Workshop pentru studiouri - Februarie 2014

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
Anonymous2You
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2011, 07:13
Localitate: Faurei / Bora Bora
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mie mi se intorcea ecusonul cand mergeam, din cauza burtii. Lasa ca fac eu patratele intr-o zi cu soare :P
I'd rather live a life of Oh Well's than a life of What If's.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Felicitari Alex pentru organizare. A fost o reusita. Multa informatie interesanta, dar ce m-a surprins foarte tare a fost faptul sa aflu ca Markus nu mai e numarul 1. Asta da surpriza sa constat ca a fost detronat.

PS1: Versace (Alex), vinul tau mai trebuie testat candva :)
PS2: M-am intors cu toate prezervativele acasa!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

WinXPfather scrie: ... PS2: M-am intors cu toate prezervativele acasa!
Then it must have been LOVE ... or blowjob :mrgreen:

PS: Was it that bad? :lol:
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Well,well,ne-am intors de la summit,ce pot sa spun,am cunoscut oameni absolut minunati acolo,m-am simtit extrem de bine,mi-am fct noi prieteni,pe cei vechi cu drag i-am revazut,am invatat multe lucruri interesante acolo si mi-am tras propriile concluzii.Pentru mine a fost un succes,organizarea impecabila,felicitari lui Alexiss pentru toata munca,pentru ca va asigur ca a fost ceva munca,pentru profesionalism si pentru ca a demonstrat ca si noi romanii putem sa fim profy,multumesc ambelor forumuri Adultwebcamstars si Adultvideochat,fara aceste forumuri nu am fi avut ocazia sa ne cunoastem poate niciodata.
Va salut pe toti si mi-a facut mare placere sa fiu cu voi,sa socializam,sa invatam lucruri noi si de ce nu sa legam prietenii care pot fi durabile.Evident asa cum a spus si Versace(Alexandru),era practic imposibil sa cunosti pe toata lumea si sa socializezi,mie mi-ar fi placut sa fie o masa mare la care sa stam toti dar din pacate nu a fost posibil si nici timpul scurt nu ne-a permis asta plus ca am avut impresia ca au fost oameni care nici nu au vrut sa fie cunoscuti :)
Mi-a facut placere sa-l cunosc pe Felix ,sotia si blonduta,spre rusinea mea nu am retinut numele:)),pe Sebi si Andreea,pe prietenii mei mai vechi de la Tg Mures,pe Mircea de la United,pe Alexandra de la Lola,pe Razvan de la Envy me un tip de nota 20 si un om cu niste idei foarte tari,pe Clara,pe Nadia cea mai simpatica moldoveanca,pe Iulia si Alin de la VIP,pe Versace(Alexandru si vinul lui:))),pe annon (simpaticul cu ecusonul buclucas)pe Doru si Soimulica chiar daca ne cunoastem de multi ani mi-a facut placere sa va revad,pe Luci la fel si nu in ultimul rand pe bunii mei prieteni Adrian (Glamour) si inegalabilul Marius(winx) si ma bucur ca l-am cunoscut si pe Sexy probabil unul dintre veteranii industiei videochat precum si pe Christian de la Xlovecam un om deosebit si foarte saritor .De altfel mi-a facut o deosebita placere sa-l cunosc pe Raul Cristian un om deosebit de modest si popular pentru valoarea pe care o are in industria adult,ii multumesc inca odata pentru cuvintele frumoase pe care mi le-a spus dupa seminarul meu si ii doresc mult succes.
Daca am uitat pe cineva il rog sa ma ierte si sper sa nu ma penalizeze prea mult,mi-a facut placere sa va cunosc pe toti cei cu care am interactionat si sper sa o mai facem.
Sper ca aceasta experienta sa se mai repete in viitor si cu siguranta vom fi prezenti.

P.S.Totodata sper ca am spulberat si mitul cum ca Pocahontas este barbat si ce s-a mai vehiculat in trecut :lol:
P.S.2 Cei care nu au venit sunt cei care au pierdut,mari,mici sau cum suntem toti avem de invatat unii de la altii pentru ca indiferent cat de destept esti sau crezi ca esti ,cu siguranta este cineva mai destept decat tine.

Va pup pe toti!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
AdrianWSS
Mesaje: 28
Membru din: 08 Feb 2014, 03:51
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salut, spre rusinea mea e primul meu post aici, am cam neglijat adultvideochat.ro in detrimentul adultwebcamstars.com, dar de azi am cont si aici!
In alt ordine de idei, trebuie sa spun ca acest summit a fost pur si simplu incredibil, din toate punctele de vedere, organizare, emulatia creata in jurul lui, oamenii ce i-am cunoscut acolo, "summit-ul de noapte" cei care stiu despre ce vorbesc :mrgreen: :D , si tot ce s-a intamplat acolo nu poate fi decat de bun augur si benefic pentru noi toti. Sper ca acest summit sa dovedeasca si sa fie perceput ca nu a fost in zadar, proiectul sunt convins ca va mai avea episoade si nu trebuie decat sa fim fericiti ca Alex a avut aceasta initiativa si sa ii multumim lui in primul rand, dar sa nu uitam ca fara implicarea noastra a celor prezenti acolo(si nu doar o mana de oameni, ci sala plina, cred ca 150) fie ei sponsori sau simpli invitati feedback-ul nu ar fi fost asa de pozitiv! Eu voi sustine oricand, si cu tot ce voi putea asemenea evenimente ce vor mai avea loc!
Adrian, Web Star Studio
YumYum
Mesaje: 17
Membru din: 22 Dec 2013, 13:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Atentie la neatentie.
Avatar utilizator
camcam
VIP
VIP
Mesaje: 313
Membru din: 19 Mai 2006, 19:35
Localitate: Between 2 lips
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pocahontas scrie:Well,well,ne-am intors de la summit,ce pot sa spun,am cunoscut oameni absolut minunati acolo,m-am simtit extrem de bine,mi-am fct noi prieteni,pe cei vechi cu drag i-am revazut,am invatat multe lucruri interesante acolo si mi-am tras propriile concluzii.Pentru mine a fost un succes,organizarea impecabila,felicitari lui Alexiss pentru toata munca,pentru ca va asigur ca a fost ceva munca,pentru profesionalism si pentru ca a demonstrat ca si noi romanii putem sa fim profy,multumesc ambelor forumuri Adultwebcamstars si Adultvideochat,fara aceste forumuri nu am fi avut ocazia sa ne cunoastem poate niciodata......

Va pup pe toti!
Iza, daca era facebook, dadeam si Like si Share la postul tau, asa pot doar sa va multumesc, atat tie cat si lui Iulian pentru ca sunteti asa cum va stiu, niste prieteni deosebiti.
Mi-a facut deasemenea o deosebita placere sa cunosc lume noua pe care o stiam doar virtual, sau cu care m-am auzit la telefon - se stiu ei :)
Summitul a fost super, felicitati oraganizatorilor.
www.campot.com - there are money to be made with this site as camgirl
Avatar utilizator
LolaHighClass
User Junior
User Junior
Mesaje: 64
Membru din: 10 Noi 2012, 00:22
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salut tuturor,

A fost frumos! A fost de vis - in special pentru un prim eveniment. A fost de un super calibru! Am cunoscut oamenii din spatele unor nickname-uri speciale, oameni la randul lor speciali. Am auzit niste speech-uri care m-au emotionat foarte tare - in special al Pocai - are un mod de a vorbi din pasiune, mie personal mi-au dat lacrimile si pentru asta vreau sa ii multumesc si sa o felicit aici pe blog - fiti atenti la fiecare sfat al ei, pentru ca aveti multe de invatat. Sunt multe lucrurile cu care am plecat de acolo - idei bune si foarte bune, emotii puternice care dau un entuziasm greu de doborat. Sunteti multi cu aceeasi viziune ca si a mea, insa cu mult mai multa valoare si experienta, pot doar sa ma rog ca in timp sa capat si eu aceasta experienta. Am avut emotii multe, m-am si balbait la sfarsit la feedback-ul de pe camera - ma gandeam - uite si eu mica aici intre giganti - imi spun si eu parerea. Dar a fost bine, pana la urma urmei emotiile sunt constructive - creaza un entuziasm de neegalat. Imi cer scuze daca nu am socializat prea mult cu fiecare dintre voi - toti ati fost exceptionali, insa eu sunt mai "micuta" si consider ca ar trebui momentan sa stau in banca mea, sa invat mai multe, sa ajung si eu la un anumit nivel pentru a putea sa am si eu ce sa impartasesc cu voi.

Felicitari lui Alex pentru organizare! A fost super - super. :) Vorba lui PARADIZ - Studioul Super - Super, la Alex a fost ceva de genul AWSummit Super - Super!

Din partea Lola - sau Alexandra, va doresc o zi frumoasa si un an prosper!

La Barcelona nu cred ca voi reusi sa ajung, am un proiect nou in lucru, insa la Praga sigur voi ajunge in vara, dar poate pana atunci se vor mai face si alte workshop-uri!

Kiss you all!
Echipa l.o.l.a.a. studios
Dream Outstanding!

Mail: manager@lolahighclass.ro
Telefon: 0753.114.479 / 0753.114.469
Website: www.lolahighclass.ro
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Uhhh nici nu stiu cu ce sa incep....In primul rand felicitari organizatorilor Alex,Ionut si restul stafului...a fost foarte,foarte bine organizat FELICITARI...Au mai fost tentative care au avut un feedback pozitiv si aici nu pot sa nu amintesc tentativa Pocai de anul trecut unde din cate stiu s-au adunat si acolo destul de multi :)...Am asociat fete la nickname-uri si asta ma bucura foarte mult...Au fost multe lucruri care le stiam,dar am vazut lucruri de care am ramas masca (Razvan ENVYme,SUPER tare :) )
Am fost impresionat de simplitatea si modestia tuturor...Trebuie sa mentionez niste nume si le multumesc in mod deosebit pentru atentie...Isa si Iulian(va asteptam oricand),Sebi si Andrea ( si pe voi va asteptam oricand :)) ) Adrian Glamour (sper sa vii cat mai repede) Marius WinXp (esti exact cum mi te imaginam), Felix (tot respectul), Clara (ne vom vedea mai des de acum), Nadia si Sasha(super zambitori :D )cei de la Cluj,de la Iasi,cei de la Constanta cu totii a ti fost minunati :)...
Am un singur regret cu privire la acest summit si anume acela ca nu l-am intalnit pe Ionut,Sad...ii transmit multa,multa sanatate si de abia astept sa te cunosc :)
Sper sa mai fie intalniri de genul,noi sigur vom fi prezenti :)...Si sper sa ne revedem in Sitges cat mai multi :)
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Avem poze si filmulete !
Pana ce site-ul evenimentului va fi gata , le gasiti aici :
https://www.facebook.com/awsummit

Maine seara (marti) are loc o intalnire foarte importanta pentru comunitatea noastra , un prim pas si speram noi un prim rezultat .

Pana la sfarsitul lunii voi anunta data si locul urmatorului eveniment .

Multumesc tuturor pentru sprijin , ajutor , sponsorizare , participare , etc.
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
Versace
VIP
VIP
Mesaje: 320
Membru din: 18 Mai 2005, 04:46
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Pana la sfarsitul lunii voi anunta data si locul urmatorului eveniment .
Wow you're fast. Lasand la o parte evenimentul in sine, imi place foarte mult ideea organizarii a astfel de intalniri. Eu vad mai departe de latura constructiva a summitului, si vad partea sociala. E dragut sa stai de vorba cu altii la fel ca tine, sa poti socializa cu cei care au aceeasi viziune cu a ta, sa nu fie nevoie sa ocolesti subiectul "cu ce te ocupi" (nu este cazul meu, eu am trecut de mult de acest pas), sa poti vorbi liber despre niste intamplari, idei si ganduri pe care altii le-ar gasi anapoda si mai ales sa reintalnesti oameni care ti-ar face oricand placere sa ii vezi/auzi :)
Am intalnit oameni superbi cu aceasta ocazie, nu mi-am putut exprima creditele public, nu am vrut sa omit sau sa dezamagesc pe nimeni.

Pana atunci ar fi cazul ca cei care ati fost la AWSUMMIT din partea studiourilor, sa vedeti lumea si prin prizma pietelor voastre de desfacere "siteurile". Asa ca locuri sunt, 200 AVION, 320 INTRAREA, 150 CAZAREA, 200 DE CHELTUIALA. Cine are 850 EURO stransi sa ii foloseasca:

http://www.theeuropeansummit.com/en/registration

Cine nu, sa ii imprumute si sa vina si aici... Este nevoie sa ne aratam puterea si uniunea in fata celor care ne exploateaza dupa bunul plac ;)

Pentru cei care totusi se incapataneaza sa nu vina
"See you next time, in Romania!"
Eu o sa vin si cu picioarele rupte tarandu-ma in limba :))

P.S: O sa aduc mai mult vin :))
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Buna tututor,

Nici nu stiu cu ce sa incep, totul sa petrecut atat de repede in ciuda faptului ca zilele erau lungi tare de tot, adica zorii zilei nu ne-a prins in pat ci la cate o masa razand glumind ciocnind cateva pahare.
Dupa care repede repede un pic de somn si efort mare pt a te trezi nu de alta dar nu vrei sa ratezi nici un moment al evenimentului. Din pacate pentru mine in prima zi nu a functionat partea cu somnul,

Asa se face ca eu am ajuns sa sustin prezentarea dupa 30 de ore de nesomn/distractie greseala pe care am sa am grija sa nu o mai repet chiar daca iau somnifere.

Imi cer scuze pe aceasta cale pentru ca nu am fost 100% focusat acest lucru sa intamplat si datorita emotiilor si anume faptului ca am deschis seria de seminari, toti se uitau la mine maxim de curiosi si eu nu aveam fluenta cu care sunt obisnuit.

Multumesc prietenilor din sala care m-au incurajat si sustinut si ma bucur ca toti ceilalti pe care i-am intrebat referitor la prestatia mea de la microfon au spus ca a fost ok: "s-au vazut un pic emotiile dar a fost totul ok"

Sa revenim la evenimentul propriuzis.

A FOST BINE, de la organizare, la amosfera, la tinuta si atitudinea persoanelor din sala si de pe hol, Felicitari lui Alex cat si a persoanelor care l-au ajutat adica acei copii cuminti pe a caror ecuson scria organizator eu ii stiu mai bine pentru ca impreuna cu ei si cu restul am aranjat sala, am testat videoproiector sunet etc, lucruri banale fara de care nu ar fi existat o buna desfasurare.
Ma intorc la Alex si ii spun felicitari atat datorita implicarii cat si a rezultatulului, totodata eu nu pot sa ignor efortului lui de a fi tot timpul prezent de a observa bunul mers al intalnirii si acest efort a fost unul destul de mare.

Alex sper ca acest prim eveniment sa se fi ridicat peste asteptarile tale nu pot decat sa te felicit inca o data si sa iti spun ca te sustin in continuare cat de mult am sa pot in orice demers.

Din pacate nu am sa fac o lista in care am sa amintesc persoanele cu care am socializat, pentru ca nu as dori sa omit pe cineva, lista a fost destul de lunga, m-am bucurat sa imi revad colaboratorii (pe unii ii pot numi prieteni de acum) si m-am bucurat sa cunosc oameni noi interesanti cu care am ras am glumit.

Cu siguranta seria discutiilor incepute la Predeal vor continua si prin bucuresti la o cafea sau orice altceva daca timpul o permite.

Ar mai fi multe de spus dar pentru inceput este suficient ( de fapt trebuie sa plec )

Inainte sa plec nu pot sa nu ii multumesc si celuilalt Alex care a facut un efort si a adus niste licoare, pacat ca a plecat si nu am putut sa gust si din ce mai avea acolo.


Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
TrendNet
Mesaje: 1
Membru din: 10 Feb 2014, 14:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Felicitari Alex pentru initiativa ! Evenimentul a fost extraordinar. Sunt sigura ca toti - cu mari , cu mici am avut ceva de invatat din experienta AW SUMMIT.

Asta este primul meu post pe forum si imi pare rau pentru asta .. am sa recuperez de acum inainte :)

Ne vedem la Barcelona ! :D
Ema
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Salutare lume,

A fost un summit foarte placut. Am reusit si eu si Andreea sa asociem nickname-uri cu persoane in carne si oase, asta ar fi cel mai mare achievement pe care mi l-as fi putut dori, oricat ar fi costat.

S-au povestit foarte multe lucruri, de catre oameni cu greutate in aceasta industrie cum ar fi Iza(poca), Iulia de la VIP, Razvan de la EnvyMe, Felix de la Paradiz, WebStar TM, Adi de la GlamourFoto si sa nu-l uit pe maiestrul Raul Cristian, un orator deosebit.

Acum fiecare poate spune ce-o vrea el sa spuna, nu-l opreste nimeni, insa noi personal consideram acest summit un real succes, succes care nu ar fi fost posibil (si las jos toata modestia) fara ajutorul unor oameni precum Alex de la http://AdultWebcamStars.com si Ionut de la http://AdultVideoChat.ro, ca sa nu mai vorbim de intreaga echipa a lui Alex, intrucat au muncit extraordinar acesti baieti si nu cred ca multi dintre noi s-ar fi dedicat acestui eveniment asa cum au facut-o ei, si chit ca nu am acordul lor, o sa ii amintesc aici: Alina (ownerul NightProwl), Dan (managerul NightProwl), Silviu, Radu, Valentin si Manuel. Si mentionez si prietenele acestora, intrucat si ele au sustinut intreaga echipa. Bravo AW team, ati dat dovada de foarte multa unitate si v-ati comportat ca o adevarata echipa.

Singurul lucru pe care totusi il regret e ca nu am apucat sa socializez cu toata lumea, desi mi-as fi dorit sa vorbesc cu fiecare din voi personal, macar pret de 5-10 minute.

Dupa cum am mai auzit lumea vorbind pe ici pe colo, multi poate au plecat cu gust amar, intrucat se asteptau sa venim cu rezolvari ale anumitor probleme concrete cu care se confrunta (desi forumurile de discutii au fost de ajutor in majoritatea cazurilor, cel putin pana acum). Insa pentru aceia, cu siguranta Alex si Ionut de asemeni vor fi bucurosi sa va asculte problemele in cazul in care doriti ca acestea sa fie rezolvate si prezentate intr-o editie urmatoare a summmit-ului, insa odata ce nu stim despre ele, cam greu sa le ghicim/anticipam.

Anyway, nu cred ca ar avea rost sa lungim povestea. Am trait niste emotii de nedescris si mai ales pe partea de speaker :) Dar asta e, cat traim invatam, chiar si cum sa ne stapanim emotiile.

Dar pe scurt:
* Echipa AWSummit a fost de nota 10+
* Organizarea a fost impecabila
* Participantii la acest summit s-au comportat exemplar, ceea ce imi da incredere in succesul celorlalte editii ce vor urma. Sincer ma bucur enorm ca s-a discutat civilizat, fara intreruperi cocalaresti si bateri de pumn in masa pt evidentierea orgoliilor ...

Va salut cu respect, si pe cei multumiti si pe cei (poate) nemultumiti, si pe organizatori si salut intr-adevar business-ul acesta, care parese ca va capata o noua nuanta.

Cu stima.
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

buna!
in sfirsit si noi ne-am revenit dupa o calatorie frumoasa si un summit de exceptie. Nu stiu cum a fost pentru voir, pentru mine personal a fost o explozie de creer. Mia facut mare placere sa cunosc personal oameni ascunsi dupa avatarele de pe forum. Nu ma-m asteptat la o primire atit de frumoasa si o atmosfera care te facea sa te simti bine, indiferent de numarul de modele, calitate studiou, importanta s.a. Sincer am fost emotionata si poate uneori aveam prea multe emotii. Si eu cind am emotii vorbesc mult. Asa ca acum o sa incerc sa vorbesc mai putin, ca sa nu fiu invinuita de Adrian ca iar il intrec la vorba. Adrian, nu vreau sa iti fac concurenta)
M-am convins pe viu ca Poca este model de femeie puternica spre care trebuie sa tindem.
Am ascultat cu placere si am avut multe de invatat de la toti speakerii, fara exceptie. Bine, mai putin retelele de internet, pentru ca la noi providerii oricum, difera. Imresionant sa asculti istoriile de succes de la care aveai de invatat. Si, zic eu m-au luminat in multe aaspecte. Am vazut pe viu cit de departe suntem, dar, totodata spre ce trebuie sa tindem si, desi inteleg ca nu putem noi aici sa facem in jumate de an ceea ce studiourile din Romania fac de 10 ani, important sa vrei sa devii presedinte si poate poate ajungi cel putin un ministru, nu?
Salut cald pentru perechea din Tirgul Mures.
Si nu pot sa nu zic, ca m-au impresionat ca personalitati, desi n-am reusit sa discutam prea mult Felix, Marius, Alexandru (Versace)? Iulia (VIP Studio) si lista poate continua, dar ma tem sa dau gres la nume.
un mare multumesc lui Alexis pentru idee si organizare, s-a facut un lucru enorm.
Multumesc speakerilor care n-au facut marea favoare de a se imparti cu experienta si ideile lor.
Mulumesc tuturor participantilor care au fost draguti si deschisi pentru comunicare.
Calde salutari din Moldova si daca o sa ne mai chemati, mai venim)))
P.S. Sotul mi-a promis ca se apuca serios sa invete limba romana pentru a putea socializa mai usor data viitoare.
P.P.S Adrian, eu totusi nu m-am razgindit.
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
Avatar utilizator
RainbowStudio
Mesaje: 3
Membru din: 04 Ian 2014, 17:09
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Felicitari pentru organizare!
Tinand cont de faptul ca au venit reprezentanti ale studiourilor din toata tara, locatia unde s-a desfasurat summit-ul a fost accesibila.Temele si subiectele abordate au fost de un interes general si bine gandite, iar cu privire la speakeri invitati, acestia au fost bine pregatiti si au oferit informatii utile participantilor.
Daca exista un lucru care m-a impresionat foarte mult in cadrul conferintei, acesta a fost sesiunea de prezentare a Izabelei, deoarece cuvintele si ideile sale m-au motivat sa continui conform obiectivelor mele.Cu toate ca la un moment dat am avut indoieli din cauza faptului ca pun mult accent pe conceptul de studio ideal si pe resursa umana, lucrand individual cu fiecare fata in parte, sesiunea prezentata de Izabela mi-a intarit convingerea ca metoda abordata de mine nu este una gresita si complet irealizabila.
Ii salutam pe toti cei care au fost prezenti si speram ca la urmatorul summit sa fim in numar cat mai mare.
Cu respect
Adriana
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

Hai sa va zic si eu 3 cuvinte. Desigur, niciodata nu ma limitez la 3...:)
In prezentarea de inceput, Alex a spus o chestie. Ca isi doreste ca de aici, de la acest summit, sa plecam cu energie si entuziasm.
Carcotasul de serviciu, recte eu, a gandit: "Ete fleosc... ce sa-ti spun?"
Alex. Iti cer iertare. Am crezut ca e o figura de stil. Ceva care sa acopere lipsa unui discurs real. Dar ... marturisesc cu jena. Ai avut dreptate. Am plecat de la Predeal cu un entuziasm greu de descris. Simteam ca fac parte dintr-o comunitate. Dati-mi voie sa rectific: dintr-o comunitate de oameni misto. Evident, i-am cunoscut doar pe putini. Si, acum, imi pare rau. Insa cei pe care i-am cunoscut...
Nu vreau sa mentionez nume. Bine, teoretic, o sa ma prefac ca sunteti prea multi. Realitatea e ca sunt suficient de senil ca sa va fi uitat numele, intre timp... :lol:
Vreau sa mai adaug doar un lucru. Pe drumul catre casa, post-summit, am realizat ceva. Te-ai simtit, in urma acestui summit, plin de acea energie si entuziazm pe care le-am simtit si eu? Cred ca multi dintre voi veti raspunde cu "da".
Ei...daca da, atunci acelasi lucru trebuie sa il simta si modelele voastre, dupa ce se intalnesc cu voi. Voi trebuie sa fiti sursa lor de energie, de entuziasm, de idei, de chef de munca.
La final, mai spun doar ca imi doresc sa ma intalnesc cu cat mai multi dintre voi. Sunt ferm convins ca am de invatat de la fiecare dintre voi.
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase primite aici pe forum , sau pe email .

Consider acum , la o saptamana de la inchiderea summitului ca toate scopurile au fost atinse .

- Totul s-a desfasurat extrem de civilizat , asta e primul si cel mai important .
- S-a putut face business , fie ca vorbim de Paxum , Laveco , EuroWeb sau alti provideri de servicii ce au fost prezenti acolo,
- a existat informatie din belsug , atat la seminatiile si workshopurile programate (de zi) cat si la summitul de noapte unde s-a discutat , s-a ras , s-au pus la punct detalii ale unor eventuale colaborari , s-au sudat prietenii sau amicitii .
- si sper eu , si Mircea imi confirma mai sus , toata lumea a mers in final acasa cu entuziasmul necesar pentru a pune in aplicatie orice idee , informatie sau plan de business pe care si l-a conturat in timpul summitului .

Acestea sunt efectele directe . Exista insa si efectul indirect , cel al ecoului . Iar acest ecou a ajuns acolo unde trebuie , la reprezentantii companiilor ce detin site-urile de video chat . A nu se intelege ca acest ecou suna ca o "amenintare" ca ar fi abordarea total gresita . Nu despre asta este vorba , si nu pentru asta s-a facut acest summit .

Nu am avut timp sa va cunosc pe toti , nici nu aveam cum , mi-a fost destul de greu sa tin ochii deschisi si sa me concentrez odata ce programul meu era de la 9 dimineata pana la 7 jumate dimineata a doua zi , cu doar o ora si jumatate de somn timp de 3 zile la rand . Scuze fata de cei care ar fi vrut sa interactioneze mai mult cu mine . Am simtit oboseala inclusiv (sau mai ales) in timpul seminarului pe care l-am sustinut , si cred ca s-a simtit acest lucru si in sala .

Tin sa le multumesc tuturor celor care au tinut seminarii . Nici unul dintre ei nu a primit invitatia in genul "offf ... bine Alex hai sa incercam , te ajut dar nu prea am chef" , ci cu totii au fost plini de entuziasm si si-au dorit sa vina , sa vorbeasca , si sa ajute . Iar asta s-a vazut prin calitatea informatiilor .

Sigur ca unii ar fi dorit solutii punctuale la problemele cu care fiecare se confrunta . E destul de dificil de facut asta , dar o vom incerca in cadrul unui workshop la editia urmatoare .

Tin sa multumesc de asemeni lui Raul Cristian . Nu , nu pentru discursul sustinut , ci pentru faptul ca incearca sa ajute aceasta industrie asa cum poate el . Si trust me , face mai multe , sau cel putin incearca , decat veteranii industriei , acei oameni care se bat cu pumnii in piept ...

Apreciez de asemeni eforturile pe care deja unii oamenii ii fac in vederea organizarii urmatorului eveniment . Am primit deja telefoane sau emailuri in care oamenii isi arata disponibilitatea de a veni sa vorbeasca , de a sponsoriza sau de a ajuta in diferite moduri organizarea celei dea doua editii a AWSummit . Le multumesc anticipat .

AWSummit editia a doua va avea loc in luna iunie la Mamaia / Constanta . Inca nu avem data si locatia exacta , vom pune la punct aceste detalii saptamana viitoare .
Pot spune insa ca accesul va fi valid pentru : studiouri , modele , admini , manageri , webmasteri , provideri de servicii (internet , sex shop , accesorii , it , webdesign , tur virtual , etc.) , plus companii internationale (content sale) , si nu in ultimul rand , un numar foarte mare de siteuri de video chat care vor fi prezenti la fata locului .

Intre timp , lucram impreuna pentru a avea rezultate . Ma refer aici la "studio agreat" . Imi cer scuze anticipat daca nu vin cu detalii referitoare la discutiile ce au , sau au avut loc . Dar o negociere de termeni si conditii se face "cu usile inchise" . Asa e normal . Sper sa aveti incredere in mine si in oamenii cu care lucrez la acest proiect , si sper ca pana la AWSummit de la vara sa avem deja cel putin un site care sa aplice "studioul agreat" .

In martie - aprilie si mai voi porni din nou la drum sa va cunosc , sa ve vizitez , la Iasi , la Cluj , la Timisoara , la Bucuresti , la Brasov , la Constanta si asa mai departe . Voi anunta din timp .

In rest ce sa mai adaug ? Oh da . Ionut si adultvideochat.ro . Este omul fara de care acest forum nu ar exista , aceasta comunitate nu ar exista , multe din lucrurile pe care le utilizam astazi (scheme de lumini , etc.) nu ar exista . Este omul cu care imi face o enorma placere si bucurie de fiecare data cand ne vedem , vorbim , schimbam impresii , aflu punctul lui de vedere s.a.m.d.
Sper ca la urmatoatea editie AWSummit sa fie alaturi de noi .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Voteaza seminarul tau favorit de la AWSummit pe pagina noastra de facebook
https://www.facebook.com/awsummit
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
pfaizzzer
Mesaje: 1
Membru din: 18 Feb 2014, 18:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna seara,

In primul rand tin sa va felicit pentru summit-ul de la Predeal. O idee excelenta la care nu am putut sa iau parte din cauza faptului ca frecventez rar forumurile, deci nu m-am informat :(( SA-MI FIE RUSINE!!!!
Reprezint un studio din Brasov, care functioneaza cu forme legale din 2008, iar pe unii dintre voi am avut placerea sa va cunosc la evenimentul organizat de LJ la Bucuresti prin intermediul lui Adrian de la timisoara (il stiam de aproximativ jumatate de an, iar intamplarea face ca in acea zi sa aflam fiecare ca suntem in aceeasi bransa).
Imi place si simt foarte tare aceasta tendinta de a iesi la suprafata, de a explica lumii ce inseamna vchat-ul cu adevarat, de a putea in societatea asta "ardeleneasca" in care traiesc sa spun exact cu ce ma ocup, de a face diferenta dintre profi si "de Ferentari", serios si neserios, fapt pentru care tin neaparat sa ma alatur evenimentelor urmatoare precum sa ajut pe cat posibil la rezolvarea diferitor chestiuni ce tin de acest domeniu. Sustin cu desavarsire problemele discutate cu cei din conducerea LJ, gen banarea ip-urilor de Romania (nestiind ca exista deja discutii privitoare la banarea Romaniei, initiate de altii, gen "alexiss", am corespondat si eu la inceputul anului cu Laszlo de la Docler, deci se pare ca il presam mai multi, ceea ce nu e rau!), problema migratiei modelelor, precum si altele.

Va multumesc pentru faptul ca aveti initiativa si voi incerca, precum am promis, sa ma alatur "miscarii revolutionare"!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”