Sunt oripilata de ceea ce vad in vdc-ul din zilele noastre

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu , dupa cum siti , sunt model independent , nu am fost never ever in viata mea intr-un studiou , asa ca interactiunea mea cu modelele e oarecum limitata , pe mess , pe div forumuri , pe cammers etc

azi efectiv m -am oripilat de ce am auzit , vazut si cunoscut , o tipa la vreo 40 si un pic , nu cunoaste boba de lb engleza , franceza , sau orice alta lb in afara de ro , s-a apucat de ceva timp de vdc , e model independent

bun azi asa , maine asa , toate bune si frumoase pana a reusit sa isi blocheze cardul payoner si s-a apucat sa ii sune pe aia de la payo si sa-i injure , ca nu o ajuta sa ii rezolve problema

oamenii norml ca nu intelegeau ce vrea de la ei , faza s-a repetata de mai multe ori pana cand a dat peste cineva caruia i-a dat prin cap sa o intrebe daca vb engleza , ea raspunzand , no english , romania , si au transferta -o la cineva vb de lb romana care a rez problema

in cocnluzie aia de la payo erau dobitoci ca nu au ajutat-o deloc

eu sincer nu pot sa cred ca exista in realitate asemena personaje , mai in 2 -3 luni de vdc poti invata un minim de lb engleza , in zilele noastre cam toata lumea stie macar uzual engleza de la tv , chiar sa sa fi lipsit de orice simt al ridicolului si sa ajungi de rasul lumii ?

bun faci vdc ca asta e ai ajuns in pana de bani si ai nevoie , esti limitata, atunci macar holbeaza ochii si in asa fel sa nu ajungi in posturi din astea care solicita cunostiintele , gen blocat card etc sau macar nu le impartasii altora si plina de revolta , cat de fraiera esti

bun am zis domle or mai fi si oameni din astia are o varsta , nah nu mai are chef de invatat ,azi bananaiam pe net si mi se deschide un pop up cu ceva site-uri cu reclama la vdc ul , vad o mamazela cu nsite bigiduiri in cap si o mana in bigudiurile respective

normal de curiozitate deschid sa vad ce e acolo poate nu am vazut bine , era o modela pe cams , intr-o casa , cred ca ceva studiou in devenire , unde toate erau aruncate pe jos pe sus, papuci , haine , bluze , bun mamazela respectiva in fata camerei in free in timp ce alta donsoara ii punea bigudiuir in cap , donsoara care bine-inteles era destul de vizibila , tabloul find completat de inca cineva

bun video ca video ca era cum era da comentariile m -au dat pe spate

cineva din decor ii spunea ce sa scrie , si mai ales cum , inclusiv pe litere , domnisoara repsectiva nu stia sa citeasca nici macar ,, i love you ,, , fata tanara pe la un 20 , parea destul de ok

am ramas cu un gust amar

nu zic ca pe vremuri sau acu 6 -7 ani era numai creme de la creme in vdc si noi aveam pregatire de prim ministre toate da faceam chat de plictiseala , dar nu imi amintesc sa am o cunoostiinta din acele vremuri care sa nu stie engleza la nivel avansat

si in zilele noastre cand totu e in engleza , telefon , pc , joc , mess , cand cred ca engleza e mai raspandita decat barbatul care insala , cum mai sa nu sti macar la niv de conversatie lb engleza ?

adica numai daca citesti manualele de lb engleza din a 5 a pana in a 12 a deja ai un bagaj de cunostinte

chiar asa s-a ajuns in industria asta , sa luam toate ciurucurile , sa ne bigudim , sa mancam , sa ne scobim in dinti si in fund in fata camerei ?

zicea Sad ac cine nu ia bacu sa vina in vdc , pai sa vina da o sa vine si nu o sa stie 2 boabe de engleza, si ca nu sti e una da nici nu vrei sa inveti pt ca e clar ca daca nu ai avut conditii din div motive de invatat , daca pui burta pe carte inveti imediat o lb straina , da deja vad ca e la mare pretuire si smechierie sa fi idiot

poate sunt eu expirata da si vdc ul ca si orice job are niste cerinte minimale de respectat , chiar asa de departe s-a ajuns .....

ziceti si voi ? ca io va spun sincer am ramas perplexa

editez ca vreau sa a daug ceva : nu am nimic impotriva fetelor noi , eu incurajez cat pot pe oricine vrea sa faca vdc , de aia si scriu pe aici , pt ca mi se pare f cool sa ai un ajutor la inceput de drum , dar mi se pare oripilant sa ai un job , indif ce job e el , si de ce calibru si sa te comporti ca si cum nu ai avea nici un fel de educatie , ca si cum ai fi iesit din padure

mi se pare la fel de oripilant ac om sa nu ai simtul ridicolului sa nu iti cun propriile limite si sa ami dai si sfoara in tara de idiot ce esti
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Fetish,problema asta nu este numai in vchat,este generala,numai ca in vchat se vede mai bine fiind o cumunitate cat de de cat inchisa si restransa fata de restul societatii,in industrie vin si oameni capabili dar si foarte multe scursuri,de la hosti pana la patroni de studio ambele tabere manate de dorinta de a castiga bani cat mai usor si fara nici macar un efort minim,li se pare un efort extraordinar sa citeasca,sa se documenteze,sa gandeasca efectiv,vor totul repede si cat mai mult.
Cu tristete,ma uit la userii noi,vin pun intrebari,daca nu le convine raspunsul,de multe ori evident,mai se si supara,eventual dand vina pe cei care raspund,injura in barba si pleaca,altii stau pana gasesc rezolvare la problema lor si la fel pleaca,altii citesc ,iau info si pleaca,chiar si useri care ar putea sa fie mai activi sunt nepasatori.Au fost useri care au scris bine,pana sa-si poata pune un post cu studioul sau vreo reclama ceva si pe urma au plecat,poate mai citesc din cand in cand forumul sau eventual verifica PM.Pacat...
Imi aduc aminte de forumul din 2005,cata lume posta,atunci eram majoritatea egali si inca incercam sa ne dam seama ce se poate face in domeniu,incet ,incet,multi au renuntat sa posteze,se limiteaza la citit .Cam la asta se limiteaza toti,iau ce pot daca pot,nu dau nimic inapoi,tin pentru mine ce gasesc,etc.Cam asta este principiul si in viata reala,oamenii se injura ca la usa cortului in masini pentru rahaturi,toata lumea nervoasa si preocupata,multi isi fac meseriile doar pentru ca nu au alta optiune,aproape nimanui nu-i mai pasa daca vad un om cazut pe strada,se propaga cancanismele,vedetele de carton,barfele ordinare si fara nici o noima,intr-un cuvant omul a devenit superficial si aici ma refer la un procent f mare,vizibil si deloc de neglijat.Daca dragusanca si-a schimbat rujul sau bf se scrie in ziar 1 sapt ,se fac presupuneri,tabere,daca cineva a castigat premiul nobel este un articol de maxim 30 cuvinte,minuscul,eventual ascuns in spatele reclamei cu tigaia magica,soseta zburatoare sau mai stiu eu ce dracu.Tinerii din ziua de azi ,cum deschid ochii bine,se gandesc cum sa faca sa puna mana pe un fraier cu bani,respectiv baietii pe o masina tare,nicidecum sa invete si in timp sa faca o cariera din care-si pot permite toate astea.Fetele la videochat,bani usor,repede si sigur,multe cand vad ca nu e chiar asa simplu se reorienteaza spre alte joburi,altele persista sa afle marele secret al videochatului si mai ajung si pe forum punand intrebari de gradinita si asteptand raspunsul miraculos care le vor face milionare.
Am avut modele care la 21 de ani ,nu stiau sa bage aspiratorul in priza,de la usa pana la birou se impiedicau de 3 ori si pot da mii de exemple de parinti care nu-si pregatesc copiii pentru viata,dupa aia sunt socati ca virgina lor face videochat,eu la 21 de ani ma intretineam singura si munceam de-mi sareau capacele.Pe de alta parte sunt parintii care le dau tot copiilor,ei fiind niste agramati ,viitorii cocalari si drogati cu masini scumpe, care daca esti ghinionist nu te vor rata intr-un viitor apropiat sau indepartat.O mica raza de speranta mai vine de la cei care totusi primesc o educatie si eu sper sa fie cat mai multi cu toate ca ce vad in jurul meu zilnic ma intristeaza.
Ma bucur ca o idioata cand vad un om cat de cat logic,inteligent, caruia nu ai nevoie sa-i spui de 7 ori acelasi lucru sau cand vad fete dezghetate capabile sa gandeasca pentru ele si care iau decizii bune doar privind in jur.
In videochat exista un mare amalgam de oameni,cei care se descurca singuri,cei care nu se descurca singuri dar sunt capabili sa vada daca au exemple si cei care sunt fara speranta si oricat ar vedea si auzi nu vor intelege nimic,nici in vchat si nici in alt domeniu pentru ca ori sunt puturosi ori prosti,asta e adevarul indiferent cat de frumos ai vrea sa-l spui.
In rest fiecare se descurca cum poate,veni,vidi,vici.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

Fetish. Asa cum ne-ai obisnuit, ai mult bun-simt. Si, futu-i mama ma-sii, si multa dreptate.

Pana la urma, totul tine de caracter, nu?
Hai sa va povestesc si eu ceva. Se pare ca sunt un individ care nu stie sa isi aleaga oamenii. Si, clar, vina e a mea.
Am ghinion cu trainerii, se pare. Sau atrag eu oamenii nepotriviti, sau...pana mea...
V-am povestit faza cu tanti aia, al carei prieten, cand am decis sa nu o mai angajez, pentru ca nu venise cand trebuia, a incercat sa ma santajeze. Acum va spun continuarea. Faze intamplate in toate cele 3 studiouri ale noastre, cu trainerii respectivi.
1) Aduc un trainer, sa-i zicem A, intr-unul din studiouri. Training bunicel, fata destul de serioasa. Numa' ca nu stiu cum naiba, dar nu mai reuseam sa recrutez. Ma vedeam cu modele la interviuri, le aduceam sa facem pozele administrative, apoi dispareau fetele ca in ceata. "Ma, ce naiba se intampla?"
Aduc, la un moment dat, o fosta colega de-a noastra, cu care nu mai lucrasem de vreo 3 ani, ea nefiind in tara in perioada asta. Ma suna, ca vrea sa lucreze iar, daca o mai primesc. "Normal", zic eu. O aduc la A, sa ii faca administrativele, sa ii ia datele, etc. Fosta colega ii spune lui A ca pe site-uri ar vrea sa se numeasca Y, sa zicem. Eu plec, ca aveam treaba. Ma suna a 2-a zi tipa si imi zice ca a primit un telefon ciudat. A sunat-o o tipa, a intrebat-o daca o cheama Y (atentie, nu era numele ei, ci cel de scena pe care l-ar fi dorit!), se recomanda ca fiind de la Studio ...na, ca n-am voie sa dau nume, da' apare cu postari frecvente aici, pe forum ... si ca daca n-ar vrea sa lucreze la ei. Asta ramane masca, ca avea numarul ala de tel de cateva zile. Concluzia o trageti singuri.

2) Aveam, de cam un an, un trainer / supervizor, sa ii zicem B, la unul din studiouri. Aparent, era disciplina acolo. Cam plecau, insa, fetele. La un moment dat, fac o masa aniversara cu fetele de la acel studio. Cam timorate ele, da' daca a zis ala uratu' ala, adica eu, n-au avut ce face. Si, cat timp eram la carciuma, vad ca fetele se dezgheata. Incep sa imi vorbeasca. Pana atunci, se uitau la mine ca la aia din Independence Day. Si uite-asa, din vorba in vorba, imi zice una ca nu sunt deloc asa cum credea ea. "Pai cum credeai ca sunt?". "Aaaa, pai B ne-a zis ca mancati copii in sange la micul dejun"...or something. Si uite-asa, incep, usor-usor, sa aflu cate ceva. Fac o lista, ca ar fi prea mult de povestit:
- B le propusese, la vreo 4-5 fete, sa si-o traga cu ea si cu barbat-su. Sau doar cu ea.
- B le daduse screenurile fetelor lui barbat-su, sa intre si el sa se distreze, la o adica.
- aceeasi B imprumutase bani de la fete, de luni de zile. Iar astora le era teama sa ii ceara banii inapoi
- Fetelor noi, cu care trebuia sa stea, le zicea ca ce ar fi sa plece ele acasa, ca azi nu prea are chef sa stea cu ele
- unei fete i-a zis ca de ce e proasta, sa nu se duca la un american care ii tot propunea asta.
- training nu a oferit nimanui, le spunea doar sa se uite la colegele mai vechi
Ajunge, desi cred ca imi mai amintesc si de altele, daca ma screm bine.

3) Angajez, ca trainer, o amica mai veche, prezenta si ea aici, pe forum. Super model. Unul din acelea care fac multi bani, da' multi. Muuulti. Cand mi-a aratat paymenturi, m-am inverzit. Ne stiam de cativa ani. Fata buna. Care gandeste. Atitudine. etc. Sa ii zicem C. O angajez. Pe bani multi. Nu cat ar face ea ca model, da' destui.
C a plecat in vacanta. Normal. Cand s-a intors, a zis ca trebuie sa se ocupe de unul din studiourile din provincie, ca au nevoie fetele de acolo de ea. "Ok. Cat stai?" "Minim o saptamana, poate 2".
Zis si facut. O duc pe duduie la acel studio. 3 zile mai tarziu, imi zice ca are o treaba cu maica-sa nu-stiu-unde. "Ok." "Pe urma, ma intorc acolo, ca arde la fetele din studio". "Bine"
De atunci, tot stau si astept sa apara. O sun: sunt blocat, se pare. Mesaje, idem. Toate formele de comunicare. La fel.

Asadar...pana mea. Ziceti si voi ce mama naibii sa fac. De trainer ai nevoie. De modele, idem. Ce facem, insa, cu educatia, caracterul si integritatea?
Noi, ca owneri, avem obligatia sa fim integri, nu? Sa nu inselam modelele. Dar modelele? Dar trainerii?

Iertati-ma daca am fost prea acid. Cred, doar, ca sunt prea amarat.
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

eu dimpotriva, eu sunt fericita ca exista asemenea ARATARI pe site-uri, altfel cum as mai fi eu apreciata cu engleza mea, cu bancurile mele, cu scenetele mele, cu outfiturile mele.... daca asemenea aratari nu ar exista , eu as muri de foame :))))))

e treaba site-ului daca accepta room-uri sub orice critica, dar poate ca exista membri la care le-o place si asa ceva , ce stiu eu ?

de exemplu mie una mi se pare de mega prost-gust sa vezi in toate roomurile la rand toate fetele in lenjerie, de parca vizitezi plaja de la Mamaia...eu m-am imbracat si ma imbrac in haine normale din viata reala si multi membri imi spun ca si lor le-au obosit ochii sa vada practic aceeasi uniforma tot netul....dar asta imi aduce MIE trafic.

pana la urma obtinerea de venituri (sau nu) este adevarata SELECTIE NATURALA.
cine nu rezista, pleaca, e simplu, e ca in orice alt domeniu: multi chemati, putini alesi.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mai e bine si ce zice andromaca ca fara intuneric nu straluceste soarele , da parca e prea intuneric , e ca si cum unii oameni se nasc ,fara bun simt , sau jena , sau instinct de conservare

parca unii din oamenii astia au ceva erased in capul lor ca io altfel nu inteleg si nici nu gasesc explicatie cum poti sa fi asa de ,, inteligent,, si sa iti blochezi un card payo cu bani in el cand tu nu vb lb engleza , pai daca aia nu vb nici ei boaba de romana , se ducea naibii si cardu si banii

Poca sa stii ca tu ai dreptate , eu desi socializez mult de tot sincer nu am avut deosebita placere sa intalnesc asemena oamenii sa ii cunosc face2face , va spun cu mana pe inima ca daca auzeam de la cineva ce am pov ma gandeam ca poate i s-a parut

pe undeva ma bucur ca nu am copii pt ca nu i -as vedea traind intr-o asemnea ciorba plina de perisoare din astea fara minte , cred ca now days e ingrozitor sa fii parinte si sa vrei sa iti educi copilul ok

United , multam de aprecieri da io sunt doar un om normal , sunt sfatoasa ca sunt nasa tipica , am luat -o pe Bahmuteanca la cap asta :lol: , nimic mai mult , da-s revoltata domle , chiar sunt , sunt revoltata ca nu mai exista exemple pozitive , ca nu ami exista oameni pe care sa-i admiri

mi-e ciuda ca omul nou a lui Ceasusescu a reusit asa de bine , ca lumea isi doreste din suflet sa fim toti egali si indobitociti , chiar azi o cunostiinta imi pleda pt egalitate in vdc ca nu e corect ca x model sa fcaa 20 de k si alt y model sa faca 120 de dolari si sa faca toaate modelele la fel bani

mai nu stiu chiar atat sa te dezumanizezi , sa te reduci la Omul din Neanderthal , incat sa debitezi asemena enormitati

noh ma gandesc ca poate am imbatranit

stiu eu

va pup cu sclipici
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
curious.me
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 28 Feb 2012, 19:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Fetish am observat si eu lucrurile spuse de tine.Dar nu am vrut sa spun nimic ,sa nu par aroganta.Nu cred ca putem face ceva.
De asemenea eu cred ca totul merge spre mai rau.Si in videochat si in viata.
Acum cativa ani ,citeam intr-un ziar ca s-a facut un sondaj,cu ce vor sa devina copilasii cand vor creste mari.Cele mai multe fetite au raspuns ca vor sa fie ca,Columbeanca,sa aiba sotul bogat.Baietii vroiau sa fie ca Mutu fotbalisti.
Am zis ca-i bulshit,dar m-am convins cand am auzit o femeie spunand ca ar vrea ca fata ei sa-si gaseasca un Columbeanu,asta dupa ce am criticat-o pe fiica ca se imbraca neprotrivit varstei si ca ar trebui sa invete mai mult.(vecine de bloc)"las-o poate asa isi gaseste un Columbeanu"
Banul conduce,si vom face orice sa-l avem.Nu conteaza educatia primita,pentru ca nimeni nu o apreciaza.Mai ales in Romania.

p.s United eu daca as avea un studio,nu as lasa pe nimeni sa-mi trainuiasca "oitele".As face totul cu mana mea.Daca ma duc la faliment sa fie vina mea,nu a altuia.
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

curious , ce sa zic ,asemena elucubratii , cu mari dive gen Columbeanca sau alte no name uri din astea , inca nu am auuzit nici de al copii nici de la adulti

e drept ca eu nici nu intru in contact cu prea multi copii , de fapt in afara de finii mei care sunt mici 3 si 6 ani , nu prea avem prieteni , cunostiinte cu copii

eu cred ca aici cel mai mult gresesc parintii , si nu nu cred ca tine de nivelul social sau de nivelul de inteligenta al parintilor ci efectiv de modul in care educa copilul respectiv ,viitor adult

sunt oameni poate cu 3-4 clase primare care si -au educat copii sa devina oameni adevarati i -au ajutat sa mearga pe la div facultati i -au sprijinit , inteles , au fost alaturi de ei

parca unii oameni au asa o mare pasiune sa traiasca la misto sau in dorul leli , de ce ma leg de cresterea copilului , pai mai tu ca parinte , mama , tata de ex nu observi ca fii ta de 20 si un pic nu are habar de o lb straina ?

chiar daca tu nu cun nici o lb straina da vezi notele de la scoala ca daca donsoara nu stie exact cum se scrie what cu v sau w e clar ca in liceu nu ia 10 la engleza oricat de ok ar fi proful respectiv

si pana sa ajunga in liceu , tu vezi ca trece ca gasca prin apa si prin gimnaziu si prin 1-4 , vezi ca nu are nici o preocupare de nici un fel , adica chiar poti sa ai asa creierul lins ca si parinte incat sa nu observi ca ai un copil cu niscaiva probleme de educatie ?

ca doar nu or fi toate mazelel astea copi de maturarase sua splatorese la Rosal si chair si asa , eu cunosc personal rromi plecati din satra , unde stateau in cort , ca nu aveau casa , si care au ajuns medici , avocati , judecatori , asistenti sociali

si nu e vb de 1 exemplu personal cunosc 10-20 de persoane si din auzite mult mai multe care au vrut sa ajunga undeva si au reusit

nu stiu da io zic ca si un animal isi apara pui , un parinte de aia exista sa isi creasca pui , sa-i apere , sa ii formeze pt o viata in care ei vor supravetui , ori eu vad in cazurile astea , aomeni care nici macar la nivelul unui animal nu sunt , nici macar atat

cum ziceam parca au cap sa nu le ploua in gat ....

si nu cred ca e vb de aroganta sau mai stiu eu ce da pana ala urma trebuie ca in lumea astora sa traim si noi , frazele astea de 3 lei , esti ami destept ac x sau y , nu tot din idiotenie apar

da frate poate 30 % din populatie e mai desteapta ca tine , te enrveaza , pune mana si desteapta -te si tu , nu sa ai pretentia ca aiai destepti sa devina idioti ca tine ca sa iti fie tie moale si caldut :shock:

ia ca sa amuzati auziti traznaie de asa zisa gandire :
- de ce pica astia pe capete la bac ?
-ca nu are dstule locuri de munca Romania si sa nu ii angajeze
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
curious.me
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 28 Feb 2012, 19:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Lol:))cat de tare,sigur din motivul ala nu iau astia bacul.
Partea cu invatatul englezei cred ca depinde si de deprinderile omului.Personal imi e mai simplu sa invat o lb straina decat spre exemplu informatica sau tot ce tine de calculatoare.La naiba ,mai mult de instalat un program nu stiu.
Ai fi surprinsa Fetish cate exemple Columbeanca de astea am intalnit in viata.Si e pacat ca nu mai exemple dintr-astea vedem la tv.Dar romanului asta ii place sa vada.
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

nu doar romanului, este un trend general de imbecilizarea populatiei prin orice metode.

numarul populatiei creste pe tot globul si, asa cum vorba aia 5 oameni au 5 pareri, e greu sa tii in frau 7 miliarde de oameni altfel decat prin psihoza si dependenta.
psihoza ca esti mic , neputincios, impovarat de dificultatile vietii.
dependenta de : automobil, de mirosul de fast food , de satisfactia unui carucior plin la supermarket, senzatia de "stapan" , de detinator al puterii asupra altuia fie si cu caracter temporar fie si per minut (inclusiv cand ordoni "get naked") si alte mici placeri.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Apropos de ororile industriei,de ceva timp studiez jasmin pregatind ceva,of course ca un bun membru ce sunt platesc serviciile dar ce am vzt zilele astea mi-a produs o mare lehamite.Ma tot uit la cateva domnisoare si nu pot sa inteleg nici batuta cu nuiaua ce organism au,ce organe sexuale,ce nervi si din ce sunt facute,stau pe 1,99 si fac cam 5-6 ore de private pe seara,aproape in fiecare zi dar bai nene de 2-3 saptamani nu le prind imbracate neam sau macar vorbind in private,vesnic cu mana in pussy,fetele alea fac banii efectiv numai si numai pe show,m-am ambitionat maxim sa vad oare intru la ore nepotrivite,mi-am pierdut cateva nopti la ele pe room ,banii nu conteaza ca oricum ii merita dar nu inteleg ce pussy au si din ce sunt facute.Poate o sa radeti,altele poate o sa ma injure,pana mea dar jur ca nu stiu cum poti sa stai cu mana in pussy 5-6 ore pe zi ,zilnic,ma uitam private in 2 minute hainele au zburat 3 degete in pussy (si nu fac fake) si asa o tin pana ies din tura,am zis pwa,sa-mi fut una in gura,de unde se cumpara pussy din asta?Sunt si eu femeie si nu sunt virgina,mai am si ceva ani in carca si multi de vchat dar cred ca mi-ar cadea pussy sa stau cu mana in ea 5-6 ore pe zi,dar oare nu le ustura pentru ca pana la urma este carne nu e fier,fara lube ,fara nimic,mi se pare oribil.Nu o sa inteleg niciodata cum un barbat se poate excita cand vede o femeie cu mana bagata in pussy in modul ala,cum poate crede ca femeile se simt bine squirming like that?Ca sa nu mai spun ca maj studiourilor nu au pic de notiuni elementare de anatomie si nu le fac nici cel mai mic training cu privire la treaba asta,pussy este poate cel mai sensibil organ din organism(dupa creier as zice eu),cum putza calului sa te scobesti asa ca in nas???Cand o femeie poate sa innebuneaca un barbat cu degetele fara sa sape ca in fantana tineretii,dar chiar sunt curioasa pentru ca asa cum bine stiti multi eu nu am lucrat pe girls pana acum(cel putin nu la modul asta si nu de acum cativa ani),asta cer membrii???Sa-ti bagi degetele in pussy si sa sapi?Eu am ramas socata,ma uitam si nu-mi venea sa cred,poate am trait dracu degeaba si nu stiu cum se simte bine o femeie.Poate ma lumineaza cineva:)))
Am uitat sa spun ca ele nu folosesc toys,asta e cea mai tare faza,pai cred ca mai bine toys decat sa ma zgarm in pussy cu degetele atatea ore,mi s-a parut foarte funny ca nu folosesc toys,care e smecheria ca nu folosesti toys atunci??Am vzt si eu tipe care nu folosesc toys,ca-si mai baga cate un deget dar la modul finut si senzual inteleg,dar nu folosesc toys in schimb imi bag degetele in fund si pe urma in gura,retineti nu invers,exact in ordinea asta,probabil ca alt membru a cerutanal,ei bine aici mi-a cazut fata,s-a intors pur si simplu si pac degetul in fund,wtf??Pe urma in gura si le-a lins bineditat,imi venea sa-si scriu ordinea era inversa dar m-am abtinut.|Off viata mea:))) :o
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Se numeste ATM (ass to mouth ) si da, se cere, in special de 2 min guys. Banuiesc ca respectivele domsoare aveau si unghii lungi :lol:
Eu ma plimb pe la altele prin room in zilele cand dintr-un motiv sau altul nu lucrez si nah' sa vad si eu ce se mai intampla pe site-uri.
Doamne pazeste !
Cand le vad pe unele cum se vand ... : squirt, pee, poo bb... fisting ass, fisting pussy, double fisting, let's go play bb :roll:

Eu le spun ca nu-mi bag degetul in pussy ca am unghii lungi si ma ranesc si ca stiu eu mai bine cum sa-mi obtin placerea :lol:
Poate din cauza asta am mai mult membri cat de cat normali, sexual vorbind.
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da io sunt mai inpoiata asa , d c nu se poate face fake ? aia nu inteleg eu sa am iertati , baremi asta cu degetele e simplu si la ordinea zilei , altele sa zici ca sunt mai greu de realizat da asta cu degetele practic le strangi in palma

nu stiu io chiar nu inteleg dc cineva si -ar baga ceva pe undeva pe bune in vdc , indif cat de mare si tare e memebrul care te ia in pvt daca stii cum sa-l tragi de lant il fakeuiesti de numa

eu am mai povestit cum m -am apucat de vdc si cum maj lucrurilor le -am furat da un sg lucru l-am bagat bine la cap pt ac stiu ca nu m -am asteptat sa-l aud si pt ca m -a facut sa imi pun intrebari , cineva care facea si pvt multe mi-a zis ca in 3 ani de vdc nu a bagat pe nicaieri nici macar un deget totul se trucheaza

moama m -a lasat masca ca nu am prindeam cum poti sa faci asta si m -a facut sa imi pun intrebari

eu nu pot sa inteleg cum din start tu ca si model gata zice membrul arunca-te in cap tu o si faci :?:
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Asa e Fetish! Si cu cat fac mai multe si ma traznite cu atat parca atrag si membri din ce in ce mai bolnavi, cu niste cereri de ai impresia ca o fac special pentru a degrada modelul.
Eu fac fake intotdeauna cand nu e close-up. Imi iese mai bine decat daca as introduce pe bune :lol: E si normal avand in vedere ca 90% din ce fac e fake.
Asta cu degetele in pussy/ass si dupa in gura chiar nu ma obosesc nici sa o fake-uiesc. Le spun nu si pa daca nu le convine. Dar sunt putini cei care sunt fixati si vor doar asta sau nimic.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Mda,stiu si eu ce inseamna ATM ca doar nu m-am nascut ieri dar.......in 12 ani de chat sa-mi bag picioarele daca am vzt pana acum pe cineva care sa o faca pe bune,de obicei e easy sa fakeuiesti asta si am tot vzt-o,chiar ma bucuram ca exista si fete destepte.Eu nu am nimic cu treaba asta,era ca o paranteza ,cum naiba sa te pui capra si nici macar o mica lubrifiere cum o fi ea,pur si simplu pac degetele in fund,singura faza este ca nu pot sa inteleg cum rezista sa frece pe pussy that much:)))
Aveam o porecla in liceu,toata lumea imi zicea dinti de fier,pt ca eram tare in gura,asa si cu fetele astea ,le-ar trebui o porecla ''pussy de otel'' :lol:
Faza mai naspa este ca nimeni nu vede din acel studio sau probabil ca nu le pasa,altfel cum naiba sa vezi asa ceva si sa nu le iei deoparte sa le spui ca nu e nimic sexy in ceea ce fac.Am ajuns la concluzia ca membrii sunt f tampiti,mai naspa este ca sunt barbati si ca nu-si dau seama ca femeia aia nu are cum din punct de vedere anatomic sa se excite sau sa simta bine in felul ala.Trist...
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da mah SFG si Poca de multe ori trucand iese mai natural si ami fain decat realul e ca l aunghii false , degeaba ai unghii faine natural ca la fel de faine ca alea false nu o sa iasa in veci , nu arata asa de bine si de galmour

daca iti inveti memebrii cu fake o sa ajunga sa cearaa fake numai pe ideea ac atunci cand faci pe bune e fake :lol:
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

pocahontas scrie:Mda,stiu si eu ce inseamna ATM ca doar nu m-am nascut ieri dar......
Scuze Poca :lol: ma gandeam ca cine stie, ai fost tu mai norocoasa si nu te-ai lovit de asta pe categoria ta :lol:
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

SFG2707 scrie:
pocahontas scrie:Mda,stiu si eu ce inseamna ATM ca doar nu m-am nascut ieri dar......
Scuze Poca :lol: ma gandeam ca cine stie, ai fost tu mai norocoasa si nu te-ai lovit de asta pe categoria ta :lol:
Pe categoria mea era must have dar pentru ei si ei cat de prosti sunt unii faceau fake si eu ma faceam ca nu vad:))))
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

pocahontas scrie:
SFG2707 scrie:
pocahontas scrie:Mda,stiu si eu ce inseamna ATM ca doar nu m-am nascut ieri dar......
Scuze Poca :lol: ma gandeam ca cine stie, ai fost tu mai norocoasa si nu te-ai lovit de asta pe categoria ta :lol:
Pe categoria mea era must have dar pentru ei si ei cat de prosti sunt unii faceau fake si eu ma faceam ca nu vad:))))
Asta e cel mai tare ! :lol: Doamne cat de prosti sunt unii ! :lol:

Mi-am amintit acum unul dintre cele mai SOC :!: lucruri pe care le-a facut un membru pe camera. Si-a bagat in anus o perie de ondulat parul din aia rotunda si groasa ( a bagat-o cu partea tepoasa inauntru ) si dai, si dai, si s-a si asezat pe ea astfel incat eu sa vad ca e pe bune si s-a intors si cu spatele sa-mi arate. Eu cred ca aveam o fata :shock: :lol:
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

fisting ,atm pt mine sunt orori ,dar daca stau sa ma gandesc in sex nu exista limite sau reguli fiecare merge cat poate ,eu cred ca acele fete care fac treburile astea le fac bineinteles pt bani dar si ca atat de mult pot duce ,nu cred ca le doare ceva sau au vreun stres,asa si in pat sunt unele femei care fac treburi ce nu iti trec prin cap ca ar exista si chiar reusesc sa inebuneasca unii barbati ,sa nu uitam ca plaja cererilor sexuale este nelimitata...,si mai e vorba aia sexu cu cat e mai dirty e mai de calitate lol ..nu eu am zis-o !

apropo de membrii imi intra una bucata membra (era femeie ) ca vrea spit ,nu-i bai pt mine ,ii scuip eu dragalas,ea nu si nu ca nu e bine uite asa mai indraznet incepe cu indicatiile pretioase ,eu cu apa langa mine mai luam o gura de apa ii ofeream mai mult ,tot nemultumita gagica zice hai ca deschid web sa-ti arat eu ce si cum.. woooow apare o tipa bruneta super sexy deci suuuper ,profi, cand a inceput aia sa inghita un dildo si sa scoata kile de scuipat isi punea in cap pe par pe ochi pe fata ce mai radea ce mai fericita era ,si ce bine se misca deci ma fascina pe mine ca femeie cat de dezinvolta era ,deci nu imi era sila de ea chiar ma simteam prost zic ce dracu caut eu aici pt ce ma plateste asta lol ziceai ca e dra de pension fata in fata cu cicciolina lol cat de profi era gagica si deschisa nu imi venea sa cred ....dar imediat mi-a picat fisa ca era record video ,imi scria in timp ce 2 maini erau ocupate lol,mi-a facut-o nea membru nu m-am suparat chiar mi-a placut si am invatat si ceva interesant :lol: .

alte orori e o tipa cu niste toysuri uriase pe mature lj ,nu stiu daca face fake cum le face ,si fake daca ar face totusi sa lasi impresia ca faci asa ceva..in fine dar cine sunt eu sa judec...fanteziile sexuale nu au limite... :mrgreen:
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

sweetgirl scrie: ... alte orori e o tipa cu niste toysuri uriase pe mature lj ,nu stiu daca face fake cum le face ,si fake daca ar face totusi sa lasi impresia ca faci asa ceva..in fine dar cine sunt eu sa judec...fanteziile sexuale nu au limite... :mrgreen:
Aici vorbesti de Lissabeta noastra :lol:
Toysurile sunt glamour pentru ea. Ce ne-a povestit ea pe celalalt site ... eu la inceput am crezut ca-si bate joc de noi ... Iti spune Poca :lol:
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

banuiesc ca face fake adica sigur ,anatomic e imposibil....as intra in pv sa vad si eu...adik si fake e o corvoada ...nu stiu dar chiar nu inteleg... :roll:
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

nu face fake...sigur.
mai este una in matures, este cam de 60 si imbraca haine argintii, aurii si cu o colectie asemenatoare cu a lissabetei. apropo, oare unde e lissabeta?
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”