Cel mai important sfat pe care l-ati da unui model?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pai nu mimy , nici nu credeam ca muncesti 12 h online cu programul asta de masa ,eu de ex muncesc cam intre4-8 h / zi dar dupa ce inkid laptop/pc mai am vreo 2 ore de invatat , vreo 3 ore gatit , vine sotul de la munci stam impreuna poate in jur de 8-9 seara ne uitam la un film , nu ne culcam niciodata mai de vreme de 12 cand lucrez si eu ziua , ce e drept e ca ne trez in jur de 7-8 dim

orisicat e un program destul de plin , asta daca am norocul sa fiu in vacantza ca acum , ca daca ma duc si la scoala e mai agitatie

nu stiu ce om normal rez la asemenea program cu o sg masa pe zi , asta in conditiile in care eu nu lucrez de noapte constant , daca lucram si de noapte eram praf de mult, eu cand lucrez noaptea treb sa manac destul de bine sa stii ,sa beau multe sucuri de fructe etc

nu zic ca nu o fi buna ideea ta cu o masa pe zi dar e buna pt cineva care in afara de stat online si dormit in general nu face altceva , ca daca ai o viata mai activa un program mai incarcat tre sa mai si mananci :roll: macar uneori
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
SoulCams Models Studios wanted
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

mimy hai s aluam sfatul tau: tu zici ca fetele s anu manance seara incepand de la ora 19 parca(nu mai tin minte)////pai sa zicem ca o fata lucreaza in tura de noapte, pai cum crezi tu ca fata ai rezista toata noaptea cu nimic de mancare? De unde vrei sa-si ia energia ca sa poate munci? Sa bea cafea dupa cafea si energizante sa-si de organismul si mai peste cap plus acididate la stomac afce un ulcer de toata frumusetea....
Eu iti dua dreptate in privinta faptului ca cei acre lucreaza de noapte nu cred ca au trei mese pe zi....asta pt ca si eu sunt in aceas caz....nu lucrez toata noaptea dar pur si simplu nu reusesc sa am decat o masa ok in timpul zilei, retsul ciugulesc, mai o fruct, mai o ciocolata, mai chipsuri...uite de exemplu azi am terminat la ora 02 si imediat m-m pus pe mancare soo salata cu orez, somon creveti maioneza,rosii si ardei plus ciocolata plus un pahar de suc de fructe.....Specific ca am 43 kile si arat ca somalezu ala mic stii tu...miiic, slab, cu burta, dar cu un suras pana la urechi :mrgreen: asta este, nimeni nu-i perfect :P
Acuma ca sa fac o paranteza de aia de ras, er atopicul voi ce av ganditi in timpul privatului: pai cred ca fetele alea ace nu manaca dupa ora 19 viseaza numai carnati, pizza mmmmmmmm bors, slaninutza :lol: saracele....
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mai iaca nu am ce face ca sunt bolanda si treb sa am repar da m -ati omorat cu mancatul asta

bine ce e drept e ca eu am si o varsta , asa cam aproape un 32 de ani da asta am invatat in timp ca in viata excesele se platesc , de oricare fel ar fi ele, spre exemplu am o colega de fac care ani de zile s-a chinuit sa traiasca cu cure din astea drastice ce e drept arata de revista pana anul asta cand s-a descoperit ca are ulcer , sau am o cunostiinta , din liceu care a facut la viata ei nu mai putin de vreo 17 avorturi ca ii era frica sa ia anticonceptionale ca se ingrasa , iaca ca acum din nefericire a fost diagnosticata cu cancer de col uterin , mai bine lua anticonceptionale zic eu , in Fundeni am vazut pancreatite de la curel ff drastice de slabire etc

acum nah de trait traim toti poate apucam un 70-80 da mai conteaza si calitatea vietii , io zic ca mai bine ai un 5-10 kile extra da macar nu ai ,, placerea,, de a face cunostinta cu spitale and stuff

si sa stiti ca cine te place cu adevarat in viata te place si cu alea 5 kile in minus si cu alea 5 in plus , in genere oamenii te plac pentru ce este sub ambalaj nu ce e pe dinafara , ma refer la oamenii care te apreciaza pe bune nu la categoria ,, vaii fata ce fata buna esti tu imi dai si mie 300 de lei imprumut pana marti !,,

zic si io asa ca chestie ca la 20 de ani toti suntem mari si tari mai grav e cand ne -am mai luam de la viata asa :(
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

moderatie in toate, asta am vrut eu sa spun, ideea de a-ti analiza corpul la fiecare suta de grame e un stress inutil, nici oamenii nici membrii nu te judeca dupa cantar ci dupa personalitate, atitudine, idei, actiuni si dupa cat de bine te simti tu in pielea ta.

in ce priveste numarul de kilograme ele sunt influentate si de fericire-nefericire, stress, neimpliniri si targeturi neatinse, activitate fizica sau sedentarism, gradul de oxigenare celulara, numarul de ore de somn, activitatea intelectuala, calitatea sexului, cat de mult radem, activitatea hormonala, varsta, etc.

deci, am vrut sa spun ca mai bine mananci echilibrat, putintel si des traind o stare de multumire echilibrata DAR tii kilogramele sub control prin alti factori, ca oricum intr-o marja de plus minus 5 kile ramai aceeasi persoana.

iar stresul "sutelor de grame" poate fi eliminat cu totul lasand organismul sa se corecteze singur.
o masa mare cu 3-4-5-6 feluri este suprasolicitanta pentru ficat si bila sin intregul sistem sanguin, inima, creier, rinichi, aia cu siguranta ingrasa si face ravagii, in schimb exact aceeasi mancare dozata in mese foarte mici la cate 2-3 ore face organismul sa functioneze uniform , fara socuri si ... nu ingrasa.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Sfat 1: sa renunte la turele de noapte ,turele de noapte sunt CRIMINALE ,cu timpul isi vor pune amprenta pe tot ,psihic ,viata sociala , corp,tot !!!

te trezesti dupa amiaza ,logic nu am ai timp de nimic esti lipsita de vlaga ,mananci haotic ,bineinteles masa de pranz o vei lua undeva pe la 11 -12 noaptea fie ca sunt fructe salate un gratar se aseaza al dracului de bine ,se intra intr-un cerc vicios vrei sa scapi de kilograme si nu o sa mai ai cum ca nu ai timp de nimic ,trezirea e pe la 4 dupa amiaza om nu te mai poti numi esti zombi, nu ai timp de nimic nici de sala ,nici de diete,tot organismu va fi dat peste cap !!


cel mai bun sfat :fugiti de turele de noapte ca de dracu cat mai aveti timp ,sunt criminale !

daca nu o faceti din timp isi vor pune amprenta mai devreme sau mai tarziu ,dupa o noapte pierduta sa ajungi la un banal dentist sau epilat ti se va parea ceva imposibil de realizat ca si cum ai pleca in calatorie pe luna ,devi o masa de carne somnoroasa,plina de nervi,si lipsita de energie .

patit pe pielea mea ,decat sa mai lucrez noaptea mai bine ma lipsesc de bani si tot !


sfat 2 program cat mai ordonat fara abateri pt nimeni si nimic in lume, mers la sala minim 2 zile pe saptamana,timp pt ten par unghii ,viata sociala activa ,stat online atat cat poti duce si atat ,fara depasiri de recorduri ca nu are sens,degeaba ai bani daca esti robot 13 ore zilnic in fata pc ului ,aia nu e viata ,infarct se poate face si la 20 si la 50 de ani , asa ca ganditi-va ff bine si la partile negative,ca o singura viata traim :D
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

apropo de kilograme in plus eu acum sunt in mare lupta ,pe langa faptul ca de 1 an nu mai consum paine deloc numai wasa 16-24 % fibre,fara cartofi ,orez,paste,prajeli ,nu tin diete dar mananc mult mai sanatos,ulei masline, iaurturi degresate ,salate ,fructe,pește,sucuri din comert la mine nu exista si nu au existat vreodata (nici nu imi plac),numai apa plata,mai imi fac pofte cu ciocolata,cartofi parjiti dar ff rar ,pe cantar imi arata minus doar 4 kile ceea ce mi se pare f putin ,am dat vina si pe varsta ,si deci am inceput si sala ,ca da am ajuns sa cred cu tarie ca traim intr-o lume in care din pacate ambalaju conteaza,si nu vb de cea virtuala neaparat!

bine zicea Raduleasca ca orice va fi mult mai usor de obtinut de la angajare pana la ejaculare cu un corp fara povara kilogramelor in plus si a sunculitelor adunate cu migala ...si acele 5-10 kilograme in plus sunt semnale de alarma si trebuie actionat imediat si nu neaprat ca ar fi un moft sau trend ci pt ca e singura cale catre sanatate frumusete respect fata de tine ca femeie ,iubire si multe altele,chiar mi-as dori sa deschidem un topic ,un jurnal cu ce consumam zilnic ,calorii tot ,sa vedem unde gresim ,sa discutam ,sa ne incurajam

femeile plinute nu se mai poarta,orice kilogram in plus inseamna timp in plus de miscare,iar ca nu reusim sa slabim este pt ca aplecam urechea la diete prostesti auzite d epe la prietene

nu cred in diete tip infometare ,ciorbe chioare varza au ca urmare efectul yo yo pierzi 10 kile ,in scurt timp le pui la loc bonus alte 10 ,dar cred in stil de viata sanatos,nu diete obositoare ,frustrante

nu este pacat sa traim frustrate ca nu aratam bine cand avem la dispozitie atatea variante ?din cauza asta sunt pro dormit noaptea si mai multa grija d enoi si corpul nostru ,mai ales cele trecute de 28-30 ani
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

Andromaca, fara sa vrei, l-ai parafrazat pe Petronius:

"Moderatie in toate, dragii mei. Chiar si in moderatie".

Dar cum s-a ajuns de la sfatul cel mai important pentru un model la dieta?...:)
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
karina4ulove
Mesaje: 19
Membru din: 02 Sep 2013, 23:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sunt de acord cu asta...cand imi iau pauze de cateva zile manac tot ce prind..cand incep sa lucrez, seara nu prea manac sau daca o fac imi pregatesc o salata si ma simt foarte bine ..daca optez pentru altceva seara sunt ca un balon.. :lol: :lol: :lol:
mogulghost
Mesaje: 7
Membru din: 04 Sep 2013, 07:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sfatul meu este ca banii sunt doar o consecinta si un mijloc, nu un scop . Singurul lucru de valoare pe care il pot achizitiona banii si care dainuie pana la moarte sunt experientele , lucrurile materiale sunt mult prea efemere .

Momentan toti suntem temporari pe aceasta planeta insa speram ca omenirea in intregul ei sa nu fie temporara si peste 2 miliarde de ani cand viata asa cum o cunoastem noi nu o sa mai fie posibila aici , sau peste 5 miliarde de ani cand planeta noastra nu va mai exista urmasii speciei noastre sa existe in alt colt al universului .

Am observat ca multe posturi contin sfaturi de sanatate insa nu inteleg ce relevanta mai are atunci cand mori daca ai trait o zi , 50 de ani sau 129 de ani sau daca ai murit sanatos sau bolnav .Acum mi am dat seama insa de eroarea mea si am realizat ca sfaturile de sanatate sunt benefice nu individului in particular ci doar societatii in general in cazul in care tratamentul ar fi asigurat din fonduri publice. Desigur se poate argumenta ca sanatatea este lucrul cel mai important iar boala reprezinta o experienta neplacuta insa perceptia unei experiente ca placute sau neplacute este doar ceva subiectiv , in realitate experientele sunt doar experiente si atat .

In concluzie cred ca este bine ca fiecare sa si aminteasca mereu ca totul este trecator si ca in momentul in care murim nu mai conteaza daca am trait in toberon sau in palat si ca majoritatea lucrurilor pe care le percepem ca de importanta majora ca de ex 5 kg in plus sunt lipsite de relevanta in imaginea de ansamblu a lucrurilor .
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cel mai important sfat pe care l-as da unui om indiferent daca este model vdc sau nu este sa aiba grija de sufletul lui !!!
Avatar utilizator
SmartGirl
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 131
Membru din: 29 Feb 2012, 20:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sa aiba un program fix.... sa il respecte ca si cum s-ar duce la un job real.
karina4ulove
Mesaje: 19
Membru din: 02 Sep 2013, 23:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Este important sa ai un program de lucru normal si in functie de cum lucrezi sa-ti organizezi si ce mananci in ziua respectiva..de exemplu daca ai un program de lucru pe zi poti manca o ciorbita la pranz ..fructe pana in ora 5 mai ales merele ca ingrasa ..daca lucrezi noaptea nu poti sa faci acelasi lucru..poti opta pentru o un gratar si o salata pana in ora 11..ceaiul negru este foarte bun il poti folosi pe post de cafea si este foarte bun pentru arderea gasimilor..pe mine personal ma ajutat am incercat 3 saptamani si chiar am vazut rezultate..dar nu are un gust prea placut fara zahar :lol: ..mi-e imi place asa simplu cu putina gheata mai ii ia din gustul ala amar..am avut in jur de 54 kg am fost in vacanta si am mancat 3 mese pe zi..knd m-am intors din vacanta ma asteptam sa am kg in plus dar spre surprinderea mea chiar am slabit ..acum am 51kg si ma mentin :mrgreen:
karina4ulove
Mesaje: 19
Membru din: 02 Sep 2013, 23:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu sunt de acord cu dietele..niciodata nu am fost..eu cand am vrut sa slabesc am optat pentru mancare mai usoara..de exemplu pui..salate..dar nu te gandi ca am mancat numai pui si salate.. am mancat temperat...pentru ca in momentul in care ti o dieta stricta la un momendat ti se ia..alegi spre exemplu o saptamana in care mananci mai sanatos..ex carne de pui vita,si cine poate peste..eu nu suport pestele..si o alta saptamana in care mananci mai multe legume ,pate vegetal,iaurturi cu cat mai putina grasime..plus 2 zile in care mananci tot ce vrei..daca faci sport nu poti sa stai infometat mai ales dupa sala cand depui atata efort si antrenorul iti spune: ai voie o salata dupa 1h..eu nu sunt o experta si nu dau sfaturi din carti..eu vb din experienta proprie cu ce am incercat si testat eu pe pilea mea :lol: si la mine a functionat :wink:
karina4ulove
Mesaje: 19
Membru din: 02 Sep 2013, 23:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Un alt sfat pe care l-as da unui model ar fi ala sa vina tot timpul cu ceva nou..ex:sa-si schimbe decorul o data la cateva luni ,sa-si cumpere mereu o lenjerie draguta ,sa vina cu surprize pentru membri de ziua lor ,de halloween,de ziua indragostitilor,de craciun...sa trateze toti membri in mod egal,sa fie atenta la lumina din camera ei si ce culoare da bine in camera ei..sa nu se certe cu membri in chat pentru ca nu da bine nici pentru ea nici pentru cei care mai sunt in chat-ul ei..Sa fie spontana sa zambeasca tot timpul chiar si in cele mai rele nopti cand traficul este slab..nu se stie cand apare un membru la 6 dimineata sta 3-4 ore si se schimba totul.. :wink:
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Have fun!!!!
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Studio20 scrie:Have fun!!!!
A-haaa. Deci asta scrie în Manualul The Secret ?
Zilnic văd pe feisbuc ad-ul și mă tot întrebam oare ce taine stau ferecate acolo.
sirflorinus
User Junior
User Junior
Mesaje: 65
Membru din: 04 Apr 2013, 15:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

un sg sfat: sa stea online intre 12-14 ore pe zi...
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

sirflorinus scrie:un sg sfat: sa stea online intre 12-14 ore pe zi...
de ce nu aplici la tine sfatu ăsta???? te-ai gandit vreodata ce insemana 12 h?cand dai asemenea sfaturi te-ai gandit si asa pe pielea ta ce inseamna? inseamna de la 9 dimi pana la 9 seara,ce usor e sa dai sfaturi ....14 h inseamna de la 9 dimi pana la orele 11 seara ...iti urez sa stai tu cate 14 h zilnic ,spor acolo :lol:
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si mie mi se pare fantezist muncitul 12-14 h pe zi a la long , este enorm nu mult , eu am tras in dec 31 de zile cap coada fara nici o zi pauza , si numai 6/7 ore online si tot m -am simtit de zici ca m-am intalnit cu un boomerang , abia mi-am revenit dupa ce am facut pauza

eu la viata mea am tras destul d emult de mine , ma facut si ture de 24 si de 30 si de 36 de ore , dar nu a la long , turele de 12 ore zi de zi te fac praf , practic te bucuri ca faci bani in aiai 12 ore da ca sa te pui pe picioare iti trebuie mult mai mult timp de relche si nu faci nimic decat sa pierzi

cum ziceam sfaturi bune da nu fanteziste :D
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
marty
Mesaje: 20
Membru din: 12 Apr 2013, 10:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna fetelor!

tocmai ce ma plangeam in alte postari,ca eu niciodata nu am stat 12 h online; mai mult de 10 nu reusesc never!! ma ia durerea de cap,ameteli..toti dracii,numai ca sa nu stau:))))
pe langa faptul ca programul de noapte,e criminal pt mn;dar cred ca st persoane construite in asa fel incat pot munci orele astea noapte de noapte,fara sa se planga si fara sa.si piarda sanatatea....cred:)
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

marty scrie:buna fetelor!

tocmai ce ma plangeam in alte postari,ca eu niciodata nu am stat 12 h online; mai mult de 10 nu reusesc never!! ma ia durerea de cap,ameteli..toti dracii,numai ca sa nu stau:))))
pe langa faptul ca programul de noapte,e criminal pt mn;dar cred ca st persoane construite in asa fel incat pot munci orele astea noapte de noapte,fara sa se planga si fara sa.si piarda sanatatea....cred:)
noptile pierdute isi spun cuvantul mai devreme sau mai tz,pot declansa diabet sau tot felu de dereglari glanda etc,ameteleile si durerile de cap sunt reale deci nu iti face organismu in ciuda ca sa nu mai stai online :D

inca nu exista oameni roboti care sa piarda noapte de noapte fara ca organismu sa fie afectat...
Avatar utilizator
marty
Mesaje: 20
Membru din: 12 Apr 2013, 10:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna sweetgirl!

ai mare dreptate:) eu am ficatul k.o. dupa rezultatul analizelor facute.
lipsesc de doua nopti si ma simt un picut mai bine,dar as vrea macar perioada asta sa o termin pe ture de noapte..sunt pe genul 'decat asta ca e cald' daca stii vb aia :mrgreen:
dar eu sunt mai sensibila,zic..:)

on topic: o atitudine pozitiva este sanatate curata,atat pentru corp cat si pentru incasari! :D
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”