Mai este loc pe piata

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
bogdanm
Mesaje: 28
Membru din: 20 Mai 2013, 18:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna o mica intrebare in orasele cluj sau bucuresti ar mai fii loc de deschis studiori de videochat?sau e suprasaturata piata
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Buna, pentru ca nimeni nu sa ingramadit sa raspunda o fac eu.

Depinde din ce punct de vedere pui respectiva intrebare:
- din punctul de vedere al locatiei? nu cred ca se poate pune problema loc este suficient trebuie doar sa dispui de bani necesari achizitionarii/inchirieri locatiei respective si aranjarii/decorarii. Ideal este ca locatia sa fie cat mai aproape de centrul orasului pentru a inspira incredere (si in vecinatate de metrou pentru transport bucuresti)
- din punct de vedere demografic si al numarului de modele impartit la numarul de studiouri existente unele cu zece ani experienta si totul pus la punct este o alta problema.
Eu as zice ca este, inca mai este loc daca dispui de resursele financiare si ideile necesare pentru a veni cu ceva calitativ, cel putin la nivelul concurentei de top pentru a avea o sansa de succes.
Uite aici poti vedea cum trebuie sa arate un studio profesional de videochat ( mai ales ca sunt studiouri legale ) studiouri-forma-legalitate-verificate-f40.html

Referitor la forta de munca, la modele ce sa spun inca se gasesc depinde foarte mult cum abordezi afacerea si cum reusesti sa le convingi sa vina ( asta ar fi partea usoara ), dar mai important cum le convingi sa ramana ??

Sa nu migreze ( o parte tot vor pleca, dar sa nu plece toate, sau sa nu plece atat de repede incat sa nu-ti poti finanta cheltuielile ) catre alte studiouri unde modelele cred ca vor face mai multi bani, sau catre lucrul de acasa pentru ca modelul crede ca 100% de acasa este mai avantajos decat 50% de la studio.

Daca ai de gand sa faci asa ceva, mai micut mai subtire, este foarte posibil sa nu poti rezista pe piata pentru ca nu ai sa poti concura din pct de vedere financiar cu "colosii" la reclama si astfel nu prea ai sa ai modele la angajare. Totodata nu vei putea convinge modelul sa vina la tine cand "concurenta" are piscina, sala de fitness, ofera cadou excursie in tailanda, ofera salariu garantat sau mentioneaza castiguri fabuloase.

Si atunci o sa intervina asa numitul: "faliment" cand vezi ca nu afacerea nu se sustine si realizezi ca nu mai are rost sa continuii si totodata cu falimentul o sa apara si incercarea de vanzare a respectivei afaceri esuate adica a celor 3-4 pc-uri si 3-4 webcamuri ( este netul plin de astfel de anunturi de ce oare?) uite doar aici pe forum sunt cateva pagini de anunturi cu vanzari studio de videochat.Cautare personalizata google

Pe partea cealalta daca stii de doresti de la viata daca ai capul pe umeri experienta in administrare coordonare, lucru cu oameni un pic de marketing ( sau dispui de bani necesari sa platesti pe cineva sa se ocupe de acest aspect ) ai persoana care sa se ocupe de training. De ce nu?
Stii vorba aceea mai bine regreti ceva ce ai facut decat sa regreti ceva ce nu ai facut.

Sper ca te-am lamurit cat de cat ai grija acolo.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”