Primele soft-uri ce trebuiesc instalate

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
studio1
Mesaje: 19
Membru din: 08 Apr 2013, 00:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut ,

Astazi imi vin calculatoarele si camerele... intrebarea mea la voi este urmatoarea...

Pun windows-ul pe ele, apoi care sunt urmatorii pasi, ce soft uri trebuiesc instalate, pas cu pas?!

1.
2.
3.

......
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
sugarPink
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 15 Mai 2013, 10:12
Localitate: Baia Mare
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

fi mai explicit in ce vrei sa faci

in primul rand: windows > drivers (componente + periferice) > updates ...pentru o buna functionare a statiei, iar in al doilea rand programele de care ai nev pentru a intra online si transmite hd (daca este cazul)

in cazul doi, totul este relativ, depinde de site

pe ce situri doriti sa lucrati?
sugarpink.models@yahoo.com - 0757 240 508
..you don't have to see the whole staircase ..
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Depinde foarte mult de utilizator, fiecare persoana are un mod anume de a aranja sistemul de operare in functie de cunostintele avute sau in functie de ce doreste sa obtina.

Pe scurt:
Win + drivere + update
Browsere+ un player ca modelul sa asculte o muzica,
flash + shockwave + java
softuri de curatare intretinere gen Ccleaner, analiza cpz si ce mai folosesti tu,
Softurile specifice jobului:
splitter / splittere camera web sau tvtuner, softurile siteurilor flme, si teste
Protectie - antivirus / firewall mici ajustari

Cu siguranta mai sunt lucruri de mentionat in general trebuie sa aranjezi sistemul de operare sa aibe tot ce e necesar fara nimic in plus sau nefolositor.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
studio1
Mesaje: 19
Membru din: 08 Apr 2013, 00:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Gata, in mare e totul clar...

O singura intrebare, dupa ce instalez totul, as pune la sfarsit un deep freze ca sa stau linistit legat de virusi si/sau eventuale stricaciuni aduse de model...

Voi ce parere aveti, ati avut pus sau aveti deep freze pe sisteme?
studio1
Mesaje: 19
Membru din: 08 Apr 2013, 00:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

salut ,

am instalat soft urile indicate de voi, acum urmeaza bcc ul 950..

l am conectat la laptop si la sursa de curent, am intrat pe situl logitech si am descarcat si instalat ultimul driver, am instalat si webcamsplitter pro... intrebarea este, ce fac cu cele 2, cum creez o legatura intre ele... cum procedez la pasul asta si mai ales de la pasul asta inainte...

Multumesc tuturor
adelina22
Mesaje: 25
Membru din: 29 Iun 2012, 23:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu am folosit deep freeze pe 3 calculatoare in trecut cand foloseam windows XP si mi-a creat o gramada de probleme, dar e alegerea ta. Probabil acum pe windows 7 sau chiar 8 se misca mai bine. Eu nu aveam licenta la el, ar putea fi si asta o cauza. Daca il folosesti sa il iei neaparat cu licenta si sa ne mai scrii si noua pe forum cum merge cu el. Succes!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

studio1 scrie:salut ,

am instalat soft urile indicate de voi, acum urmeaza bcc ul 950..

l am conectat la laptop si la sursa de curent, am intrat pe situl logitech si am descarcat si instalat ultimul driver, am instalat si webcamsplitter pro... intrebarea este, ce fac cu cele 2, cum creez o legatura intre ele... cum procedez la pasul asta si mai ales de la pasul asta inainte...

Multumesc tuturor

Citeste cu atentie urmatorul articol :

tutorial-conectare-camere-web-video-t11469.html

In el este explicat cum sa conectezi o camera video sau o camera web la pc si cum sa transmiti pe un site sau mai multe,

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
studio1
Mesaje: 19
Membru din: 08 Apr 2013, 00:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Asa voi face, multumesc frumos!!
studio1
Mesaje: 19
Membru din: 08 Apr 2013, 00:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cred ca m am incurcat undeva...verificati print screen ul atasat...

asa arata la mine webcamsplitter ul.... rezolutia e ff mica..640 si... nu stiu, e normal asa?
studio1
Mesaje: 19
Membru din: 08 Apr 2013, 00:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

studio1
Mesaje: 19
Membru din: 08 Apr 2013, 00:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Exceptand driverul webcam ului BCC950, mai trebuie instalat ceva? pt acest BCC ? Am instalat driverul de pe logitech.com .... intreb asta pt ca imaginea pe webcamsplitter palpaie putin pe monitor...
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

studio1 scrie:Exceptand driverul webcam ului BCC950, mai trebuie instalat ceva? pt acest BCC ? Am instalat driverul de pe logitech.com .... intreb asta pt ca imaginea pe webcamsplitter palpaie putin pe monitor...
Citeste urmatorul articol, discutii despre Bcc setari si alte lucruri care te intereseaza:

top-webcams-2012-2013-t13159.html

Spor acolo.

P.S. aceste "probleme" sunt discutate de multe ori, un pic de timp daca acorzi sa studiezi te-ar ajuta foarte mult.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
studio1
Mesaje: 19
Membru din: 08 Apr 2013, 00:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Scuza-ma Adrian dar sunt nou pe forum si nu prea le gasesc momentan.. acum ma uit peste link ul postat de tine.
studio1
Mesaje: 19
Membru din: 08 Apr 2013, 00:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Intrebare rapida.... e mandatoriu sa cumpar licenta pt webcamsplitter sau il pot folosi ok si asa, in versiunea "unregistered" ?
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

studistustudio 1, aici din cind in cind mai zice lumea "multumesc".
inainte sa dea o intrebare, mai citesc forumul.
raspunsul la intrebarile tale le gasesti lejer in compartimentul "discutii tehnice"
eu, personal, fiind blonda in suflet si cu pieptul mare, pe de-asupra, inainte de a da intrebari am citit tot ce am putut, si doar dupa asta, daca nu gaseam raspuns la intrebari, deschideam subiect nou.
asa era pe vremea mea...poate am umbatrinit si simtul tactului nu mai e in voga...
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

a! si sa nu te gindesti ca sunt scorpie...cauta shodow defender. hotsrasti doua probleme odata.
nu ai nevoie de antivirus si toate schimbarile facute de modele vor disparea odata cu restartul sau deconectare.
succese
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
studio1
Mesaje: 19
Membru din: 08 Apr 2013, 00:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Chiar ma gandeam cat timp va mai dura pana ce nu va sari cu gura un carcotas care sa ma "certe", caci din cate am observat e la moda sa fii bombardat cu bobarnace rapid..

Am inteles draga mea, ma supun ce sa fac...multumesc!
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

nu am sarit cu gura ci te-am rugat sa fii politicos. a greu? scoti cumva din buzunar daca zici un va rog sau poftim? pe cind tu ti-ai aratat fatza nu din cel mai frumos punct.
daca vrei sa iti cauti modele, incearca sa nu cauti pe acest forum, imaginea ta deja e cam schioapa aici.
bafta!
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
studio1
Mesaje: 19
Membru din: 08 Apr 2013, 00:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Te rog nu ma mai ruga nimic si nu mai sugera nimic, daca simti nevoia sa-mi reprosezi ceva, atunci fa-o in privat, nu mai imi infecta threadul cu mahalagisme...e urat.

Va rog sa inchideti acest thread, nu pentru asta l-am deschis.

Weekend placut tuturor!
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

studio1 scrie:Salut ,

Astazi imi vin calculatoarele si camerele... intrebarea mea la voi este urmatoarea...

Pun windows-ul pe ele, apoi care sunt urmatorii pasi, ce soft uri trebuiesc instalate, pas cu pas?!

1.
2.
3.

......
1 - Primul pas...experienta in videochat
2 - Pasul doi ....ai nevoie de personal tehnic pentru intretinerea PC-urilor
3 - Pasul trei...Ai nevoie de ....know how si tips & tricks in acest domeniu
4 - Pasul patru dar nu ultimul...ai nevoie urgent de trainer cu experienta dovedita in videochat pentru modele
Si ultimul PAS.... acum poti incepe instalarea windows-ului si a softurilor pas cu pas daca indeplinesti conditiile primilor pasi!
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Deci nu instalăm windows până nu găsim trainer-ul :D
Ce dracu' faci cu windows fără trainer ?!...
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”