Chargeback de 170 credite pe Adultwork

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Scrie răspuns
lifeofpi
Mesaje: 1
Membru din: 03 Ian 2013, 17:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello all, urmaresc forumul de ceva timp dar nu mi-am facut timp pentru un cont/postari pana acum...Lucrez de acasa, pe cont propriu si azi noapte am avut ghinionul sa am primul chargeback ff mare = 170 de credite (pana acum doar sume de pana in 10 dolari si asta doar de vreo 3 ori intr-un an si ceva). M-am hotarat sa scriu doar pentru a avertiza pe celelalte modele care lucreaza pe Adult despre un anumit user...Din pacate are mai multe identitati: eu am avut aseara 2 privaturi cu vinnie_jones si max_imum, care s-au dovedit a fi una si aceeasi persoana. Punctul comun este ca e un membru obsedat de "size", care nu m-a pus sa fac mai nimic dar care parea interesat sa discute exclusiv despre marimea lui de 22 cm. Da si webcam. De pe celalalt cont vorbea tot despre marime, de data asta una mult mai mica, in esenta totusi este clar ca era manat de aceleasi obsesii. Da si tips-uri in privat, cate 10 credite. Uitandu-ma inapoi, ar fi fost indicii multe ca ceva e in neregula cu el, dar eram si foarte obosita dupa vreo 8 ore in continuu online si nu am fost suficient de atenta la detalii. Cand am oprit eu privatul era prea tarziu, din pacate. Anyway, sper sa serveasca drept lectie macar pentru alte modele. Ah, am uitat sa mentionez, foloseste ip-uri diferite, si la inceput intra in grup cu ambele id-uri, ca povestea lui sa para reala si sa ai impresia ca stai de vorba cu 2 useri diferiti. Bafta si stay aware!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
novomaticsrl
Mesaje: 18
Membru din: 08 Dec 2012, 21:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am si eu ceva probleme pe tema asta.

Vpisechkul.................Charge Back...............-$22.53
Andelp1962................Charge Back...............-$4.06
manymut...................Charge Back..............-$49.11

Poate ajuta pe cineva. :(
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

unde se pot vedea chargeback urile? ca mi-a intrat si mie unu obsedat de size care zice ca e francez si am inchis privatul dupa cateva minute dupa ce mi-am amintit :roll:
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

mimy scrie:unde se pot vedea chargeback urile? ca mi-a intrat si mie unu obsedat de size care zice ca e francez si am inchis privatul dupa cateva minute dupa ce mi-am amintit :roll:
Unde vezi si creditele in aceasi lista o sa vezi si chargeback-urile...doar ca sunt puse cu minus
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da , mi-a facut chargeback, Daniel333, din ce am citit si pe alte forumuri, asta e faimos pt chargebackuri, mereu spune ca il cheama daniel si e obsedat de size. deci fetelor , aveti grija.... orice nickname care contine daniel si te ia cu size direct ,el e. daniellake, daniel333, DanielYEAR, NathanSFX , MarcSFX ( si toate care au SFX) - Sunt una si aceeasi persoana.

Mie mi-ati facut un bine ca ati postat despre el , pt ca am inchis singura privatul la 33 de credite, daca nu stiam stateam mult si bine cu el , si mai si faceam show pe moca... macar daca venea in grup sa mai intre si altcineva, dar el te ia in privat , ca daca e sa-ti pierzi timpul , sa-l pierzi doar cu el...
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

aaa, si da si comment negativ ca sa-si justifice chargebackul :lol:
Avatar utilizator
sunflower
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 15 Sep 2008, 19:16
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

"Francezul" revine, de data asta cu nickname-urile Ben_963 si Conan77.
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Din pacate AdultWork, in loc sa ia masuri de securitate impotriva celor care fac fraude, precum toate siturile, prefera sa inchida conturile modelelor si sa refuze orice dialog explicativ. Trist.
Avatar utilizator
spartakus05
Mesaje: 19
Membru din: 24 Mar 2013, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Merg pe principiul prost : "clientul nostru, stapanul nostru". Unele chargeback-uri chiar nu sunt justificate, dar nu prea ai ce sa faci ...
ALEXIA
Mesaje: 1
Membru din: 19 Mar 2018, 22:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna am si io o intrebare unde as putea da si io sa iau legatura la adultwork si sa le spun ca mi sa folosit pozele dp sait si si mi sa spart contul
si va rog daca ati putea sa ma ajutati cu un link cv unde pot vorbi cu ei sa pot sa le explic cn mia facut asta va rog frumos daca stie cineva
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

ALEXIA scrie: 19 Mar 2018, 23:01 buna am si io o intrebare unde as putea da si io sa iau legatura la adultwork si sa le spun ca mi sa folosit pozele dp sait si si mi sa spart contul
si va rog daca ati putea sa ma ajutati cu un link cv unde pot vorbi cu ei sa pot sa le explic cn mia facut asta va rog frumos daca stie cineva
:writing_hand: https://www.actfair.team/ - CONTACT FORM – Alegi România (asta dacă îți apare să bifezi, posibil să te identifice automat ca fiind din România fără să mai trebuiască să bifezi tu manual) - Completezi ce ți se cere acolo și dai Submit.

Sper să îți fie de folos! Mult succes!
These users thanked the author Mery24 for the post:
Adrian (23 Mar 2018, 03:19)
Scrie răspuns

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”