Doresc sa plec de la studio si sa lucrez de acasa

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
MissFleurss
Mesaje: 3
Membru din: 08 Sep 2013, 10:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna, fetelor!
De o luna de zile lucrez intr-un studio, am castigat in aceasta luna 2500 lei partea mea, 2500 revenind studioului. As dori sa incep sa lucrez de acasa, dar nu stiu daca imi pot reactiva conturile.
Site-urile pe care fac bani sunt ImLive, Streamate si Cams, putin pe Jasmin la inceput.
In cat timp imi pot reactiva conturile pentru a incepe pe cont propriu?
Care e procedura?
Multumesc anticipat!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Cams 3 luni,streamate 3 luni sau posibil niciodata:),imlive cred ca poti face un cont soon or later(depinde si pt ce studio ai lucrat),jasmin maine daca vrei in paralel cu studioul lol
Chiar crezi ca dupa 1 luna sti videochat?Este o intrebare retorica..Dupa payment nu pari nici nativa facatoare de bani ,extrem de putini bani pentru atatea siteuri.Eu zic sa te mai gandesti totusi si sa ramai acolo unde esti macar cateva luni,pe urma te poti gandi la plecat acasa.
Vezi sa nu dai vrabia din mana pe cioara de pe gard :wink:
Bafta acolo!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

missfleurs nu vreau sa ai impresia ca rad de tine, si eu am lucrat la studio la inceput dar deja din a doua luna afceam 4 mii de euro, si fara sa-mi zica nimeni ce sa fac....cand ma uit si vad ca apare oricine care castiga doua seminte trei succele si vai gata se vrea independenta si atotstiutoare ma apuca rasu.....mai stai fato si capata ceva experienta ca daca nici doua mii de euro nu apuci sa faci la inceput si la studio cu program vorba aia, pai iti inchipui ca acasa ai sa afci cat?Tu nici nu stii bien cu ce se mananca si gata te vezi in copac....stii sa faci un cont?stii sa conectezi o camer aprin tv tunner?
Zici ca ai afcut 2500 ron partea tea, pai cu banii atsia mai fato nici un calculator calumea nu poti sa-ti iei care sa te tina pe toate siturile pe care le vrei tu! Cu 2500 ron nu faci performanta in videochat, iti trebuie un calculator foarte bun, o camera f buna, lumina nu mai spun......Sfatul meu mai mai ia si mananca pana faci ceva bani si prinzi ceva experienta ca altfel daca te duci acum acasa ai sa faci si mai putin....
Ce ma mira pe mien faptu e ca nu fetele alea acre castiga 7,8, 9 mii euro vor sa se duca acasa s amunceasca, ci tocmai alea acre catsiga si ele o mie de euro si deja se dau prea importante, deja dupa o luna muncesc prea mult ca sa mai imparta mia aia si cu studioul :lol:
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

trompi scrie:Ce ma mira pe mien faptu e ca nu fetele alea acre castiga 7,8, 9 mii euro vor sa se duca acasa s amunceasca, ci tocmai alea acre catsiga si ele o mie de euro si deja se dau prea importante, deja dupa o luna muncesc prea mult ca sa mai imparta mia aia si cu studioul :lol:
Trompi,din pacate si cu riscul de a-mi lua ceva injuraturi cred ca mai mult 70% dintre independente se zbat la limita acelei mii de dolari la perioada,nu este un lucru rau ca bani pt ro dar pacat ca nu gandesc ,frumusetea,nervii si organismul tanar nu tin o vesnicie si daca tot faci vchat fa-l cu cap.Din pacate romanul gandeste,vai sa-mi impart eu banii cu gigel,ce face gigel pt mine(aka patronul) dar gigel poate face mai mult decat se vede.Se duc acasa si lucreaza 7 zile din perioada,se lovesc de mii de rahaturi pe care nu le pot rezolva,siteurile nu dau 2 bani pe cineva care face 3 lei si nu se streseaza prea mult in ajutoare,siteurile evolueaza updateaza,au cerinte din ce in ce mai mari,s-a ajuns la o limita,vad si ele cat bullcrap aduc anumiti hosti si cati membrii pierd datorita unor modele care nu au ce cauta in industria adult,fiind manate doar de saracie si de speranta ca vor trai mai bine,nu-si dau nici cel mai mic interes si incearca pe zi ce trece sa le mai elimine.Din pacate , si o spun cu un mare regret,sunt sute de fete care se plafoneaza acasa pe niste amarati de bani,cum nr 1 in orice site are filme pe net asa va avea si nr 123456,nr 1 arata si face exact acelasi lucru pe care-l face si ultima fata de pe site numai ca prima macar stie de ce:)
Procentul de 30%,mai mult sau mai putin,sunt fete cu ceva materie cenusie bine definita,organizate,handy si se adapteaza noilor cerinte indiferent care vor fi ele,deja nu-si mai pun problema cand trebuie sa schimbe o camera sau calc,il schimba si gata,nu se oftica ca payoneer le ia 8 usd pe tranzactie sau ca master card curs nu este similar cu al bancii.Pana la urma cu fund sau fara tot creierul face banii,cine il poseda:)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

La banii astia ( 2.500 ron/luna partea ei ) nici studioul in care lucreaza MissFleurss nu s-a prea straduit sa o "ajute" sa faca mai mult, nu credeti? :?
Habar nu am cum s-ar descurca singura dar poate singura a facut si banii astia ca altfel nu-mi explic de ce atat de putin. Si daca i-a facut singura atunci nu vad rostul sa fii intr-un studio decat daca nu-ti permiti dpdv tehnic si locativ sa fii pe cont propriu.
Avatar utilizator
StudioFlirt
Mesaje: 19
Membru din: 19 Apr 2013, 12:59
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Si ar trebui sa te gandesti si la modalitatea de plata, lj livreaza dupa 3 saptamani bani, streamtate la fel, etc. Si daca faci acu card payoneer s-ar putea sa iei primi bani dupa 2 luni !
Avatar utilizator
Nephthys
User Activ
User Activ
Mesaje: 370
Membru din: 25 Mar 2008, 20:34
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cred ca mai indicat ar fi sa pleci de la actualul studio, la un studio serios.
Intre a alege sa imparti o suma serioasa cu Gigel, vorba Pocai, si a incasa 100% dintr-un sfert sau chiar mai putin din incasarile la care te-ar putea aduce Gigel, doar de dragul de-a fi model-tot-ce-zboara-se-mananca-independent, io una m-as duce la Gigel.
Tortura! Intotdeauna o solutie pentru oamenii civilizati.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”