Xlovecam premii - webcam Logitech BCC950

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
RuxyDoll
Mesaje: 17
Membru din: 31 Ian 2013, 03:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu apar ca model de studio desi lucrez de acasa ufff mie nu mi-au dat web. Nu e corect! Vreau si eu :( :(
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

isti , te-au sunat inainte? a venit la usa pachetul? si din ce zona esti daca poti sa spui ? :)
alexia_petite
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 14 Oct 2009, 20:42
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ieri am primit si eu ,m-au sunat ei si am mers la sediul lor sa ridic pachetul(Pitesti)
Avatar utilizator
diva
Mesaje: 14
Membru din: 15 Noi 2007, 02:53
Localitate: heaven
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am primit si eu camera. :D
diva
Avatar utilizator
isti
Mesaje: 48
Membru din: 05 Dec 2008, 21:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mimy scrie:isti , te-au sunat inainte? a venit la usa pachetul? si din ce zona esti daca poti sa spui ? :)
A venit prin Dhl..... si m-a sunat inainte sa ma intrebe daca sunt acasa..... sunt din Bucuresti:))
Avatar utilizator
pucca
Mesaje: 23
Membru din: 28 Noi 2008, 19:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Felicitari, fetelor! Si eu am primit-o azi, e grozava!
Avatar utilizator
stefania
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 196
Membru din: 19 Oct 2008, 11:40
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

pe mine m a sunat.. dormeam si nu am raspuns.. mi a scris sms cine e si ce vrea si dupa am sunat si in 2 minute a venit (curierul nu gasea adresa mea- da era pe strada mea). sunt din bv
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pe mine m-au sunat astia de la dhl sa-mi spuna ca au un pachet pe numele meu dar ca nu mi-l pot da pt ca au primit instructiuni ca trebuie sa ajunga pe adresa specificata , timisoara, italia :)) si ca vor trimite pachetul in italia. am stat o jumatate de zi la telefon si cu suportul online sa pot remedia greseala facuta de ei. o sa o primesc si eu luni.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

mimy scrie:pe mine m-au sunat astia de la dhl sa-mi spuna ca au un pachet pe numele meu dar ca nu mi-l pot da pt ca au primit instructiuni ca trebuie sa ajunga pe adresa specificata , timisoara, italia :)) si ca vor trimite pachetul in italia. am stat o jumatate de zi la telefon si cu suportul online sa pot remedia greseala facuta de ei. o sa o primesc si eu luni.
E bine ca ai rezolvat, se misca repede DHL si daca se ducea in italia, tot o primeai pana la sf sapt viitoare.

Sa nu uitati sa puneti ultimul driver, cititi stirile de la ei.
Softul de la C920 e optional, daca il instalati si va face figuri etc.. il scoateti.. dar eu pana acum am testat pe cateva calculatoare si este in regula, mai face mici figuri la zoom la astea (practic ai 2 zoomuri cel din soft + cel din driver - telecomanda)
Cu zoomul si pantiltul cele care sunt invatate cu camerele video.. pe camera asta.. apasari scurte si repetate pe butoanele la telecomanda, nu tineti apasat pe ea ca se duce 90 de grade :)

Daca vreti sa accesati rezolutii mai mari la camera pentru poze etc.. Webcamsplitter ..

Vedeti ca in softul nou (Soft New) au bagat un feature nou "Webcam Preview" foarte bun pentru a putea vedea exact cum apareti pe site, daca se misca bine camera, calitatea etc..

Pentru a scoate tot ce e mai bun din camera asta..recomand 800x600 intre 20 si 24 fps intre 1.2 si 2mbs setari la soft.. Daca va face Flux Manager figuri, puteti sta si pe H264 tot high quality este ... dar atentie ca trebuie si calculator puternic pentru streaming high quality, la fel si banda de internet.

Daca intampinati vreo problema cu camera etc.. intrebati si aici.. va ajut in functie de timpul liber.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

voi cum ati reusit sa instalati ultimul soft de la camera ? eu il instalez si imi spune ca softul s-a instalat dar nu arata procesul de instalare, si bineinteles niciun shortcut pe desktop sa pot deschide camera. cu softul de la c920 nu e compatibil , si intr-adevar chiar daca dau install anyway, nu apar multe optiuni sa pot lucra cu ea. ce pot face?:-s
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

mimy scrie:voi cum ati reusit sa instalati ultimul soft de la camera ? eu il instalez si imi spune ca softul s-a instalat dar nu arata procesul de instalare, si bineinteles niciun shortcut pe desktop sa pot deschide camera. cu softul de la c920 nu e compatibil , si intr-adevar chiar daca dau install anyway, nu apar multe optiuni sa pot lucra cu ea. ce pot face?:-s
Webcamsplitter am si zis mai sus... Splitcamera daca ai calc destul de puternic.. etc.. dar si din softul C920 ar trebui sa poti accesa ADVANCED SETTINGS din webcam control .. ca practic tie setarile iti trebuiesc sa reglezi camera. Bafta
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da , multumesc, mi-am dat intr-un final seama ca nu pot modifica direct din soft si am instalat softul celuilalt logitech. oricum, pot misca camera doar din telecomanda , nu si din soft direct, aici sta incompatibilitatea, dar ma descurc si asa, important e ca se vede o diferenta enorma de calitate, nu ma mai vad pixelata deloc pe justcam it , si asta e foarte bine :) multumesc, xlovecam :p
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

mimy scrie:da , multumesc, mi-am dat intr-un final seama ca nu pot modifica direct din soft si am instalat softul celuilalt logitech. oricum, pot misca camera doar din telecomanda , nu si din soft direct, aici sta incompatibilitatea, dar ma descurc si asa, important e ca se vede o diferenta enorma de calitate, nu ma mai vad pixelata deloc pe justcam it , si asta e foarte bine :) multumesc, xlovecam :p
Merge si din soft, dar trebuie sa dai la clickuri de faci scurta la degete :)) nu au scos inca soft pentru ea, e un device unde s-a presupus ca nu are nevoie de soft .. plug&play dar probabil vor scoate daca vor vedea ca se vinde bine si la consumer.. sau macar un update de driver sa o faca compatibila..

Ce nu am incercat si voi incerca.. Este sa instalez ultimele drivere de la quickcam ORBIT AF pentru ca si ea are pan tilt.. :) s-ar putea sa mearga.. o sa testez cand pot
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am testat eu cu orbit af, asta foloseam inainte, si pe siteul oficial e acelasi soft ca la c920, deci nu este nicio diferenta...
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

a venit si la mine, m-a anuntat taicamio prin telefon :D ce mai bucurie pe site lol:))Dar camdeodata trebuie sa mai faca un drum, ca am lasat vechea adresa..... :roll:
Vroiam sa va intreb fetelor pana ce apuc sa o vad si eu, voi ati pus si becul ala recomandat de ei si daca da cum se vede? Sau mergeti pe sistemele d elumini pe care le aveti in continuare?
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am preferat sa-mi pastrez luminile mele , dar setarile imi dau mari batai de cap... culorile sunt f spalacite daca nu instalez si alt soft, dar cum niciunul nu e compatibil, nu reusesc sa le fac cum trebuie si cum imi place . gainul tot o ia la vale singur, indiferent ce fac si cate softuri dferite instalez, cu noile softuri culorile nu sunt nici naturale , nici spalacite , ori bate prea mult in mov , in verde sau albastru, si cel mai naspa , dupa ce ma chinui cate 2 ori sa fac setarile necesare, de fiecare data cand inchid camera se restarteaza totul....e jale. Cpu ajunge pana la 90% si pe site ma vad cam in reluare, doar pe justcam it ma vad ok , cine a reusit sa o dea la capat cu camera si sa fie 100% multumita de ea poate spune si mie ce soft a instalat si ce a facut? ca simt ca-mi ies peri albi deja...
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ah si ca sa nu mai zic ca doar cu justcam it deschis, urca la 50 cpu, si nimic altceva pe langa, nici macar winamp...
Avatar utilizator
pucca
Mesaje: 23
Membru din: 28 Noi 2008, 19:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nici eu nu am reusit mare lucru, nici cu becul nou, nici cu vechiul aranjament, se vede pe albastru, gain si exposure peste limite, cred ca re nevoie de fff multa lumina. M am chinuit cateva ore, dar am renuntat, pt ca time is money si am revenit la vechiul c910, pentru moment. Voi incerca si maine pe zi, din ce am constat pe langa becul nou, cel putin in cazul meu, mai e nev de vreo 2 suplimentare cu lumina calda. Numai bine!
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am reusit intr-un final sa ma multumesc cu culorile , nu am umblat absolut deloc la celelate setari , le-am lasat pe automat, in schimb am dat saturatie maxima. Priblema e alta , de cand am instalat camera , doar cu justcamit deschis si nimic altceva imi urca procesorul la 80%. ce pot face? folosesc webcamsplitter , si cu splitcam si fara split , la fel urca. cand deschid celelalte siteuri urca la 100%, fara justcamit , e normal-30-40
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Pentru Mimi si alte modele cu probleme similare.

Becul a fost dat cu un SCOP, sa inteleaga modelul ca fara lumini optime, orice camera web sau video nu poate oferi CALITATE. Fara calitate va fi din in ce in mai greu sa faci bani frumosi.
Am avut in ultimul an, sute de cazuri de modele care se vaitau ca nu le mai merge, la aproape toate care m-au si abordat sa le dau un sfat, tehnicul era varza (calculator depasit - vechi, sau plin de PRAF, lumina putina, camera web se misca ca naiba, moralul la pamanat din cauza acestor probleme).

Imediat dupa ce si-au rezolvat problemele tehnice, au dat drumul la bani foarte repede. Modelele dupa forum care au trecut prin asta, pot confirma...

Acum, repet ce s-a vorbit deja pe forum in zeci/sute de ocazii:

LUMINA
articol-detaliat-despre-setarile-lumina ... 13055.html

SETARI WEBCAM LOGITECH (dupa ce ai lumina optima)
top-webcams-2012-2013-t13159.html

Pentru BCC950, daca instalati softul de la C920 sau alt soft de la alta camera, de fiecare data instalati dupa si DRIVERUL camerei BCC950, pentru a fi sigure ca foloseste driverul ei si nu cel al altei camere:
http://www.logitech.com/en-us/support/C ... d=1&bit=32
Dai la Downloads >> Download Driver

Verificat calculator sa nu fie plin de praf (temperaturi ridicate la CPU, placa video, sistem etc) - se foloseste SpeedFan sau alt soft care sa indice asta.. PC Probe II pentru asus etc...
Daca e calculator prea vechi (single core, dual core) - stati doar pe un site in calitatea maxima posibila, vreti mai multe siteuri cu calitate ridicata (800x600, 20-25fps, 1200-2000kbs) VA TREBUIE CALCULATOR PUTERNIC, Intel I7 sau echivalent de la AMD din gama fx 6 sau 8 cores, cred ca si APU A10, minim 8GB ram, sistem operare windows 7 32 sau 64 biti (sau chiar 8 daca nu sunt probleme cu driverele de la softuri) - pentru a scoate tot ce e mai bun sistemele puternice..

Daca stati pe multe siteuri cu calculator invechit sau plin de praf si procesor se duce peste 90%, calitatea va fi oribila pe toate, (calitate degradata pe site a imaginii, miscat in reluare, blocat imagine, delay), in concluzie va incepe sa mearga din ce in ce mai prost pe toate.. asa ca mai bine lucrezi pe unu cu calitate optima, cel putin pana reusiti sa rezolvati cu calculatorul.

Nu mai cititi forumul, mai ales articolele tehnice - pe fuga, printre randuri, RABDARE, citit calm, urmat instructiunile, pas cu pas, va poate ajuta sa rezolvati problemele mult mai repede cu mai putin STRES. In caz contrar, o sa ajungeti "albastre" de NERVI, nu din vina camerei si o sa pierdeti saptamani/luni/ani si tot nu ve-ti rezolva o problema tehnica sau alta.

Repet, camera BCC950 se vede impecabil, daca are lumina optima si sunt setarile facute bine.
Indiferent de tipul de lumina folosit (rece, calda), tentele de culoare se pot aranja din WHITE BALACE pe manual - daca ai lumina suficienta. Cea mai buna temperatura la lumina pentru orice camera este 5500k - cea mai apropiata de temperatura solara (daylight).

Cadru romantic pe site, nu inseamna sa stai cu 1 bec chior din punct de vedere tehnic, inseamna sa ai lumina optima si reduci apoi exposure, pentru a da efectul de "la lumina lumanarii"

Acest topic este dedicat premiului de la Xlovecam, din respect pentru ei nu mai vorbiti de alte SITURI in acest topic. Deschideti topic separat.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
andaX
Mesaje: 3
Membru din: 04 Feb 2013, 03:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna Sad . Iti multumesc pentru toate postarile anterioare pentru ca m-ai pus serios pe ganduri dupa ce am citit toate sfaturile tale si am decis sa ma implic mult mai mult in aspectele tehnice si de aceea o sa te rog sa ma ajuti putin in masura in care poti ( eu sunt cam varza...).
Am un Intel Core i5 CPU 750 [at] 2.67 GHz 2.79 GHz
Memory 3579 MB, Placa video NVIDIA GeForce 9600 GT
Folosesc vista 32 bits, am camera logitech BCC950 si sUperWebcam... ca site-uri stau pe Xlove ca principal plus inca 2. temperaturile de la procesoare si ce mai arata cu speedfan sa fie in jur de 70 grade maxim, minum 60, iar procesorul se duce in 70-80%.calculatorul e sigilat si in garantie. ce ma sfatuiesti sa fac sa imi mearga bine , eventual sa pun gheata pe el ceva...sa mai cumpar niste coolere pt procesor, pt placa ..pt ce . sau poate niste memorie in plus?:
pe XL apar cu HD, imaginea e in urma cu 2-3 secunde iar membrii mei nu se plang dar stiu si vad ca nu e ok. pe C-H imi sta in jurul valorii de 22-24 fps mereu, cel putin asta imi arata.ce parere ai ?care soft ar fi indicat si cam ce setari sa fac ? ....astept sfaturile voastre. merci mult
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna AndaX,

Dupa specificatii calculatorul este in regula. Poti vorbi cu cei de la service care iti asigura garantie, fie sa il curete de praf, fie sa sa iti buna un cooler mai performant, un cooler decent cu raport calitate/pret bun este undeva la 1.5-2 mil vezi pe emag ce coolere au reviews si stele mai multe.

Calculatorul tau inca rezista, dar nu stiu pentru cat timp o va mai tine asa, metoda clasica de racire, implica desfacerea carcasei, deci pierzi garantia.. daca nu ai o problema cu acest lucru, ii poti desface tu capacul, aspiri praful etc atat cat poti, si il lasi cu carcasa deschisa, vor mai scade temperaturile.

Delay la camera este normal sa apara, la modul sa te vezi cu 1-2-3-4-5 secunde in urma pe site, fatza de ceea ce vezi in calc. Atat timp cat feedul se misca fara intreruperi (nu se blocheaza etc, nu se degradeaza calitatea foarte mult) este totul 100% ok. Dupa multe ore de stat online fara restart la soft, delay poate sa creasca pana peste 10secunde, daca sunt probleme cu netul, calculator ajunge in 100% etc.. la fel delay creste, se intrerupe camera etc.

Ca sfat, fereastra de Webcam Preview, o deschizi, te verifici, o inchizi, nu o tine deschisa permanant ca mai incarca si ea vreo 5-10-20% procesorul in functie de pc, versiunea de flash etc..

Ca soft, am zis deja si in acest topic.. si in altele, superwebcam este proiect inchis de 2-3 ani, e bine sa faci trecerea la un soft mai bun care este si actualizat constant.. Webcamsplitter. Poti pastra si superwebcam sa fie acolo.. pentru ca merg ambele.. dar e bine sa te adaptezi din timp.. in caz ca SuperWebcam nu va mai merge.. (de ex pe OS 64 bit nu merge).

Sistemul de operare, poate e mai bine sa treci la Windows 7.

In rest setarile de calitate mai tin si de banda de internet disponibila, pentru a determina cat de bine merge PC, trebuie sa stim si exact ce setari folosesti la streaming pe fiecare site in parte.

Rezolutie, fps, bandwidth

Recomandat pe Xlovecam este sa poti lucra fara probleme in 800x600 20fps 1200-1500kbs pe flux manager.

Daca flux manager consuma prea mult pentru starea actuala a computerului tau, atunci aceleasi setari pe H264, daca nici pe H264 nu face fatza, reduci banda, la 1000kbs, daca tot sunt probleme reduci fps la 15fps, tot sunt probleme, reduci rezolutia la 640x480 etc etc etc

La fel in siteul de baza este de prefarat sa pui setari de calitate mai buna, iar daca nu tine calc si pentru siturile secundare aceeasi calitate, acolo pui ceva mai jos.. webcamsplitter permite treaba asta, diverse rezolutii la fiecare site in parte sa zicem 800x600 pe xlovecam, 640x480 pe al doilea site, 320x240 pe al treila etc.. si verificat din cand in cand.. sa nu sara procesor de 90% load.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”