Minus 5 % procent pe livejasmin

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
VipStudio
Mesaje: 20
Membru din: 03 Mai 2013, 21:04
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Vad ca fetelor deja le apare in interfata JasminCam-ului un "Soon -5%", "Not Rated", etc, lucru care mai mult le sperie. Ce-o sa facem? Ne adaptam, asa cum am facut tot timpul.

Simt ca, in ceea ce priveste cerintele lor, suntem un pic mai pregatiti si asta pt ca, de cand facem poze cu Glamour, modelele si-au dat seama ca nu pot aparea oricum online, tocmai din cauza (sau datorita zic eu) pozelor. Membrul o vede in poza de profil si in restul pozelor super aranjata, machiata, coafata, etc... ar fi o super dezamagire sa o vada altfel in free. Asa ca noi deja munceam la partea asta.

Bineinteles, adminii o sa fie subiectivi. Asta-i singurul lucru care ma ingrijoreaza.
SoulCams Models Studios wanted
yan
Mesaje: 1
Membru din: 27 Feb 2012, 16:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ratingul va fi acordat in functie de cerintele lor, daca, veti indeplini cerintele ve-ti primi ratingul cuvenit,o alta mare problema ce este luata in considerare este BAN-ul dat questilor sau membrilor, vom vedea ce va urma.
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

yan scrie:Ratingul va fi acordat in functie de cerintele lor, daca, veti indeplini cerintele ve-ti primi ratingul cuvenit,o alta mare problema ce este luata in considerare este BAN-ul dat questilor sau membrilor, vom vedea ce va urma.
yan pe asta cu ban de unde ai mai aflat-o ??? ar fi culmea sa fim obligate sa inghitim injuraturile unor dobitoci de frica ca ne scade ratingu !

pana la urma sa l ia naiba de rating si de tot ,sa faca ce or vrea :mrgreen: viata merge inainte lol

presupun la absurd ca imi scade ratingu si imi ia 5 % sa i ia ce sunt 5 % cu sau fara nu sunt mai bogata sau mai saraca tot asa ma cheama lol,cel mai rau '' ma sperie'' sa nu am lume in room :lol:

poate le bese mintea sa umble si pe la sistemu d eplata sa ne intoarca iar pe 35 % nu m ar mira...cine sunt ownerii sitului ,unguri cumva?stiu sunt in urma rau cu stirile... :mrgreen:
Labrador
Mesaje: 45
Membru din: 04 Sep 2010, 16:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cand ne vom uni fortele si vom face si noi ceva impotriva jasminului,sa nu-i mai lasam sa isi bata joc de noi sau sa faca schimbari dupa bunul lor plac ,atunci va fi mai bine pentru noi,pana atunci trebuie sa-i inghitim pe toti membrii nepoliticosi care ne fac sa ne simtim ca ultimii oameni,Eu inteleg ca jasminul face schimbari ca sa se faca mai multi bani,dar e imposibil cand un membru intra in pvt si face reclamatie pt orice vrea el si adminii il iau in seama pt orice prostie.Site-ul asta se va schimba si pt noi in bine cand vom lua atitudine si nu-i vom mai lasa pe admini sa isi bata joc de noi plus ca atunci toate vom fii egale si adminii nu vor mai avea favorite.
rain_son
Mesaje: 8
Membru din: 09 Mai 2013, 08:47
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dupa toate conditiile cel putin absurde din ultima vreme impuse de jasmin, dupa discutiile interminabile cu suportul, unde desi indeplineam toate conditiile lor nu erau in stare sa ne spuna de ce nu mergea GOOD ul, era absolut normal sa vina cu conditii din categoria "c-asa vrem noi". Cat mai stufoase si cat mai interpretabile si fara drept de apel. Bravo lor, se ingroapa incetisor dar sigur, ignorand majoritatea modelelor si mizand doar pe o mica parte ce va fi favorizata de aceste schimbari. Noi i-am bagat la bara, observ ca si altii la fel(foarte bine, cineva trebuie sa le arate cum e cand se supara personajul colectiv). Eu cred ca deja situl pierde bani de cand cu schimbarile din ultima vreme si trebuie sa mentina profitul in aceeasi linie.....ergo mai trebuiesc taiati bani de la modele. Le mai dau un an sa ajunga la bara in majoritatea cazurilor, moment in care pot fredona relaxati, in HD si cu un background agrar "pusca si cureaua lata".
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca, ai procesor I5, webcam C920, banda larga pe Budapesta up to 2 mbs, setari corecte la webcam si inclusiv spliter verysoft ( daca, lucreazi pe mai multe site-uri ) lumini suficiente pentru webcam si camera de lucru, este practic imposibil sa nu ai GOOD HD pe LiveJasmin, vezi unde este problema si remediaz-o si vei avea HD cu siguranta.

PS!

Se pune tot mai mult accent pe, procesor,webcam si banda de upload inclusiv lumini, daca nu aveti quad I5 sau I7 ( quatro core cum spun eu ) slabe sanse sa obtineti HD. I7 este de prisos in videochat in acest moment, dar unii prefera sa fie asigurati si pentru viitorul apropiat.....
bicepmare
Mesaje: 10
Membru din: 04 Feb 2013, 08:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Marea majoritate avem demult quad core si internetul cel mai rapid disponibil in Romania, problema e ca ei intentionat nu vor sa dea acest HD badge tocmai pt a ne mai scadea acel 5 % ! :lol Probabil ca se poate obtine acel HD badge cu 100 lumini in camera si zoom zero, insa ce faci daca membrul iti cere zoom maxim cateva minute si vede adminul ? , esti inapoi pe BAD. Multor clienti nici nu le convine lumina excesiva (atentie clientii GAY care vor flexing, trebuie si umbre), dupa ce te pun inapoi pe BAD, iarasi pierzi ore sau chiar zile cu adminii la povesti, pierzand banii de pe alte site-uri, sa nu mai zic de nervi, care nu au pret. Asta e problema, ca se PIERDE TIMP cu instabilitatea HD-ului. Eu personal dupa HD on si off de cateva ori, m-am resemnat, am marit pretul si am pus LJ jos la taskbar ;)
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Ce va mai pot spune eu in plus, aveti mare grija cum configurati ANTIVIRUSUL, firewall etc.. (daca exista pe pc).
Jasmin foloseste in soft un serviciu numai jasmincamsservice sau ceva de genul, cu acest utilitar ei pot vedea aproape tot ce aveti in calculator.. deci nu ii puteti FENTA, ei stiu si celelalte siteuri pe care lucrati, si ce softuri de split folositi, si tipul calculatorului, si cat % din CPU consuma o aplicatie sau alta, aproape TOT.. e un fel de spyware.. dar ei in conceptul lor, l-au facut pentru a intelege mai bine ce se intampla in curtea voastra si pentru a putea lua masuri mai optime in viitor.. cam ceva de genu' ce a facut si AMERICA cu PRISM.. dar vedeti voi.. cum o dai.. nu e bine.. ca faci RAU sau BINE.. e chestie de perceptie umana.. eu interpretez sa vad BINELE altii vor sa vada RAUL si tot asa.. vechea si eterna poveste..

Repet antivirusurile moderne au si firewall integrat.. daca nu sunt configurate bine.. afecteaza viteza de UPLOAD si nu mai iese bine la verificari..

Apoi, Livejasmin isi doreste calitate maxima pe toate planurile.. streaming video, plus camera de calitate, plus decor de calitate, plus lumini, plus machiaj, plus pozitie in camera, plus oameni care sa munceasca legat 6-8 ore pe zi sau mai mult, etc etc etc.. si tot algorimul nou se va baza pe aceste chestii.. cum e foarte greu sa il faci AUTOMAT.. au implicat suportii

LUCRURILE NU SUNT USOARE, la nivelul lor sunt foarte foarte grele.. clar e ca nu vor sa faca RAU cu intentie.. vor sa aduca mai BINELE ACTIVITATII, pasul spre evolutie.. pentru ca ei sunt in continuare nr 1.. si trebuie sa vina cu ceva NOU pentru ca altfel se duc in CAP cum s-a dus si IFRIENDS si altii...

Cand esti numarul 2 ai dupa cine sa alergi manca-v-as ochii vostri.. il ai pe numarul 1 in fata si alergi de iti rupi picioarele sa il prinzi.. dar cand esti nr 1 dupa cine te mai ghidezi ?

Cand Jasminul, inconstient aparent, a impus C920 si alte tipuri de webcam modern, si-au pus toate studiourile care aveau camere video in CAP, si au inteles la scurt timp ca nu poti sa avantajezi un webcam de 100$ in detrimentul aparaturii de mii de $, pentru ca toti suportii isi vor lua PULE in cur ca la balamuc.. si iti vei baga proprii angajati (suporti) in BOALA COPIILOR datorita STRESULUI la care sunt supusi.

Ceea ce trebuie sa invete Modelul si Studioul din toata povestea asta.. Jasmin inca e TATA lor, va poate zdrobi cu un deget daca VREA, toata munca voastra se va duce pe apa sambetei daca nu invatati sa va COMFORMATI si sa va ADAPTATI la noile cerinte.. nu va adaptati.. nu veti avea TRAFFIC.. simplu si la obiect.. NU TE POTI PISA IMPOTRIVA VANTULUI.... daca te tin PRINCIPIILE DE VIATA.. atunci da.. te poti PISA si impotriva intregii PLANETE.... dar cum sunt putini din astia pe PLANETA.. restul trebuie sa va COMFORMATI :) simplu si la obiect.

Ei nu vor sa va ZDROBEASCA, dar vor sa scoata UNTUL DIN VOI, pentru ca ce vad eu de 10 ani, asta o vad si ei.. trebuie sa intelegeti ca daca au ajuns numarul 1 in lume pe VIDEO CHAT, in spatele echipei sunt GENII, oameni pregatiti foarte foarte bine pe multe planuri, inclusiv PSIHOLOGIE UMANA.. ei nu faceau pasii astia NICIODATA, daca ei nu stiau deja ca MODELUL/STUDIOUL este pregatit..

Repet, ca Neo din Matrix, aveti 2 optiuni, pastila albastra si pastila rosie

Pastila rosie = termini cu vaitatul si iei situatia in mainile proprii, faci totul ca la carte si atunci nici mama Jasminului nu mai are ce sa iti reproseze

Pastila albastra = te vaiti, iti pui intrebarile nepotrive, iti plangi de mila, arunci vina in curtea altuia (chiar daca e vina Jasminului, nu conteaza, tot de tine tine sa faci schimbari).. pierzi timpul aiurea, in timp ce altii se adapteaza si BAGA MUNCA LA GREU)... si uite asa.. la tine nu se va schimba nimic :) vei avea aceleasi rezultate ca pana acum...


Sa nu ma intelegeti gresit, Jasmin a facut greseli si vor mai face, sunt greseli asumate, cand esti nr 1 in lume, nu ai cum sa fi perfect asa cum nu este nici Google, nici Microsoft, nici FaceBook etc.. orice decizie iei ca e BUNA sau ca e REA, va fi JUDECATA, e soarta oricui numarul 1.

E foarte bine ca va manisfestati fie NEGATIV, fie POZITIV, pentru ca ii veti ajuta sa isi puna sistemul mai bine la PUNCT, dar e foarte important sa nu ramaneti cu impresia ca TOTUL e NEGATIV, pentru ca va veti face singuri RAU.. iar altii ca mine de ex.. care vad totul POZITIV, or sa va ia FATZA, chiar in timp ce cititi aceste randuri.. altii si-au comandat camere HD dupa internet, placi de captura HD, splitter de calitate, pan tilt, decoruri de dai in benga, umbrele de dispersie etc etc etc.. chestii de care eu si altii ca mine VA VORBIM de peste 5 ani..

GlamourFoto are topic, munca de zeci de ore... despre importanta calitatii, la care nu exista nici macar 1 singur reply.. uite aici:
articol-importanta-calitatii-siteuri-t13658.html

Eu la fel.. am zeci de topicuri de genul.. inca din 2005.. VIDEO CHATUL nu inseamna doar pula in pizda.. puneti mana si faceti-va TEMELE asa cum trebuie.. TOTI inclusiv EU.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
bicepmare
Mesaje: 10
Membru din: 04 Feb 2013, 08:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sunt numarul 1 la ce? La Beggars? sau la ce mai exact? La incasari sunt doar pe locul 3 pt mine . Au fost intradevar pe locul 1, acum 12 luni, inainte sa fie achizitionati de Luxemburghezi. La capitolul beggars, aroganta si timp pierdut cu adminii, sunt pe locul 1 detasat... ei primesc inca o atentie foarte mare, datorita sumelor din anii trecuti, suntem insa in alta perioada acum...oarecum sper sa isi revina, dar nu cred ca vor reusi, clientii platitori si de calitate au plecat demult, de cand au fost problemele cu cumpararea creditelor cand au vandut site-ul. HD si 16:9 ? OK sunt de acord cu HD, dar membrii au oare toti quad core? Majoritatea clientilor au calculatoare din anii 90, cu un dual core de 2,4 si 4G ram daca intru pe livejasmin se blocheaza calculatorul , atat de greoi au facut acest site, asta e cea mai mare problema a lor. Poti sa tot bagi HD si alte "EVOLUTII", daca site-ul e varza si iti mananca toate resursele cand il accesezi (ca si client sau beggar) atunci nu e nici o evolutie. Limbajul cu "pi$at" etc nu face cinste nimanui, nu e nevoie sa ridicati in slavi acest site, sunt doar niste Jmenari care vor sa-si recupereze incasarile din anii de glorie.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Salut bicepsmare, respect pentru parerea ta, ai atatea alternative in afara jasminului, sunt numarul 1 pentru ca au cel mai mare traffic de vizitatori, cel mai mare numar de clienti platitori... in asta se masoara puterea oricarui WEBSITE...

Sunt in primii 100 in LUME, adica din sutele de milioane de situri active pe INTERNET... nu ii ridica nimeni in SLAVI, asta e realitatea bro... verifica si singur.. nu trebuie sa iei de bun ce iti zic eu...

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Majoritatea clientilor au calculatoare din anii 90, cu un dual core de 2,4 si 4G ram daca intru pe livejasmin se blocheaza calculatorul , atat de greoi au facut acest site, asta e cea mai mare problema a lor
Tocmai pentru acest aspect au pus de cateva luni, o optiune prin care clientul poate scoate CALITATEA HD, se numeste HD OFF, il apesi 1 data butonul si iti va reduce calitatea streamului pentru a putea sa il vada in conditii optime si aia cu calculatoare foarte vechi. Pare ceva inovativ, nu am vazut pana acum la alte siteuri, dar nici nu am verificat toate siteurile de video chat din lume.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

inainte sa fie achizitionati de Luxemburghezi
:) Nu au fost achizionati de Luxemburghezi, au fugit bro, pe unde au putut, ca a intrat Guvernul Maghiar peste ei.. cu mascati si pula mea.. la nivelul lor te lupti cu GUVERNE, CU BANCI, CU SISTEME.. te ZDROBESC astia oricat de coios ai fi..

Din motivul asta multi din Management s-au mutat in alte tari, pentru a nu risca sa ajunga la PARNAIE si sa le fie distrusa munca de peste 10 ani, viata personala, sa nu planga 20 de mii de modele si studiouri..mii de webmasteri afiliati, daca maine nu mai exista livejasmin.. etc etc etc..

Deschide ochii bro.. lucrurile niciodata nu sunt atat de simple precum par.

Asta a rezultat din JASMIN pe langa multe alte chestii

https://www.doclerholding.com/en/about/companies/

Eu prefer sa respect asta decat sa ma agat in chestii trecatoare...

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
bicepmare
Mesaje: 10
Membru din: 04 Feb 2013, 08:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ok Bro, obsverv ca esti mare FAN Livejasmin, de la care probabil iei niste bani pt ca le faci reclama pe acest site, OK no problem, insa pe noi ne intereseaza DOAR banii din buzunarele NOASTRE :) Nu ne ajuta cu nimic faptul ca ei sunt nr 1. Clientii au cam PLECAT Bro cu tot cu HD-ul lor si evolutiile inovatoare, calculatorul se blocheaza cu mult inainte da a putea lucra la setarile de calitate a imaginii, nu ma refeream la faptul ca se blocheaza cand te uiti la un video HD, ca nici nu poti ajunge pana acolo daca nu ai quad core , ingheata calculatorul cand accesezi site-ul sa te uiti la el pt ca e GREOI.
Anyway, merci pt informatii (banuiam ca softul lor este un fel de spyware si imi confirmi suspiciunea) si nu o lua ca pe o cearta, insa toata lumea se uita la bani + timpul investit, doar asta ne intereseaza, iar LJ in ultima vreme mananca prea mult timp , nu vreau sa par arogant sau atotstiutor, insa am scris de bunavoie pt ca am pierdut si eu foarte mult timp cu acest site si e greu sa faci tranzitia la alte site-uri , dureaza pana iti faci o baza noua de clienti si inveti trucurile noilor site-uri. Sunt sigur ca multe modele sunt stresate de LJ si nu mai stiu ce sa faca, insa nu e sfarsitul si chiar se poate mai bine fara ei sau cu ei jos la taskbar, unde le este locul ! :) "Succes(uri)" :D
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Salut bicepsmare, imi iau bani pentru ca sunt un webmaster bun bro, spun lucrurilor pe nume si nu interpretez superficial ce se intampla in jurul meu..

Eu niciodata nu o sa vad lucrurile ca pe o cearta, si gresesti cand spui ca toata lumea se uita la bani :) EU NU MA UIT, daca ma uitam la bani acest forum nu mai exista NICIODATA pentru ca mi-as fi creat MIE competitie

Repet, Video Chatul nu se invarte in jurul livejasminului, dar nu toti sunt ca tine bro, sunt modele si studiouri care isi bazeaza toata MUNCA in livejasmin, si pentru EI scriu mai mult.. pentru ca ei nu au nevoie de VAICARELI, au nevoie de SOLUTII...

Sunt modele pe Jasmin care fac peste 500$ intr-o zi, muncesc de le ia pizda foc, ele nu isi permit sa stea pe bara, sau sa piarda trafficul din cauza unei schimbari in site.. ele au nevoie sa afle repede ce au de facut.. pentru a putea sa isi vada de MUNCA lor.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

@bicepmare, Ionut chiar incearca sa fie obiectiv. Nu e FAN ca ia bani de la LJ (face reclama mai multor siteuri) e FAN si atat. Sau cel putin a fost, pentru ca a fost sitele pe care a lucrat inca de la aparitia acestuia. E omul care a intuit ce va ajunge LJ inca de cand erau 5 modele online. A pariat pe el. Stiu asta ca prin 2005 aveam contre cu el, eu sustinind ca LJ-ul cu aparitia FREE-ului va distruge VCH. S-a dovedit ca l-a dus pe culmi neimaginate pe atunci.

Crede-ma ca e departe de a avea vreun interes mercantil in ce spune. E doar parerea sa si eu unul as tine cont si de ea. Experientele trecute pe mine unul ma fac sa-l urmaresc asa cum merita. Are dreptate, trebuie adaptare pentru supravietuire...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu nu va inteleg pe bune , ba atat chin ca face jasul si nu face , ba ca e plin de freloaderi si zero bani , pai hotarati-va , ca sa stiti in ce tabara jucati

va enerveaza jasul ca cere una si alta , pai bun daca are trafic zero sau spre zero , la ce va cotcodaciti atat?

voi inghititi ce va servesc ei pt ca sunteti nevoiti aia e , e ca intr-o relatie abuziva , sunteti femeia care-si ia pumni in ochi si ziceti mersi ca deh sperati intr-o zi ca se va schimba si va veti iubi iar ca la inceput

nu va place , scurt la revedere , da asa lalaiala asta continua sa mor daca o inteleg ; eu sunt o fire cu idei putine si crete , ani de zile nu inghiteam ifriends ul , nu-mi placea si pace , prea multe fite , prea multe idei din evul mediu ,prea multe acte etc , bun deci nu am muncit pe el , ca am pierdut ca nu am pierdut asta nu e imp , da daca eu stabilesc regulile si eu am respect pe mine insami , pai ma respect

tu bicepmare zici ca e in top 3 la incasari , pai cred ca el 5 lea post al tau in care se dezbate noua schimbare a jasminului , sincer eu nu ma agitam atat nici pt numarul 2 nu mai zic de numarul 3

solutia e f simpla , nu va convine inchizi sesiunea si gata , te muti in alta parte si faci bani linistit

dar eu am o senzatia , ca in ciuda plangerilor si a comenturilor si a injuraturilor tot jasul o sa va dea de mancare

si asta spune multe ........

nu puteti sa va desprindeti de jas ok f bine , macar incercati sa aveti coloana vertebrala si nu va mai lalaiti atat
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
VipStudio
Mesaje: 20
Membru din: 03 Mai 2013, 21:04
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

De cate ori vad cuvantul "beggari" bagat la inaintare sau cand imi vine un model si se plange de prea multi beggari, in interior o iau razna. Dupa parerea mea, singurii beggari pe un site de live chat suntem noi, performerii, nu membrii si nu guestii. Noi le vrem lor banii, noi avem nevoie de banii lor. Noi cersim sub o forma sau alta, nu ei. Unii o fac mai pe fata, altii mai subtil. Nu noi le dam lor bani.
Intrasem o data pe jasmin in camera unei fete si ea, o diva, o tinea numai in : "now, members, come in prv, noooow.... come on, come in prv now. you dont want to take me prv? not even one??? then tip me... tip me now. give me a tiiiip. why dont you tip me?". Ea era chiar indignata de situatie si super nervoasa, eu - muta de uimire.

Nu exista beggari printre utilizatorii acestor siteuri, ci doar potentiali membri de privat. Daca tu te plangi de beggari, inseamna ca nu-i abordezi cum trebuie, nu ai atitudinea potrivita, etc.
Orice membru care-ti sta ca blegu-n free si nu te ia in prv, poate fi convins sa te ia in prv, orice guest poate fi convertit intr-un membru bun platitor, si orice membru a fost la inceput un amarat de guest.

Cine suntem noi sa ne luam de jasmin si sa-l criticam? sau sa ne adunam impotriva jasminului cum am mai citit pe aici...lol... Cine vrea sa reziste in domeniul asta, se adapteaza. Nu le impunem noi reguli, ci noi trebuie sa respectam regulile impuse de ei. Valabil pentru orice site. Daca totusi impun un lucru care se dovedeste a fi nasol de ambele parti, o sa il schimbe oricum.
Labrador
Mesaje: 45
Membru din: 04 Sep 2010, 16:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Poate imi spune si mie cineva cum procedeaza cand intra membrii in private si nu stiu altceva de spus decat get naked sau show show si daca nu le arati in 30 de secunde fug repede cu para la admini iar adminii bineinteles ca te penalizeaza pentru ca membrul e Zeus si mai sus de Zeus nu e nimeni.Unii au zis ca asa cum iti educI membrii asa ii ai,cum sa il educ eu pe unul care asa e el de la mama natura,pus pe cearta si scandal,iar el e ala care plateste si pentru faptul ca iti da $2 vrea si show si banii inapoi.Fetele care fac $500 de dolari pe zi au spatele asigurat,studioul e pus bine cu adminii si nu se intampla nimic daca membru intra si vrea show iar tipa trage de timp.Asta e jasminul si asa va fi mereu,fetele de top sunt favorizate,nu ai cum sa faci bani linistita si fara reclamatii daca adminii nu te protejeaza de furia unui membru.Cand jasminul isi va educa membrii atunci va deveni un site de facut bani pentru toata lumea.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Labrador scrie:Poate imi spune si mie cineva cum procedeaza cand intra membrii in private si nu stiu altceva de spus decat get naked sau show show si daca nu le arati in 30 de secunde fug repede cu para la admini iar adminii bineinteles ca te penalizeaza pentru ca membrul e Zeus si mai sus de Zeus nu e nimeni.Unii au zis ca asa cum iti educI membrii asa ii ai,cum sa il educ eu pe unul care asa e el de la mama natura,pus pe cearta si scandal,iar el e ala care plateste si pentru faptul ca iti da $2 vrea si show si banii inapoi.Fetele care fac $500 de dolari pe zi au spatele asigurat,studioul e pus bine cu adminii si nu se intampla nimic daca membru intra si vrea show iar tipa trage de timp.Asta e jasminul si asa va fi mereu,fetele de top sunt favorizate,nu ai cum sa faci bani linistita si fara reclamatii daca adminii nu te protejeaza de furia unui membru.Cand jasminul isi va educa membrii atunci va deveni un site de facut bani pentru toata lumea.
:) Daca e asa cum iti explici ca lunar sunt modele noi, care vin pe site si RUP statisticile..
Intrebarea potrivita.. este cum ma comport eu in asa fel incat sa am parte de cat mai putine reclamatii sau 0 reclamatii.. pentru unele modele solutia este sa faca totul.. inclusiv chestii extreme.. pentru alte modele solutia e pret mare, o atitudine inteligenta in free chat, muzica inteligenta, discutii care te umfla de buna dispozitie in free chat, pret mare pe minut pentru a atrage clientii mai de calitate care nu urla dupa banii lor etc... e la fel ca in viata reala bro.. unii clienti la alimentara lasa rest intotdeauna, pentru ca stiu ca li se va intoarce inzecit pe alte parti.. altii le iau si pe alea de 1 ban si mor cu ele in buzunar.. :) vezi doamne e munca mea.. hahaha... nu e vina jasminului ca voi aveti parte doar de clienti din categoria 2.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Sa fim seriosi!
Eu nu am vazut nici un fel de discutie in FREE ( ma refer la LiveJasmin) cu atat mai putin una care sa te umfle de buna dispozitie. Da-mi tu Sad exemplu un asemenea model, sa merg eu la ea in room si sa vad ce fel de discutii au loc la ea in free, sa vad eu ce atitudine inteligenta adopta. Te rog, ca eu, pe bune, nu am vazut niciuna.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

SFG2707 scrie:Sa fim seriosi!
Eu nu am vazut nici un fel de discutie in FREE ( ma refer la LiveJasmin) cu atat mai putin una care sa te umfle de buna dispozitie. Da-mi tu Sad exemplu un asemenea model, sa merg eu la ea in room si sa vad ce fel de discutii au loc la ea in free, sa vad eu ce atitudine inteligenta adopta. Te rog, ca eu, pe bune, nu am vazut niciuna.
Pai nu le mai vezi in free, pentru ca ele sunt mai tot timpul in privat :)

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”