Workshop pentru studiouri - Februarie 2014

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

1. Prezentarea pe scurt a evenimentului .

Se doreste un eveniment adresat exclusiv studiourilor , pentru inceput . La acest eveniment sunt acceptate doar studiourile si providerii de servicii pentru studiouri (script management , fotografi , designeri , etc.).
Daca evenimentul se va demonstra , asa cum ne dorim , un succes , atunci il putem dezvolta ca idee si concept , imprumutand foarte multe lucruri de afara , si invitand reprezentanti ai site-urilor , webmasteri consacrati , provideri de servicii , etc. transformand evenimentul dintr-unul dedicat studiourilor intr-unul dedicat industriei , si adresat atat studiourilor cat si modelelor independente .

Pentru inceput insa , consideram ca este utila aceasta experienta si de preferat sa pastram lucrurile cat mai simple . Din acest motiv , modelele independente nu vor fi acceptate la acest prim eveniment , cu scuzele de rigoare .

2. Ideea, sustinerea si organizarea
Dupa cum bine stiti , am avut foarte multe discutii cu foarte multe studiouri din Romania in ultimile 2-3 luni , referitoare la un proiect de interes comun (pentru studiouri) . Cu aceasta ocazie am primit foarte mult feedback si am inteles foarte multe probleme cu care va confruntati . Din acest motiv este necesar un astfel de workshop .

Cu aceiasi ocazie am primit insa foarte multe intrebari legate de eventualitatea organizarii unei intalniri , / workshop / summit al studiourilor din Romania . Asadar ... iata-l !

Discutiile care au concluzionat workshopul din 13 decembrie , organizat de Jasmin , au mers de asemeni catre aceasta directie , a unor intalniri cat mai dese , cu un numar cat mai mare de participanti .

Sunt asadar trei argumente mai mult decat solide pentru a organiza aceasta intalnire , si speram ca numarul de participanti sa fie cat mai mare .

Am discutat cu Ionut eventualitatea co-organizarii acestui eveniment si am primit intreaga lui sustinere in acest sens . Nu am insa si promisiunea ferma ca va participa activ la workshop , ca se va implica ca speaker , ceea ce ar fi o pierdere pentru noi toti . Totul depinde de starea lui de sanatate in acel moment , dar cred in acelasi timp ca incurajarile si sustinerea voastra sunt de asemeni importante .

Organizarea va fi ireprosabila , asta va asigur din start . Cine ma cunoaste personal stie ca sunt destul de atent la detalii , nu-mi va scapa nici-un detaliu . Sper ca lucrurile sa iasa cat mai bine si sa fie o experienta utila pentru eventualele intalniri ce vor succeda acest event .

3. DISCUTII SI WORKSHOPURI

Subiectele de discutie au fost in prealabil discutate si impreuna cu Ionut am ajuns la urmatoarea formula :

Workshop 1 - Introducere
La acest prim seminar ne vom cunoaste si ne vom face "incalzirea" pentru celelalte 5 seminarii .
Daca exista provideri de servicii care doresc sa-si prezinte produsele sau ofertele catre studiouri , acesta este oportunitatea numarul 1 .
- studio management script
- fotografi
- seo , marketing , webdesign ,
- realizari tur virtual al studioului , etc.
Daca sunteti interesati sa faceti o promovare sau o prezentare , va rog sa ma contactati .

Workshop 2 - Prezentare proiect Studio Agreat
Cine cunoaste deja proiectul stie ca acesta trateaza probleme comune ale studiourilor de video chat , si ofera solutii viabile de corectare a acestora . Proiectul are in continuare nevoie de o sustinere cat mai mare pentru a avea succes .

Cu aceasta ocazie , si in cadrul acestui workshop , va voi prezenta forma finala a proiectului cu care , din martie , cu ocazia The European Summit - Barcelona , voi incepe discutiile cu oamenii potriviti , astfel incat acest proiect sa devina realitate .

Workshop 3 - Legalitatea si fiscalitatea unui studio de video chat in 2014
Alaturi de un invitat , expert in domeniu , vom trata cele mai comune probleme legale si fiscale cu care se confrunta industria video chat din Romania .
Vom incerca sa prezentam solutii optimizate si viabile in acest sens .

Workshop 4 (ziua a doua) - Site-uri de video chat si tendinte in 2014
Care sunt cele mai populare siteuri de video chat , care sunt ofertele si tendintele din 2014 ale acestora .
Cum optimizam resursele , care sunt cele mai bune combinatii de siteuri pentru un studio de video chat , discutii in acest sens .
Asteptam de asemeni feedbackul vostru . Despre ce ati dori sa discutam mai mult . Despre care site ? Despre ce subiect (ex : solutii de promovare online a unui model sau a unui grup de modele)

Workshop 5 - Promovarea unui studio , campania de angajari si fidelizarea propriilor modele.

Unde si cum sa te promovezi ? Cum optimizezi campaniile tale de marketing , cum sa le targetezi si ce mesaje sa transmiti .
Cum trebuie sa arate , si ce trebuie sa contina pagina ta de internet .
Cum trebuie sa decurga un interviu de angajare , ce aspecte sunt de urmarit pe parcursul acestuia , si care sunt micile tips & tricks pentru a face o angajare .
Cum procedam cu introducerea in sistem a unui model (training prima zi)
De ce este bine si cum anume sa tinem un istoric al modelelor , cu progresele sau regresele acestora .
Care sunt cele mai eficiente solutii pentru fidelizarea modelelor (pastrarea lor in studio pentru o perioada cat mai lunga) .

In cadrul acestui workshop putem analiza anumite site-uri sau campanii de marketing , puteti cere feedback de la audienta pentru mesajele pe care le transmiteti , etc. Asadar , daca doriti sa participati activ , daca doriti sa se analizeze site-ul Dvs., pagina de facebook , campania de marketing sau orice altceva are legatura cu acest workshop , atunci nu ezitati sa ma contactati cu ideile , sugestiile sau cerintele voastre in acest sens .

Workshop 6 - Organizarea si optimizarea unui studio in 2014

Discutii , idei si solutii despre cum sa-ti optimizezi studioul din toate punctele de vedere , cum sa-ti eficientizezi afacerea si sa o faci cat mai profitabila .
Care este , din punctul nostru de vedere , abordarea si structura corecta (d.p.d.v. organizatoric) al unui studio de video chat.
Cum sa-ti dezvolti businessul , iar daca te gandesti la expansiune , care sunt solutiile .
Diverse strategii .

4. REVISTA COMUNITATII - PREZENTATA LA THE EUROPEAN SUMMIT
Am rezervat deja dreptul de a introduce un material promotional in "sacosa" pe care o va primi fiecare participant de la European Summit - Barcelona - 5 martie 2014 .

Vom introduce asadar o revista , format A5 , in limba engleza , pe care o vor primi toti cei aproximativ 600 de participanti de la acest eveniment .

Revista va trata diverse probleme si va promova de asemeni studiourile participante la workshop . Sponsorii workshopului nostru vor avea posibilitatea sa-si promoveze brandul si serviciile , prin texte si imagini , in aceasta revista , si astfel pot beneficia de oportunitati de afaceri ce ar putea veni pe adresa voastra din partea site-urilor de video chat , a webmasterilor sau a celorlalti participanti de la Barcelona .

Detalii pe pagina de inregistrare la Workshopul nostru .

5. CINE POATE PARTICIPA LA ACEST EVENIMENT
Oricine poate demonstra ca detine un studio de video chat profesional . O minima cerinta in acest sens este sa existe un website , cu galerie foto reala .

Vom analiza fiecare cerere in parte , pentru a ne asigura ca la acest eveniment nu vor participa persoane dubioase , sau care nu detin studiouri de video chat . Vom face absolut toate eforturile in acest sens .

6. UNDE SI CAND ARE LOC EVENIMENTUL

Unde : Predeal . Locatia exacta va fi comunicata doar celor care vor fi confirmati / acceptati .
Cand : 6-7 februarie 2014 (joi si vineri) .

Locatia este extrem de moderna , workshopul va avea loc intr-o sala de conferinte , organizarea cat mai profesionala cu putinta .

Asadar , daca suna interesant si doresti sa participi la acest workshop , viziteaza pagina de prezentare a evenimentului . Acolo exista si formularul de inregistrare .

Speram sa primim un feedback cat mai pozitiv din partea voastra , si sa veniti intr-un numar cat mai mare .

PAGINA DE PREZENTARE / INREGISTRARE
http://www.adultwebcamstars.com/summit/
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Salut tututor, vreau sa il felicit pe Alex pentru initiativa si organizare. Imi place transparenta de aceea voi spune ca aportul meu pana acum este aproape inexistent din cauza starii de sanatate, dar sustin acest workshop si sper sa se stranga cat mai multi participanti si sponsori.

Voi ajuta prin promovarea evenimentului si sper ca patronii de studiouri sa fie receptivi, sa inteleaga ca unitatea si schimbul de informatie in domeniu le pot aduce mai multe beneficii pe termen lung.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
beyou-studio
Mesaje: 21
Membru din: 04 Ian 2014, 10:52
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

salut mi-am facut de curand cont pe forumul acesta si sunt placut surprins sa vad cata transparenta este si cu atat mai mult este incurajata de majoritatea ownar-ilor de studiouri si mai ales de catre ionut (multa sanatate )
in ceea ce priveste proiectul initiat de alexiss este unul de bun augur pentru noi toti cei implicati in acest fenomen videochat
va urez multa bafta si sa speram ca se vor strange destul de multi participanti incat sa se organizeze si un al doilea workshop prin toamna in bucuresti (mi-as dori sa iau parte dar nu am cum sa plec din bucuresti)
o zi buna
belive in
yourself


http://www.beyou-studio.ro/
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Pe mine te poti baza 100%
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Foarte buna ideea !!!
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Avatar utilizator
LiveQueens
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Noi 2008, 02:23
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sustin acest proiect si doresc sa vad cat mai multi sustinatori si participanti !

Oare putem :) ?
Avatar utilizator
WorldChat
Mesaje: 12
Membru din: 11 Ian 2014, 22:58
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salut, suntem incantati de aceasta idee si de aceea ne-am inscris si speram ca majoritatea reprezentantilor sa fie comunicativi pentru ca numai impreuna putem sa evoluam in acest domeniu si poate dupa mai multe sesiuni de intalnire vor reusi impreuna sa ii facem pe guvernanti sa inteleaga ca fara acest domeniu de activitate numarul locurilor de munca ar scadea drastic precum si banii care intra in economia noastra din surse straine asemenea unor fonduri nerambursabile.
Ne vedem la munte!
WorldChat team.
Dragos,
World Chat Studio
0733.769.907
0722.272.820
https://worldchat.ro/
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”