JasminCam un nou soft scos de Jasmin

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
isti
Mesaje: 48
Membru din: 05 Dec 2008, 21:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aceeasi problema am avut-o si eu asera. Memerii scosi afara iar in pvt nu vedeam ce scriu.Aseara a mers mai prost ca niciodata.Totusi dupa mari "lupte" su adminii de la Jasm m-au trecut la GOOD QUALITY.Asa ca nu abandonati si insistati in fiecare zi.Eu i-am prins intr-o dimineata si dupa o ora de vb cu ei s-au indurat.Imi spuneau ca sa nu-mi fac griji ca sunt foarte bine pozitionata, dar in contul meu tot la Avarge ramaneam.Asa ca insistati sa va treaca ca GOOD
SoulCams Models Studios wanted
alexandra1234
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 02 Iun 2012, 12:49
Localitate: ceska rep
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mireya_sb scrie:Vad ca nu sunt singura care are probleme cu versiunea 2.9 a jasmincam-ului. M-am obisnuid demult cu faptul ca membrii imi sunt scosi din free chat sau privat....sau ca nu-mi pot scrie, acum a aparut o alta problema.......imi apare o linie iar cand ma misc e ca si cum imaginea e taiata. Nu stiu de la ce poate fi, nu am schimbat nimic...am acelasi webcam ( C920), lucrez doar intr-un singur site ( jasmin) aaa am schimbat doar internetul, nu mai am 1 mega de upload ci 5 :). Cu toate astea nu pot transmite in rezolutia maxima, adminii spun ca nu se poate sa forteze atat softul. De cateva seri imi pierd ore intregi discutand cu ei, nu ajung la nici un rezultat. Aseara am stat aproape 4 ore cu 2 admini, mi-au intrat in calculator .....iar pana la urma mi-au instalat o versiune de splittcam si au spus ca va trebui sa transmit asa pentru ca altfel nu se poate. Bun, recunosc ca linia a disparut dar a disparut si chat-ul pt cativa membrii. Acum ce ma intreb eu....de ce sunt obligata sa folosesc un splittcam daca nu am nevoie? Am lucrat fara probleme majore in ultimii doi ani fara split, nu aveam internet bun......iar acum ca totul e ok ei imi spun ca problema mea nu au mai intalnit-o si alta rezolvare nu este.
Apelez la cei care au cunostinte despre problemele acestea , pe mine ma depasesc.......stie cineva de ce imi apare linia in softul lor...imaginea taiata? In softul de la webcam totul e perfect......am incercat toate rezolutiile si este la fel. M-as bucura pentru orice sfat din partea celor care ...poate au mai intalnit aceasta problema. Multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca, bafta la $$$$$

ca s apoti seta la rezolutie maxima frameurile trebuie s afie ceva mai mari
din camera logitech nu se poate,splitul este solutia, si acolo poti sa maresti pana la 30 fps
cu linia la softul lor este f simplu ai un buton deinterlance, apasa-l
descarca ultima versiune de soft de la split ca este ceva mai buna
mari probleme nu ai, cam mult timp pierdut insa
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

alexandra iti multumesc pentru raspuns. Inteleg treaba cu setarea rezolutiei, pot accepta faptul ca nu pot seta 800x600 ( din cauza webcam-ului), ce nu inteleg este de ce si cand setez pe 640x480 se intampla acelasi lucru? Am lucrat mult timp pe aceasta rezolutie si nu am avut probleme , nu linii nu nimic. Acum cateva zile am intrat pr 800x600, mi-a intrat un admin in pagina sa-mi seteze la bit rate si a dat totul peste cap, atunci a aparut acea linie......Am incercat sa bifez si deinterlance....nimic, nu se intampla absolut nimic, linia e acolo cu mine. Credema ca am incercat tot ce am putut, am pierdut mult timp stand de vorba cu ei......faptul ca am intrebat aici ...ma gandeam ca poate cineva s-a mai lovit de asa ceva. Stiu ma incapatanez sa nu folosesc un splittcam, ( aseara am folosit si majoritatea membrilor s-au plans ca nu le apare chatul, asta dupa cateva incercari de-a intra in pagina mea). Ma lipsesc de acea rezolutie maxima, vreau doar sa pot lucra ca si pana acum. Egal ce setez in softul webcam-ului sau softul jasmin-ului.....e la fel ....linie, cateodata congelare, ...si altele.
Oricum iti multumesc inca odata alexandra pentru raspuns, bafta acolo $$$
alexandra1234
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 02 Iun 2012, 12:49
Localitate: ceska rep
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cu rezolutia de 640 vei fi aruncata unde la spate si ai sa iti mananci unghille
incearca... sfatul meu sa mergi pe regulilele lor
cu aceea dunga am intampinat si eu acelasi lucru am bifat s-a rezolvat
iti trebuie alta camera web faci un efort si dai 450 ron pe unda
membrii nu vad chatul ...verifica conexiunea, la ce temperatura sta procesorul ..ai cookieuri nesterse,
Ai obosit incercand, inchide si o maine te apuci din nou
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

alexandra1234 scrie:cu rezolutia de 640 vei fi aruncata unde la spate si ai sa iti mananci unghille
incearca... sfatul meu sa mergi pe regulilele lor
cu aceea dunga am intampinat si eu acelasi lucru am bifat s-a rezolvat
iti trebuie alta camera web faci un efort si dai 450 ron pe unda
membrii nu vad chatul ...verifica conexiunea, la ce temperatura sta procesorul ..ai cookieuri nesterse,
Ai obosit incercand, inchide si o maine te apuci din nou
alexandra, tocmai ca merg dupa regulile lor, mi-am schimbat apartamentul tocmai pentru a nu-mi mai da peste nas cu conectia lor. Ei cer un minim de 1 mega de upload, ei bine acum am 5 . este mai mult decat necesar pentru softul lor aiurit. Am un logitech C920, este noua, nu cred ca este necesar sa-mi cumpar alta :) Calculatorul e destul de ok Intel (R) Core(TM) I3 CPU $ GB, windows 7 ultimate 64 bits, eu cred ca este destul de ok tinand cont ca lucrez doar pe un singur site. Procesatorul nu sare niciodata de 35 %- 40 %. Acum o saptamana a fost totul ok, a intrat adminul Claudiu, si-a bagat degetele si a aparut linia. Am debifat si bifat deinterlance de mi-a venit rau, imaginea tot taiata o am. In fine, o sa lucrez cum pot, se pare ca altcineva nu a intampinat aceasta problema. Iti multumesc pt raspuns alexandra. Bafta $$$
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

mireya_sb scrie:
alexandra1234 scrie:cu rezolutia de 640 vei fi aruncata unde la spate si ai sa iti mananci unghille
incearca... sfatul meu sa mergi pe regulilele lor
cu aceea dunga am intampinat si eu acelasi lucru am bifat s-a rezolvat
iti trebuie alta camera web faci un efort si dai 450 ron pe unda
membrii nu vad chatul ...verifica conexiunea, la ce temperatura sta procesorul ..ai cookieuri nesterse,
Ai obosit incercand, inchide si o maine te apuci din nou
alexandra, tocmai ca merg dupa regulile lor, mi-am schimbat apartamentul tocmai pentru a nu-mi mai da peste nas cu conectia lor. Ei cer un minim de 1 mega de upload, ei bine acum am 5 . este mai mult decat necesar pentru softul lor aiurit. Am un logitech C920, este noua, nu cred ca este necesar sa-mi cumpar alta :) Calculatorul e destul de ok Intel (R) Core(TM) I3 CPU $ GB, windows 7 ultimate 64 bits, eu cred ca este destul de ok tinand cont ca lucrez doar pe un singur site. Procesatorul nu sare niciodata de 35 %- 40 %. Acum o saptamana a fost totul ok, a intrat adminul Claudiu, si-a bagat degetele si a aparut linia. Am debifat si bifat deinterlance de mi-a venit rau, imaginea tot taiata o am. In fine, o sa lucrez cum pot, se pare ca altcineva nu a intampinat aceasta problema. Iti multumesc pt raspuns alexandra. Bafta $$$
In softul camerei C920 ai imaginea taiata? Daca nu.. probabil e ceva bug de la ei.. pune webcamsplitter ca va tine calculator si in rezolutia maxima. Testeaza inainte versiunea trial, local, sa vezi daca e totul ok. NU ITI TREBUIE DEINTERLACE pentru webcam, e o stupizenie, pentru ca webcamul nu trimite imaginea interlaced pentru a trebui sa o corectezi... la webcam daca activezi deinterlace iti scade calitatea cu cel putin 10%, te vezi mai blurry etc.. (chiar daca ei zic sa bifezi deinterlace :) nu o face daca folosesti camera direct sau prin webcamsplitter). In rest, cam in 95% din cazuri, cand supportul zice ca e problema, chiar e o problema, e chestie doar de identificare a problemei, daca ei nu intra pe calc cu teamviewer cel mai probabil nu vor sti sursa problemei, dar clar ca la ei cu setarile maxime ceva nu e in regula... din ce am mai ajutat asa modele in ultimele 2 luni, principalele probleme erau legate de lumini... webcamul nu avea suficienta lumina, sau setarile erau facute aiurea.. trimitea sub 24 de fps la site.. si cum calitatea GOOD la ei impune 24fps.. nu era ok, alte probleme erau legate de internet.. mergea cu fluctuatii.. chiar daca aveau banda suficienta, erau pierderi de pachete etc.. ceea ce facea sa se blocheze camera pe site, alta problema... uitau zoom prea mult pe webcam in free chat.. si le trecea suportul imediat pe BAD sau AVERAGE .. setari aiurea in softul de split, rezolutii aiurea etc, drivere neactualizate la softul C920, verifica sa ai ultima versiune de drivere / soft ... procesor se ridica prea sus cu setarile maxime se ducea in 100% ceea ce cauza inghetarea camerei pe site etc.. Celelalte 5% din cazuri, au fost cazuri cand erau probleme la netul suportilor si ei credeau ca e de la model.. sau aveau ei bug in soft pentru anumite configuratii de pc etc..

Vei rezolva, trebuie doar sa iei sistematic fiecare lucru in parte... stiu ca e stresant, dar daca te-ar trece pe calitate maxima si camera ta live nu e ok.. va fi mai rau.. ca rar intra clientii in privat daca ingheata imaginea tot timpul.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

In softul webcam-ului imaginea este perfecta, fara dungi, linii sau mai stiu eu ce. Problema apare cand sunt online. Aseara mi-au intrat adminii cu teamwiever.......nu i-au dat de cap. Astazi am fost iar peste ei, un alt admin a setat o rezolutie mult mai mica adica 640x480 cu 708 bit rate ( e mai putin decat atunci cand aveam internetul f slab ) . A disparut imaginea taiata dar am observat ca reapare atunci cand dau zoom :( Cat despre lumini, mi-au spus ca e f ok, softul de la webcam e actualizat...... O sa probez webcamspliter, chiar daca sunt convinsa ca nu am nevoie
SAD multumesc pt timpul acordat, bafta acolo
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Dupa multe nopti de nesomn si discutii interminabile cu adminii Jasmin-ului, am rezolvat in sfarsit problema. Am urmat sfatul lui Sad...instalat webcamsplitter.....se pare ca pentru a transmite in rezolutia maxima este nevoie de acest program. S-a rezolvat f repede, adminul de la Jasmin a fost foarte dragut...a facut verificarile de rigoare si m-a trecut la good. Pot sa spun ca sunt f multumita, imaginea este impecabila, nu mai apar dungi , linii.....nu ingheata.....Pentru cei/cele care au pretentia la o calitate mai buna ( ma refer la cei/ cele care folosesc un web) nu ezitati sa cumparati webcamsplitter).....stiu eu m-am incapatanat sa nu-l folosesc, nu intelegeam de ce am nevoie de el daca lucrez doar pe un singur site. Setati in webcamsplitter 800x600, mergeti la suport pt verificari, iar daca totul e ok cu camera si calculatorul vostru o sa se rezolve f usor. Sunt sigura ca multi stiu despre aceasta rezolvare, dar la fel de sigura sunt ca exista si multe alte persoane ca si mine care nu au cunostinte atat de vaste in acest domeniu. Sper ca acest post sa ajute si alte persoane, la fel de mult cum m-a ajutat pe mine. Multumesc celor care m-au sfatuit, bafta acolo$$$$
elizee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 28 Noi 2011, 04:28
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

hello all,
video quality e bad pe jasmin de cand cu noul lor soft.folosesc sony evi d-100.am vb cu suportul si mi spunea ca imaginea mea are o rama neagra(black frame) si din cauza asta am bad si ca n am ce sa fac decat sa mi iau un webcam,ma intreb chiar nu se poate rezolva altfel.nu vreau un webcam.ma inteleg foarte bine cu sony evi.multumesc pt eventualele raspunsuri.
elizee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 28 Noi 2011, 04:28
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

http://imageshack.us/photo/my-images/22 ... video.jpg/
cam asa arata banda neagra de pe imaginea mea.am incercat sa setez prin winfast si de asemeni in spliterul pe care il folosesc(vcam).a incercat si un suport sa ma ajute dar n a reusit sa faca nici o setare care sa inlature banda neagra.el spunea ca s ar putea sa nu am drivere bune pentru camera.eu nu stiu ce drivere imi trebuie sau de unde sa le iau.cand am cumparat camera mi a dat o numai cu tv-tunner ul si cu cd-ul pentru tv tunner si nimic altceva.Daca cineva are vreo informatie folositoare si ma poate ajuta va rog frumos.
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

elizee scrie:http://imageshack.us/photo/my-images/22 ... video.jpg/
cam asa arata banda neagra de pe imaginea mea.am incercat sa setez prin winfast si de asemeni in spliterul pe care il folosesc(vcam).a incercat si un suport sa ma ajute dar n a reusit sa faca nici o setare care sa inlature banda neagra.el spunea ca s ar putea sa nu am drivere bune pentru camera.eu nu stiu ce drivere imi trebuie sau de unde sa le iau.cand am cumparat camera mi a dat o numai cu tv-tunner ul si cu cd-ul pentru tv tunner si nimic altceva.Daca cineva are vreo informatie folositoare si ma poate ajuta va rog frumos.
Respectiva dunga apare si la folosirea altor splitcamuri?? daca da inseamna ca asa receptionezi semnalul de la tvtuner si trebuie sa faci un resize la imagine.

Astept detalii
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
elizee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 28 Noi 2011, 04:28
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Poza este facuta direct cu winfast tv2000 xp expert.Totusi am downloadad si splitcam sa vad daca tot apare banda si da apare si aici.deci sigur e de la tv-tunerul asta.cum sa fac resize?ca nu am nici un fel de optiune de unde sa setez 640X480 sau 4:3 sau orice de genul asta.
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

elizee scrie:Poza este facuta direct cu winfast tv2000 xp expert.Totusi am downloadad si splitcam sa vad daca tot apare banda si da apare si aici.deci sigur e de la tv-tunerul asta.cum sa fac resize?ca nu am nici un fel de optiune de unde sa setez 640X480 sau 4:3 sau orice de genul asta.
Mai mult ca sigur nu poti sa faci resize din Tvtuner,
Solutia ar fi o improvizatie din splitter, acum nu-mi dau seama care este rezolutia pe care o ai tu nativ din Tvtuner
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
elizee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 28 Noi 2011, 04:28
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

exista vreun loc unde ma pot uita pentru rezolutia nativa?sa instalez iar tv-tunnerul de pe cd?(desi l am mai instalat de cateva ori dar am problema asta de cand am cumparat camera).
elizee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 28 Noi 2011, 04:28
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

am incercat acum pe vcam si alte rezolutii.la urmatoarea din lista 704x576 si la ultima 720x576 vad ca banda neagra dispare.am incercat sa ma loghez pe jasmin folosind aceste rezolutii dar tot bad imi apare la video quality.eu am vb cu suportii si ei mi au spus ca doar daca scap de banda aia neagra o sa pot sa mi imbunatatesc calitatea.
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

elizee scrie:hello all,
video quality e bad pe jasmin de cand cu noul lor soft.folosesc sony evi d-100.am vb cu suportul si mi spunea ca imaginea mea are o rama neagra(black frame) si din cauza asta am bad si ca n am ce sa fac decat sa mi iau un webcam,ma intreb chiar nu se poate rezolva altfel.nu vreau un webcam.ma inteleg foarte bine cu sony evi.multumesc pt eventualele raspunsuri.
Din pacate nu ai ce face in continuare cu sony evi d-100 , o poti arunca la gunoi daca, lucrezi doar pe Jasmin, practic, epoca acestora sa dus, toata gama de evi nu face fata cerintelor cerute de Jasmin , vrei sa ai HD? este simplu, cumperi logitech C920, vrei in continuare BAD? stai pe Evi.

PS!

In curand sony evi va putea fi folosita ca simplu decor sau...camera de supraveghere , cine vrea sa faca $$$ in videochat trebuie sa investeasca incontinuu in tehnica: procesoare, harduri, memorii,placi video si bineinteles webcam-uri...
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Pumpy scrie:
elizee scrie:hello all,
video quality e bad pe jasmin de cand cu noul lor soft.folosesc sony evi d-100.am vb cu suportul si mi spunea ca imaginea mea are o rama neagra(black frame) si din cauza asta am bad si ca n am ce sa fac decat sa mi iau un webcam,ma intreb chiar nu se poate rezolva altfel.nu vreau un webcam.ma inteleg foarte bine cu sony evi.multumesc pt eventualele raspunsuri.
Din pacate nu ai ce face in continuare cu sony evi d-100 , o poti arunca la gunoi daca, lucrezi doar pe Jasmin, practic, epoca acestora sa dus, toata gama de evi nu face fata cerintelor cerute de Jasmin , vrei sa ai HD? este simplu, cumperi logitech C920, vrei in continuare BAD? stai pe Evi.

PS!

In curand sony evi va putea fi folosita ca simplu decor sau...camera de supraveghere , cine vrea sa faca $$$ in videochat trebuie sa investeasca incontinuu in tehnica: procesoare, harduri, memorii,placi video si bineinteles webcam-uri...
Nu e chiar asa...noi mai avem posturi cu evi si sunt pe HD :wink:
adelina22
Mesaje: 25
Membru din: 29 Iun 2012, 23:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna! Cei de la jasmin au scos soft nou? Nu imi mai merge cel vechi si cand dau update nu mi se instaleaza bine, apare "check for solution" cand deschid noul soft. La voi merge cel vechi? Mersi!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

adelina22 scrie:Buna! Cei de la jasmin au scos soft nou? Nu imi mai merge cel vechi si cand dau update nu mi se instaleaza bine, apare "check for solution" cand deschid noul soft. La voi merge cel vechi? Mersi!
Acum doua seri sa facut ultimul update la soft adica o noua versiune, Nu un alt soft ci doar un update a JasminCam-ului

Daca intampini probleme la instalare prin update, alternativa este una simpla:
Dezinstalezi softul din control panel ( add remove programs ) si instalezi ultima versiune descarcata de pe siteul livejasmin

Daca inca mai sunt probleme dezinstalezi softul, faci o scanare de registri cu un soft gen CCcleaner si cureti erorile de acolo, (sau indicat ar fi sa stergi orphans sau left over de la softul JasminCam, daca nu ai cunostintele necesare nu te bagi sa faci acest lucru) dupa care reinstalezi la fel ultima versiune.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Sper sa scriu unde trebuie. La instalarea softului jasmincam imi apare o eroare '' the sistem cannot find the path specified'' iar mai jos '' Null soft install system v.2.37'' . Asta se intampla de cateva zile, am reinstalat tot, flash, soft....sters registrii cu ccleaner......eroarea apare de fiecare data cand reinstalez softul. Inainte la instalare , cand era aproape instalat imi aparea scris ce camera folosesc si ceva despre calculator, acum mai apare doar aceasta eroare. Am vorbit si cu adminii, mi-au spus ca nu stiu ce ar putea fi, m-au pus sa le trimit o gramada de date din calculator si bineinteles au spus ca o sa faca tot ce pot ca sa rezolve problema :).
Fetele care lucrati pe jasmincam......a mai observat cineva aceasta eroare sau e doar la mine? Problema este ca nu stiu ce sa fac, nu stiu daca e de la mine sau e doar o alta buba a softului.
orice sfat e binevenit, multumesc anticipat
Bafta acolo
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Inca ceva, la mine nu a mai aparut un update de aproape 3 saptamani , timp in care am auzit ca au mai fost update-uri. Folosesc versiunea 2.25.2.3
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”