Xlovecam premii - webcam Logitech BCC950

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nu stiu , incearca sa le instalezi invers , intai ala de la bcc si apoi ala de la 920. ncii eu nu stiu cum am facut , dar stiu ca am instalat fooooarte multe softuri pana am ajuns la asta
SoulCams Models Studios wanted
barcelona
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 10 Oct 2009, 06:56
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Multumesc pentru raspunsuri,voi incerca!Si mai am o intrebare, la rezolutie maxim pot seta 800x600 pw srandard si widescreen 720.sa fie tot de la soft?si cat ar tb sa fie maxim?1080?
Sad eyes scuza-ma ca intreb pe topicul asta!dar am vazut ca aici s a discutat mai multe despre aceasta camera,
Avatar utilizator
vdt85
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 14 Apr 2011, 04:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

barcelona, ma bucur ca ai pus aceasta intrebare pentru ca si eu sunt cam in ceata. eu folosesc webcamspltter la 640x480... dar din camera cat sa setez?:D voi, restul, ce optiune ati ales?
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu am setat widescreen 720 p din camera si din webcamsplitter 640-480.
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

a...............mimi puteti spuen si mie unde va duceti sa setati widescreen720 p din camera? Eu nu am gasit setarea asta, eu ma duc si setez din webcamsplitter si e setat 800 cu 600 si pe xl cand lucrez e setat la fel din flux manager. Voi unde gasiti widescreenul asta?
barcelona
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 10 Oct 2009, 06:56
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Este in softul logitech.Eu il deschid primul si setez widescreen , video 720p si la superwebcam am 640x480.Dar cred ca merg si eu cu 800x600.
barcelona
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 10 Oct 2009, 06:56
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

webcamsplitter este acelasi cu superwebcam, stiti cumva?
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

barcelona scrie:webcamsplitter este acelasi cu superwebcam, stiti cumva?
Sunt doua softuri de splitcam diferite, teoretic fac acelasi lucru.

Aici sunt mentionate marea majoritate a softurilor de splitt programe-multi-cam-webcam-splitter-came ... c-f12.html

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

eu am downloadat acum vreo 2 ore softul 1.1 de la logitech si parca ma vad mai luminoasa mai bronzata, se apropie de ce aveam ca imagien al pro 9000, culorile sunt mai vii oO :P Nu am sharpness desi ma steptam sa ail am, probabil daca mai downloadez ceva softuri il gasesc si pe ala, sfatul meu e sa incercat diverse variante de softuri, nu neaparat cel de la c920 251....si cu celelate merge si poate aveti surpzie placute. Nu stiu de ce trebuie neaparat softul de la 920, calitatea eu o vad aceeasi cu 1.1 si culorile mai vii...Zoomul si pan-tiltul merg si in softul 1.1 deci e ok:)
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

trompi scrie:eu am downloadat acum vreo 2 ore softul 1.1 de la logitech si parca ma vad mai luminoasa mai bronzata, se apropie de ce aveam ca imagien al pro 9000, culorile sunt mai vii oO :P Nu am sharpness desi ma steptam sa ail am, probabil daca mai downloadez ceva softuri il gasesc si pe ala, sfatul meu e sa incercat diverse variante de softuri, nu neaparat cel de la c920 251....si cu celelate merge si poate aveti surpzie placute. Nu stiu de ce trebuie neaparat softul de la 920, calitatea eu o vad aceeasi cu 1.1 si culorile mai vii...Zoomul si pan-tiltul merg si in softul 1.1 deci e ok:)
Practic pentru BCC950, nu iti trebuie nici un soft, nici macar driver teoretic (e plug&play, UVC compatible) - se instaleaza automat, dar in general e bine sa pui ultimul driver daca este disponibil pentru ca dupa lansarea produsului, se pot descoperi diverse probleme pe care ei le rezolva cu noul driver.... In legatura cu softul, s-a mentionat pentru cine are nevoie de soft pentru diverse alte actiuni.. gen.. facut poze, inregistrare videos etc, se poate folosi softul de C920, s-a recomandat C920 pentru ca este varful de gama de la Consumer si implicit ar trebui ca softul sa fie mai bine pus la punct cu noutati, optimizari pentru sistemele noi de operare etc.. in comparatie cu softuri mai vechi care poate au 5-6-7-8 ani vechime. Teoretic vor merge multe alte softuri de la logitech, dar sunt riscuri daca webcamul foloseste drivere mai vechi, sa apara diverse probleme: consum ridicat de resurse, deteriorare a calitatii imaginii, nivel de noise ridicat.. etc.

Sharpness pentru BCC950, o sa va plesneasca rasul dupa ce ve-ti reusi sa setati cum trebuie aceasta camera, din moment ce se vede in materie de claritate ca o camera video HD de mii de $, pentru ce sa iti mai trebuiasca sharpness?.. din contra unele modele cand au vazut cat de clar se vede, au inceput sa caute metode sa mai blureze putin.. ca sa ascunda cosuri, celulita etc..

Nu este un lucru rau sa testati, dar ca idee, daca stricati ceva.. dezinstalati tot.. si indiferent ce soft de la Logitech puneti, e bine sa instalati iar ultimul driver de la BCC950. (driverul BCC950 instalat din nou de fiecare data cand instalati alt soft logitech)

Pentru cei care vor sa foloseasca driverul plug&play, se dezinstaleaza soft + driver BCC950, se scoate camera se baga iar, si ar trebui sa isi instaleze singura driverele plug&play.

Repet trompi, ultimul driver dupa siteul logitech, e cel mai bun, in rest tine de lumini si de setari. Daca tu nu esti multumita de tenta de culori, atunci poti incerca sa mergi doar pe lumina galbena (dar nu combina)... si temperatura de culoare la becuri undeva intre 3200k maxim 4000k, asa vei obtine tente mai calde.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
barcelona
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 10 Oct 2009, 06:56
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sunt doua softuri de splitcam diferite, teoretic fac acelasi lucru.

Aici sunt mentionate marea majoritate a softurilor de splitt programe-multi-cam-webcam-splitter-came ... c-f12.html

Spor acolo[/quote]


Multumesc Glamour, am citit .Totusi nu m -am lamurit care foloseste mai putin procesorul si care ar fi mai bun!
Avatar utilizator
vdt85
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 14 Apr 2011, 04:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

verysoft webcamsplitter, te costa 20$ dar e cel mai bun la ora actuala si consuma si resusrse putine.
barcelona
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 10 Oct 2009, 06:56
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Multumesc,vdt85!
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

am si eu o intrebare: telecomanda de la BCC950 functioneaza pe baza de baterii? Ati incercat cumva sa o desfaceti? Ma gandesc ce o sa fac daca nu o sa mai fucntioneze...Macar sa stiu de unde sa o desfac ca mi-e frica sa nu o stric...
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Evident ca are baterii draga, fara sursa de energie electrica nu ar putea functiona.

Vezi ca sub butonul de Mute de pe telecomanda ar trebui sa fie un capacel. Tragi de el si voilà, ai gasit punctul G :)
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

ah merciii in sfarsit am gasit punctul G^^ Tot incercasem eu sa desfacpe la spate da nu-mi reusea.....Chiar nu-mi imaginam sa fie sub butonul de mute bateria oO
FetishEve
Mesaje: 1
Membru din: 22 Mai 2013, 14:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Camera est f buna dar nu am gasit optiunea 'mirror'.Nu ma descurc eu sau chiar nu exista aceasta optiune?
sandy
Mesaje: 4
Membru din: 11 Dec 2013, 18:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Stie cineva daca se mai dau cadouri ca anul trecut pe x love cam ?
Multumesc
alexia_petite
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 14 Oct 2009, 20:42
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna, si eu sunt curioasa.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

sandy scrie:Stie cineva daca se mai dau cadouri ca anul trecut pe x love cam ?
Multumesc
xlovecam-premiu-tastatura-wireless-logi ... 14315.html
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”