Payoneer si comision urias la ATM

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
kittypuff
Mesaje: 15
Membru din: 17 Noi 2013, 19:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si eu am scos ieri de la CEC ( folosesc CEC si BCR pt payo ) si am avut comision 28 lei :wink: Nu s-a schimbat nimic....inca :lol:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
sugarPink
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 15 Mai 2013, 10:12
Localitate: Baia Mare
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

kittypuff scrie:Si eu am scos ieri de la CEC ( folosesc CEC si BCR pt payo ) si am avut comision 28 lei :wink: Nu s-a schimbat nimic....inca :lol:
ce curs avea CEC-ul?
sugarpink.models@yahoo.com - 0757 240 508
..you don't have to see the whole staircase ..
draculina
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 06:36
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

SugarPink diferenta dintre ghiseu si ATm pe care am observat-o eu ar fi ca la ATM cursul de schimb ( impart suma in lei pe care o scot la suma in dolari care imi apare pe payoneer) este de multe ori si cu 20 de bani mai mic decat cursul de la o casa de schimb. cand scot de la ghiseu direct in valuta vad exact pe site cat a fost comisionul in $ si apoi merg la o casa de schimb( intr-adevar am o intelegere cu patronul casei de schimb , mergand de doua ori pe luna numai la el ) unde cursul de schimb este cu 2-3 bani sub cel al BNR. cand sumele sunt mai mari atunci se simte diferenta dintre cursul de la ATM si cel de la casa de schimb.
Stiind comisionul exact in $ stiu si suma exacta pe care o pot scoate de la ghiseu. Daca te intereseaza da-mi un mesaj si iti trimit o lista cu sumele pe care le-am scos in timp si comisionul aferent fiecarei sume sa iti poti face o idee.Sau daca sunt mai multi interesati pot posta lista chiar aici.
MARKUS
VIP
VIP
Mesaje: 341
Membru din: 13 Oct 2005, 01:30
Localitate: ALL OVER :D
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Grija mare cu Payoneer sa nu patiti ca cu Epassporte!!!
Sunt o gramada de zvounri despre ei in piata!!!
In plus nu inteleg de ce nu lucrati cu PAXUM???
Sunt super profy tipii de acolo . Am inteles ca intenitioneaza sa deschida suport 24/7 exclusiv pentru Romani.
Au comisioane de 2 ori mai mici decat payoneer si cursul mult mai bun!!!
Mult noroc la bani!!!!
http://www.prostudio.ro
markus@prostudio.ro
MARKUS
draculina
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 06:36
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

exclusiv pentru romani? poti explica? ma incurca termenul de "exclusiv"
samahol
User Junior
User Junior
Mesaje: 82
Membru din: 14 Iun 2006, 16:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dar nu toate site-urile lucreaza cu paxum.
Avatar utilizator
Nephthys
User Activ
User Activ
Mesaje: 370
Membru din: 25 Mar 2008, 20:34
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

MARKUS scrie:In plus nu inteleg de ce nu lucrati cu PAXUM???
Intrebarea ar trebui adresata mai degraba (majoritatii) site-urilor :)
Personal, nu pot spune ca Payoneer imi inspira incredere, in special dupa episodul Epassporte. Sunt adepta transferului bancar, insa pentru cei care lucreaza pe un site gen ImLive, sa spunem, varianta CEC tine deja de Mezozoic, si singura alternativa decenta ramane Payo.
Tortura! Intotdeauna o solutie pentru oamenii civilizati.
marin
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 106
Membru din: 16 Oct 2013, 22:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu ii retrag prin POS de la Brd.
La 2-4 mii pe luna nu te intreaba nimeni nimic.
La sume mai mari te pune sa completezi un formular, unde toata lumea bifeaza ca sunt bani primiti cadou.
Asa e cel mai rentabil, scoti direct $, si ii schimbi unde este un curs mai avantajos.
Avatar utilizator
sugarPink
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 15 Mai 2013, 10:12
Localitate: Baia Mare
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

hmm, cadou?

si nu se merge mai departe pe fir?

"bun, cadou ..prin payo ..de la? poi de la ImLive Transfe, Streamray Inc, etc (firme inregistrate) ..astia nu tare dau cadouri:)

probabil par paranoic dar nah, intreb ..
sugarpink.models@yahoo.com - 0757 240 508
..you don't have to see the whole staircase ..
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cum ii retragi de la BRD?In dolari?As vrea si eu sa-i scot asa sa nu mi se mai "bage pe gat "cel mai mic curs la retragere.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Da balky, de la orice sucursala BRD, numai ca trebuie sa anunti cu 24-48 ore inainte, sa te programezi ca nu prea au cash.

Tot o spun de ani de zile, dar vin useri noi care nu au citit posturi vechi. Asa ca repet. Ori ca scoti bani de la pos ori de la bancomat aceeleasi semnaturi le lasi. Daca vrei sa te amagesti ca semnatura fizica pe hartie e ceva in plus poti sa o faci nu-i bai. Dar realitatea e alta. Ori POS ori bancomat e acelasi lucru atunci cand se va sti si se va vrea a se lua masuri. Semnatura ce o dai fizic in plus in incinta bancii cand scoti de la pos e dovada intre tine si banca ca ai primit acei bani. Declaratia ca e cadou etc iar e pentru banca, formalitate ceruta de bnr, care nu va insemna absolut nimic la o verificare (adica pica), dar nu e nimic in plus fata de cazul in care se face o verificare a persoanei pe retragerele de la bancomat.

Toate retragerile se inregistreaza pe viata cu data si ora, nr card, nume de pe card, suma retrasa, poza a celui ce retrage, etc. Oricand va dori cineva sa verifice ce sume a retras cineva si de unde sunt sumele alea va sti fara mare efort. Asa ca in conditiile date am ales profitul, adica scos de la pos.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

merci Win,habar n-aveam,de asta intreb.Credeam ca avand payoneer pot scoate numai lei de la atm.Nu staua cum sa ma agit pentru ce o sa fie intr-o buna zi.Sper sa nu se ajunga la asa ceva dar tinand cont ca traim intr-o tara unde se va pune taxa si pe pipi intr-o zi,nu ma mai mira nimic.Eu as prefera sa scot in $ pt ca pot alege unde sa schimb banii si la curs mai bun.Cat despre faptul ca se fac lucrurile mentionate de tine,asta e,asta este lumea in care traim,suntem oareum "controlati "la fiecare pas..prin telefoane,tablete,de unde ne-am logat pe fb and so on.Sper sa nu ajungem sa ni se bage un cip in ass sa se poate tine o evidenta a populatiei:))
Anonymous.bro
Mesaje: 1
Membru din: 02 Noi 2013, 03:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut , Ma poate ajuta cineva . in legatura cu un nou credit card de la payoneer , cel vechi a expirat si am incercat sa completez toate chestile pentru a primi unu nou insa mam blocat aici
"
Enter your Prepaid card number:
Enter your password:"
Nu am idee ce trebuie sa fac !
samahol
User Junior
User Junior
Mesaje: 82
Membru din: 14 Iun 2006, 16:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Stie cineva ce se poate intampla daca te verifica si nu ai platit taxele?Platesti o amenda sau se ajunge la inchisoare?
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Anonymous,simplu,bagi cifrele care apar pe fata cardului,alea muuulte si pe urma parola.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”