Video-chat , cofeina , metamfetamina...steroizi

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Nikalai
Mesaje: 44
Membru din: 30 Iul 2013, 00:04
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mi-ar plăcea sa discutam despre fata nevăzută a chatului. Despre eforturile fiecăruia pentru a rămâne in top. Ore multe de munca,restrictii vis-a-vis de viată sociala, oboseala care de multe ori devine cronica. Fiecare încearcă sa fie bun sau cel mai bun însă multi,ca si in sport, ajung sa se "dopeze" cu litrii de cafea, redbull si cam tot ce contine cofeina. Apoi sunt cei care folosesc steroizi sau diverse substante pentru a arata cat mai bine. Problema este ca atât cofeina cat si celelalte substante despre care vorbim,pe termen lung au efecte puternic adverse. Lăsând la o parte problemele de ordin fizic (tensiune,puls mărit,ficat mărit etc) exista si o mare problema de ordin psihic.Usor ,usor,in timp se instalează...depresia. Oare este doar impresia mea sau majoritatea modelelor de top care au făcut job-ul asta pentru o perioada lunga de timp ajung intr-un final la o forma de depresie? Pe care,încerci apoi sa o combati prin...alcool,droguri si reamintirea trecutului "de glorie". E posibil sa greșesc si sper sa nu se simtă nimeni jignit.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

In lumea artistica.. muzica, actorie etc.. au fost multi care au bagat chestii mai grele decat cofeina , redbull etc.. s-a ajuns in multe cazuri la heroina.. cocaina.. si multe altele.. eu v-am spus ca banii nu aduc fericirea.. dar fiecare trebuie sa isi poarte propria cruce..

Eu unul sper sa ma calmez cu tigarile.. ca daca nu o fac.. in maxim 20 de ani.. o sa scrie RIP pe unde vedeti acum bannereul ala cu myfreecams :) hahahaah

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

In toate joburile unde exista presiune intervin acesti factori,vorbeam cu doc meu cardiolog si-mi spunea profilul candidatului ideal pt infart,varsta 40-45 de ani,post de conducere,poz sociala buna...
Toti oamenii care vor sa faca cariera,implicit bani,indiferent de domeniul de activitate se suprasolicita mental,fizic,se ''drogheaza-dopeaza'' cu pastile,cofeina si mai nou cu pastile,xanax,poate nu stiti dar un procent foarte mare dintre medici iau xanax si alte rahaturi,chirurgii buni,medicii de renume baga cafea si tigari in ei pana la epuizare.Unul dintre cei mai buni chirurgi oncologi a ajuns aproape leguma dupa ce timp de 15 ani a operat si cate 14 pacienti pe zi ,in cele din urma a suferit un atac cerebral pe fondul oboselii ,stresului,probabil si ceva ''suplimente''.
Traim intr-o societate alerta si daca nu esti in ritm cazi,cam asa stau lucurile si in vchat,daca vrei sa te menti trebuie sa tragi,nu ai timp sa te gandesti la nimic,singura consolare este ca poti face asta la nivel maxim daca te tine organismul cativa ani si pe urma sa traiesti linistit foarte mult timp daca sti unde sa te opresti si cand.Te soliciti si cand esti mediocru,poate nu asa mult dar sa traiesti in mediocritate 20 de ani mi se pare prostie cand poti sa sacrifici cativa ani cat inca te tin nervii,corpul,esti tanar si pe urma sa te doara la basca :wink:
Cam pe principiul asta am mers eu,am tras ca host pana la epuizare7 ani,acum traiesc ,muncesc destul de mult inca dar sper ca in 2-3 ani sa limitez munca cat pot de mult,stiu sigur ca de foame nu o sa mor niciodata,am siguranta zilei de maine,am fct sacrificii in special cu familia dar le-am si oferit satisfactii iar ei mi-au oferit sprijin si intelegere,acum stau mai mult cu fam,nu atat pe cat as vrea dar orcicum mult mai mult decat cand lucram zilnic 12-14 ore pe zi si habar nu aveam in ce data suntem suntem sau zi.Pana la urma te poti imbolnavi si stand degeaba,macar stiu ca daca va fi cazul nu o sa-mi fac griji ca trebuie sa astept la cozi interminabile pe la spitale de stat sau la mila vreunui medic rezident...
Mor de ciuda pe fetele tinere,sanatoase,cu ceva skills,care isi fut cei mai frumosi ani,batand cluburile in cautarea lui fat frumos cu bmw si bani de un suc sau care fac vchat la nivel mediocru,vor regreta anii astia cu varf si indesat.eu sunt de parere ca fiecare om in viata are trenul lui,unii in prind,altii asteapta pe urmatorul si pe urmatorul pana cand nu mai vine nimic,regretele fiind tarzii.
In privinta doparii infara de cafea si tigari nu am baut in viata mea energizante sau alte prostii,am folosit somnifere dupa ce am renuntat la viata de host in cantitati bine dozate de medic pentru ca nu puteam sa functionez ziua,am renuntat la ele tot cu ajutor medical si acum dorm destul de bine,eu oricum nua m dormit in viata mea mai mult de 6 ore pe zi/noapte.
Cred ca daca exista cat de cat moderatie in toate poti sa faci si cariera si sa ai si o viata fericita,daca abuzezi maxim de corpul tau si nu-ti sti limita,evident ca ajungi la epuizare si depresie.Depinde de fiecare om ce vrea de la viata si care-i sunt limitele,dupa cum bine zicea un prieten,prefer sa plang intr-un mercedes decat intr-o dacie:)Credeti ca oamenii saraci sunt fericiti?Credeti ca muncitorii din fabrici care lucreaza 2-3 ture si inghit substante nocive sunt sanatosi?Astea sunt basme,iesiti in lume si observati oamenii,sunt din ce in ce mai tristi,mai bolnavi,mai nefericiti,mergeti intr-un spital de stat si o sa vedeti adevarata fata a realitatii...
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
mogulghost
Mesaje: 7
Membru din: 04 Sep 2013, 07:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

He he xd ...Putem sa incercam sa traim cat de sanatos consideram noi ca sanatos inseamna insa asta omite sa ia in calcul faptul ca maine cand iesim sa cumparam paine poate sa ne cada o tigla in cap sau sa intre o masina in noi . O alta boala care nu are legatura cu substanta respectiva poate sa ne rapuna cu mult inaintea unei boli in care expunerea la un factor de risc a crescut probabilitatea sa fim afectati.

Depresia afecteaza o mare parte a populatiei indiferent daca lucreaza in domeniul acesta sau nu , daca anumite substante sunt folosite sau nu .

Realitatea este ca fara o statistica serioasa care este putin probabil sa fie efectuata raspunsul la intrebarea ta nu poate sa fie mai mult decat o simpla parere Nikalai .Parerea mea este insa ca abuzul de substante cunoscute ca factori de risc nu este caracteristic doar acestui domeniu de activitate ci este prezent in toate domeniile de activitate .
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

mai bine depresia ca te-ai debusolat de atata bine
decat disperarea de prea mult rau fara escape.

o prefer pe prima, din a doua am reusit de mai multe ori sa evadez.
daca nu cunoasteti diferenta, incercati sa traiti cu 350 de ron timp de 30 zile, macar ca un exercitiu si va trece "depresia" de urgenta, garantat.

de exemplu, mie mi-a murit barbatul acum un an, copilul trebuie sa primeasca pensie de urmas si, da , primim "pensie " .... 350 de ron.... deci, practic, CUM am trai 2 suflete daca eu as fi somera sau bolnava ? cand doar factura la curent ea singura este 300 de ron !!! alti oameni cum fac ?

"depresia" este lipsa unui scop in viata.
"disperarea" este incapacitatea de a-ti atinge scopul chiar redus la dimensiunile lui minime.

eu numesc "depresia" ca fiind atunci cand te-ai saturat de bine si iti cauti necazuri singur , atunci cand nu apreciezi ceea ce ai.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cam are dreptate Andromaca cu depresia , cu toate ca uneori daca traiesti prea haotic si daca nu ai o viata ordonata , depresia te ajunge

si mai ales depresia te ajunge si ramane acolo , daca nu ai capacitatea de a deschide ochii si a vedea jumatatea plina a paharului

da ,depresia o sa ramana daca ai o existenta mica in care TU esti entitatea centrala , in care egoismul e la el acasa , in care important este cum arati tu , cum traiesti tu , cum suferi tu

si indiferent cati bani vei avea , indif cat ai munci , indif cat te -ai plange si cat de nemutumit / a ai fi, indif de cat de scumpe ar fi vacantele sau cadourile , vei fi mereu singur /a si nefericit/a

in moementul in care incepi sa empatizezi , sa rezonezi cu cei din jurul tau , sa ajuti , sa te implici , sa iubesti , sa pretuiesti fiecare minut , sa socializezi , sa intelegi ca prietenii tai au nevoie de tine ca om si ca si sprijin poate , atunci vei fi fericit /a

fiecare cum isi asterne asa doarme

Andromaca , sincere condoleantze!
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
www
VIP
VIP
Mesaje: 249
Membru din: 19 Noi 2005, 08:46
Localitate: Genova
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Pai ajung la depresie. Alea slabe de inger sa zicem asa. Cu un low self esteem. Altfel ramai acelasi om, more or less. Cu ceva mai multa deschidere mentala probabil si o mai buna cunoastere a naturii umane. Citesc des aici cum vdc face din tine o femie puternica yada yada. Bshit. Ori esti by default , ori nu esti.

Sacrificii? Dap. Fizic si nu numai. Aveam transaminazele cu valori suspecte de hepatita din cauza turelor de noapte si cofeinei in exces. Si pentru ce? Cateva mii de dolari in plus. Ca familie nu mai aveam. Acum am familie si cateva mii in minus/luna.
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si uite ca s-a descoperit in sfarsit secretul atat de mult invidiatelor donsoare care in mod ' miraculos' lucreaza 15-16 ore zi de zi .Citisem un post acum ceva vreme cred despre redbunny si cineva afirma aici ca este incredibil cata energie are dupa multeeee ore lucrate are acelasi chef si atitudine ca in prima ora. Exista un praf alb care iti da o energie de spargi toate topurile:) dar oare se merita??? Aveti grija pe cine invidiati sau idolatrizati ..este ok sa te inspiri si sa te motiveze dar nu incercati sa copiati in primul rand pentru ca nu este ok,nu mai sunteti voi si in al doilea rand pt ca ,in unele cazuri este fizic imposibil ,iar sanatatea nu are pret !
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

kharma13 scrie:Si uite ca s-a descoperit in sfarsit secretul atat de mult invidiatelor donsoare care in mod ' miraculos' lucreaza 15-16 ore zi de zi .Citisem un post acum ceva vreme cred despre redbunny si cineva afirma aici ca este incredibil cata energie are dupa multeeee ore lucrate are acelasi chef si atitudine ca in prima ora. Exista un praf alb care iti da o energie de spargi toate topurile:) dar oare se merita??? Aveti grija pe cine invidiati sau idolatrizati ..este ok sa te inspiri si sa te motiveze dar nu incercati sa copiati in primul rand pentru ca nu este ok,nu mai sunteti voi si in al doilea rand pt ca ,in unele cazuri este fizic imposibil ,iar sanatatea nu are pret !
Eu cred ca ar trebui sa ne limitam speculatiile referitoare la alte persoane atat timp cat nu a vazut-o nimeni tragand pe nas.
Eu am lucrat 12-14 ore zilnic timp de multi ani fara sa apelez la rahaturi,mai exista prafuri care se numesc vointa,ambitie si rezistenta fizica,ce zici de chestia asta?
Daca e ne luam dupa ce spui tu,inseamna ca toate fetele care fac topuri trag pe nas sau mai stiu ce naiba fac.Pure speculatii,cine vrea sa se minta cu asa ceva ca scuza pentru propria neputinta,nu are decat dar adevarul este ca fiecare isi traieste viata cum vrea si nu cred ca suntem in masura sa judecam noi asta sau sa facem presupuneri inutile si mai ales nefondate.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nicidecum nu ma refeream la TOATE fetele care fac topuri ,doar la cele care intr-adevar fac performanta ajutate fiind de diverse prafuri,despre aceastea zic eu ca nu sunt de pus la panoul de onoare .Poti fi de-acord cu mine sau nu..pana la urma este un forum pe care ne putem expune civilizat parerile ..( sau nu )
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu la 19 ani cand am inceput lucram cate 12-14 ore pe zi, incepeam la 6 seara si ma culcam dimineata la 8. A, si prima cafea din viata mea am baut-o la 20 de ani. Deci rezistam si fara nimic in afara de vointa si ambitie. Si cum dupa cum bine stiti si voi primele cafele pe care le bei sunt ca primele ore de condus... simteam ca luam droguri cand beam o cafea, eram hiper energica , foarte bucuroasa, ziceai ca sorb din elixirul fericirii... dupa aia m-am obisnuit , si senzatiile au inceput sa dispara , si beam din ce in ce mai multa crezand ca daca beau mai mult , revine. Exageram cu 4 sau chiar 6 plicuri de 3 in 1 pe zi; ce stiam eu ca beam otrava :lol: ... durerile de stomac au venit dupa vreo 5-6 luni, impreuna cu tahicardie, dereglari hormonale, deshidratare care a dus si la oboseala cronica. Am renuntat de tot la 3 in 1, stiam ca nu sunt sanatoase, dar adoram gustul... am inceput cu cafeaua...3 pe zi, ajungeam la 4 cand eram f obosita. Iar exageram, acum incerc din rasputeri sa le mentin la 2 pe zi, cu toate ca mai apelez din cand in cand si la a 3 a pe la 12 noaptea ca sa mai pot duce vreo 3 ore. Altceva in afara de cafea nu am incercat niciodata si nici nu o s-o fac, nu se merita redbull sau mai stiu eu ce chimicale de energizante care iti distrug organismul, tu crezand ca-ti fac un bine. Si in privinta steroizilor, in 2012 doua persoane din anturajul meu au murit din cauza lor. Unul a facut infarct din cauza lor la 18 ani , iar celalalt si-a distrus ficatul si a murit din cauza asta la 25.... Nu spun ca doar din cauza steroizilor si-au pierdut viata , dar cu siguranta asta a dus la moartea lor. Nu ne ramane decat sa invatam din experientele lor si concluzia , sa nu facem abuz de nimic, pt ca opusul binelui nu este raul , ci prea binele.
Avatar utilizator
curious.me
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 28 Feb 2012, 19:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bitza zice intr-o melodie ca"fara vicii am fi doar niste roboti"
Acum nu zic, sa avem toti vicii sau sa fim dependenti de ceva.
Legat de cele de mai sus ,sa vedem,cofeina,nu pot dormi fara o ceasca de cafea.Metamfetamina n-am auzit,se comercializeaza si la noi?Steroizi n-am nevoie,sunt sexy oricum.Si I'm not a guy.
Acum am o dependenta mare de Cola cu care ma lupt de vreo 3 ani.Si la fel cu tigarile cu care ma lupt de 7 ani.Cred ca anturajul sau ce vedem in jur ne face sa fim dependenti de ceva.Si ca videochatista nu stiu,n-am auzit pe nimeni sa apeleze la droguri ca sa suporte programul de lucru .Doar cele normale energizante,cafea,tigari.Depinde de fiecare om daca are taria sa stea departe de lucrurile daunatoare lui.Daca nu este destul de tare ,va deveni curios...deci ,cred oricine are metoda lui de a trai de la zi la zi.
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si eu cred ac daca nu exagerezi sau sari calul in viata si bine inteles bagi la cap ca nu e bine , nu esti om

nu cred ca maj modelelor de top apeleaza al div stimulente ielgale , daca or apela e strict problema lor , pana la urma e o tara libera , eu paana nu vad nu cred

eu nu stiu de ce atat mirare ca se munceste 12 ore pe zi , fara cocaine , faina Dobrogea si alte idiotenii , parca niemni nu a fost domle la scoala , in liceu aveam un program de invatat de te durea mintea , ca ajunsesem sa dorm al scoala

la 20-21 de ani cea mai lunga tura a mea fost de 36 de ore legat , dupa care s-a terminat tura , felicitarile balul si dansul in club

pai acum la aproape 32 daca stau ami mult de 12 ore online zici ca mor dau in benga animala :(

supozitia e aiurea , mai ales fara dovezi

si eu am avut perioade de excese care te lasau masca , am avut o per in care beam 6 nesuri pe zi , si am dregeam cu 2 energizante , vb aia nesurile alea aveau un gust oribil

cunosc pe cineva care a ajuns din om ff frealizat si f cunoscut un nimeni datorita drogurilor si nu muncea zilnic cat o vdc ista de top
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
mirely
User Activ
User Activ
Mesaje: 205
Membru din: 20 Apr 2011, 01:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Va freaca rau de tot grija de altul....ce inghite,ce scoate...uitati-va la voi,sunteti voi perfecti?Atata va omorati cu comentariile incat cred ca nu aveti alta treaba....ca a luat nu stiu cine droguri,la el sa fie....
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

pe vremea lui Ceausescu am muncit 52 de ore legat si nici cafea nu exista.
fierbeam nechezol in ceai negru ca sa fie "tare".
refoloseam si zatul, era motivul pentru o noua pauza de tigara.
iar sa lucrezi 24 cu 12 libere era ceva la ordinea zilei.
asta intr-un centru de calcul cu monitoare care iradiau de te scarpinai pana la sange pe fata si pe gat.
si nu ne plangeam , faceam bancuri toata ziua, eram veseli, uneori puneam si muzica si dansam, eram constienti ca eram norocosi, in fabrica alaturata se muncea la propriu, stateau la lucru cu o lumina chioara oricate ore era necesar pana terminau "comanda" pentru export, ii mai lasa 5-6 ore acasa , veneau la loc...
tara asta nu s-a construit singura si nici datoriile la FMI nu s-au platit singure.

citesc si ma minunez , chiar nu sunteti constienti de propria voastra capacitate, de propria voastra maretie, de ceea ce PUTETI prin voi insiva ?
Psihicul conduce Fizicul, facand videochat ar fi trebuit sa observati asta inaintea altora.
Indiferent ce iti propui POTI, atat timp cat o faci in etape inlantuite si realizabile.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da e o moda in zilele noastre sa ai ca spaima vietii , munca in exces , ma doare capul de cate fraze de tipul , ,, trebuie sa am grija de sanatatea mea ,, , ,, sa nu muncesc in exces ca mi se face rau ,, si altele de asemena aud zilnic , in special de la generatie de 20 +

nu stiu ce iidei au in general oamenii astia , daca multi au ceva idei in cap , sau pur si simplu vb asa ca sa aiba ce zice , in orice job din lumea asta minim de lucru e 8 ore pe zi , chiar nu cred ca in Romania sunt patronii asa de corecti incat la orice job normal sa muncesti fix 8 ore si dupa aiai iti iei catrafusele si pleci acasa

in orice job normal , se munceste in jur de 10-12 ore zilnic, deci chiar mi se par fite sincer cand aud mioraliturile astea vaai io nu pot sa stau online ca daca munces prea mult imi vine rau si altele

ultima traznaie pe care am auzit -o , o zuza se plangea ca ea nu poate sa lucreze pe un site cu free ca o ai durerea de cap instant :!:

sincer eu chair ma indoiesc ca exista asa ceva sau ca vdc ul e plin de papadii din astea , clatiante de vreme
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”