Trafic foarte scazut pe Xlove

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
RuxyDoll
Mesaje: 17
Membru din: 31 Ian 2013, 03:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Se mai intampla la cineva sa nu aiba membrii deloc cu bani ci numai vizitatori?
De o saptamana traficul este aproape 0. Nu a fost niciodata asa de rau pana acum, parca este pustiu site-ul. Am 1-2 cu bani care nu vorbesc , vor nude sau ies din free chat.
Numai spun de schimbari haine, par, pozitie, etc....tot ce am incercat este egal cu zero.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
miha7
Mesaje: 9
Membru din: 16 Sep 2013, 00:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da din pacate merge cam naspa xlove ..eu stau si pe imlive si ala merge tot asa slowwwwww :)
Avatar utilizator
RuxyDoll
Mesaje: 17
Membru din: 31 Ian 2013, 03:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mda nu stiu ce se intampla de o saptamana dar eu am membrii numai fara bani si aia foarte putini. Este tare ciudat asa dintr-o data sa numai fie nimeni de aceea am intrebat sa stiu daca este problema de la ei sau de la mine
Avatar utilizator
rebeka
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 173
Membru din: 12 Iul 2005, 20:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Asa este,este slow si xlove i iml :?: :!:
rebeka
Avatar utilizator
miha7
Mesaje: 9
Membru din: 16 Sep 2013, 00:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fetelor imi recomandati si mie alte situri asa mai bunicele ?? in afara de lj mfc ...
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

miha7 scrie:fetelor imi recomandati si mie alte situri asa mai bunicele ?? in afara de lj mfc ...
Teoretic pe siteurile mari poti face bani datorita mambrilor care sunt intr-un numar ridicat, pe partea cealalta acolo este si competitia mare si daca sunt modele care fac bani multi pe siteurile respective asta nu inseamna ca toate modelele o sa faca bani, sau cel putin nu inseamna ca toate modelele o sa faca bani imediat.

Ai nevoie de munca multa si trebuie sa beneficiezi la maxim de toate toolurile pe care le pune la dispozitie siteul pentru promovare.

Ca un raspuns la intrebarea ta: streamate cc aw if
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
rebeka
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 173
Membru din: 12 Iul 2005, 20:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Da ,dar atunci cand mem vine si iti spune ca asteapta "pay day" :)) nu te mai ajuta nimic.inainte n se intampla asta,nu te loveai de "payday".Acum sunt si mai multe modele si la fel de multe si cele care ii pacalsec pe mem sau mai bn zis se pacalesc singure ca ei clar a doua oara nu mai vin si din cauza asta si ei au devenit suspiciosi si selectivi.
Bafta multa! :lol:
rebeka
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

miha7 scrie:fetelor imi recomandati si mie alte situri asa mai bunicele ?? in afara de lj mfc ...
Daca nu faci bani pe astea nu o sa faci bani pe nimic,in toate siteurile mai ''bunicele'' exista concurenta dar trafic si procent ca pe jasmin si MFC nu exista pe nici un site:)Problema este la tine si numai tu o poti rezolva prin implicare si luand acest job in serios.
Bafta acolo!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

pocahontas scrie:
miha7 scrie:fetelor imi recomandati si mie alte situri asa mai bunicele ?? in afara de lj mfc ...
Daca nu faci bani pe astea nu o sa faci bani pe nimic,in toate siteurile mai ''bunicele'' exista concurenta dar trafic si procent ca pe jasmin si MFC nu exista pe nici un site:)Problema este la tine si numai tu o poti rezolva prin implicare si luand acest job in serios.
Bafta acolo!
poca eu personal nu fac un sfant pe livejasmin in schimb pe xlove sau eurolive se descarca caruta cu membri loool, deic atsa nu inseamna ca daca nu fac pe livejasmin nu facpe celelate....
Personal mi s epare mult mai greu un site ca livejasmin sau mfc unde tot timpu tre sa fii acolo de la inceput, sa te ridici in pagina sa adaugi nuscate poze etc etc.....Poate par lenesa in discursul meu dar efectiv eu nu dau doi bani pe livejasmin la ora actuala. Nu ma zic cate modele sunt onlien pe livejasmin si ce decoruri faien au si ce bien arat tipele alea.... Jos palaria pentru ele, dar ce ma enerveaza acolo e ca totul se rezumma la ceva tease, o singura fraza monosilabica de tipul hi guys who join pvt for fun? si cam atat, baietii sunt pusi pe actiune. Nu ma zic ca etsi oblicat s ate dezbraci in primul minut, extraordinar domnle..livejasmin nu e siteul care mi s epotriveste, clar...bravo celor care rezista pe el, care fac bani, eu prefer sa-i fac pe alte siteuri.
Revenind la xlove, personal n-am constatat un trafic scazut, sfatul meu roxana este s ate axezi in weekend mai bine si sa cuplezi xlove-ul cu alte siteuri in felul asta nu ai s ate enervezi ca vai nu-ti merge.
Avatar utilizator
miha7
Mesaje: 9
Membru din: 16 Sep 2013, 00:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multumes pentru raspunsuri..dar nu ma intelegeti gresit .. am avut o experienta neplacuta pe lj plus ca nu imi place ca e plin de romani.. si sunt multi membri care filmeaza si fac snapshoturi etc.. mie nu pre imi plac siteurile astea..spre exemplu pe imlive nu am vazut nici un roman .. vroiam doar sa mai adaug un site in plus... xlove nu imi place cum merge si sunt multi membri care vor sa le arati in free apoi pleaca si nu sunt singura care spune asta... :)
Avatar utilizator
miha7
Mesaje: 9
Membru din: 16 Sep 2013, 00:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Trompi sunt de aceiasi parere cu tine :D
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

miha sa stii ca francezii asa sunt ei mai beggeri de la natura dar tipul asta de client care cere il vei intalni pe orice site, pur si simplu nu trebuie sa ii dai atentie si sa astepti clientul normal ca sa zic asa.Daca ai s ate uiti la modelele de top nu neaparat pe xlove chiar si pe livejasmin sutn o groaza de beggeri in free care cer una alta ei bine fetele nu misca un deget, zambesc si ele controleaza totul. Asa trebuie sa faci si tu, sa nu-ti pierzi rabdarea si sa acorzi atentie clientului care nu iti cere x, y chestii.
Adica tu trebuie sa ajungi la un nivel psihologic in care sa poti sa-ti dai seama dinainte din free cam cate minute are taranul.
dau exemplu aici ca tot vorbim de xlove; multe fete s eplang ca vai e plin de clienti care cer totul in free si nu stau decat doua minute in privat. Ei bien problema vine de la fete mai intai, de cum se comporta ele in free. Cu cat esti mai vulgara in free cu atat atat atragi clientii de doua parale. Cu cat le raspunzi cu atat te alegi cu pruvaturi de doua minute. De exemplu gigel care vien si cere anal sau dp deja asta din start nu av sta decat trei minute... da voi av bucurati acnd va intreaba si ziceti da, hai in privat si vien fraierul si sta trei minute si apoi av enervati ca av sta trei minute...Chestia asta e valabila pe orice site nu numai pe xlove, voi trebuie sa va dati seama cien e capabil sa ste ain privat mai mutl timp si cine nu, nu trebuie sa va spun eu....
Cu cat e mai presat un client saintre in privat, cu atat mult el va sta mai putin!
Avatar utilizator
miha7
Mesaje: 9
Membru din: 16 Sep 2013, 00:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Stiu ca sunt multi beggeri .. dar aia de pe xlove intrec masura..si ma scot din sarite... mai sunt beggeri si pe alte siteuri da nu ca astia de pe xlove :))) nu-i intrece nimeni parerea mea :oops:
Avatar utilizator
RuxyDoll
Mesaje: 17
Membru din: 31 Ian 2013, 03:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Problema la Xlove este ca au tot felul de porcarii gen "topless si panties off" care strica foarte mult plus ca majoritatea modelelor stau goale, se joaca cu dildo la free etc si automat eu care stau imbracata numai am trafic ca odata si toti care vin cer nude.
Nu stiu ce fac adminii aici dar este bataie de joc. Eu de la 100 zilnic, poate mai mult, am ajuns ma stresez la maxim pentru 50 de euro in 6-7 ore si aia cu chin, nu ii fac usor. Vin la pv si "alle nue vite, met god" si daca incerci ca tot omu sa faci si tu strip, sa dansezi putin, sa te mangai, iti ies afara. Nici o conversarie normala nu pot avea cu ei.
Chiar nu stiu ce sa mai fac, cu orice ma imbrac, oricum stau, orice decor schimb, este la fel din cauza modelelor care l-au stricat.
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

roxi ma scuzi ac insist dar uite-te la modelel de top si spune-mi vezi tu una dintre ele goala in free sau acre se joaca cu jucarii? Fetele alea sutn imbracate pana in dinti si fac bani!Ca sutn cateva exceptii care stau doar in maieu si jos n-au chiloti asta este am vazut si eu dar majoritatea celro acre sutn in top sutn imbracate pana in dinti si nu arat nici o jucarie; Pai oare cum fetele alea pot afce bani in codnitiile in acre voi av plangeti ac siteul s-a stricat? ca si la fetele alea vin o groaza d ebeggeri....In opinia mea probabil tu pari prea disperata in a face privaturi si ei nu sunt prosti, isi dau imediat seama si profita de situatie...Incearac sa pari mai calma, nu te enerva pt orice chichita si pastreaza-ti rabdarea!
In privinta serilor toples si string off eu nu particip, de cate ori incerc de atatea ori ma enervez deic nu sunt pt mine si asta este, prefer sa lucrez pe alt site sau sa raman imbracata ca si asa se fac bani.
Tu camdeodata esti la inceput probabil roxi si nu stii cum sa-i iei, pastreaza-ti calmul si incearca alte metode de abordare si ai sa vezi ca o sa fie bine :D
Avatar utilizator
angeline
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 180
Membru din: 04 Sep 2008, 06:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Beggeri sunt pe toate site urile nu doar pe xlove ,aici poate sunt mai insistenti dar daca stii cum sa -i iei devin ascultatori :)) . De exemplu treaba cu dezbracatul inainte de pv e "moda" pe xlove dar ,din nou , daca o faci odata ti-o vor cere mereu si nu doar unul ci foarte multi pentru ca vad ca practici asta. Eu cand vad "nue hors cam" nici macar nu ma chinui sa raspund in vreun fel sau sa le zic ca nu fac asta ,pur si simplu cum zicea si trompi ,zambesti si treci mai departe :) si atunci vin singurei in pv fara n conditii.
La inceput xlove nu pare a fi un site usor de manevrat dar daca le inveti "slabiciunile " va fi mult mai simplu .Regulile in chat le facem noi modelele si nu ei .Trebuie sa -i faci sa inteleaga ca show ul tau e in pv si nu pe free ,fara showroom-uri de jucarii pe free ,fara etalari de garderobe pe free, ca au prostul obicei cu orice ai fi imbracata ei parca ar vrea altceva ,nici o problema dar daca vrea sa-mi vada toata garderoba sa o faca pe bani . E normal sa incerce ,sa vada daca merge ,eu daca as fi membru cred ca as face la fel ,as incerca sa vad daca merge gratis dar un model care nu mi-ar accepta genul asta de pressing mi-ar starni curiozitatea .
Traficul pe x e ok ,Ruxy incearca sa schimbi ora de logare ,sa-ti schimbi programul chiar si doar cu cateva ore mai devreme sau mai tarziu ,nu neaparat sa te schimbi de pe noapte pe dimineata sau in fine cum lucrezi tu si multa multa rabdare !
Suntem ceea ce gandim!
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu de vre-un an am obs ca a crescut traficul pe xlove , cel putin mie mi s-au dublat chiar triplat incasarile

si nu stau deloc despuiata ba chiar in general stau f imbracata ca sunt mai friguroasa de fel , cine si cat vrea sa rate in free , asta tine de fiecare model in parte si sincer eu nu cred ca daca exista un model care sta in free in popoul gol afecteaza in rau incsarile altor modele , pe principiul asta jasminul ar fi trebuit sa dispara de mult , cams ul al fel si multe alte site uri unde se poarta frecvent despuiatul in free

acum nah tine de fiecare modl in parte daca face sau nu bani
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Eu intotdeauna am privit lucrurile foarte simplu si logic, dar imi e rusine sa tot repet acelasi lucru care l-am spus de prin 2004 incoace..
Cand vezi online la ora de audienta maxima peste 500 de modele, nu este oare foarte clar ca aceste modele nu stau pe site de nebune? Daca acum 3-4 ani erau doar 200 online la aceleasi ore.. faptul ca sunt peste 500 in prezent nu denota faptul ca situl a crescut.. in plus aveti si Alexa unde se poate vedea destul de clar starea trafficului.. nu doar pe xlovecam ci pe orice site..

De cate ori s-a citit cap coada ghidul de la Xlovecam? Cate din chestiile ce ai citit acolo ai si aplicat in munca ta? Cam astea ar fi intrebarile potrivite... in cazul asta..

Sper ca nu am suparat pe nimeni.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
andra21
User Junior
User Junior
Mesaje: 56
Membru din: 01 Noi 2010, 13:02
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mie nu mi se pare scazut deloc :) si folosesc doar xlove! Insa depinde de zile....sunt momente si momente :)
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”