ImLive

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Avatar utilizator
TwistedAngel
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 03 Feb 2011, 11:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Scuze pt dublu post , zvonul ca imlive are probleme financiare vine da la un host care a fost suparat rau in ziua aia si a trimis imlive-email la toata lumea . Se mai intampla .Toti avem cate o zi proasta in care vrem razbunare .
Rgulile la Raffle au fost schimbate pentru ca ... nu au fost facute bine la inceput si multe fete s-au prins de poanta si converteau unu si acelas regular de 20 ori pe zi ;) pentru comisionul de 100% .
SoulCams Models Studios wanted
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 05 Mai 2009, 06:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pt mine merge din prost in mai prost !nu gasesc o explicatie ,dar parca nu mai e cum a fost !oi fi doar eu ?nu stiu dar ma ia plans
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

ingrijorator este nu ce ni se intampla noua ci faptul ca aceleasi probleme tehnice le au si membrii, sa auzi de la un regular care cu maxima determinare carpeste un pvt de o ora din circa 10-12 fragmente cum zice "stupid site" cred ca vorbeste de la sine.
Avatar utilizator
TwistedAngel
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 03 Feb 2011, 11:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Uhh uite ca aprope a trecut si ianuarie si tot nimic , problele sunt aceleas. Eu deja incep sa cred ca se fac niste schimbari in imlive , ori l-au vandut ori sa schimbat managementul . Sau ambele . E ceva de groaza , CS inainte foarte calmi asa ca niste robotei acum sunt foarte frustrati si te reped una doua, nu se mai chinuie nimeni sa repare problemele ( deja sunt aprope 4 luni de probleme ) .
BlueEyes19
Mesaje: 29
Membru din: 23 Oct 2009, 12:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nici la mine nu s-a schimbat nimic ,de fapt merge si mai rau ,nici macar minimul de plata nu l-am mai facut.Oricum incepand de azi,am renuntat la el,nu se mai merita sa imi mai pierd vremea ,poate o sa il mai incerc peste cateva luni..pana atunci o sa incerc alte siteuri.
Pacat,caci era un site destul de bun...dar videochatul nu se termina la Imlive.
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu revin cu ce am zis mereu NU toate oule in acelasi cos , iml e un site f bun de acord a avut si are potentiall , insa e buine mereu sa-ti asiguri spatele si indiferent dece va fii tu sa mergi inainte ca si model

stiu ac e comod cu un siite e poate si mai corect fata de tine ca si model sau fata de site ul respectiv , insa una peste alta e democratie si capitalism , mi se paere normal si logic sa-ti pazesti spatele si apoi sa investesti intr -un site , nervi , rabdare etc

la mine din punct d evedere al tarficului este ok , chiar f ok tinaand cont ac eu per asta am lucrat de zi , insa eu am ami zis ca nu am f multi regulari si in genere ma bazez mult pe freash meat , probleme tehnice nu am avut f multe sau nu le-am observat , cine a vrut sa stea a stat cine nu , nu a mai revenit

dar mereu e bien sa-ti asiguri spatele
Avatar utilizator
VideoModeling
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 141
Membru din: 12 Noi 2012, 17:29
Localitate: Cluj
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Cel putin la plata nu au probleme, banii pe ultima perioada au intrat in prima zi din perioada noua, ca de obicei.
Avatar utilizator
deliahp
Mesaje: 4
Membru din: 06 Mar 2013, 23:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

hmmm fetelor nust ce sa zic...la mine merge ok ,inca sunt in HOF si ma declar multumita de imlive.
Am observat insa ca trebuie facute anumite schimbari si la noi,vremurile se schimba,membrii la fel...
Si cand zic schimbari ,zic de tot felu :fizice si psihice ( chiar daca suna ciudat)
Eu acum 1 an NU concepeam sa stau cu free live chat DAR am stat o pp si surpriza,apar tot felu de membrii noi care habar nu au pe ce lume sunt si care culmea si stau si nu numai genu asta .
E doar o sugestie ( stiu ca e stresant sa stai cu free - i so hate that ) dar ...AJUTA.
V-am pupat
DrOetker
Mesaje: 12
Membru din: 30 Mar 2013, 23:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

La contul master pe imlive imi zice ca nu am completat tot dar la *State ce sa pun?am selectat campul gol de deasupra Alabamei si tot degeaba
Unde ar putea fi problema?
Netcams
Mesaje: 14
Membru din: 27 Mar 2013, 11:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Problema este simpla: invata engleza si poti rezolva orice doresti!
morena
Mesaje: 7
Membru din: 01 Apr 2013, 23:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ma poate sfatui cine dak este rentabil saitu acesta?? sunt noua in domeniu si as vrea sa mai incerc si alte saituri...sunt un pik disperata pt k satau in chirie si am un baietel de un an si jumatate si am nevoie de bani...trebuie sa precizez k am inceput sa lucrez pe cams.com de o luna si nu prea ii merge...adik 400$ la luna.ma puteti ajuta va rog cu sfaturi ce si km as putea face? as vrea sa incerc mai multe saituri simultan,macar 2-3 pt ami mari un pik venitul...va multumesc si sper sa ma ajute cineva
morena
Mesaje: 7
Membru din: 01 Apr 2013, 23:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna...sunat noua in domeniu si as vrea sa ma incriu si pe inlive dar nu stiu nimic despre acest site.lucrez pe cams dar nu imi merge bine delok si as vrea sa il incerc si pe acesta,ce ma sfatuiti??poate sa imi spuna cineva dak imlive au ca metoda de plata ,dak sunt seriosi cu bani...va multumesc si astept raspunsuri si sfaturi mai ales
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna !
Imlive este un site ok dar trebuie sa te ocupi de el,ca de altfel de oricare alt site.Ca metoda de plata payoneer si da sunt seriosi cu banii si ii trimit intotdeauna la timp.Ca sfat incearca sa stai online in perioada de inceput in care apari ca si new model,esti mai promovata si iti va fi mai usor sa-ti faci regulari .Ah si nu uita sa le ceri sa te voteze 5 stele,este foarte important pe imlive ..o sa vezi tu mai tarziu .:)Bafta
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna...eu am o perioada de 3 luni de cand sunt pe acest site..merge bine nu ma plang..la inceput vei fi cu 0,98 tarif pt pvt, pana faci orele alea in free, nu mai stiu sigur cate sunt..apoi, vei putea modifica tariful, de preferat, finndca esti noua, este sa nu pui pret mare, pana iti faci vechime, regulari,etc..dupa o anumita perioada, vei putea sta doar in regular, in caz ca ai pvt pe alte siteuri, insa nu e recomandat, eu una am testat si pe free si pe regular iar pe regular abia am avut 5 pvt pe cand pe free mai mereu suna la usa:D...e important sa ai 5 stelute deoarece ele te ridica...daca scazi cu stelutele, scade si pretu pt pvt...adica nu o sa mai poti selecta pret mare:D bafta acolo si ai grija de tine...aaa...si inca ceva important..pt a putea avea un rating bun, a face banuti, punecat mai multe poze in fiecare zi, pana faci 120de poze, asta e limita parca...si teaser video e important, precum si party-urile prpuse saptamanal...gata fug ca sunt moarta de oboseala....baftaaa...
greenlight
Mesaje: 3
Membru din: 25 Mar 2013, 09:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna!
Eu am lucrat o perioada pe imlive, totul a fost ok cat am fost in HOF dar de cand nu am mai reusit sa intru in top au inceput cu chargeback'uri. Eu cred ca ma pot considera norocoasa, nu am avut chargeback mai mare de 80$ pe perioada insa de curiozitate am intrat pe forumul lor sa vad ce mai spun si alte modele despre asta. Am fost socata sa vad ca au fost modele si cu $800 chargeback pe perioada! Alt model spunea ca a lucrat prima ei perioada si deja a avut chargeback $70 de la un singur membru in conditiile in care ea avea tariful 1.98 cand a avut pvt cu acel membru. Problema cea mai mare este ca acum chiar daca esti in HOF tot risti sa ai chargeback (sa ma corecteze cineva in cazul in care gresesc dar tin minte ca un model postase o intrebare despre acest lucru iar cs a raspuns ca indiferent ca esti in HOF sau nu, tot risti sa ai chargeback.) Parerea mea e ca tot mai multi se prind ca isi pot lua banii inapoi si profita de acest lucru. Mult succes tuturor!
Avatar utilizator
hayat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 137
Membru din: 02 Noi 2009, 10:19
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello mates
Am lipsit cam 2 luni de pe sites si de duminica m-am reapucat..
E cam very dead and boring pe imlive pt mine ..si la voi e la fel ?
Ah si sunt curioasa cam cu cat se mai intra pe ultimele locuri in HOF , tot cu ~$1200 la procent de 30% ?
Mersi
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 05 Mai 2009, 06:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

M-a suparat rau !incasarile au sczut muult ,si nu doar la mine spun asta pt k desi sunt in hof pe pozitii mai sus k anul trecut fac bani mai putini !dar deja mi se ia de el ,nu isi mai revine in veci si of course k ink nu am gasit alt site k el ,k deh asta caut pe care sa ma bazez!trist
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

SWEETANGEL2000 scrie:M-a suparat rau !incasarile au sczut muult ,si nu doar la mine spun asta pt k desi sunt in hof pe pozitii mai sus k anul trecut fac bani mai putini !dar deja mi se ia de el ,nu isi mai revine in veci si of course k ink nu am gasit alt site k el ,k deh asta caut pe care sa ma bazez!trist
Buna Sweet,

Poate e timpul sa iei taurul de coarne si sa faci anumite schimbari?

Iti las o vorba a lui Albert Einstein, poate te ajuta:

"Daca nu gresesti inseamna ca nu ai incercat nimic nou"
Mai multe gasesti aici:
http://www.povesticutalc.ro/motivationa ... stein.html

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sweet de cand te bat la cap sa nu te bazezi pe un sg site ? sincer imi pare ff rau ca uite cumva am prev situatia asta si am avut dreptate , de ce nu incerci un streamate , e asemneator cu iml ca si structura free chat in care intra in general numai membrii , pret bun pe minut , membrii deschisi la punga , eu zic ca merita

sau ifr , iar un site deosebit , asemnator pana la un punct cu iml , nu uita ca un model bun va face mereu bani

multa bafta
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 05 Mai 2009, 06:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Fetish ,of stii ca ma gandeam la u cand am scris aseara ,da ai mare dreptate !mai am cc pe langa ,macr atat am reusit ,dar e un site usor insa nici castigurile nu sunt substantiale!apropo de streamate am cont pe el ,de mult chiar ,imi pare rau k am pierdut promovarea aia de model nou ,fara sa ma tin de el insa asta este va trebui sa incerc sa il cresc asa cum e ,caci alta optiune de alt site nu ma atrage !sunt cu iml ,ca si nevestele abuzate care nu divorteaza !:))
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Ce-a patit Imlive, parca le-au revenit membrii dupa ultima schimbare de look? :roll:
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Studio20 scrie:Ce-a patit Imlive, parca le-au revenit membrii dupa ultima schimbare de look? :roll:
Si o sa vezi in 3-4 luni ,va fii bine :wink:
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”