486 dx4 model ibm?!pt videochat

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
ana8989
Mesaje: 23
Membru din: 12 Dec 2012, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

urmeaza sa ma angajez la un studio,printre altele am intrebat ce pc-uri are,eu acasa am acer aspire 5733 i3,ei mi-au spus ca au 486 dx4 model ibm,am intrebat sa imi spuna mai exact ce model e asta si mi-a spus ca e i3 deci e i3 modelu? sau e studio cu aparatura de pe vremea lui ceausescu,nu de alta dar nu m-as duce 20 de km sa mor de ras cand vad aparatura profesionista,va rog luminati-ma:)))va rog raspuns urgent,mersiii!!!un weekend frumos tuturor!!!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

ana8989 scrie:ei mi-au spus ca au 486 dx4 model ibm,
Ma indoiesc ca este IBM 486 DX4 nu de alta dar asta este un procesor introdus din 1995 deci cand era ceausescu tanar :lol:
Imagine
Un scrol pe urmatorul link si jos ai sa vezi datele lui IBM 486 DX4
http://www.cpu-museum.de/?m=IBM&f=486

Imi este foarte foarte greu sa cred ca foloseste cineva asa ceva pentru videochat nu are nici cea mai mica sansa sa faca fata cerintelor actuale.

Poate nu ai inteles bine sau poate la telefon persoana in cauza ti-a raspuns la misto ca sa nu ofere informatii la concurenta cine stie. :?:

Spor acolo
Weekend placut si tie
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Probabil a vrut sa-ti puna priceperea la incercare daca erai atat de interesata de pc-uri si ti-a spus un fel de Trex al calculatoarelor:))) Dupa, a vrut sa le linisteasca si ti-a spus de i3 pt ca probabil si-a dat seama ca nu ai gustat gluma :lol: Cred ca vizita la studioul la studioul respectiv te-ar ajuta mai mult decat 100 pareri pe forum sau.. who knows?:))
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

pocahontas scrie:Probabil a vrut sa-ti puna priceperea la incercare daca erai atat de interesata de pc-uri si ti-a spus un fel de Trex al calculatoarelor:))) Dupa, a vrut sa le linisteasca si ti-a spus de i3 pt ca probabil si-a dat seama ca nu ai gustat gluma :lol: Cred ca vizita la studioul respectiv,te-ar ajuta mai mult decat 100 pareri pe forum sau.. who knows?:))
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”