Workshop pentru studiouri - Februarie 2014

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

1. Prezentarea pe scurt a evenimentului .

Se doreste un eveniment adresat exclusiv studiourilor , pentru inceput . La acest eveniment sunt acceptate doar studiourile si providerii de servicii pentru studiouri (script management , fotografi , designeri , etc.).
Daca evenimentul se va demonstra , asa cum ne dorim , un succes , atunci il putem dezvolta ca idee si concept , imprumutand foarte multe lucruri de afara , si invitand reprezentanti ai site-urilor , webmasteri consacrati , provideri de servicii , etc. transformand evenimentul dintr-unul dedicat studiourilor intr-unul dedicat industriei , si adresat atat studiourilor cat si modelelor independente .

Pentru inceput insa , consideram ca este utila aceasta experienta si de preferat sa pastram lucrurile cat mai simple . Din acest motiv , modelele independente nu vor fi acceptate la acest prim eveniment , cu scuzele de rigoare .

2. Ideea, sustinerea si organizarea
Dupa cum bine stiti , am avut foarte multe discutii cu foarte multe studiouri din Romania in ultimile 2-3 luni , referitoare la un proiect de interes comun (pentru studiouri) . Cu aceasta ocazie am primit foarte mult feedback si am inteles foarte multe probleme cu care va confruntati . Din acest motiv este necesar un astfel de workshop .

Cu aceiasi ocazie am primit insa foarte multe intrebari legate de eventualitatea organizarii unei intalniri , / workshop / summit al studiourilor din Romania . Asadar ... iata-l !

Discutiile care au concluzionat workshopul din 13 decembrie , organizat de Jasmin , au mers de asemeni catre aceasta directie , a unor intalniri cat mai dese , cu un numar cat mai mare de participanti .

Sunt asadar trei argumente mai mult decat solide pentru a organiza aceasta intalnire , si speram ca numarul de participanti sa fie cat mai mare .

Am discutat cu Ionut eventualitatea co-organizarii acestui eveniment si am primit intreaga lui sustinere in acest sens . Nu am insa si promisiunea ferma ca va participa activ la workshop , ca se va implica ca speaker , ceea ce ar fi o pierdere pentru noi toti . Totul depinde de starea lui de sanatate in acel moment , dar cred in acelasi timp ca incurajarile si sustinerea voastra sunt de asemeni importante .

Organizarea va fi ireprosabila , asta va asigur din start . Cine ma cunoaste personal stie ca sunt destul de atent la detalii , nu-mi va scapa nici-un detaliu . Sper ca lucrurile sa iasa cat mai bine si sa fie o experienta utila pentru eventualele intalniri ce vor succeda acest event .

3. DISCUTII SI WORKSHOPURI

Subiectele de discutie au fost in prealabil discutate si impreuna cu Ionut am ajuns la urmatoarea formula :

Workshop 1 - Introducere
La acest prim seminar ne vom cunoaste si ne vom face "incalzirea" pentru celelalte 5 seminarii .
Daca exista provideri de servicii care doresc sa-si prezinte produsele sau ofertele catre studiouri , acesta este oportunitatea numarul 1 .
- studio management script
- fotografi
- seo , marketing , webdesign ,
- realizari tur virtual al studioului , etc.
Daca sunteti interesati sa faceti o promovare sau o prezentare , va rog sa ma contactati .

Workshop 2 - Prezentare proiect Studio Agreat
Cine cunoaste deja proiectul stie ca acesta trateaza probleme comune ale studiourilor de video chat , si ofera solutii viabile de corectare a acestora . Proiectul are in continuare nevoie de o sustinere cat mai mare pentru a avea succes .

Cu aceasta ocazie , si in cadrul acestui workshop , va voi prezenta forma finala a proiectului cu care , din martie , cu ocazia The European Summit - Barcelona , voi incepe discutiile cu oamenii potriviti , astfel incat acest proiect sa devina realitate .

Workshop 3 - Legalitatea si fiscalitatea unui studio de video chat in 2014
Alaturi de un invitat , expert in domeniu , vom trata cele mai comune probleme legale si fiscale cu care se confrunta industria video chat din Romania .
Vom incerca sa prezentam solutii optimizate si viabile in acest sens .

Workshop 4 (ziua a doua) - Site-uri de video chat si tendinte in 2014
Care sunt cele mai populare siteuri de video chat , care sunt ofertele si tendintele din 2014 ale acestora .
Cum optimizam resursele , care sunt cele mai bune combinatii de siteuri pentru un studio de video chat , discutii in acest sens .
Asteptam de asemeni feedbackul vostru . Despre ce ati dori sa discutam mai mult . Despre care site ? Despre ce subiect (ex : solutii de promovare online a unui model sau a unui grup de modele)

Workshop 5 - Promovarea unui studio , campania de angajari si fidelizarea propriilor modele.

Unde si cum sa te promovezi ? Cum optimizezi campaniile tale de marketing , cum sa le targetezi si ce mesaje sa transmiti .
Cum trebuie sa arate , si ce trebuie sa contina pagina ta de internet .
Cum trebuie sa decurga un interviu de angajare , ce aspecte sunt de urmarit pe parcursul acestuia , si care sunt micile tips & tricks pentru a face o angajare .
Cum procedam cu introducerea in sistem a unui model (training prima zi)
De ce este bine si cum anume sa tinem un istoric al modelelor , cu progresele sau regresele acestora .
Care sunt cele mai eficiente solutii pentru fidelizarea modelelor (pastrarea lor in studio pentru o perioada cat mai lunga) .

In cadrul acestui workshop putem analiza anumite site-uri sau campanii de marketing , puteti cere feedback de la audienta pentru mesajele pe care le transmiteti , etc. Asadar , daca doriti sa participati activ , daca doriti sa se analizeze site-ul Dvs., pagina de facebook , campania de marketing sau orice altceva are legatura cu acest workshop , atunci nu ezitati sa ma contactati cu ideile , sugestiile sau cerintele voastre in acest sens .

Workshop 6 - Organizarea si optimizarea unui studio in 2014

Discutii , idei si solutii despre cum sa-ti optimizezi studioul din toate punctele de vedere , cum sa-ti eficientizezi afacerea si sa o faci cat mai profitabila .
Care este , din punctul nostru de vedere , abordarea si structura corecta (d.p.d.v. organizatoric) al unui studio de video chat.
Cum sa-ti dezvolti businessul , iar daca te gandesti la expansiune , care sunt solutiile .
Diverse strategii .

4. REVISTA COMUNITATII - PREZENTATA LA THE EUROPEAN SUMMIT
Am rezervat deja dreptul de a introduce un material promotional in "sacosa" pe care o va primi fiecare participant de la European Summit - Barcelona - 5 martie 2014 .

Vom introduce asadar o revista , format A5 , in limba engleza , pe care o vor primi toti cei aproximativ 600 de participanti de la acest eveniment .

Revista va trata diverse probleme si va promova de asemeni studiourile participante la workshop . Sponsorii workshopului nostru vor avea posibilitatea sa-si promoveze brandul si serviciile , prin texte si imagini , in aceasta revista , si astfel pot beneficia de oportunitati de afaceri ce ar putea veni pe adresa voastra din partea site-urilor de video chat , a webmasterilor sau a celorlalti participanti de la Barcelona .

Detalii pe pagina de inregistrare la Workshopul nostru .

5. CINE POATE PARTICIPA LA ACEST EVENIMENT
Oricine poate demonstra ca detine un studio de video chat profesional . O minima cerinta in acest sens este sa existe un website , cu galerie foto reala .

Vom analiza fiecare cerere in parte , pentru a ne asigura ca la acest eveniment nu vor participa persoane dubioase , sau care nu detin studiouri de video chat . Vom face absolut toate eforturile in acest sens .

6. UNDE SI CAND ARE LOC EVENIMENTUL

Unde : Predeal . Locatia exacta va fi comunicata doar celor care vor fi confirmati / acceptati .
Cand : 6-7 februarie 2014 (joi si vineri) .

Locatia este extrem de moderna , workshopul va avea loc intr-o sala de conferinte , organizarea cat mai profesionala cu putinta .

Asadar , daca suna interesant si doresti sa participi la acest workshop , viziteaza pagina de prezentare a evenimentului . Acolo exista si formularul de inregistrare .

Speram sa primim un feedback cat mai pozitiv din partea voastra , si sa veniti intr-un numar cat mai mare .

PAGINA DE PREZENTARE / INREGISTRARE
http://www.adultwebcamstars.com/summit/
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Salut tututor, vreau sa il felicit pe Alex pentru initiativa si organizare. Imi place transparenta de aceea voi spune ca aportul meu pana acum este aproape inexistent din cauza starii de sanatate, dar sustin acest workshop si sper sa se stranga cat mai multi participanti si sponsori.

Voi ajuta prin promovarea evenimentului si sper ca patronii de studiouri sa fie receptivi, sa inteleaga ca unitatea si schimbul de informatie in domeniu le pot aduce mai multe beneficii pe termen lung.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Sustinem tare si raspicat acest proiect :) Multumim si tie Ionut ca te implici atat cat iti permite sanatatea.
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Se pare ca pisicutelor le place in Paradiz . Cel putin asa reiese din cum sunt asezati sponsorii in pagina .

Imagine

Multumim celor inscrisi si multumim celor care vor sa ajute la realizarea acestui event prin sponsorizari.
Inregistrarile continua , mai este fix o luna pana la startul intalnirilor .

http://www.adultwebcamstars.com/summit/
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Se pare ca asta chiar e un eveniment cu sanse de reusita :). Bravo pentru cazul reusitei!

Bafta!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
camcam
VIP
VIP
Mesaje: 313
Membru din: 19 Mai 2006, 19:35
Localitate: Between 2 lips
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Suna interesant. Mult succes.
www.campot.com - there are money to be made with this site as camgirl
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Sustin acest proiect si sper sa ne adunam in numar cat mai mare,sa lasam micile animozitati deoparte si sa discutam fata in fata ca niste oameni civilizati.Succesul acestui proiect va fi un pas urias pentru comunitatea vchat din Romania si poate cartea noastra de vizita pe mai departe.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Whats new :

1. la doua zile de la startul inregistrarilor avem 19 companii (99% studiouri) acceptate , ce vor fi reprezentate la eveniment de aproximativ 40 de persoane .

2. sponsorizarile au decurs neasteptat de bine , dar inca e timp si loc de mai bine . Insa asa cum spuneam si anterior , organizarea nu va fi afectata chiar daca sponsorizarile nu vor fi toate acoperite.

3. Revista ce va fi prezentata la European Summit va fi inmanata fiecarui participant la summit , dar elementul de noutate este acela ca vor fi disponibile aproximativ alte 200 exemplare si pe standurile din hotelul unde va avea loc evenimentul in Sitges / Barcelona .

4. Am primit deja solicitari pentru luari de cuvant in cadrul unora dintre workshopuri , am primit sugestii de abordari sau accentuari ale unor probleme legate de subiectele ce vor fi discutate in timpul workshopurilor . Totul suna excelent .
Inca mai este loc insa de sugestii , de speakeri , de idei . Toate propunerile sunt bine venite .

Multumim si asteptam in continuare inregistrarile voastre , sugestiile , ideile .
http://www.adultwebcamstars.com/summit/
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
topstudio
Mesaje: 15
Membru din: 09 Oct 2013, 10:40
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ma bucur enorm ca exista studiouri si chiar site-uri care sponsorizeaza acest eveniment. Banuiesc ca urmatorul workshop va prezenta un interes si mai mare si atunci organizatorii vor creste oferta de business si probabil va fi pe viitor cu taxa de participare. Acum, ca e fara taxa de participare, ar trebui sa fie un pol de interes pentru multi din "breasla".
Avatar utilizator
LiveQueens
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Noi 2008, 02:23
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

I'm in .. cant wait to c barcelona again :) de aceasta data se va sustine undeva in afara orasului .. close to organizer home ;)
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

LiveQueens scrie:I'm in .. cant wait to c barcelona again :) de aceasta data se va sustine undeva in afara orasului .. close to organizer home ;)
Cred ca ai facut o mica eroare si ai confundat topicurile . In Romania nu doresti sa ne vedem ?
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Datele problemei se modifica de la o zi la alta , dar in mod pozitiv .

Sunt destul de multi care doresc sa sprijine acest proiect prin sponsorizari , din pacate nu pot accepta acest lucru pentru ca , asa cum am mentionat , nu doresc sa produc un cent de profit , nu vreau sa existe interpretari in nici-un sens .

Din acest motiv am indrumat persoanele care doresc sa sprijine eventul in a pregati cateva surprize suplimentare , precum un Happy Hour Cocktails (free drinks) imediat dupa terminarea seminariilor din prima zi , etc. lucruri care vor aduce o atmosfera cat mai placuta , si profesionala in acelasi timp , pentru acest eveniment .

Exista inca pachetul Bronze disponibil pentru cei care vor sa sprijine acest eveniment . Detalii aici :
http://www.adultwebcamstars.com/summit/sponsorizare.php

Inscrierile continua . Multumim celor deja confirmati !
http://www.adultwebcamstars.com/summit/
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
LiveQueens
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Noi 2008, 02:23
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ok, trece-ma ca BRONZE cu 2 locuri ;)
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Harta de unde provin participantii la acest eveniment .

Imagine
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

40 de studiouri , 88 de reprezentanti din 12 orase din Romania si Rep. Moldova .
Thank you & Keep going . Doar asa putem face lucruri realmente frumoase pentru industria de video chat , si implicit pentru fiecare dintre noi .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Pe booking.com s-au rezervat toate camerele pentru acest hotel , cu siguranta cea mai mare parte de catre voi . Camere mai sunt insa disponibile sunand la receptia hotelului . Persoanele inscrise au deja toate detaliile pe email .

Inca foarte putin si acest mic summit atinge cifra de 100 de participanti , ceea ce se poate numi oricum , numai "mic" nu . Un eveniment extrem de important pentru industria de video chat din Romania , si speram noi , un boost de imagine si un semnal de unitate transmis acolo , departe.
Speram ca dupa acest summit lucrurile sa inceapa sa se miste in cel mai pozitiv mod cu putinta astfel incat toata industria sa aibe de castigat .

Ne vedem la Predeal !
http://www.adultwebcamstars.com/summit/
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Astazi am inchis lista de speakeri pentru trei dintre cele 6 seminarii .

In seminarul introductiv - Adrian (Glamour Foto) ne va vorbi despre importanta fotografiei (si implicit impactul vizual) in video chat .

Al doilea seminar este cel dedicat proiectului de interes comun , denumit generic "studio agreat" si la care personal lucrez de peste 4 luni . Prin urmare cea mai potrivita persoana nu poate fi alta decat subsemnatul . Am primit feedback si sunt cateva persoane care cunosc deja proiectul , si care vor avea cuvantul dupa prezentare pentru a-si prezenta argumentele de ce sustin acest proiect .
In finalul prezentarilor vom avea o sesiune de discutii deschise , intrebari si raspunsuri .

Al treilea seminar are invitati de exceptie . Este vorba despre seminarul legat de legalitatea si fiscalitatea unui studio de video chat .
Vom avea un invitat , avocat de profesie , care ne va prezenta ABC-ul legal (infiintare societate , relatiile de munca cu modelele , legislatia in vigoare , etc.)

Al doilea invitat , un colos al fiscalitatii din Romania , si nu e nicio gluma in chestia asta , ne va prezenta ... ce altceva decat solutii fiscale .

In acelasi seminar vom avea si o prezentare de produs , este vorba despre Paxum , in mod logic vom avea reprezentanti Paxum in locatie .
Toti cei trei reprezentanti (legal , fiscal , paxum) se vor afla in hotel pe durata desfasurarii celor doua zile ale seminarului , astfel in pauzele de cafea sau dupa incheierea seminariilor va puteti consulta cu acestia , puteti incheia relatii de business sau colaborare , etc.

Pentru celelalte trei seminarii (ziua a doua) lista este aproape inchisa . Astept cateva confirmari inainte de a face anuntul oficial , probabil in zilele urmatoare .

Nu-mi place sa folosesc cuvinte mari , dar va fi un summit extrem de util si contructiv , si ma bucur de numarul mare de participanti (aproape 50 de studiouri inscrise pana in prezent , peste 100 de persoane) . Sunt sigur ca pe langa lucrurile utile (informare , schimb de experienta , etc.) va fi si foarte multa distractie si voie buna .

Nu te-ai inscris inca ?
http://www.adultwebcamstars.com/summit/

Ai ceva de spus , de prezentat , o oferta . Ai nevoie de spatiu alocat ca speaker . E-Mail me la admin //at// adultwebcamstars.com si spune-mi despre ce este vorba .
Idei , sugestii ? Foloseste adresa de email de mai sus .

Ne vedem la Predeal !
Alex
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Lucrurile se succed cu foarte mare viteza , iar lucrurile pozitive imi dau si mai multa energie sa continui treaba , sper eu buna , pe care incerc sa o fac .
Am primit feedback dinspre Iasi , acolo unde am avut cateva vizite , nimic special , nu am predat video chat pe acolo , dar se pare ca s-au motivat si mobilizat foarte mult unele studiouri , si asta nu poate decat sa ma bucure , indiferent daca e doar o coincidenta sau chiar are legatura cu activitatea mea .

Astazi am primit si confirmarea ca la Barcelona se va deschide o sectiune noua de seminarii , dedicate providerilor de content live (studiouri de video chat) .
Hi Alex,

Just to let you know that I have scheduled a "TES Live-Cam Studios Panel" (see http://www.theeuropeansummit.com/en/page/schedule).

Thanks!
Am insistat si argumentat foarte serios organizatorilor summitului de la Barcelona ca un astfel de seminar / panel isi are rostul si ca vom fi in numar cat mai mare . Depinde numai si numai de noi daca vrem sa profitam de aceste ocazii sau nu .

Putem fi pe un mare val si se pot intampla multe lucruri frumoase . Trebuiesc luate fiecare pas cu pas , cu tact si rabdare . Primul pas este acest eveniment din Predeal , care deja a huge ! Thanks !

Deci . Ne vedem la Predeal ?

PS : deja vorbesc singur pe acest topic . Nu e de anunturi legate de summit , va puteti da parerile , impartasi ideile , eventuale topicuri sau abordari ale discutiilor .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
topstudio
Mesaje: 15
Membru din: 09 Oct 2013, 10:40
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

actualizeaza harta cu numarul de studiouri pe judete.
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Este greu de actualizat harta . Sunt studiouri care au mai multe puncte de lucru in diverse orase si imi e imposibil sa "ghicesc" ce studio vor reprezenta oamenii la acest summit .
Dar facem o enumerare asa cum o cunosc eu (unde este studioul principal) .

Total studiouri inscrise : 48 , cu precizarea ca multe sunt grupuri cu 2 sau mai multe studiouri , cu 2 sau mai multe branduri in potrofoliu , deci in realitate sunt mult mai multe studiouri . Dar enumeram sumar doar 48 .

BUCURESTI : 18 studiouri reprezentate de 49 de persoane
IASI : 9 studiouri reprezentate de 18 persoane
TG. MURES : 2 studiouri reprezentate de 3 persoane
CLUJ : 4 studiouri reprezentate de 13 persoane
BRASOV : 3 studiouri // 5 reprezentanti
GALATI : 4 studiouri // 10 reprezentanti
CONSTANTA : 4 studiouri // 6 reprezentanti
P. NEAMT : 2 studiouri // 3 reprezentanti
TIMISOARA : 1 studio // 2 reprezentanti
iar din CHISINAU : 1 studio // 3 reprezentanti

In Focsani si Slobozia (reprezentante pe harta) sunt sucursale ale studiourilor de mai sus .
Diferenta de la 48 la 54 (cat arata pe site) este reprezentata de organizatori , speakeri si invitati (sponsori) Paxum , XloveCam , etc.
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Nu ai precizat un aspect si cred ca ar fi bine de stiut si anume daca presa va avea acces la summit .Mai vroiam sa-ti atrag atentia asupra unui aspect,alegerea celor care vor tine workshopurile precum si subiectele tratate ,poate sa devina neplacut si incomod la tirul de intrebari si ar fi de preferat sa se stie subiectele ca sa evitam anumite aspecte neplacute ,precum si stanjeneala vorbitorilor:)Ca o parere,te sfatuiesc sa alegi si oameni care au contribuit in forumuri,oameni care si-au dedicat ani de zile ca sa dea comunitatii ceva si numai ca sa ia pentru ca daca vine nu stiu care sa-mi tina prelegere despre cum sa intram toti in top jasmin dar ca palmares in videochat este 0 barat si aici nu ma refer doar ca experienta personala,poate fi si ca studio atunci se va lovi de niste intrebari extrem de incomode,bineinteles in limita bunului simt dar total indreptatite.
Asa cum ti-am spus cu regret ca nu ma pot inscrie la cuvant din cauza problemelor de sanatate probabil voi fi destul de activa pe interactiune:)

Sper ca totul sa decurga bine dar ma astept la transparenta si nu la cosmetizare,ma astept la lucruri adevarate si nu la aberatii/minciuni/reclama si alte chestii,de altfel ma astept la indulgenta,toleranta si sprijin pentru organizatori in cazul anumitor nemultumiri legate de organizare si apelez mai ales la bunul simt al comunitatii,precum si la educatie si alte aspecte care tin de cei 7 ani de acasa cum ar fi telefoane inchise,toti avem un business de condus dar nu o sa moara nimeni daca ne tinem telefoanele pe silent.Poate mai sunt si alte aspecte care tin de organizare si la care nu te-ai gandit sau nu ai avut timp.Daca ai nevoie de ajutor let me know:)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Buna poca .

Nu , media nu este invitata la acest eveniment . Parerea mea este ca lucrurile trebuie sa ramana cat mai simple cu putinta la acest moment .

Eu chiar doresc binele industriei si sunt constient de importanta acestui eveniment , si de faptul ca daca va fi un esec , va fi greu de recladit , va fi greu de convins un studio sa mai participe la ceva , orice este acel ceva , in urmatorii ani .

Pe de alta parte , daca intalnirea va fi un succes , si pregatim lucrurile in acest sens , se deschid foarte multe oportunitati in fata noastra a tuturor .
Indemnul meu este insa la rabdare . Stiu ca subiectele fierbinti sunt si raman intotdeauna cand se gasesc cateva studiouri la o cafea : procentele , sindicatele , etc. Acestea nu fac parte din grila de discutii ale workshopului . Poate dupa ... la cafele , va fi inevitabil . Stiu ca unii vin dupa multi ani de frustrari si suparari , toate argumentate , insa totul trebuie luat pas cu pas si construit .

Speakerii sunt mai mult decat pregatiti si competenti pentru prima zi de seminarii , asa cum anuntam anterior . Pentru a doua zi discutiile sunt inca in desfasurare , subiectele din a doua zi fiind mai complexe si necesitand mai multa organizare din acest punct de vedere . Dar lucrurile vor iesi asa cum trebuie .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”