Poze webcam logitech c920

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

salutare ! cand faci poze cu c920 stiti cumva cum poti seta timpu de asteptare mai mare de 3 secunde,va rog?

am butonat meniu degeaba nu vad nimic, de ex la 9000 se seta pana la 1 minut cred,si inca o problema cum faci poza cu faimoasa c920 fara sa fie incadrata in chenar negru care e destul de gros din ce observ eu? am incercat rezolutie de la small -large dar se vede treaba ca nu poate fi folosit apt poze din pacate :twisted:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Ai incercat sa faci pozele respective cu ajutorul unui soft de splitt?

Merita sa incerci :)

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

buna pai de ce sa fac cu un soft split,cu 9000 nu faceam cu soft split !

astia cand mi au vandut camera nu mi au zis ca trebuie sa iau si un soft split ca sa fac niste amarate de poze!!!!

chiar nu inteleg e peste 9000 dar nu se poate seta timpu si face cu chenare negre,fff ciudat ,destepti rau logitechu
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Nu pricep cum iti ies tie pozele cu chenar negru. Folosesc aceasi camera si am facute zeci de poze, chiar acum am la profil o poza facuta cu webcam-ul. Am setat rezolutia maxima pt poze ca sa am de unde taia....si nici una nu a iesit cu chenarul negru de care spui. De timp m-am uitat si eu.... pentru ca in 3 secunde nu-mi pot aranja zambetul :), si nu am gasit. E adevarat ca daca treci pe video, inregistrarile ies cu o dunga neagra sus si jos, dar asta se intampla doar cand treci pe video nu pe photo. Sper sa-i dai de cap, bafta acolo.
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

mireya_sb scrie:Nu pricep cum iti ies tie pozele cu chenar negru. Folosesc aceasi camera si am facute zeci de poze, chiar acum am la profil o poza facuta cu webcam-ul. Am setat rezolutia maxima pt poze ca sa am de unde taia....si nici una nu a iesit cu chenarul negru de care spui. De timp m-am uitat si eu.... pentru ca in 3 secunde nu-mi pot aranja zambetul :), si nu am gasit. E adevarat ca daca treci pe video, inregistrarile ies cu o dunga neagra sus si jos, dar asta se intampla doar cand treci pe video nu pe photo. Sper sa-i dai de cap, bafta acolo.
ms pt raspuns,deci sa inteleg ca le editezi,eeh eram obisnuita sa iasa bine din prima, nu folosesc split cam
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

GlamourFoto scrie:Ai incercat sa faci pozele respective cu ajutorul unui soft de splitt?

Merita sa incerci :)

Spor acolo
glam mersi
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”