MyFreecams Hd / Connection avarage

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
AlexAvcStudio
Mesaje: 43
Membru din: 19 Aug 2006, 13:48
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna,
Am o problema care nu am reusit sa o rezolv inca legata de streamingul HD la Mfc.

Pe calculatorul ei apare:

Imagine

Pe site apare:

Imagine

Nu e normal sa apara la connection avarage . Poate imi usurati munca:)

P.s. Eu oricum am dai e-mail la cei de la myfreecams,cred ca nu o sa raspunda de baieti faini ce sunt ei. Daca nu,saptamana viitoare am sa mai testez pana am sa-i dau de cap.
Alex Avc Studio,
We love to see you smile
SoulCams Models Studios wanted
constantina
User Junior
User Junior
Mesaje: 75
Membru din: 11 Apr 2012, 17:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut.
Nu te ambala foarte tare, conexiunea e buna din partea ta.
De multe ori ce apare in softul de la mfc nu are legatura cu conexiunea ta, ci cu viteza serverelor lor.
Poti avea constant si 10mb/s iar in soft sa apara low bandwith. Am patit-o si iti spun din experienta.
In plus, poate sa aibe legatura cu configuratia sistemului. Un dual-core, folosit pe mai multe sesiuni (hd sau nu), incetineste considerabil bandwithul.
Avatar utilizator
AlexAvcStudio
Mesaje: 43
Membru din: 19 Aug 2006, 13:48
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

constantina scrie:Salut.
Nu te ambala foarte tare, conexiunea e buna din partea ta.
De multe ori ce apare in softul de la mfc nu are legatura cu conexiunea ta, ci cu viteza serverelor lor.
Poti avea constant si 10mb/s iar in soft sa apara low bandwith. Am patit-o si iti spun din experienta.
In plus, poate sa aibe legatura cu configuratia sistemului. Un dual-core, folosit pe mai multe sesiuni (hd sau nu), incetineste considerabil bandwithul.
Pai trebuie sa te ambalezi :) Conteaza mult la profil sa scrie good/excellent,pentru ca sunt membri f pretentiosi si se uita la acest aspect,iar eu sunt putin mai paranoia,am impresia ca iti afecteaza si camscoreul acest aspect.
Este putin ciudat,pentru ca daca transmiti fara HD,totul e excelent.Treci pe hd,apare Average . Legat de calculatoare ,folosesc procesoare i5 si la 24 de fps,procesorul imi sta la 13%. Deci calculatorul este ok.

Eu cred ca este din setarile la placa de captura si ceva imi scapa mie.
Merci oricum de raspuns
Alex Avc Studio,
We love to see you smile
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”