Xlovecam premii - webcam Logitech BCC950

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

multumesc de raspuns, am intrebat si alticlienti cum ma vad in flux manager unii au spus ca e ok nu apar pixeli, deci doar o parte ma vad asa....insa eu vad liniutele alea albe cand ma misc repede pe cand in basic ele nu mai sunt am sa verific temeratura si am sa_ti spun mai raman un pic sa muncesc si mie mmi s epare destuld e mult 70 in basic
SoulCams Models Studios wanted
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

mda am mai verificat o chestie, am inchis xlove si m-am conectat pe streamate in hd si surpriza procesorul arata doar 15 la suta.....nu mai inteleg nimic, probabil softul xlove consuma mult mai mult decat cel de pe streamate, desi repet pe streamate eram in hd cu adobe encoderul lor
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

am dat un restart si culmea parca nu mai sare asa tare dar m_am prisn de unde vine.... cand sunt pe firefox nu sare de 50 procesorul pe xlove nici in bazic nic in hd , doar cand sunt pe google chrome procesorul consuma mai mult. am verificat si reverificat, se pare ca google chrome e de vina. Insa am problema de cand am schimbat superwebcam cu splitcam in firefox cand lucrez cu flsh player nu ma pot vede ain ferestra desi clienti ma vad imi apare un text de genul
Tthanx to clik this txt
When the Adobe flash player appear
Check the button is on allow
To allow camera acces
iar cand dau clik in loc sa apara aloow camera apare doar enable hardware acceleration si chiar daca il bifez sau debifez tot nu ma vad in fereastra pe cand in google chrome apare allow camera si ma pot vedea si eu in fereastra.... ma puteti ajuta sa sa-mi spuneti ce schimbari sa fac ca sa ma pot vedea in ferestra siteului pefirefox? cu siguranta voi ramane pe firefox pt ca vad ca pe chrome creste procesorul
Avatar utilizator
northface78
User Junior
User Junior
Mesaje: 56
Membru din: 24 Noi 2011, 16:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Incearca chestia asta in Google Chrome:

Deschide o fereastra de Chrome si tasteaza chrome://plugins in bara de URL. Dupa aceea apesi +details sau +Detalii (depinde in ce limba este browser-ul) si prima sectiune de la Adobe Flash plugin ar trebui sa ai un fisier pepflashplayer.dll. Il dezactivezi, dupa care retsartezi browser-ul.

In mod normal, daca vei intra dupa aceea pe Xlove, nu ar mai trebui sa-ti sara procesorul in aer.
I am a puzzle that needs some figuring out.
https://www.youtube.com/watch?v=6NP7lbW4SZ0
Avatar utilizator
northface78
User Junior
User Junior
Mesaje: 56
Membru din: 24 Noi 2011, 16:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cat despre Firefox, nush ce sa zic.
La mine, in test o mers pe toate conturile. Precizez ca am instalat Firefox 17.0 si ultima versiune de Flash.
I am a puzzle that needs some figuring out.
https://www.youtube.com/watch?v=6NP7lbW4SZ0
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna,

Ce a zis northface78 pentru Chrome, poti incerca, de obicei asta se face pentru a evita crashurile de flash player, dar s-ar putea sa functioneze si in cazul tau. Ai mai jos printscreen cu instructiuni mai in detaliu.
Imagine


In splitcamera, sa te asiguri ca ai rezolutia corect selectata, vezi printscreen mai jos.
http://i47.tinypic.com/qy5ok1.png


Am testat acum pe un Intel Core Duo 2.2 Ghz (mai slab decat i3 al tau), 3GB RAM

Am testat doar Chrome, softul vechi pe flux manager, 640x480 20fps 800kbs, prin Splitcamera ultima versiune, procesor sta in 100%, nu se poate lucra

Aceleasi setari prin Webcamsplitter Pro, procesor asta de am testat nu sare de 80%

Aceleasi setari prin Webcamsplitter Pro, dar softul nou, flux manager - procesor nu sare de 65%

Acelasi setari prin Webcamsplitter Pro, soft nou, h264 - procesor sta intre 50 si 60%

Splitcamera consuma mult, mai ales daca bagi culori din splitcamera peste imaginea din placa de captura.

Pe Firefox 17, aceeasi versiune de flash (ultima) - am avut valori similare

Cumpara Webcamsplitter daca ai posibilitatea (nu trebuie neaparat Pro) - cel pro poate fi deschis de mai multe ori si are PIP, in rest sunt la fel.

Pentru verificari temperatura la procesor, placa de baza etc.. vezi SpeedFan, un soft micut si util
http://www.almico.com/sfdownload.php

Pentru a vedea de cata banda de upload dispui, testeaza pe http://speedtest.net si alege un server din Olanda - Amsterdam

Pentru a monitoriza permanent banda consumata, sa vezi cati kbs se foloseste cand lucrezi - vezi una din utilitarele astea free:
http://sourceforge.net/projects/freemeter/
http://www.solarwinds.com/products/free ... nitor.aspx
Mai sunt si altele pentru monitorizare banda, cauti si tu pe google daca nu iti plac astea "free bandwidth monitor software"

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Rectific, cand am testat cu splitcamera avea si Webcamsplitter deschis in bara, pe direct doar cu Splitcamera undeva intre 70 si 90% consum in functie de culori date pe imagine, daca ti splitcamera pe ecran sau inchisa sa ruleze doar la icoane acolo..
Culori date peste imagine, ridica consumul splitcamera, daca e pe ecran cand lucrezi iar se ridica consumul putin

Ai grija sa selectezi splitcamera in ambele locuri.. si la webcamselector dar si in flash settings din browser.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

va multumesc mult. intr-adevar cred ca splitcam consuma mult si mai e ceva nu stiam ca tre sa setez rezolutia de fiecare data cand o deschid eu am sett odata si am crezut ca ramane asa....daca cumpar verysoft nu e bine? ca am inteles ca e mai bun decat webcamsplitter...
Avatar utilizator
northface78
User Junior
User Junior
Mesaje: 56
Membru din: 24 Noi 2011, 16:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

E acelasi lucru. Verysoft este producatorul Webcamsplitter.
I am a puzzle that needs some figuring out.
https://www.youtube.com/watch?v=6NP7lbW4SZ0
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

trompi scrie:....daca cumpar verysoft nu e bine? ca am inteles ca e mai bun decat webcamsplitter...
Webcamsplitter-ul e de la verysoft :wink:
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

aaaaaaaaaa dap :mrgreen: merci l-am comandatacum vreo 10 min si sper sa fie bine :)
Avatar utilizator
isti
Mesaje: 48
Membru din: 05 Dec 2008, 21:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello fetelor
Azi sunt multumita. :D :D :D Am atins in sfarsit pargul de 500E.
Nu a fost usor dar nici foarte greu... sa vedem acum cand o primim.
La voi cum merge?
Va pup si multa multa bafta ... sa luam cat mai multe webcam :lol:
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

am instalat verysoftul si merge brici ba chiar am trecut la 20 fps si 950000 lumea va vede foarte bine sunt foarte mul;tumita:)pe chrome se ridica la maxim 65,...am incercat sa fac cum spui tu nor am dezactivat folderul aal cu flash player dar cand intru pe xlove nu ma lasa spuen ac tre sa-l activez asa ca am preferat sa-l atcivez chit ac se ridica cpu la 65....si daca vreau sa nu se ridice lucrez cu internet explorer nu-i bai. intr'adevar se vede diferenta cu verysoft ma vad clar si merge bien al 20 fps cat am pus. Multumesc^^
Avatar utilizator
northface78
User Junior
User Junior
Mesaje: 56
Membru din: 24 Noi 2011, 16:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pt nimic
Bafta la concurs :)
I am a puzzle that needs some figuring out.
https://www.youtube.com/watch?v=6NP7lbW4SZ0
Avatar utilizator
stefania
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 196
Membru din: 19 Oct 2008, 11:40
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

stie careva pe ce adresa trimit astia de la xlove premiul? am facut si eu peste 500 eu.. sper sa si primesc webu promis... dar adresa pe care o am pe cont nu mai corespunde de mult.. oare inainte sa trimita premiul intreba unde sa trmita sau trebuie sa le trimit eu mail cu noua adresa?
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

stefania scrie:stie careva pe ce adresa trimit astia de la xlove premiul? am facut si eu peste 500 eu.. sper sa si primesc webu promis... dar adresa pe care o am pe cont nu mai corespunde de mult.. oare inainte sa trimita premiul intreba unde sa trmita sau trebuie sa le trimit eu mail cu noua adresa?
Vor trimite email de confirmare a adresei, pentru ca nu esti singurul caz de genul, dar poti trimite si tu email cu cerere pentru schimbarea adresei etc..

Bafta acolo si felicitari
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Dear Model,

You have reached the 500Euro limit (or very close) for 16-31December
period. Congratulations, you are entitled to receive the BCC950 HD
Webcam plus the Light Bulb.Please reply to this email and confirm the shipment address attaching a copy of your id card. Double check everything and be sure all the details are correct before replying to this email.

We will need the following details:

Your name
Street name, number etc
Zip Code
State
Town
Country

The package will be shipped as soon as we receive your email with the
shipping address.

We will,need also your telephone number for the DHL deliverance.

Best regards,
Xlovecam Team
Avatar utilizator
stefania
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 196
Membru din: 19 Oct 2008, 11:40
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

eu n am primit (inca- haha, tot sper) nici un mail/mesaj de genul.. eu am facut 672 euro in perioada 16-31 dec(nu i am pus la socoteala pe cei care dc nu am cb ii primesc peste 6 luni, care sunt 74 euro)... de facut am facut peste 500euro, da nu cu mult peste..

sunt convinsa ca sunt fete care au facut mult mai mult ca mine, 1000-2000 euro si atunci probabil ele ar avea mai multe sanse sa primesca webu...

ramane de vazut
Avatar utilizator
pucca
Mesaje: 23
Membru din: 28 Noi 2008, 19:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna seara!
Nu caut raca si nu vreau ca discutia sa degenereze ca in cazul altor topicuri, insa nu inteleg de ce sunteti atat de neincrezatoare in privinta corectitudinii lor. Din moment ce au postat acel anunt, big and flashy, cu toate detaliile aferente produselor, apoi au venit cu mailul acela pt confirmare adresa, de ce ar fi o minciuna, sau de ce s-ar discredita siteul, si la nivelul asta?
Chiar nu inteleg de ce atata aversiune (nefondata) fata de ei si fata de initiativa lor...

Oricum, site ul a fost si este extrem de corect, lucrez din 2008 cu ei si nu am avut neplaceri, paymenturile intotdeauna la zi, suport on line, etc
Poate daca ne-am schimba mentalitatea, nihilismul acesta nativ extrem de daunator si tipic romanilor, poate, poate ne-am imbunatati (considerabil) calitatea vietii.
Numai bine!
Avatar utilizator
stefania
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 196
Membru din: 19 Oct 2008, 11:40
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

eu sunt un pic neincrezatoare pentru ca, deci am facut peste 500 euro, asa cum era anuntat eu nu am primit nici un mail de confirmare, sa le dau adresa etc..
dar uite trompi a primit mail si cu siguranta va primi webu...

pana nu primesc si eu mail o sa raman circumsepecta ca sunt corecti asa cum sp ei..ca dau web la toate, da toate modelele care au facut peste 500 eu in pp 16-31 dec
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

.ca dau web la toate, da toate modelele care au facut peste 500 eu in pp 16-31 dec
Toate modelele INDEPENDENTE, nu si cele care lucreaza prin cont de studio. Daca esti independenta vei primi camera, daca nu ai primit email, verifica si spam folder daca nu e nici acolo, contacteaza supportul nu mai sta...
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Pucca eu am vorbit cu ei in ziua cand lansasera anuntul si mi-au zis ca o sa faca o departajare...Acuma na la cat de aerian e suportul mai degraba vorbiti direct cu webmasterul. Eu n-am vorbit cu el, am primit direct mailul.....Personal am avut prea multe probleme cu ei astfel incat sa mai am incredere, nu ma refer la camera, mi se rupe de daca o primesc sau nu, acum trei zile mi-am facut comanda de pro9000, am deja un sony evi, daca mai vine si asta imi fac studio LOL. ma refer la politica lor de a-si face reclama ieftina, de a-mi IMPUNE un nume de model pe care nu-l doresc si apoi sa-mi spuna ca daca vreau sa mi-l schimb trebuie sa refac alt cont si sa renunt la toate commenturile(super), ori de cate ori am probleme intreb ceva nu primesc decat un singur raspuns: Contactez le webmaster.....In conditiile astea desi am facut 2517 euro sesiunea trecuta imi iau catrafusele si incep sa lucrez mai mult pe alte siteuri. Chiar daca o sa fac mai putin macar nu o sa ma agit atata pentru nimic, o sa pot sa pun tariful cat vreau eu si implicit o sa fie mai relax, nu o sa-mi intre toti boii care vor totul intr-un minut.
Fiecare cu parerea lui despre xlove, daca un modle afce bani asta nu inseamna ca trebuie sa fie neaparat multumit de acel site sau sa-l pupe in fund . cateodata conteaza si cum esti tratat...
In privinta banilor sunt foarte seriosi, nu am nimic de reprosat, tot timpul i-am primit.
Ps apropo, nu stiti cat e de umilitor sa aveti un nume de RAHAT de modle si toti care va intra sa va intrebe porcarii in legatura cu acel nume.....oricat ati incerca sa pareti altfel cei acre intra va judeca in prima faza dupa numele care-l purtati....atat timp cat numele pe care mi l-au ales ei(desi eu am specificat altul in contract e IEFTIN, primii care vin sunt clientii de doua parale...)
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”