Campania - Nu Fi Naiva

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Salutare,

Am inceput sa demaram de vreo doua zile o campanie care se numeste: "Nu Fi Naiva!". Pentru a evita penalizari SEO si alte minuni, voi posta link-ul catre articol: http://studio.chatlive.ro/videochat/rom ... videochat/
Videochatul nu mai este acel videochat de acum cativa ani, acel videochat despre care foarte putina lume stia, acel videochat despre care prea putina lume vorbea… Nu mai este acel subiect tabu de alta data.

Iata ca anul 2013 este spre final si, monitorizand atent activitatile din industrie in Iasi, nu am putut sa nu remarc sumedenia de studiouri de videochat (webchat) care propun joburi si castiguri imense si avantaje care mai de care. Si toata aceasta informatie este disipata si disimulata in ochii vostri intr-o asa maniera incat nu sunteti altceva decat niste oi.
Ce parere aveti ?
SoulCams Models Studios wanted
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ai pierdut tmpul degeaba!!!! Decat sa scrii acel articol mai bine facea ceva util studioului tau! Astfel de persoane vor fi si nu vor disparea niciodata, suntem un "neam" de putori, vrem totul deodata in varianta cea mai simpla si cea mai usoara, si daca ia promis ca face 1000lei pe zi sau mai grav SALARIU GARANTAT 3500LEI de ce sa nu isi incerce si ea norocul????? cum draq garanteaza aia banii nustiu!!!!

Aceasta situatie se datoreaza faptului ca foarte multe persoane (99% posibile modele) accepta sa munceasca fara forme legale (ca nu le intereseaza la varsta respectiva) si nu iau deloc in serios acest job. Pentru multe modele acest job este ca SI o partida de sex.... (dar cred ca pentru ele si partida de sex este un dezastru!!!!!!) adica trecatoare... ahh am dat gres nu e nici o problema, e si maine o zi! NEXT

Oricum mai grav este ca un astfel de model dupa ce trece printr-o situatie neplacuta, apoi prin unele circumstante ajunge la tine in studio, dupa un anumit timp mai lung sau mai apropiat incepe cu pretentii. deja partea cu studioul anterior este uitata!!!!
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Darksiders scrie:Ai pierdut tmpul degeaba!!!!
Timpul nu consider ca l-am pierdut degeaba. Orice mica instigare la corectitudine consider a fi un pas inainte, atat pentru mine cat si pentru restul celor din bransa. Pe mine cel putin ma incarca pozitiv si imi mareste pofta de a mai face cate ceva pozitiv. Si poate ii influenteaza si pe altii.
Darksiders scrie:Aceasta situatie se datoreaza faptului ca foarte multe persoane (99% posibile modele) accepta sa munceasca fara forme legale (ca nu le intereseaza la varsta respectiva)
Legalitatea unui studio nu influenteaza in niciun fel garantia unor castigur mai mari sau mai mici. Legalitatea unui studio nu tine decat de confortul angajatilor ca lucreaza intr-un environment corect dpdv legal. Insa garantii nu le poate da nimeni.

Anyway, multam de feedback.
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Nu cred că a pierdut timpul deloc.
Pe lânga semnalul de alarmă tras, este şi o bună mişcare PR :)
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 77 times
Contact:

Bun bro, imi place, felicitari. Am pus topicul sticky.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
camcam
VIP
VIP
Mesaje: 313
Membru din: 19 Mai 2006, 19:35
Localitate: Between 2 lips
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Articolul e bun, insa nu prea am inteles ce ai vrut sa spui cu "evita penalizari SEO si alte minuni". Despre ce penalizari SEO e vorba, si care-s "alte minuni" ? Am cautat dupa SEO aici pe forum si mi-a aparut postul tau, care nu prea are legatura cu SEO...
www.campot.com - there are money to be made with this site as camgirl
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Camcandy, ai luat-o un pic prea mot-a-mot. Evident intelegi despre ce este vorba. Anyway...

Am vrut sa evit sa dau pur si simplu copy-paste la textul din acel articol (ce l-am vrut pe site-ul nostru), intrucat nu l-am vrut duplicat si aici pe forum. Penalizarea SEO ar fi fost una minora si nu pentru mine, ci pt site-ul lui Ionut.

Tu lucrand in webmaster-area stii deja foarte bine despre ce este vorba: content duplication. Poate Google si-a schimbat oarecum regulile de indexare, insa anyway nu am vrut sa influentez negativ ceva.

Eu nu-s bun in ale SEO-ului si Google si alte minuni, dar macar un lucru stiu, si anume ca nu-i bine sa duplici contentul asa cum este el, decat daca dai sursa.

Daca ai o alta parere sau sfaturi, eu te ascult, sincer.
Avatar utilizator
camcam
VIP
VIP
Mesaje: 313
Membru din: 19 Mai 2006, 19:35
Localitate: Between 2 lips
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In locul tau as fi scris o parte din articol si as fi precizat sursa pentru a putea citi tot articolul. Asa ne-ai cam bulversat, dar totul e bine cand se termina cu bine :)
BTW e camcam, dai de baut cand ne vedem :)
www.campot.com - there are money to be made with this site as camgirl
Avatar utilizator
lulu23
Mesaje: 23
Membru din: 22 Dec 2012, 21:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Foarte usefull campania parerea mea,sa speram ca si studiourile sa o promoveze cele care sunt interesate de a sustine un mediu corect si sanatos in acest domeniu iar modelele este alegerea lor sa asculte aceste sfaturi sau nu,important ca exista cineva sa le informeze.
DEGEABA este statul degeaba!
Bravo Thelsby
“If you want something you’ve never had, you must be willing to do something you’ve never done.”


― Thomas Jefferson
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Vazut titlu zambit citit articol gandit si asteptat un pic pana sa dau replayul :)

Este o idee interesanta buna pot spune care are sanse micute de tot de a modifica ceva, dar totusi este o idee buna, de ce nu sa gandit altcineva la asa ceva? nu stiu dar cu siguranta reprezinta o miscare inteligenta din mai multe puncte de vedere.

Acum cine vrea sa inteleaga ce e scris acolo poate sa o faca, ca marea majoritate vor vedea ca in articol nu este explicat secretul prin care se fac spemii de euroi (facand fake la statul online) si vor trece mai departe este treaba lor.

Pana la urma vorba aia romaneasca suna cam asa: cum iti asterni asa dormi, restul e cancan

Felicitati Theselby
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
topstudio
Mesaje: 15
Membru din: 09 Oct 2013, 10:40
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

like!!!!!!!!!!!!
dulcica
Mesaje: 17
Membru din: 18 Feb 2012, 19:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si eu sunt de parere ca este idee foarte buna
Avatar utilizator
beyou-studio
Mesaje: 21
Membru din: 04 Ian 2014, 10:52
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

si eu sunt de parere ca este o campanie buna de informare pentru viitoarele modele

sunt de parere ca studiourile aparute ca ciupercile dupa ploaie promit pana in luna si in stele fara a putea acoperii promisiunile facute in anunt, astfel nu fac altceva decat sa strice treaba si sa sperie fetele (dupa o experienta neplacuta fata respectiva va avea o mare reticenta in a da credibilitate cand alege urmatorul studio)

acum tine foarte mult si de viitoarele modele care daca nu vad ele in anunt ca se pot face bani multi considera ca esti de rahat si cu toate ca 80% dintre ele nu sunt vorbitoare de limbi straine altele in afara de SPANIOLA , primul lucru pe care il intreaba telefonic, pana la stabilirea conditiilor de acordare,este cand primesc bonusul :roll:
eu tot timpul am sfatuit felele sa studieze oferta pietei si abia cand sunt 100% convinse ca acel studio ii indeplineste majoritatea dorintelor sa fie de acord sedinta foto si restul formularelor


daca imi dai acceptul voi posta la rubrica de noutati de pe siteul meu aceasta campanie precizand totodata si sursa
belive in
yourself


http://www.beyou-studio.ro/
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

da, imi dau acceptul. Campania in sine nu este una stralucita intrucat nu e chiar etic sau corect sa aducem acuze, insa imi doresc ca aceasta campanie sa fie una de informare si de "deschidere de ochi".

Succese
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Asta nu cred ca face parte din campania nu fi naiva,poate nu sti dar sunt adminstratori de studio din Romania care aveau pana la 40 de conturi de topmember cu care tineau modelele in 69,recte prima pagina,vizibilitate,etc,voturi,bla,bla,implicit dadeau niste bani la jasmin:)) prin conturi,acum ca s-a terminat cu faimosul 69 probabil ca se reorienteaza spre alte posibilitati.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
annawish
Mesaje: 14
Membru din: 06 Apr 2014, 20:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Felicitari pt postare, foarte utila :lol:
aaaleX
Mesaje: 3
Membru din: 08 Apr 2014, 08:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

hey guys, sunt si eu noua oarecum...theshelby a punctat o problema cu care ma confrunt si eu si as vrea sa va cer sfatul. am incercat acum 4 ani si eu videochatul la un studio...pt 3 zile. apoi m-am razgandit si am zis ca nu e pt mine...deoarece patronul de acolo ma tot punea sa ma dezbrac fara ca eu sa vreau si pur si simplu eram prea noua presupun, ca sa ma puna imediat sa fac lucrul asta, mai ales stiind ca ma vede si el. acum m-am gandit ca as putea sa ma apuc singura de lucrul asta, dar nu stiu cum sa fac sa fiu vazuta ca model nou, desi practic sunt, dar avand cont, nu pot aparea asa. (sunt convinsa ca dupa ce am plecat , s-a mai lucrat de pe contul meu ...deoarece practica lucrul asta, punea alta fata pe alt cont etc). intrebarea e daca e vreo posibilitate sa beneficiez de promotia modelului nou desi am fost inregistrata de mult. eu l-am rugat sa imi inchida conturile, dar slabe sanse :) stiu ca le pot inchide singura acum, cu buletinul meu. dar e vreo posibilitate sa apar ca model nou?mfc-ul si jasmin ma intereseaza, din ce stiu eu , doar pe ele mi-a facut patronul de acolo cont. (sper)
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

aaaleX scrie:intrebarea e daca e vreo posibilitate sa beneficiez de promotia modelului nou desi am fost inregistrata de mult.
Din cate imi amintesc eu modelul beneficiaza doar o singura data de promovarea ca si "new model" dar de-a lungul timpului am mai auzit cateva (ff putine) cazuri in care anumite modele au fost listate din nou ca si model nou vorbesc despre livejasmin. Dar acest lucru se intampla acum cativa ani in urma + ca nu stiu dedesubturile situatiilor respective.

Poti compensa lipsa respectivei promovari cu ore multe online seriozitate calitate si cu siguranta ai sa te ridici.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
aaaleX
Mesaje: 3
Membru din: 08 Apr 2014, 08:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ms pt raspuns. mi-e atat de frica sa incep pe cont propriu, incat ma gandeam ca asa as avea o sansa in plus ca model nou. si nu la partea de socializare mi-e frica, eu vorbesc cu ei , nu am nici o problema si prefer sa le raspund prin voce decat prin tastatura, dar de altceva mi-e teama. nu mi-a explicat nimeni la studioul acela cum se procedeaza pe site-urile respective, ce statusuri sa iti pui (pe mfc de ex)sau cum sa eviti sa cazi in vreo capcana de-a membrilor mai neseriosi. dar o sa astept pana ajung acolo si daca ma mai confrunt cu ceva de care n-am habar, mai pun aici cate o intrebare :) am observat ca si suportul te ajuta, intrasera pe mine si s-au oferit sa ma ajute, dar patronul mi-a zis sa le zic ca sunt ok si nu am nevoie de ajutor si uite asa , 3 zile alea cat le-am stat , habar nu aveam de nimic, pt ca se ocupa el de tot...eu vorbeam doar si ma mai "sfatuia" sa ma dezbrac ca altfel nu o sa fac nici un ban
Avatar utilizator
DragosP
Mesaje: 14
Membru din: 26 Ian 2014, 23:31
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Pe mfc vei aparea ca new model fara nici o problema.
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Foarte buna idee, keep on!
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Ama_lia
Mesaje: 9
Membru din: 22 Apr 2014, 09:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Foarte buna ideea campaniei!
Dupa cateva saptamani de lucrat la un studio cu forme legale, mi-am dat seama ca nu prea are rost. Mai bine lucrez pt mine, imi fac un pfa/srl si sunt "legal". Anyway.. mai am ceva bani de luat de acolo si sper sa nu fie probleme. Cei de la studio spun ca ajuta fetele cu ratinguri si alte alea, desi nu prea a fost asa, iar trainingul oferit nu prea mi s-a parut a fi util caci nu poti numi training faptul ca te lasa de capul tau, sa zic asa, apoi la finalul turei ti se spune ca nu ai facut aia si ailalta, ca ai stat ca scandura sau alte alea, ca trebuia sa faci cum spune membrul ca doar el plateste. Si plus de asta, cand aveam vreo nelamurire, trainerul era la tigara sau "nu am vazut ce ziceai".. I mean.. wtf?! Singurul plus mi se pare suportul tehnic la studioul respectiv, in rest... degeaba il lauda lumea. Eu imi voi continua activitatea on my own. Hoping 4 the best!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”