Streamate

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Streamate

A crescut mult la trafic in ultimii ani, este in top 5; din ce am vazut s-au schimbat mult lucrurile in bine si la modul cum tratateaza modelele - conturile se aproba repede, platile se fac rapid - saptamanal (cu o intarziere initiala de 3 sapt) - comisionul este 30% la data postarii - au mai multe metode de plata printre care si Transfer Bancar si Payoneer. Mai multe detalii gasiti pe streamatemodels.

Inregistrare modele - Streamatemodels.com
These users thanked the author SAD^^EYES for the post:
J1ca (23 Oct 2018, 20:24)
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Desiree
User Junior
User Junior
Mesaje: 81
Membru din: 14 Mai 2008, 20:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ce presupune categoria Friends(Non Nude) pe acest site atata timp cat le vad in free fiind half naked and maybe worst!?
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Va mai merge Streamate? Daca e uitam in Alexa se pare ca a scazut traficul total la jumatate in ultimele 3 luni ...
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

La noi este OK! media este intre 35-150$ /zi de model , varful este in weekend.
xlvchat
Mesaje: 16
Membru din: 30 Dec 2011, 19:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Zilele acestea cautam sa-mi fac un cont pe Streammate dar nu am gasit nicio buton cu inscrie: Agent sau Master Cont.... Cum e treaba?
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

xlvchat scrie:Zilele acestea cautam sa-mi fac un cont pe Streammate dar nu am gasit nicio buton cu inscrie: Agent sau Master Cont.... Cum e treaba?

http://www.streamatemodels.com/
Imagine
xlvchat
Mesaje: 16
Membru din: 30 Dec 2011, 19:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

joesancez scrie:
xlvchat scrie:Zilele acestea cautam sa-mi fac un cont pe Streammate dar nu am gasit nicio buton cu inscrie: Agent sau Master Cont.... Cum e treaba?

http://www.streamatemodels.com/
Hey... multumesc mult! Un an nou cu sanatate si bucurii sa ai!
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

buna ziua tuturor
in ultima perioada ma tot bate gandul sa revin si eu pe streamate ...imi aduc aminte ca am lucrat pe el o perioada destul de scurta cu multi ani in urma ...deci practic nu mai stiu nimic despre el.
Am si eu 2 curiozitati despre acest site: care este procentul pe care il trimit ei in tara? Si cum se face plata? saptamanal? sau la 2 sapt ca majoritatea site-urilor?
multumesc anticipat
va urez mult succes!
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

streamate plateste la saptamana daca faci minim de plata 100 si trimite cred in jur de 30 la suta iin tara
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

thank you fetish
succes!
adrian86
Mesaje: 1
Membru din: 09 Iun 2012, 11:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna.
Am si eu o nelamurire legata de Streamate.
Dau drumu la show, am vazut ca am 3 feluri de chat, Free, Party (parca asa e) si Paid.
Care este modul de "privat"aici?
Daca intra cineva pe Paid Chat, ceilalti de pe celelalte chaturi mai vad ce se intampla?
Sau care este modul de a intra in Privat cu cineva?
Multumesc
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna

cand ai pvt o sa auzi un zgomot ceva gen ding si intri in pvt chat , iti apare numele celui care te ia in pvt in casuta cu pvt chat tu intrii automat acolo

cei din free nu te pot vedea insa poti vb in continuare cu ei dac vrei si poti si eventual ii mai poti atarge pe unii in pvt ;nu stiu cati memebrii poti avea simultan pe Stream in pvt , eu maxim am avut 4

free chat ul e ca free chat ul , party chat ul e un fel de promovare ca sa iti faci reclama pt Gold chat care e un gen de group moud un pret mai mic si unde pot intra cat de multi memebrii vor

Gold show se poate face numai in anumite conditii : modelele care au peste si egal cu 4 stelute si inca cateva conditii ;aprobarea ca sa faci Gold show ti-o ofera site ul

sper ca te -am lamurit

bafta
miss_bubu
Mesaje: 1
Membru din: 29 Iun 2012, 02:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna , am si eu o intrebare. Pe Streamate se face plata in momentul in care faci minimul de 100 $/sapt sau cand suma castigurilor ajunge la 100 $, chiar si din sapt diferite? Am facut mult peste minim dar in saptamani consecutive.
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

miss_bubu scrie:Buna , am si eu o intrebare. Pe Streamate se face plata in momentul in care faci minimul de 100 $/sapt sau cand suma castigurilor ajunge la 100 $, chiar si din sapt diferite? Am facut mult peste minim dar in saptamani consecutive.
Pot sa fie si din sapt diferite...totul e sa faci 100.banii intra dupa 3 sapt la atingerea celor 100$

Bafta:)
fantasyclub
Mesaje: 11
Membru din: 24 Iul 2012, 15:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna , am si eu o nelamurire , imi poate explica si mie cineva legatura dintre Party Chat si Gold Show ? cum se poate face Gold Show , care sunt pasii care trebuiesc urmati pentru a intra in Gold Show ? Party Chat pe Streamate e un fel de Members Area pe Livejsmin ? membrii te vad in Party Chat ? multumesc mult pentru eventualele raspunsuri !!
Avatar utilizator
sunflower
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 15 Sep 2008, 19:16
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Din interfata de model dai click pe SUPPORT -> FAQ.

Party Chat

Party Chat offers a group chat environment to your users. When changing your chat mode from Classic Chat to Party Chat, the members in your room will not only see each other's chat in guest but also will see the other users who are in the room. Your site thumbnail will be updated to read that you are in Party Chat and users will be able to sort their results to show performers in Party Chat. Party Chat mode also allows you to run a GOLD Show (check FAQ for "What is a GOLD show"). Members can take you Private or Exclusive from the party chat mode.

Good luck!
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

fantasyclub scrie:buna , am si eu o nelamurire , imi poate explica si mie cineva legatura dintre Party Chat si Gold Show ? cum se poate face Gold Show , care sunt pasii care trebuiesc urmati pentru a intra in Gold Show ? Party Chat pe Streamate e un fel de Members Area pe Livejsmin ? membrii te vad in Party Chat ? multumesc mult pentru eventualele raspunsuri !!
party-chat-golden-show-streamate-t11995.html

Pentru Gold show te selecteaza ei...Party chat este la toata lumea
fantasyclub
Mesaje: 11
Membru din: 24 Iul 2012, 15:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc mult pentru raspunsuri ! Spor la bani !:)
fantasyclub
Mesaje: 11
Membru din: 24 Iul 2012, 15:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna tuturor ! imi spuneti si mie va rog care sunt cele mai bune setari pentru un Gold show ? ma refer la cate minute, ce pret , minim cati dolari sa puna fiecare ,,, multumesc mult de tot !
markusi3
Mesaje: 7
Membru din: 22 Feb 2013, 00:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu am cont la studio . si m-am lasat de studio dar contul inca este deschis . pot sa imi fac cont si de acasa ?
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

buna fantazy, nu sunt de mult timp pe streamate, si nu demult mi s-a oferit si mie gold show si TV show si cam tot aceleasi intrebari le-am avut si eu. SI uite ce mai inteles, cercetind atent pe site. Goalul il pui in dependetnza de trafic, pagina pe care esti si tipul de show oferit. Pe prima pagina, fetele pun un goal de 100-300 de dolari si il ating timp de 15 minute maximum. Suma ceruta e intra 3-6 golds.
Deja fetele de mai jos, cer mult mai putin si deseori nu string aceasta suma. In medie, show goldul e -50-60 de dolari a cite 3 -5 golduri timpul 5-8 minute.
faza interesanta este ca chiar daca vei stringe jumate din goalul propus, tu esti in cistig. de exemplu,. pretul pe minut e de 2,50 de pvt premium. din asta ai 30%. Adica pentru un show de 10 minute de premium primeste 2.5*0.3*10=7.5 dolari. pentru un gold show de 10 minute cu pretul de 50 dolari primesti 15 dolari.
Deja comportamentul inainte de gold show, depinde de tine, Unele fete se dezbraca, altele deja sunt dezbracate, unele deja rod toysurile (si atunci vine intrebare de ce ar trebui un show platit, dar asta e pur parerea mea), unele doar vorbesc si conving ca showul lor e cel mai cel mai.
Gold show e o buna chestie sa-ti controlezi veniturile singurica. Daca vezi ca nu vin privaturile, organizeaza singurica unu. Oricum trebuie sa incerci, sa testezi, care pentru tine e goalul perfect si minimum de intrare in show perfect.
Succese!
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ce tarif aveti pe min pe streamate si ce tarif credeti ca ar fi ok pt un model nou ?Multumesc .
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”