Un nou inceput?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

BlackDahlia incearca asa:
1. noteaza-ti pe o hartie TOATE problemele financiare si imparte-le la 360 de zile, vezi cati dolari pe zi face asta.
noteaza-ti si toate scopurile care sunt PESTE traiul zilnic peste obligatiile familiale, la fel imparte-le la 360 de zile, fiecare scop cu imparteala lui : scopul 1 = x dolari, scopul 2= y dolari, scopul3= z dolari, etc.

sa zicem ca pentru traiul zilnic iti trebuie 50$ pe zi, pentru scopul 1 sa zicem 23$ pe zi, pentru scopul 2 sa zicem 34$ pe zi, etc.
cand intri online vorbesti cu tine : iau prima pauza dupa ce termin "traiul zilnic" ...iau pauza urmatoare dupa ce termin "scopul 2" si tot asa, astfel incat in permanenta cat timp esti online sa fii constienta DE CE esti online.
daca intr-o zi sa zicem ca nu ti-ai facut planul cu niste $, ziua urmatoare "vorbesti cu tine" si primii bani care ii faci sa fie RESTANTA de ieri, abia dupa ce termini restanta incepi o zi noua cu "traiul zilnic".

faptul ca imparti pachetul total la 3-4 subiecte diferite te va tine mereu in priza, iar faptul ca imparteala initiala a fost la treisutesaizeci de zile te va face sa nu iti mai iesi din ritm.

la sfarsitul lunii , cand extragi banii ii pui in "borcanele" diferite: scopul 1, scopul 2, scopul 3, fara misto, preferabil sa fie cutii transparente ca sa vezi oricand cum creste teancul, va fi relatia ta intima cu graficul pe care ti l-ai facut, senzatia ca esti echilibrata si stapana pe viata ta, senzatia CA POTI.

2. inceteaza sa mai gandesti negativ la adresa ta, singura persoana cu care trebuie sa te compari esti doar tu, tu esti acolo cu tine singura, tu stii cat de mult poti si daca esti dispusa sa poti mai mult ( intotdeauna se poate mai mult , totul e sa-ti pui in cap asta)...in momentul in care incepi sa ai o parere proasta despre tine asta se simte si dincolo de micul ecran, membrii te simt si...nu se mai intorc...poti sa fii si Zana Zorilor...membrii platesc pentru SENZATII si SIMTIRI nu pentru filme reci fara incarcatura afectiva, filmele se dau la televizor si sunt gratis ....lol

fiecare regular este rezultatul unei relatii PERSONALE si fiecare membru este un potential regular.

intr-o relatie "personala" nu trebuie sa te comporti identic zi de zi.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
SoulCams Models Studios wanted
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Foarte frumos punctat andromaca! Foarte frumos! Cuvinte putine, bine alese... si cata substanta!
GlamourL
Mesaje: 6
Membru din: 28 Sep 2013, 16:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare,

Acesta fiind primul meu post am doar o intrebare pentru SmartGirl: Pe ce site poti face nonnude videochat? ( si cat de greu te ridici la inceput.....pentru ca pe mfc e destul de greu sa faci fata primelor luni)

Eu lucrez pe MFC de 6 luni....iar castigurile sunt peste asteptarile mele , insa simt ca fac acesti bani doar cu aspectul fizic si plus ca nu stiu pentru cat mult timp as mai putea sa-mi uzez corpul si as vrea sa cred ca pot sa fac macar jumatate din acesti bani si /doar cu capul.
( care consider ca ma duce destul de bine...cand vine vorba de fantezii si alte lucruri funny )

As vrea ca SmartGirl sa-mi recomande niste site-uri de non-nude videochat, si de asemenea sunt curioasa care variante prefera mai mult punand in balanta rezultatele atat pe plan psihic cat si financiar : Nonadult ( cu psihic ok si financiar satisfacator ) sau adult ( pentru multi $$ )?

Multumesc,


O sa revin cu un post ulterior referitor la experienta mea de model si ce concluzii am mai tras eu :)




SmartGirl scrie:Buna BlackDahlia ,

Oarecum m-am regasit in topicul tau, iar ce pot sa spun este ca, problema ta defapt este de ordin interior, si anume ca tu te defapt te saturi sa auzi "n" cereri de la oameni bolnavi psihic (sa fim sinceri majoritatea ii consider asa), sa fii happy mereu cand tu defapt nu esti si binenteles sa faci niste shows super cool...

Iar ca advices iti pot recomanda urmatoarele:

1. in zilele cand nu mai poti hard shows, iti recomand sa lucrezi pe varianta non nudity, unde poti face super $$$ si acolo, de genul 50$-100$ la zi, eu una personal cam asa fac, deoarece si eu cand simt ca sunt pana la refull satula de toti nebunii trec pe non nudity shows, glam , sex and mariage... si stiu ca acele zile nu sunt pierdute... si plus ca tu chiar poti avea super fun cu ei... vorbesti despre viata.... tampeniii... de care pana si tu te miri...:))...

2.Cand simti ca nici non nudity nu poti oferi, sfatul meu este ca in acele zile cand nu vrei sa faci shows, sa faci exact ce iti place : sala, shopping, o iesire la munte, cu prietenii, sa socializezi, sa iti oxigenezi creieri ;)).... deoarece si acest job al nostru este foarte periculos... si trebuie cumva sa pastram contactul cu realitatea... eu una personal de curand am facut a doua sedinta foto ;))... care mi-a prins super bine... si abia astept sa intru in forta la munca... intre timp... pana imi primesc noile poze lucrez la categoria non nudity ;))... unde am super fun cu ei...

3 Daca simti ca nu poti face nici una din acestea ar fi cazul sa te reorientezi... sau sa te gandesti ca nici un alt job nu iti va oferi aceste oportunitati si numai gandul ca vei sclavul patronului... no offense... te va face sa revii la job in forta...
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”