Evaluarea Site-uri WebChat

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Mirella
Mesaje: 24
Membru din: 29 Apr 2013, 14:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Apropo, nu ma vazut un topic unde se discuta websituriel de webchat, adica un careva rating cu parametri.
Va invit la aceasta discutie ca sa comentam Site-urile cu care ati lucrta pina cum.
E propun citeva criterii, deasemenea puteti sa le schimbati sau sa editati cease lista.
Payout %,
Calitatea Imaginii,
Calitatea Sunetului,
Problemele de ordin thehnc,
Traficul
Confidentialitatea,
Cerintele Administratorilor,
Calitiatea Suportului,
SoulCams Models Studios wanted
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

La probleme de ordin tehnic eu zic ca ImLive e cap de lista!
Calitatea imaginii ,a sunetului si traffic - LiveJasmin e in top!
La lista ta as mai adauga si cat de repede platesc site-urile si aici trebuie sa spun ca Imlive e foarte promt,trimit banii la 1 zi dupa terminarea perioadei,la fel si CamContacts...Lj si F4F nu stau prea bine la capitolul asta din pacate.
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

Calitiatea difera.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

mirella pai p ecine intereseaza cine sta sa masoare parametrii aia ????,e pierdere de timp,tu crezi ca castigurile sunt direct proportionale cu parametrii din lista???

alege situri cu renume nu no name,munca stat online si asta e.

am observat din posturile tale ca tu ai facut o obsesie cu secretele in vdc ,strecori subtil tam nesam ''si ia ziceti ceva secrete de vdc ?????'' lol,acum e cu parametrii lool

da si tu detalii ce te macina de fapt pe tine?
Michelle123
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 15 Noi 2011, 23:29
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Din punctul meu de vedere primul loc in top la probleme de ordin tehnic il ocupa cams..Tot timpul siteul asta are cate o problema...desi se fac bani frumosi cand siteul functioneaza in parametri normali:)
Clar in materie de trafic este Lj.
Myfreecams,imlive,cc, trimit cel mai repede banii,la timp(niciodata cu intarziere).
Fiecare probabil are propria lui opinie cu privire la siteuri.Asa ca nu ar trebui generalizat(strict parerea mea).
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

adult work ul - cred ca e din toate punctele de vedere cel mai cel site , procentaj mare intre 65-70% , platit la timp , de fapt ei platesc in general luni la pranz , cu toate ca teoretic banii sunt trecuti ca ii iei marti , trafic f bun , membri cu banuti si deschisi la punga , sg dezavantaj este suportul , deoarece metoda lor de contact este mai ciudatica dar daca ajungi sa ii contactezi rezolva problema asap

imlive-procent normal in piata de vdc de azi, pt veterani host e 35% pt restul 30% , trafic bun spre f bun depinde de momente , plati atunci cand spun , suport excelent in general isi modifica considerabil atitudinea daca ajungi veteran host

xlove-proc normal pt piata de vdc , trafic bun , insa paros , trebuie ca si model sa ai cojones sa ii strunesti , fara cojones nu rezisti , plata f rapida si la timp , suport -cam aiuristic , am avut noroc ca nu am avut belele cu ei

streamate -proc normal pt piata de vdc , pret mare si f mare , trafic f bun , membrii cu buzunar larg , free lejer , suport zero barat , pana te ajuta cu ceva se muta orasul din loc , plati insa la timp

ifriends -procent bun daca alegi exclusivitate , pret mare , trafic bun platitor , suport ok , plati la timp

visit x -trafic f bun , pret mare , poti seta oricat , suport la pamant si ingropat , au o scarba si o lentoare si un lasa -ma sa te las de nu se poate

xcams , extasy -pret minuscul trafic so so , merge ok daca le preferi de umplutura , suport bun , plati al timp , merg ambele perfect de umplutura

cams.com-trafic putin , pret bun da care influenteaza traficul (cu cat pui pret mai mare cu atat scade numarul de potentiali platitori )probleme tehnice la greu , plati la timp , suport jenanat de inexistent si idiot

naked.com-pret bun , trafic mult , memebrii sunt buni latitori , suport inexitent , parca sunt de pe planeta maimutelor

webcams:pret f mare , trafic slabut spre slab ( e inaceptabil sa fii in primele 3 modele online de pe site si in 3 sau 4 ore sa nu faci un dolar :roll: )suport idiot

eu la calit imagine si altele tehnice nu ma refer ca o laba tot laba e indif daca o face nea mitica in 3 d sau in 13 d , sau in 4 d patrati , oricum indif cat de buna esti ca model dpdv tehnic , te fac oricand studiourile care au infinite posib dpdv tehnic si nah asa apare zuza marinica cu imagine de super cristal si show de super cacao
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Mirella
Mesaje: 24
Membru din: 29 Apr 2013, 14:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sweetgirl scrie:mirella pai p ecine intereseaza cine sta sa masoare parametrii aia ????,e pierdere de timp,tu crezi ca castigurile sunt direct proportionale cu parametrii din lista???

alege situri cu renume nu no name,munca stat online si asta e.

am observat din posturile tale ca tu ai facut o obsesie cu secretele in vdc ,strecori subtil tam nesam ''si ia ziceti ceva secrete de vdc ?????'' lol,acum e cu parametrii lool

da si tu detalii ce te macina de fapt pe tine?


Sunt perfectionista pina-n maduva oaselor, si ma rog, cred ca trebuie sa incerci sa aplici ceea ce deja lucreaza si sa stai pe siteurile care iti pot oferi ce-i mai bun pe piata la moment.
De mult ori “the big ones” ,poate in unele situatii/ aspecte/privinte/servicii pun accent mai mult pe cantitate decit pe calitate.
De aia am si deschis aces subiect.
Mirella
Mesaje: 24
Membru din: 29 Apr 2013, 14:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kharma13 scrie:La probleme de ordin tehnic eu zic ca ImLive e cap de lista!
Calitatea imaginii ,a sunetului si traffic - LiveJasmin e in top!
La lista ta as mai adauga si cat de repede platesc site-urile si aici trebuie sa spun ca Imlive e foarte promt,trimit banii la 1 zi dupa terminarea perioadei,la fel si CamContacts...Lj si F4F nu stau prea bine la capitolul asta din pacate.

Da acest parametru este important, as spune " cit de repede platesc si daca sunt sau nu intirzieri de plata". Ms mult pentru raspuns.
Mirella
Mesaje: 24
Membru din: 29 Apr 2013, 14:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ideea este destul de buna. Putem face ceva de genul un tabel in care am putea cota siteurile de webchat cu care am avut experienta de lucru. Propun o scara de 10 puncte (10 - opțiune ideală 0 – nasol de tot). Apoi putem calcula o medie. Putem obtine informatii foarte folositoare ati pentru modelele noi cit si pentru cele cu experienta in asa fel am putaea gasi websiteul optim mult mai rapid.
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Mirella scrie:Ideea este destul de buna. Putem face ceva de genul un tabel in care am putea cota siteurile de webchat cu care am avut experienta de lucru. Propun o scara de 10 puncte (10 - opțiune ideală 0 – nasol de tot). Apoi putem calcula o medie. Putem obtine informatii foarte folositoare ati pentru modelele noi cit si pentru cele cu experienta in asa fel am putaea gasi websiteul optim mult mai rapid.
O idee si mai buna ar fi ca tu sa devi contabila forumului, te ocupi de tabel...calcule...iar noi celelalte ne vedem de treaba
Mirella
Mesaje: 24
Membru din: 29 Apr 2013, 14:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

No stresss, nu e atit de time consumming. Eu indemn modelele sa ofere 2 minute din timpul lor.
Eu am completat untabel, ceva de genul :

Imagine


Nu consider aceasta tema ca o analiza serioasa a pietei. Fiecare model poate sa impartaseasca experienta sa cu siteurile de videochat, fie in forma de tabel, text, cotind fiecare parametru la scara de la 1 la 10 sau nu.
Mirella
Mesaje: 24
Membru din: 29 Apr 2013, 14:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fetish scrie:adult work ul - cred ca e din toate punctele de vedere cel mai cel site , procentaj mare intre 65-70% , platit la timp , de fapt ei platesc in general luni la pranz , cu toate ca teoretic banii sunt trecuti ca ii iei marti , trafic f bun , membri cu banuti si deschisi la punga , sg dezavantaj este suportul , deoarece metoda lor de contact este mai ciudatica dar daca ajungi sa ii contactezi rezolva problema asap

imlive-procent normal in piata de vdc de azi, pt veterani host e 35% pt restul 30% , trafic bun spre f bun depinde de momente , plati atunci cand spun , suport excelent in general isi modifica considerabil atitudinea daca ajungi veteran host

xlove-proc normal pt piata de vdc , trafic bun , insa paros , trebuie ca si model sa ai cojones sa ii strunesti , fara cojones nu rezisti , plata f rapida si la timp , suport -cam aiuristic , am avut noroc ca nu am avut belele cu ei

streamate -proc normal pt piata de vdc , pret mare si f mare , trafic f bun , membrii cu buzunar larg , free lejer , suport zero barat , pana te ajuta cu ceva se muta orasul din loc , plati insa la timp

ifriends -procent bun daca alegi exclusivitate , pret mare , trafic bun platitor , suport ok , plati la timp

visit x -trafic f bun , pret mare , poti seta oricat , suport la pamant si ingropat , au o scarba si o lentoare si un lasa -ma sa te las de nu se poate

xcams , extasy -pret minuscul trafic so so , merge ok daca le preferi de umplutura , suport bun , plati al timp , merg ambele perfect de umplutura

cams.com-trafic putin , pret bun da care influenteaza traficul (cu cat pui pret mai mare cu atat scade numarul de potentiali platitori )probleme tehnice la greu , plati la timp , suport jenanat de inexistent si idiot

naked.com-pret bun , trafic mult , memebrii sunt buni latitori , suport inexitent , parca sunt de pe planeta maimutelor

webcams:pret f mare , trafic slabut spre slab ( e inaceptabil sa fii in primele 3 modele online de pe site si in 3 sau 4 ore sa nu faci un dolar :roll: )suport idiot

eu la calit imagine si altele tehnice nu ma refer ca o laba tot laba e indif daca o face nea mitica in 3 d sau in 13 d , sau in 4 d patrati , oricum indif cat de buna esti ca model dpdv tehnic , te fac oricand studiourile care au infinite posib dpdv tehnic si nah asa apare zuza marinica cu imagine de super cristal si show de super cacao
Ms mult fetish pentru detaliile oferite.
Ce poti spune totusi despre charheback, confidentialitatea modelelor si cerintele administratiei?
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

hmm CERINTELE ADMINISTRATIEI ..........mirella eu nu cred ca esti model vdc,te exprimi foarte ciudat ca un robot ....sau poate am inebunit eu lol :lol: :roll: :roll:
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lol sincer nici eu nu inteleg ce e cu cerintele administratiei , presupun ca sunt ceva legate de conditiile indeplinite de un model ?

da tot nu mi se pare f imoportant , cat despre cb si confidentialitate , asta e iti asumi niste riscuri nu poti iesi castigator din tot , pt mine chestia cu , confidentialitatea nu e f importanta pt ca eu nu ma ascund ca fac vdc , iar despre cb , eu sincer nu pot sa zic ca am suferit f mult din prisma lui
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Mirella
Mesaje: 24
Membru din: 29 Apr 2013, 14:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sweetgirl scrie:hmm CERINTELE ADMINISTRATIEI ..........mirella eu nu cred ca esti model vdc,te exprimi foarte ciudat ca un robot ....sau poate am inebunit eu lol :lol: :roll: :roll:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Da ai dreptate, poate ma exprim ciudat, bunica a fost profesoara si avea tare mare grija sa imi bage carte in cap, in special limba si literatura :lol:, facea temele cu mine aproape zilnic.

Am facut si facultate si master, am ros cartile si acolo.

Nu ma mai pot sa scap de acest stil de a ma exprima.

what can I do.....
Mirella
Mesaje: 24
Membru din: 29 Apr 2013, 14:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fetish scrie:lol sincer nici eu nu inteleg ce e cu cerintele administratiei , presupun ca sunt ceva legate de conditiile indeplinite de un model ?

da tot nu mi se pare f imoportant , cat despre cb si confidentialitate , asta e iti asumi niste riscuri nu poti iesi castigator din tot , pt mine chestia cu , confidentialitatea nu e f importanta pt ca eu nu ma ascund ca fac vdc , iar despre cb , eu sincer nu pot sa zic ca am suferit f mult din prisma lui

Cerintele administratiei, nici nu stiu cu ce sa incep…..
Administratorii de la LiveJasmin, pot sa vina in chat room-ul tau si pot sa impuna numite cerinte daca ei cred ca careva lucruri ar trebui imbunatatite.
De exemplu ei pot sa iti ceara sa schimbi decoratiile din camera sau sa schimbi/imbunatatesti iluminarea.
Deasemenea acestia pot sa vina in chat room-ul tau sa vada daca nu cumva esti nude in free chat, aceasta fiind interzis la ei.
Chestia ca cineva se implica in shouwul tau sau in vreme ce esti cu clientii, nu imi place deloc.
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mie mi se pare f ok sa respecti regulile pe site urile unde esti , asta e castigi de pe urma site ului respectiv taci si inghiti , nu-ti convine poti oricand sa lasi locul liber altui model

eu prefer sa urmez regulile si sa am trafic , decat sa stau pe site uri no name si sa nu am nici un pic de trafic sau cate un ratacit
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Mirella scrie: ... daca ei cred ca careva lucruri ...
Cred ca bunica ta, profesoara , ar avea "tare mare" obiectie cu privire la aceasta exprimare :D
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

SFG2707 scrie:
Mirella scrie: ... daca ei cred ca careva lucruri ...
Cred ca bunica ta, profesoara , ar avea "tare mare" obiectie cu privire la aceasta exprimare :D
Iar eu cred ca te inseli, te contrazic decoratiile din camera sa.. Nu se refera la decoratiuni cum crezi/presupus tu. :)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

WinXPfather scrie:
SFG2707 scrie:
Mirella scrie: ... daca ei cred ca careva lucruri ...
Cred ca bunica ta, profesoara , ar avea "tare mare" obiectie cu privire la aceasta exprimare :D
Iar eu cred ca te inseli, te contrazic decoratiile din camera sa.. Nu se refera la decoratiuni cum crezi/presupus tu. :)
Haha, nu am observat decat unele/anumite aspecte ale exprimarii fara sa vad decoratiile :lol: . Deci, mea culpa pentru superficialitatea cu care am lecturat mesajul Mirellei :mrgreen:
Mirella
Mesaje: 24
Membru din: 29 Apr 2013, 14:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu stiti povestea mea pina la urma :lol: :lol: :lol:

Dupa liceu am facut facultatea in engleza si dupa aia la toate joburile mele, inclusiv VDC, folosesc doar engleza, majoritatea prietenilor mei nu vorbesc Romana ci Engleza, Germana samd.

Nu tin minte cind ultima data am scris ceva in Romana, de aia pot sa fac unele greseli de exprimare.

Da ce rele sunteti!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
adelina22
Mesaje: 25
Membru din: 29 Iun 2012, 23:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Really? Atunci scrie-ne in engleza ca intelegem...Pana la urma ce doresti de la noi? Ai niste postari foarte ciudate pentru un model. Mai bine spune direct ce vrei.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”