Unde mergeti in vacanta?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

A venit vara si deja ma gandesc la o vacanta..nu stiu unde sa fie sau pentru cat timp.O sa fie putin mai dificil anul acesta pentru ca mi-am propus sa lucrez mai legat,cu mai putine zile libere ..dar totusi de relaxare este mare nevoie in jobul nostru,right? Anii trecuti aveam perioade cand stateam mult on ,imi faceam targetul apoi plecam cateva zile...de regula city breaks ca sunt mai la-indemana indiferent de anotimp,apoi vara de vreo 2 ori la noi la mare ,o saptamana afara,turcia,spania,grecia si cateva zile la munte. De fiecare data cand ma intorc din vacante in loc sa fiu relaxata si motivata sa lucrez..mi-e foarte greu sa intru online si mai trag asa cateva zile mata de coada ..voi cum faceti?Va planificati din timp unde o sa mergeti si perioada? Cam de cate ori pe an simtiti nevoia sa 'evadati' ? Ce destinatii va tenteaza cel mai mult? Mie una nu-mi place sa merg in acelasi loc in fiecare an,vreau sa vad cat mai multe tari,plaje,locuri.. dar am auzit ca sunt multi care isi petrec concediile an de an in acelasi loc,acelasi hotel....Unde v-a placut cel mai mult ?Poate ma inspir si eu,dar si altii pentru urmatoarea destinatie....Pana la urma muncim si castigam destul de bine incat sa ne permite,suntem tineri si e frumos sa profitam acum de toate bucuriile vietii:) Sa fie bine ca sa nu fie rau ,zic si HAI IN VACANTA!!!;)
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da eu am planificate de ani vacantele , prima vacanta din an e eventual de Revelion , daca de Revelion nu iese de o plecare si facem alte planuri (de exemplu anul asta am avut o petrecere comunista f reusita :D ) , urmatoarea vacantza automat etse in februarie cand e ziua noastra de cuplu , urmeaza inca o vacantza dupa Paste (plecam vinerea asta la Sambat de Sus ), apoi neaparat iar o vacantza de ziua sotului , de ziua casatoriei noastre , si inca una de ziua mea , si iaca asa ajungem in septembrie spre final sau incep lui octombrie cand ne facem concediul cel mare 7-10 zile in general in Grecia , Bulgaria , Turcia pe unde apucam depinde de chef , simtiri trairi

noi suntem f amatori de calatorii , facem si trip uri de o zi , de ex la Sinaia , sau la Predeal etc , am vazut toata Romania , toata Bulgaria ,vreo 2 orase din Turcia si unul in Grecia

la noi vacantele nu sunt de tipul cumpar bilet in Corfu si stau la soare 7 zile din 7 si in afara de hotel si 2 metrii de plaja nu am habar , noi ne alegem o locatie unde stam 2 sau 3 nopti , vizitam multe monumente istorice , mergem mult cu masina , ne cazam prin diverse zone cat mai necunoscute , in general cand stim ca placem undeva avem facut liste cu chestii de vizitat , ne place intr-o tara sa luam efectiv pulsul tarii respective , de exemplu asa am aflat ca in Izmit se vb romaneste destul de corect , cand ne-am ratacit atunci cand vroiam sa ajungem la Corlu

maj vacantelor noastre sunt de 3-4 zile , in we in timpul spaatamanii , deci nu cer prea mari sacrificii in legatura cu jobul , mie imi place sa-mi organizeez jobul ca si pe un job normal de luni pana vineri se munceste samabata duminica liber , sau de sambata pana mercuri se muceste apoi joi si vineri liber , cea mai super planificata este concediul cel mare pt ac e o vb despre un numar mai marede zile , mai mult tamabalaul ca poate mai vizitam si o ruda un nas un fin pe langa calatorit

despre lucrat dupa revenit la fel ca in orice job , s-a terminat we , vacantza asta e o luam de la capat iarasi

nu stiu daca la calatorit se pun si varietatea mare de preieteni , cunostinte , care traiesc in div zone adiacente Bucuresti-ului , un Pitesti , un Giurgiu , o Campina, etc care sunt foarte amatori de primit vizite
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
stefania
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 196
Membru din: 19 Oct 2008, 11:40
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

mie imi place sa calatoresc.. si deja ldevreo 2, ani am incept sa exagerez cu calatoriile (mi am si pierdut din regulari). anul trecut am fost in feb in africa de nord, martie in eurpa(in apr am fost la ai mei in vizita), mai in europa, iunie -o sapt in turcia, (iulie nicaieri), august- 2 sapt la mare, la noi, sept iar in europa si in oct in cipru.
dar am cam abuzat.. ca eram mai mult plecata, si cheful de munca era foarte mic dupa vacante- greu ma adunam sa muncesc iar- ca eu deja ma gandeam la urmatoare vacanta...

vacantele au fost planificate din tp si in afara de 2 facute cu agentie turistica, restul au fost pe cont propriu

dar cum am sp, anul trecut nici incasarile nu au fost grozave, pentru ca nah, nici nu prea am stat online, si cand eram nu eram cu chef- nah mi s a cam taiat si mie de jobu asta...
dar la o adica cand sa ma bucur de astea, cand o sa fiu in varsta si fara chef de viata?!

absolult este nevoie de vacante in jobul asta, eu altfel nu as rezista


iar anul asta am fost in vacanta in aprilie in america de sud, dupa in mai de 1 mai am plecat o sapt si acum la sfarsitul lunii iar urmeaza sa plec, de data asta va fi cea mai lunga vacanta de pana acum 3 sapt in asia de s-e si indonezia. si pentru ca eu am organizat totul, de la hotel la avion, la citit pe forum ce e de vizitat, facut etc.. mi a luat mult din timp, timpul online....


si nu mai e mult pana la plecare si eu tot fara chef de munca sunt...

in rest mai am progaramata o excursie in turcia de vreo 11 zile- cu agentie turistica pentru sf lui sept si cam atat deocamdata...

probabil ca o sa merg la mare pe undeva macar o sapt.. in rest cica vreau sa stau sa muncesc, sa recuperez... da vedem ce va fi....
sirflorinus
User Junior
User Junior
Mesaje: 65
Membru din: 04 Apr 2013, 15:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

august - grecia. septembrie - roadtrip prin EU :)
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1-7 August Milano Italy iar din 15 pana in 23 august in Thessaloniki Greece.
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Vacanta placuta!!! Ma pregatesc si eu pt saptamana viitoare ..directia Bulgaria,Nisipurile de Aur ..5 zile. N-am mai fost pe litoralul bulgaresc si am zis sa-l incerc ca tot suntem vecini aici:) In august 3 zile undeva pe la munte ,inca nu m-am hotarat unde si deja caut bilete pt oktoberfest,germania . Ador vacantele:)))
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vacntza placuta tuturor !!! noi ne pregatim de ja , pe 19 iulie plecam in Maramures , unde stam pana pe 22 iulie

apoi inca o tura 14aug-19 aug , mare la Sozopol Bulgaria , si in final ne apropiem cu pasi repezi de prima vacantza de 2 saptamani care va avea loc in oct , da nu stiu ce si cum si unde mergem , deocamdata acutam , aranjam , om vedea
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”