JasminCam un nou soft scos de Jasmin

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Update: Am vb si eu cu cei de la jasmin, se pare ca de cateva zile au schimbat logica la HD icon, este determinata in continuare si de software, dar apoi verifica ei si manual si daca nu iese in parametrii la calitate sau frame rate etc.. ii scot ei HD icon manual. Deci chiar daca ai 800x600 20fps 850 kbs banda maxima, te poti trezi cu hd scos daca streamul video nu corespunde la calitate si viteza.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
crazyareola
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 25 Feb 2009, 22:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc foare mult sad pentru ca mi-ai raspuns ,
stiam ca am echipament bun , de aia am si plans azi cand mi-a zis tipul de la suport sa dau camcorderul pe webcam doarece nu sunt potrivite pt videochat
nu am avut niciodata plangeri ca am probleme cu camera sau ceva de genul din contra ...
aveam toate update la zi , flash , etc

in concluzie greseala mea era ca intram din afara browserului :oops: :oops: :oops:
nu am crezut ca e vre o diferenta daca intru din browser din contra am incercat prima data cand am instalat jasmincam si nu a mers de acolo din browser, s-a blocat deci am intrat din afara si aveam exact ce ai scris tu aici , chiar m am si uitat pe postul tau de n ori sa vad daca sunt aceleasi setari :
Pentru calitate optima, in softul de la jasmin setezi: 640x480, 15 fps, 650kbs bandwidht (sau mai mult daca ai in soft, dar la majoritatea 650kbs e maxim disponibil ptr rezolutia respectiva)

si am verysoft ca spliter, win7
deci concluzia : din browser imi araTa HD dar daca intru din afara lui nu imi arata hd desi sincer video in free e la fel
si pana acum nu imi mergea nici audio , acum e totul perfect sau ma rog aproape dar important e ca ca am reusit sa rezolv problema
MUTUMESC inca odata :) :) :) :)
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Din ce am observat eu:

Pentru cei care folosesc Dvdriver, un update la flash (de la o versiunea 11 mai veche la ultima) face posibila transmiterea in 800x600 pe jasmincam versiunea 2.4, pana atunci Jasmincamul vedea Dvdriverul doar la 320x240 indiferent de output-ul selectat,
Rezultat online apare HD dar imaginea era praf .. sub orice critica, si webcamul de la laptop cred ca reda o imagine la nivelul respctiv daca nu chiar mai bine.

Incercat din browser apare fara Hd + ca acolo nu poti sa selectezi nimic inainte sa intri online am vazut butonul de Quality ( de unde nu poti sa schimbi rezoluti nimic, care lipseste din JasminCam, imagine slabuta spre rea.

Solutia gasita dupa aproape 3 ore de instalat dezinstalat versiuni etc a fost aceeasi ca si pana acum folosirea Dvdriverului + webcamsplitter output 800x600 de data asta.
Rezultat Jasmincamul vede 640x480 imaginea se vede ff bine dar fara HD, intre doua rele alegi cel mai putin rau...
crazyareola scrie:stiam ca am echipament bun , de aia am si plans azi cand mi-a zis tipul de la suport sa dau camcorderul pe webcam doarece nu sunt potrivite pt videochat
Este un pic ciudat pentru ca din anumite puncte de vedere un webcam inseamna un downgrade, vreau sa amintesc doar Telecomanda/zoomul optic, ca e mai usor cu un webcam iar este adevarat dar totusi daca modelele au investit in echipament nu cred ca e ok sa spuna nu e bun echipamentul de 700$ care l-ai folosit cu brio pana in momentul respectiv, cumpara un webcam de 100$
Problemele apar odata cu noile softuri tot timpul a fost asa...
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
crazyareola
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 25 Feb 2009, 22:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Glamour crede-ma nu am glumit cand am zis ca am plans dupa converasita cu suportul ,azi am avut ce-a mai proasta zi din an , in afara de faptul ca mi a scris acolo robotic ce trebuie pt Hd gata , statea ca mutu si eu asteptam sa mi dea si mie o solutie ceva,si i-am zis, nu m-ai intrebat ce camera am, nici idee nu ai ce tip de camera am si tu ai decis deja ca eu am camera proasta care nu poate emite HD , da-mi o idee ceva, ce sa fac ca de aia am venit la tine sa inteleg unde e greseala ..,. si el " pai ce camera ai" si cand i-am zis " zice pai camcorder nu sunt potrivite pentru videochat ca nu au functiunile necesare ( sau ceva de genul ca nu mai tin minte) ,mult mai bine o camera web .
Pai daca vroiam camera web imi cumparam o caruta, imi puneam si pe pereti in loc de decor , am umblat dupa camera asta luni de zile ca nu gaseam cu telecomanda si cand am gasit nu m-am uitat la bani ca stiam ca o sa i scot in cel mult 2 zile si chiar si-a meritat fiecare cent camera asta si domnul support imi zice sa o arun la gunoi .... pai cateodata nici nu imi mai vine sa te duci la ei sa intrebi ceva cand te gandesti cum te trateaza ....
Sa stii ca eu am stat azi online fara HD si am frecat-0 in free cam tot timpul 3-4 ore , ieri la fel ,noroc cu regularii ca altfel ,,, azi dupa ce a aparut HD si la mine am avut pvt non.stop. de la ora 9 aseara pana acum aprox 1 ora cand am iesit , am facut o pauza mai devreme sa rasund la postul lui sad , in rest busy tot timpul deci HD conteaza acolo ,stii cum e vorba aia " da bine"

by GlamourFoto :
"640x480 imaginea se vede ff bine dar fara HD, intre doua rele alegi cel mai putin rau"
Exact asta aveam eu dar parca tot vroiam mai mult , sa vedem ce probleme or sa mai apara la softul asta , sunt sigura ca nu s-au terminat inca...
Dar gata pe ziua de azi la somn !

Multumesc
Multa bafta !
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Va inteleg complet frustrarea la toata lumea si e si normal...am trecut si eu prin asta...si inca ma sunt probleme...Cea mai buna combinatie la care am ramas e webcamsplitter Pro cu setarile din postul de mai sus al lui Sad(multumesc mult de ajutor :) )...chiar si asa au mai avut plangeri ca se blocheaza...eu cand ma uit la video se misca foarte bine(claritatea nu e la fel ca si cu superwebcam :( dar asta e )....am vb cu ei si imi spun sa trec pe splitcam...care e sub orice critica daca mai lucrezi si pe alte siteuri...
De la calc nu este am un i7 3770 internetul este garantat...este de la ei...nu prea avem ce face...
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Sal Glamour,

Problema veche cu Dvdriver este ca transmite rezolutia output in 320x240 (cel putin asa il detecteaza majoritatea softurilor si alte splittere)

Pana acum doar dvdriver avea optiunile necesare pentru a capta din tvtuner hd, solutii explicate in topicuri din trecut. Ar mai fi fost si Xsplit, din pacate nu se impacau softurile de la siteuri cu el (crash la conectare).

Cu ultima versiune de webcamsplitter pro, tu poti elimina Dvdriver, nu mai este nevoie de combinatia a 2 softuri de split. Doar pentru cazul tau, setezi webcamsplitter pro sa capteze din tvtunerul hd la 1280x720 (sau 1920x1080) depinde ce rezolutie transmite camera prin HDMI, apoi din Options de la webcamsplitter pro te duci pe Output resolutions - apesi pe butonul customize .. debifezi toate rezolutiile care nu sunt necesare si bifezi doar 640x480 si 800x600 - in lista aia sunt practic rezolutiile de output (ce trimite webcamsplitter mai departe)

Apoi mai poti bifa Global resize quality si il pui pe quality. Transformation mode la tine trebuie sa fie bifat CROP, deinterlacer nu e nevoie sa bifezi, doar in cazul in care apar dungulitze la miscare...

Apoi pentru consum mai mic de procesor, daca aplici setarile de culoare din webcamsplitter pro (brightness, contrast, saturatie) direct pe imaginea originala (1280x720) o sa rupa procesorul - depinde si de calc normal.. dar zic.. in caz ca loadul la procesor se duce prea sus deschizi a doua instanta de webcamsplitter pro (green) si il pui sa isi imaginea la 800x600 din primul webcamsplitter (blue) si aplici setarile de culoare pe green. In acest mod loadul la procesor ar trebuie sa fie mai mic.

Setarile pentru site Jasmincam HD - sursa webcamplitter pro (blue) sau (green) in functie de decizia cu setarile de mai sus, rezolutie 800x600, fps 15 sau 20 (la 15 vei avea calitate mai buna pe site) bandwidth 850, bifat very high.. sa ai ultima versiune de flash instalata.

Va apare cu HD fara probleme si va fi ok si pentru restul siteurilor unde se foloseste 640x480 - adica se va putea 800x600 in jasmin si 640x480 in restul siteurilor, fara a seta ceva in plus.

Pentru Areola, au schimbat softul JasminHD aseara (cel negru) - poti incerca iar dar citeste cu atentie ce ti-am zis mai sus, banuiesc ca tu ai camera HD si tvtuner HD dar il folosesti in mod analog - conectata prin svideo sau composite, nu ca ar fi neaparat un lucru rau, doar ca se pierde din calitate, adica ai o camera HD si o folosesti la 50% din capacitate sau mai putin. Nu pot sti exat cum iti folosesti echipamentul, pentru ca nu ai raspuns la intrebarile de mai sus.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
crazyareola
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 25 Feb 2009, 22:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sad scuze ca m-ai prins cu temele nefacute ieri seara :oops: :oops:
am sa raspund acum , Magic ala nu e scump peste 50 euro , inainte am avut un Easy Cap si am avut probleme cu el si nu stiam ce sa cumpar, m-am dus prin magaine si asta a fost singurul pe care l-am gasit ( e in genul Easy CAP), Nu stiam daca o sa mearga Magicc asta dar am zis sa incerc ca nu costa mult si daca merge bine daca nu... si a mers asa cum am zis mai inainte nu am avut probleme pana acum, cu asta ai rezolutie mica 320x240 dar eu aveam rezolutie de la verysoft( nu am varianta pro) si a mers foarte bine pana la jasmincm
E conectat composite .
Se vede treaba ca now soft jasmin este mult mai pretentios ....
Nu am cunostinte tehnice asta e clar dar nici nu am pe cineva sa ma invete ce si cum dar sunt dispusa sa investesc in echipament de bun calitate daca sunt ajutata de cineva care cunoaste si imi spune "cumpara asta ca merita"
O sa incerc azi sa intru in cu softwerul problema sa vad daca s-a schimbat ceva
seteriele care le am acum sunt:
cam device -Verysoft WebCamSplitter; imput size -640 x 480; frame rate -15; bit rate -650; enconding-software( intru cu performance High ca sa nu se blocheze)
Am win7 pe calculator
Acum vreau sa intreb daca e necesar sa cumpar varianta pro de la verysoft si am aici un link sa schimb placa de captura , va rog frumos daca se poate sa imi ziceti daca este buna sau daca gasiti alta pe site ul asta sa imi recomantati pentru sistemul meu ? Am vrut sa o cumpar azi noapte dar am zis sa va cer parearea voua?

http://streamcast.it/en/video-capture-c ... -card.html

o sa scriu aici echipamentul pe care il am in momentul de fata :
Verysoft WebCamSplitter
am o camera Sony Handycam HDR-PJ 10
3.3 mega pixeles
un Packard bell imedia S3840
INTEL (R) CORE (TM)i7-2006 CPU [at] 3.40GHz
RAM 8G 64 BIT
Windows 7 Home Premium
Va rog frumos astept pareri pentru placa de captura
multumesc mult, o zi buna la toti!
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna,

Si webcamsplitter simplu este ok pentru cazul tau, doar sa fie ultima versiune scoasa pe 28 august 2012 1.5.154yes

Te arunci prea usor in a cheltui bani, nu ai nevoie de sdk pentru ce faci tu, versiunea cu sdk este pentru programatori etc.. tu faci doar captura, modelul asta este ok:
http://www.cel.ro/tv-tunere/placa-de-ca ... -l/livrare

Iti trebuie si un cablu hdmi (va merge si composite sau s-video pe acest tvtuner, dar e pacat sa ai camera hd si sa nu iei imaginea din ea in hd) - cablu hdmi trebuie sa fie mufa hdmi mini la un capat (care intra in camera) si mufa normala la celalalt capat (care intra in tv tuner), sa aiba minim 2m, recomandat 3m ca sa nu ai probleme cu lungimea cablului daca duci camera mai departe de pc etc..

Exemplu de cablu:
http://www.conectica.ro/display/1-89-17 ... 84336.html

http://www.mediafun.ro/Cablu-mini-HDMI- ... bird-16738

Verifica pe camera sa ai mufa hdmi-mini eu m-am uitat in specificatiile camerei si scrie acolo ca are hdmi-mini, dar ca sa fi sigura.

Ma poti contacta apoi pe pm, te voi ajuta cu setarile.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Thx for info Sad,

Am sa mai incerc si am sa revin cu update, din pacate nu am testat cu webcamsplitter pro, ci doar cu ultima versiune de webcamsplitter, dar am sa incerc varianta Pro trial sa vad cum se comporta.
Daca poate sa faca conversia la 3x4 ar fi minunat, am sa incerc cu respectivul crop pe care nu l-am vazut, totusi din cate imi amintesc eu imaginea apare cu un zoom de aceea si resize la 70% din dvdriver, fiind cu zoom se ia din spatiu modelului. Ramane sa incerc sa vad cum se comporta.

Pana atunci am sa spun una din alternativele care imi vin in minte si care urmeaza sa le testez la momentul potrivit. M-am gandit ca o alternativa sa mut camera pe modul SQ ( standard, acolo caut cea mai buna calitate) ca sa fie in raportul 3x4 ( nu wide) si sa nu mai fie nevoie de redimensionare din dvdriver, ramane se vad ce rezolutie transmite si calitatea cat de mult are de suferit,

Un lucru pe care l-am facut ca o solutie temporara a fost output Dvdriver 720 Hd redimensionare la 84% verysoft 640x480 ( nu mai tin minte am incercat parca si cu 800x600) imaginea crystal ....m-am speriat, singurul loc unde am vaz sa se vada mai bine a fost fereastra de la dvdriver, dar din pacate JCAM a vazut webcamsplitterul la 640x480 si nu a aparut Hd dar imaginea pe site a fost ok,
Trebuie sa mentionez ca ma intorsesem la 2.3 si versiunea mai veche de flash tot 11, consumul de resurse nu a pus niciodata probleme in situatia de mai sus era undeva la 12% si stii ce inseamna 720 Hd

Intrebare ai observat vre-o diferenta intre modul Software si Hardware din Jcam? teoretic daca ai cu ce e indicat sa folosesti Hardware pentru a nu strica din calitatea video, Dar practic?

Am mentionat aceste aspecte poate ajuta pe cineva, am sa revin cu cateva concluzii dupa ce am sa gasesc o rezolvare.

P.S. are cineva un webcam bun de vanzare ? era o gluma care trebuie luata in serios :|
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Revin cu un update:

Incercarea de a reusi ceva prin comutarea camerei pe modul Standard Quality a esuat, nu am reusit sa fac nimic, rezolutia redata a fost inferioara si

Solutia cea mai ok a fost cea prezentata de Sad cateva posturi mai sus,

Multumesc Sad pentru implicarea si suportul in momente de genul,
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
alexandra1234
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 02 Iun 2012, 12:49
Localitate: ceska rep
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu merg pe 800x600 bit rate 1374 si se vede cristal clear
win 7 64 bitsi
slexgrl_adela
Mesaje: 1
Membru din: 11 Oct 2012, 09:14
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna... sunt mai noua in domeniu,am ruesit sa imi iau o camera Sony HDR-CX305 ,tv tunner AVerMedia DarkCrystal HD se vede cu s-video si composite ,dar nu reuesc sa fac sa se vada si prin hdmi,mai trebuie sa fac vreo setare?
gaby
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 128
Membru din: 23 Iul 2007, 23:42
Localitate: ROMANIA
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

buna
pana aseara mi- mers butonul de sound on si off de azi a ramas blocat pe on nu il mai pot folosi..trebuie sa stau cu sound-ul mereu deschis, pur i simplu nu merge sa ,,click,, on sau off aveti la fel ca nu stiu ce sa- fac de 3ore ma chinui cu instalarea si dezinstalarea softului...e de la ei oare ca am vb cu suportul online si a zis ca nu stie nici el ce poate sa fie.. va multumesc.
gaby
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

gaby scrie:buna
pana aseara mi- mers butonul de sound on si off de azi a ramas blocat pe on nu il mai pot folosi..trebuie sa stau cu sound-ul mereu deschis, pur i simplu nu merge sa ,,click,, on sau off aveti la fel ca nu stiu ce sa- fac de 3ore ma chinui cu instalarea si dezinstalarea softului...e de la ei oare ca am vb cu suportul online si a zis ca nu stie nici el ce poate sa fie.. va multumesc.

Sunt cateva alternative de luat in considerare:
In softul jasmincam cand te loghezi, nu selectezi microfon si astfel nu ai sa ai sound,
Daca lucrezi din browser la fel se poate face modificare din flash

Daca vrei sa poti modifica in timpul sesiunii sa ai sunet cand vrei tu poti sa folosesti un microfon extern cu buton de on off si astfel nu mai depinzi de eroarea din softul respectiv poate sa stea tot timpul audio on, sunet nu o sa fie decat cand ii dai tu drumul din microfon.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
daniele
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2009, 22:01
Localitate: toyland
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si vinsi eu cu o problema.
De 2 zile la un anumit interval de timp mi se inchide softul de la jasmin. Se intampla cand sunt in pv pe alte site-uri pur si simplu dispare din bara sau cand cu fereastra deschisa toata partea in afara de video mi se face alba cu un semnul exclamarii in mijoc.
Lucrez cu splitcam-ul am CPU I5, 3 G ram, logitech pro 900, lucrez pe imlive xlove si cc
winner winner, chicken dinner
AmelieLaurent
Mesaje: 1
Membru din: 11 Dec 2012, 15:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am tot cautat despre DVDriver si noul soft JasminCam insa nu gasesc raspuns , am apelat si la un tehnic insa nu a reusit sa ma ajute ..de 2 zile mi-am cumparat dvdriverul - il folosesc pe AdultWork si pe JasminCam - pe adult camera se vede perfect insa pe Jasmin imaginea se vede mult mai mica (ma vad eu mica intr-un colt desii rezolutia este 800 x600)...folosesc un Logitech c920 Hd ...nu ma descurc deloc sa maresc imaginea si nici cei de la Jasmin nu au fost de mare ajutor ... mi-au tot schimbat setarile insa imaginea mea tot mica este si mi-au recomandat sa folosesc SplitCam ( cu acest splitter camera mi se blocheaza pe Adult ) ..va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns - ce ar trebui sa fac sa imi mearga camera la max de 15mp cu dvdriverul pe ambele site-uri -am incercat toate combinatiile de rezolutii insa nu am reusit .:(
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Minunatia de JasminCam a ajuns la versiunea 2.9 nu pot spune ca toate problemele sunt rezolvate.
Un aspect observat de mine a fost acesta: dupa un pvt modelul pus in member in momentul cand modelul apasa botonul go to free chat membrii care erau in lista dispareau in mod subit bine nu toti dar din 5-6 mai ramaneau 1-2 misterul a fost elucidat cei 4-5 membri care aparent "plecau" primeau mesajul de "performer has left" si era redirectionat catre prima pagina.
A mai observat cineva aceasta situatie descrisa de mine?

Mai sunt probleme la modelele care transmit 800x600 bit rate 1500 cu membrii dati afara din free chat?

Si ca noutate a fost facut public faptul ca modelele sunt listate dupa calitatea video transmisa:

Imagine

Average este: 800x600 bit rate 900 sau 640x480 bit rate 750
Good este 800x600 bit rate 1500 care poate fi activat doar de suportul online :)
care in momentul de fata nu binevoieste sa raspunda.

Bineinteles ca suportul online a disparut si nici dupa 25 de minute de insistat nimeni nu a raspuns, foarte urat, au bagat textul ca toti sunt ocupati ca dureaza peste 5 minute si nici dracu nu a binevoit sa raspunda.
Incep sa ma gandesc cu nostalgie la performer pro si restul softurilor care functionau foarte bine o buna bucata de timp si totul se strica cand cei de la jasmin veneau cu un nou soft si problemele aferente.
Imagine
alexandra1234
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 02 Iun 2012, 12:49
Localitate: ceska rep
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mesajul primit este default
eu am vb cu ei si sunt acum l a good
si inainte eram cu setarile la fel cu 1500 bitrate
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Joe stai linistita ca nici ei nu stiu dupa ce merge:)) eu am activat 1500 si totuis am la quality BAD si pe site apar cu semnul de HD :)
Nu m-am mai obosit sa le scriu daca e bine :)
JustMeAndYou
Mesaje: 30
Membru din: 19 Sep 2010, 12:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu azi am pierdut 2 ore ca sa discut cu adminii si sa imi rezolve problemele pe care le am cu lipsa HD-ului inca de aseara.
Abia dupa doua ore au indraznit sa zica ca isi cer scuze,ca vina este a lor si ca noul soft este prost optimizat, iar calculele automate pe care le face softul si le transmite mai departe pentru a determina performanta sunt, de cele mai multe ori eronate.
Asta, bineinteles, dupa ce si aseara, si azi, mi-a fost dat cu "flit".
Am salvat si conversatiile, tocmai pentru a le arata dupa-amiaza unui supervisor cu care am mai discutat si in trecut referitor la unele probleme cu Jasmin Cam, poate asa or vedea si ei ce admini "competenti" si cu bun simt angajeaza.
bineinteles ca mi-au zis sa ignor mesajul cu "Stream Quality BAD", pentru ca , citez "Ciudat, modelule, dar imaginea ta este foarte buna, iar calculatorul este mult peste cerinte...,E o problema de la noi!"
Inca o ora de bla-bla-bla-uri, si mi-au dat HD-ul inapoi.Dar buba e ca se vede mai prost acum cu HD decat mi se vedea inainte.. :lol:
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

nu stiu dar e ciudat rau cu softu ,am un logtch c920,si am intrat s a vad cum e ,vreau sa spun ca pe site cu 800*600 rezolutie ma vad ff aproape ,daca deschid softu lgtch e ok -se mai vede si ceva in juru meu ,ehh cand sunt on ma vad fff aproape,am vb si cu adminu a zis s aumblu la zoom ,zoom am pe minim ,nu stiu de la ce o fi daca e de la 800*600 nu ma pot obisnui deloc ,mai bine sa dipara hd icon si sa ma vad toata...

mi s-a spus ca la 640*480 nu va mai apare hd ca inainte,dar ca 800*600 nici nu exista ca ar forta prea mult..nu stiu cum sa fac sa ma vad iar intreaga si sa se vada si backgroundu...


a si apropo de listare ,nu stiu dar in most popular vad ca se pastreaza locurile indiferent de hd sau nu..poate ma lamureste si p emine cineva , ceatza totala...

la mine e good hd acum de la average dar in picioare nu ma vad intreaga ,tre sa ma indepartez ff mult dar daca ei zic ca asa e bine...
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Vad ca nu sunt singura care are probleme cu versiunea 2.9 a jasmincam-ului. M-am obisnuid demult cu faptul ca membrii imi sunt scosi din free chat sau privat....sau ca nu-mi pot scrie, acum a aparut o alta problema.......imi apare o linie iar cand ma misc e ca si cum imaginea e taiata. Nu stiu de la ce poate fi, nu am schimbat nimic...am acelasi webcam ( C920), lucrez doar intr-un singur site ( jasmin) aaa am schimbat doar internetul, nu mai am 1 mega de upload ci 5 :). Cu toate astea nu pot transmite in rezolutia maxima, adminii spun ca nu se poate sa forteze atat softul. De cateva seri imi pierd ore intregi discutand cu ei, nu ajung la nici un rezultat. Aseara am stat aproape 4 ore cu 2 admini, mi-au intrat in calculator .....iar pana la urma mi-au instalat o versiune de splittcam si au spus ca va trebui sa transmit asa pentru ca altfel nu se poate. Bun, recunosc ca linia a disparut dar a disparut si chat-ul pt cativa membrii. Acum ce ma intreb eu....de ce sunt obligata sa folosesc un splittcam daca nu am nevoie? Am lucrat fara probleme majore in ultimii doi ani fara split, nu aveam internet bun......iar acum ca totul e ok ei imi spun ca problema mea nu au mai intalnit-o si alta rezolvare nu este.
Apelez la cei care au cunostinte despre problemele acestea , pe mine ma depasesc.......stie cineva de ce imi apare linia in softul lor...imaginea taiata? In softul de la webcam totul e perfect......am incercat toate rezolutiile si este la fel. M-as bucura pentru orice sfat din partea celor care ...poate au mai intalnit aceasta problema. Multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca, bafta la $$$$$
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”