Nelamuriri. Nou in vdc

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
xtaz
Mesaje: 2
Membru din: 06 Ian 2014, 16:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare tuturor!
Acum cateva saptamani m-am gandit sa incep sa lucrez in domeniul videochatului impreuna cu prietena mea, sub forma unui cuplu.
Stiu cat de cat cu ce se mananca deoarece am in anturaj cupluri care se ocupa cu asa ceva si le merge chiar binisor.
Am inceput prin a-mi deschide conturi bancare ...am plicat pentru un card payoneer (asta e problema mare).
Inca nu am inceput deoarece am zis sa am toate conturile bancare pregatite, toate conturile de performer, etc. Plus ca am de investit niste bani intr-un apartament unde voi lucra impreuna cu prietena si inca doua fete.
Cardul payoneer se estimeaza ca va ajunge intre 6.1.2014 si 13.1.2014, dar din cate am citit pe forumuri ar trebui sa ajuga mai repede. Sincer sa fiu sper, dar nu cred ca va ajunge vreodata datorita serviciilor postale din Ploiesti.
Mi-am deschis la o banca contul in lei si euro, am atasat carduri visa si master...si de aici vine si urmatoare intrebare...
Sa zicem ca nu imi vine cardul payoneer si pana fac o noua cerere, pot primi bani in contul pe care mi l-am deschis? ....si daca da, ce site-uri folosesc transferul bancar ca metoda de plata...adik sa-mi trimita pe ING?

Multumesc!
p.s. Imi cer scuze daca am postat gresit.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

Hello,

Te inseli in ceea ce priveste livrarea cardului Payoneer! :D Si eu tot in Ploiesti am primit cardul, fara nici cea mai mica intarziere, chiar de 2 ori, asa ca chill! Daca totusi nu ai incredere sigur ca poti opta pentru transfer bancar! Nu stiu sa te ajut cu site urile exacte, pot sa iti spun doar de XloveCam ca sigur face transfer bancar! Insa ala e site frantuzesc! Poate te mai ajuta cive cu niste site uri :D Bafta La dolarei acolo
Avatar utilizator
sugarPink
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 15 Mai 2013, 10:12
Localitate: Baia Mare
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

contul pyoneer nu poti sa il folosesti decat dupa ce primesti cardul (trebuie sa il activezi)

iti recomand ca intre 10.1 si 17.1 sa fi "cu ochii" pe oficiu NR1 din orasul tau ;) bafta!
sugarpink.models@yahoo.com - 0757 240 508
..you don't have to see the whole staircase ..
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

Eu stiu ca nu este absolut necesar sa astepti activarea cardului, caci toate castigurile sunt puse pe hold automat de catre site uri, pana la activare! Si nu stiu de ce sa fie cu ochii pe oficiu caci la mine a venit postasul la usa si mi a adus plicul! :)
Avatar utilizator
sugarPink
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 15 Mai 2013, 10:12
Localitate: Baia Mare
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

da, sunt puse pe "hold" dar nu poti retrage pana dupa activare. ii ai dar nu ii poti folosi

mie ultima data mi l-a adus femeia de servici de pe scara "hey, nu ii al tau plicul?" :))

ziceam sa fie cu ochii pe oficiu pentru a elimina orice fel de problema, inclusiv transportul dintre oficiu si shipping adress, serviciul postei nationale lasa de dorit in ro ;)
sugarpink.models@yahoo.com - 0757 240 508
..you don't have to see the whole staircase ..
xtaz
Mesaje: 2
Membru din: 06 Ian 2014, 16:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multumesc pentru raspunsuri!
Oficiul postal numarul 1 fiind posta mare din centru. Am fost azi la of postal nr 6 de care apartin si mi s-a spus ca daca e sa imi vina ceva la ei vine...si vine postasul la poarta...iar daca nu ma gaseste imi lasa avis postal.
Oricum o sa ma duc si la of postal nr 1.
Sper din tot sufletul sa nu am probleme, dar in caz ca voi avea totusi voi apela la transferul catre ING.
Stiu treaba ca daca nu am activat cardul toti banii se strang in cont, dar fiind presat de partea financiara imi trebuie repejor.

Oricum sigur imi aduc aminte niste intrebari la care nu am raspuns si o sa le postez...
Multumesc!
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

banii intra in contul payo , payo ii tine acolo pana activezi tu cardul si ii poti scoate efectiv , deci banutii nu se pierd deloc

wire transfer ofera maj site urilor mari insa suma minima este mult mai mare
mfc -1000 de dolari
streamate-400 cred nu sunt sigura nu mai retin
livejasmin-nu stiu suma dar destul de mult peste 100
streamray-100 dolari
cc-100 dolari
xlovecam care e site francez-100 euro
eurolive de asemenea francez-100 euro
xcams-25 euro
extasy -50 dolari
visit x -50 de euro

NU uita sa scrii contul in usd / euro , moneda in care face plata siteul respectiv , nu treece contul in ron , conversia o vei face tu apoi

ideea generala e ca wire ul e mai greoi si o sa va arda bine pe la comisione , in cel mai fericit caz comisionele vor fi intre 6-10 euro per wire daca banii vin din U.E daca vin din State treaba se impute ca poti ajunge si la 40 de dolari pe transfer

payo sa stii ca vine in genral in timp util eu zic sa nu va impacientati , e si interesuul lor sa ajunga cardul repede

daca din nefericire cardul nu ajunge in timp util , urm card pe care il comannzi il ceri sa ti-l aduca prin Fedex , platesti 100 de dolari ca sa il primesti dar il primesti sigur si avand un tracking number o sa poti si sa il urmaresti

bafta

p.s: rog sa fiu corectata de coforumisti daca am dat sumele gresite la wire , eu nu mai lucrez cu wire ul de ceva ani
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”