptate dar ti sa te si contrazic :d probabil tu gandesti asa cum ai zis pentru ca esti mai matura , dar cand vine o fata de 19 ani fara experienta de viata si se trezeste brusc cu 30 de mil in buzunar orizonturile ei se schimba ... o sa zica ... "de ce sa incerc sa mai ma fac ospatarita sa castig 12 mil, de ce sa mai fac facultate sa lucrez la banca sau oriunde alt undeva" si uite asa face vdc doi ani fara sa stranga mare lucru si peste inca un an se duce in jos industria asta pentru ca oricum e intr-o continua scadere ca si incasari si o sa se intrebe " eu ce stiu sa fac ? stiu sa fiu farmacista ? nu , stiu sa lucrez la banca ? nu ...stiu alta meserie ? nu " :roll: . Chiar si pe mine ma pot da exemplu :) :idea: am terminata o facultate la ASE dar tot timpul ma intreb , "se merita sa merg la banca " raspunsul "nu" pentru ca un casier castiga undeva la 10-12 mil pe cand eu castig mult mai mult aici ... e chestie psihologica ,prietenii ii vad destul de rar pentru ca nu imi permite timpul ...si uite asa intram in cercul vicios :D. Este adevarat exista si parti bune ale vdc - iti poti permite lucruri poate la care doar visai , iti dezvolti capacitatea de comunicare, iti poti invinge timiditatea etc.
CONCLUZIA : Este o solutie buna sa intrii in vdc cu conditia sa nu te limitezi doar la asta,sa nu te izolezi si sa fi destul de matur cel putin la nivel de gandire incat sa iti poti face un plan pe un viitor m
ai lung de 2-5 ani :), adica sa apara intrebarea " Ce o sa fac dupa "? la care sa existe si un raspuns :D
PS : Spor la banii :twisted:
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

uite sa stii ca reply ul meu o sa ti se para aiurea , eu m -am apucat de scolala 30 de ani pt simplul motiv ca mi-am dat seama ca imi place meseria de asistent medical ca e o chemare pt mine , acum uitandu-ma in urma regret ca in loc sa dau la Medicina am ales Dreptul , dar la momentul respectiv eram prea copila si mi-a fost frica ca nu o sa intru si m -am descurajat singura incat asta fost

asa ca acum la ,,neste ani respectabili,,mi-am implinit visul sau o sa il implinesc , sincer eu nu mi -am pus si nici acum nu imi pun problema ca vdc ul va disparea

ah merge prost , merge prost pt modelele care nu au avut o vziune despre acest job , pt cele care si-au tras regularii pe mesenger , pt cele care in loc de bani au acceptat cadouri si gift acrduri , sa aiba si ele ca tot omul un laptop cool si un Iphone da bani de platit un abonament nexam

da merge prost pt cele care poate s-au axat pe un sg site , care s-au incapatanta sa nu evolueze , sa nu aduca nimic nou , eu schimb cate ceva la show ul meu si la ce ofer cam lunar , zilnic stau si vanez fetish uri pe ent pe care sa le pot oferi

si cu toate ca scriu aici de ani si am dat n ponturi , ff putine modele din categoria fetish au si preluat ponturile cu toate ca multe dintre ele citesc forumul , iti dua un sg exemplu , sunt sg model fetish care ofera gas mask fetish , fetish ul asta nu e prea raspandit dar aduce bani buni cand prinzi un nene care vrea asa ceva , investitia e destul de redusa financiar , pe mine m -a costat masca de gaze reala , pe care o am vreo 500 de ron , nu mi se pare o suma f mare , dar trebuie multa informatie si automat sa sti cum sa abordezi fetishul in sine

balloons fetish cred ca ofer de vreo 5/6 ani, abia anul asta au aparut alte model cu baloons fetish si lista poate continua ; ff multe modele fetish ofera same old shit , smokeing shows , latex , domination , high heels , si gata ca s-au cam terminat fetish urile

eu am ami zis , am niste ani multisori de vdc in spate , peste 10 si anul trecut in dec am avut cea mai buna luna a mea de cand sunt model de vdc , si deja am si scola , am si o anume varsta nu mai tin asa mult la terfeleala , am si nsite obligatii familiale etc

cred ca daca aveam 22/23 de ani si posibiliatea sa imi dubleze numarul de ore online din dec , evident scoteam mult ami multi bani

cunosc pe un anume site , modele care din nov anul trecut se plang ca nu mai au incasari , nu au sume ok per luna , dar ghici ce , nu au schimbat nimic , aceeleasi poze , aceleasi profiluri , acelasi decor , acelasi nickname , aceleasi site uri , si asteapta ce dzeu stie!

deci sincer eu nu cred ca vdc ul va muri ci doar ca in timp vor face bani multi numai modelele care se vor implica cu adevarat
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
mike2414
User Junior
User Junior
Mesaje: 96
Membru din: 22 Mai 2013, 19:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

fetish scrie:uite sa stii ca reply ul meu o sa ti se para aiurea , eu m -am apucat de scolala 30 de ani pt simplul motiv ca mi-am dat seama ca imi place meseria de asistent medical ca e o chemare pt mine , acum uitandu-ma in urma regret ca in loc sa dau la Medicina am ales Dreptul , dar la momentul respectiv eram prea copila si mi-a fost frica ca nu o sa intru si m -am descurajat singura incat asta fost

asa ca acum la ,,neste ani respectabili,,mi-am implinit visul sau o sa il implinesc , sincer eu nu mi -am pus si nici acum nu imi pun problema ca vdc ul va disparea

ah merge prost , merge prost pt modelele care nu au avut o vziune despre acest job , pt cele care si-au tras regularii pe mesenger , pt cele care in loc de bani au acceptat cadouri si gift acrduri , sa aiba si ele ca tot omul un laptop cool si un Iphone da bani de platit un abonament nexam

da merge prost pt cele care poate s-au axat pe un sg site , care s-au incapatanta sa nu evolueze , sa nu aduca nimic nou , eu schimb cate ceva la show ul meu si la ce ofer cam lunar , zilnic stau si vanez fetish uri pe ent pe care sa le pot oferi

si cu toate ca scriu aici de ani si am dat n ponturi , ff putine modele din categoria fetish au si preluat ponturile cu toate ca multe dintre ele citesc forumul , iti dua un sg exemplu , sunt sg model fetish care ofera gas mask fetish , fetish ul asta nu e prea raspandit dar aduce bani buni cand prinzi un nene care vrea asa ceva , investitia e destul de redusa financiar , pe mine m -a costat masca de gaze reala , pe care o am vreo 500 de ron , nu mi se pare o suma f mare , dar trebuie multa informatie si automat sa sti cum sa abordezi fetishul in sine

balloons fetish cred ca ofer de vreo 5/6 ani, abia anul asta au aparut alte model cu baloons fetish si lista poate continua ; ff multe modele fetish ofera same old shit , smokeing shows , latex , domination , high heels , si gata ca s-au cam terminat fetish urile

eu am ami zis , am niste ani multisori de vdc in spate , peste 10 si anul trecut in dec am avut cea mai buna luna a mea de cand sunt model de vdc , si deja am si scola , am si o anume varsta nu mai tin asa mult la terfeleala , am si nsite obligatii familiale etc

cred ca daca aveam 22/23 de ani si posibiliatea sa imi dubleze numarul de ore online din dec , evident scoteam mult ami multi bani

cunosc pe un anume site , modele care din nov anul trecut se plang ca nu mai au incasari , nu au sume ok per luna , dar ghici ce , nu au schimbat nimic , aceeleasi poze , aceleasi profiluri , acelasi decor , acelasi nickname , aceleasi site uri , si asteapta ce dzeu stie!

deci sincer eu nu cred ca vdc ul va muri ci doar ca in timp vor face bani multi numai modelele care se vor implica cu adevarat
Nu mi se pare de loc aiurea replay-ul tau fetish , sunt ferm convins ca ai o experienta uriasa in spate si ca multe din lucrurile pe care le-ai enumerat le-ai aflat pe pielea ta dupa multe ore de stat online dar din pacate modele de calibrul tau sau cel putin de nivel mediu se gasesc din ce in ce mai greu.In momentul de fata valul de performeri noi fara experienta care intra in vdc este urias si tocmai aceasta lipsa de experienta sau mai bine zis asa cum zicea altcineva in alt post " acceptarea vanzarii imaginii proprii pe cativa centii" duce la o prabusire a vdc si la un val foarte mare de membrii " low " care se asteapta ca pt 2-3 dolarii sa vada toata kamasutra :D.
Respect pentru postarile tale de pe forum si spor la banuti in continuare :twisted:
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”