Conventie videochat 2012 (Anulata)

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Imagine

Conditii de participare la conventie si alte detalii:
0723454024 zilnic intre orele 14-20 incepand de maine pana la data de 15 noiembrie 2012.

Toate persoanele se vor inscrie nominal la nr de tel afisat in acest post,daca un studio vrea sa participe cu un anumit nr de persoane le va inscrie pe toate( nume si prenume),altfel nu vor intra decat persoanele inscrise pe tabel.
Locatia se va alege in functie de nr de persoane participante pana la data de 15 noimebrie si se va comunica ulterior tuturor participantilor.
Va fi asigurata paza locatie unde se va desfasura evenimentul in asa fel incat sa nu fie nici un fel de probleme de securitate.
Va fi interzis accesul in sala cu aparatura foto/video/audio(inafara de cea folosita pentru proiectie/documentatie) precum si presa,televiziuni,etc.
Lista cu persoanele participante nu va fi facuta publica si se va distruge ulterior.
Fiecare participant va primi la intrarea in sala un pliant care contine programul si orele pe subiectele discutate precum si alte detalii care tin de organizare.
Intre subiecte se va aloca 1 ora pentru intrebari si dezbateri cu publicul si pauzele aferente.
Studiourile care vor sa participe cu unul sau mai multi traineri rog sa specifice telefonic acest lucru ca sa putem stabili detaliile.
Daca aveti sugestii cu privire la subiectele care se vor discuta puteti sa scrieti pe forum sau telefonic.
Taxa va fi de 200Ron pt hosti independenti si 500 ron pentru studiouri.
Toti banii stransi in urma evenimentului vor fi donati integral in prima zi unui caz medical, suficient mediatizat in sfera internetului incat sa poata fi verificata autenticitatea lui.
Daca acest eveniment se va tine sau nu depinde doar de participarea voastra si de feedback-ul primit,as vrea sa treceti peste animozitatile de orice fel si sa ganditi constructiv.

Programul la care ne-am gandit poate suferi unele modificari in functie de feedback-ul primit .
M-am gandit ca data sa fie 8-9 Decembrie2012(2 zile)

Subiecte dezbatute in prima zi (studiouri+modele)
Ce este videochatul si inceputurile lui(scurta introducere).
Esti potrivita pentru acest job?Calitati si cerinte.
Trainingul modelului din prima zi pana cand poate fi lasat singur pe site.( cuprinde absolut cam tot ce trebuie sa stie un host incepator)cu urmatoarele subpuncte:
*In ce categorie sunt potrivita sa lucrez?
*cum trebuie sa ma pregatesc pentru a intra online in prima zi(incepand de la sedintele foto,coafura,machiaj,lenjerie)
*ce trebuie sa stiu despre siteurile pe care voi lucra si alcatuirea unui profil atractiv pentru potentialii clenti.
*ce atitudine este mai potrivita pentru free chat dar pentru private chat?Ce trebuie sa faci in free chat dar mai ales ce sa nu faci?
*Cum sa evit anumite lucruri pe care nu doresc sa le fac si clientul mi le cere,fara sa-l pierd sau sa fac tot posibilul ca el sa plece multumit,cum ar fi toys,sex anal si altele
*Cum sa tin un client o perioada mai lunga de timp fara sa ma dezbrac dar totodata fara sa-l plictisesc si sa aiba impresia ca trag de timp in mod nejustificat
*Ce pret trebuie sa aleg pe minut in functie de fiecare site.(din experiente colective)
*Private bazat pe show cu jucarii sau fara,cat de mult conteaza creierul,aspectul fizic si showul propriu-zis.
*Ce trebuie sa stim in legatura cu securitatea datelor personale si difuzarea anumitor materiale despre noi pe internet,riscuri si solutii.
*Relatii offline cu membri,cadouri si riscurile la care ne expunem cand acceptam mai mult decat este permis pe sites.
Startul si cat de important este in acest job.Daca am avut un start gresit se mai poate face ceva,remedia situatia,si cum?
Ce site mi se potriveste,cat trebuie sa lucrez ca sa devina profitabil si daca este necesar un program/un anumit nr de ore,cat este de important programul.
Viata dupa videochat.
Efecte secundare ale jobului in viata personala si cum pot sa impac un job in domeniul adult cu o viata normala/prieten/sot/familie.
Single sau cuplu.
Studio sau model independent,avantaje si dezavantaje.

Subiecte ziua 2( studiouri)

Este necesara un fel de asociatie/grupare care sa ne reprezinte si cum putem in baza legii sa infiintam ceva de genul asta?Ati fi de acord?
Legislatia si cum ne ajuta/impiedica in desfasurarea activitatii.
Contracte de munca sau de comision/drepturi de autor(pareri pro si contra)
Spatiul si conditiile necesare unui studio de vchat.( echipamente,furnizori de internet,decoruri)
Numarul de modele de care se poate ocupa un trainer in asa fel incat ele sa fie bine pregatite si cum stim daca trainerul este bun.
Relatia angajat-angajator.
Metode de promovare si fidelizarea modelelor,cum le impiedicam/stimulam sa nu plece acasa sau la alte studiouri.
Bonus de angajare,avantaje si dezavantaje,cum ,cand si de ce bonus?
In functie de spatiul ramas subiecte propuse de alti participanti.


P.S.Rog adminii siteului sa excluda din acest topic toate posturile care nu au legatura cu subiectul.
Multumesc tuturor celor care vor sustine acest eveniment,precum si siteului Adultvideochat.ro pentru gazduire.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Bun, mult mai concret. Recomand ca titlu Conventie videochat 2012 ediatia I, ca e prima si vor urma. In cazul in care mi-as dori sa particip dar nu sunt nici studio si nici host exista vreo alta optiune? Participare ca la un eveniment social ca multe altele la care ma mai infiltrez :).

Aparatura foto/video etc e si smartphone-ul, sa inteleg ca sunt interzise? Ca e destul de complicat...exista multa dependenta a multora de el.

In rest imi place cum suna. Mai sunt curios cine dezbate subiectele. Adica cum se vor desfasura discutiile. Se inscriu la cuvant? Limita de timp? Ca daca vor fi multi poate dura si o saptamana.


Oricum, interesant, chiar sunt curios cati vor fi interesati.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu am inteles ca cineva o sa ma traga de par si o sa imi dea o mama de bataie daca nu vin , deci oricum veneam :D
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Deocamdata, structurat frumos si la obiect. Sustin civilizatia si stabilitatea acestei serii de intalniri.
Sper din inima sa lase fiecare acasa aerele si impresiile. Stim ca in curtea noastra (a fiecaruia) e cel ami bine si cel mai grozav, insa ar fi indicat sa ne comportam ca niste adulti civilizati, si nu ca niste badarani da cartier cu "haur" si margele la gat.

Repet... +2. O sa ne inscriem si telefonic, no worries... azi deja e tarziu :)

@Poca: un lucru sa mai clarifici te rog... daca din parte studio-urilor taxa este de 500 ron / persoana sau 500 ron integral... ca sa nu apara confuzii. Idem si pt hosti la cuplu... Chiar si daca va fi aceasta taxa per "organizatie", ar fi indicat sa limitezi la un maxim de persoane per categorie.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Si eu tot la moderatie,cumpatare si bun simt indemn si sper ca suntem o comunitate civilizata care pot discuta si dezbate probleme comune fara a face circ din asta.
Studiourile se pot inscrie maxim 3 persoane daca o fac prin studio platesc o sg taxa,cuplurile la fel ,platesc o sg taxa pt 2 persoane.
Trainerii inca nu i-am scris ,ma gandeam ca poate ne mai stragem,in principiu ,eu,trainerul meu,sunflower,Iulia si cine se mai anunta.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Chiar daca inscrierea se face telefonic incepand de maine, doresc sa anunt si aici participarea mea la acesta intrunire.

Chiar imi doresc cum au spus si interlocutorii mei sa fie un eveniment placut prin care sa demonstram ca ne putem intelege si totodata face ceva pentru aceasta activitate.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
FlowerPower1
Mesaje: 1
Membru din: 09 Oct 2012, 23:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna seara si bine v-am gasit , va citesc demult si cu ocazia acestei conventii m-am gandit sa ma alatur si eu acestui forum. Sper sa pot ajunge si eu la conventie ... si in rest , sa auzim numai de bine :)
exunknown23
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 186
Membru din: 01 Ian 2012, 19:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

awww vreau si eu!!!!!!!!!!!!
din pacate nu stiu daca pot sa ajung in romania, mai ales daca e pe timp de iarna. Am o experienta foarte proasta cu,calatoritul pe timp de iarna,mai ales cu avionuL ! mereu raman inzapezita pe undeva! :cry: :cry: :cry:
Avatar utilizator
AlexAvcStudio
Mesaje: 43
Membru din: 19 Aug 2006, 13:48
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

pocahontas scrie:Conditii de participare la conventie si alte detalii:
0723454024 zilnic intre orele 14-20 incepand de maine pana la data de 15 noiembrie 2012.

.........
P.S.Rog adminii siteului sa excluda din acest topic toate posturile care nu au legatura cu subiectul.
Multumesc tuturor celor care vor sustine acest eveniment,precum si siteului Adultvideochat.ro pentru gazduire.
Buna,
Te anunt ca va fi prezent si Avc Studio la aceasta intalnire.Dar vreau sa venim ca si organizatori, binentales daca accepti :).Vreau pe langa ce ai prezentat,sa avem ocazia sa ne implicam cu cateva subiecte,care sa fie de folos pentru industria videochatului.
Am sa vorbesc cu asociatii mei ( Pro Studio , Red Studio si Studio 20),sa se implice si ei. Legat de partea de organizare,prefer sa o discutam pe messenger si sa postam in 2 saptamani ceva concret cu ce o sa venim la intalnire.
Pentru cei carcotasi va anuntam ca nu este ceva comercial ceea ce vrem sa prezentam.Incercam sa oferim ideei noi.

Bafta
Alex Avc Studio,
We love to see you smile
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Venim, cum sa nu venim :)
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
yuuhuu
Mesaje: 28
Membru din: 25 Sep 2012, 10:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Foarte misto ideea, mi-ar face placere sa vin, in principiu pentru dezbateri, in nici un caz ca imi fac prieteni noi :) Dar cum va feriti de bingalitori, echipamente de inregistrare si alte chestii. Sunt ferm convins ca vor fi multi cei "interesati" sa ii cunoasca pe cei implicati in aceasta activitate, si asta ar fi un moment prielnic si mai ales unic.
Exista vreo garantie ca suntem doar cei implicati in VC si nu alti "curiosi"?
Ar fi destul de periculos sa expuneti anumite aspecte unora care se chinuie sa le inteleaga...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Vreau sa mai fac o precizare,cine suna pentru inscriere ii rog frumos sa insiste in caz ca nu raspund din prima,mai sunt momente ale zilei in care fie sunt la volan( cum s-a intamplat azi),fie mai fac si alte lucruri si nu pot raspunde in momentul respectiv.Va multumesc!

P.S.Slaba prezenta la urne:))+ un tel ratat,prima zi.Nu aveti curaj? :P
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

yuuhuu scrie:Foarte misto ideea, mi-ar face placere sa vin, in principiu pentru dezbateri, in nici un caz ca imi fac prieteni noi :) Dar cum va feriti de bingalitori, echipamente de inregistrare si alte chestii. Sunt ferm convins ca vor fi multi cei "interesati" sa ii cunoasca pe cei implicati in aceasta activitate, si asta ar fi un moment prielnic si mai ales unic.
Exista vreo garantie ca suntem doar cei implicati in VC si nu alti "curiosi"?
Ar fi destul de periculos sa expuneti anumite aspecte unora care se chinuie sa le inteleaga...
Eu cred ca functioneaza si paranoia f bine,stai linistit ca cine vrea sa inteleaga lucruri o poate face si fara aceasta conventie.Incercam sa asiguram securitatea cat putem de bine,pers suspecte nu vor fi lasate in sala dar acum ce sa facem?Sa-i dezbracam pe toti la piele?Cine vine isi asuma si un risc ca doar nu suntem criminali in serie sau traficanti ca sa fie toata suflarea interesata de intalnirea noastra.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

daca era gratis cred ca aveai telefonu fara baterie de 2 3 ori pe zi , dar cand au vazut astia ca tre sa dea banutei , au zis d c sa te imbogatesti tu poca sa faci pe spatele lor , adica in asa hal am ajuns , se platesc taxele astea si tu sa faci bani , avere. lasa ca stim noi
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

panaramadeom scrie:daca era gratis cred ca aveai telefonu fara baterie de 2 3 ori pe zi , dar cand au vazut astia ca tre sa dea banutei , au zis d c sa te imbogatesti tu poca sa faci pe spatele lor , adica in asa hal am ajuns , se platesc taxele astea si tu sa faci bani , avere. lasa ca stim noi
Hahaha ,da, sincer,nu cred ca este vb de asta ci doar de spiritul ''cum sa ma ascund mai bine'' :wink: poate totusi lumea nu este pregatita sa faca fata la o asemenea provocare.E mai cool sa obtii sfaturi si info undercover :wink:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Hehe... ai rabdare draga... par example SunFlower inca nu a apucat sa te sune, sa confirme prezenta... chit ca stii ca va fi acolo... ai rabdarica :)

BTW, data acestui event inca nu a fost stabilita. Tocmai de aceea consider ca af fi bine sa anunt ca noi 2 personal nu putem daca e 8-9 decembrie (pe 8 avem business travel). Mizez pe faptul ca data inca nu a fost stabilita, ca sa putem veni si noi, la propriu :) 1-2 dec, 22-23 dec, 24-25 noiembrie, etc. Sau poate chiar in timpul saptamanii... evident in weekend salile de conferinte ar fi mai scumpe.
whiteangel
Mesaje: 27
Membru din: 25 Iun 2012, 18:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0

hahaha panaramadeom ca bine zici! Ce e moca e bine primit, ce e pe bani...pe bani sa ramana! (in viziunea unora)
Pocahontas siiigur cu banii aia isi deschide vre-o banca sau vre-un FNI, te vedem la stiri in cativa ani Poca gen Ioana Maria Vlas :lol: Doamneee, eu am glumit sper sa nu ma injure cineva pe aici!
In alte ordine de idei nici eu nu ajung, tocmai ce-am irosit concediul sotului pe anu' acesta si sa fugi cateva zile de la mii de km departare nu e asa simplu! :cry: Oricum ideea suna misto tare si sper sa iasa ceva frumos chiar daca eu o sa pierd toata distractia! Felicitari poca pentru initiativa si la mai mare!
I live for myself and I answer at nobody.
Avatar utilizator
AlexAvcStudio
Mesaje: 43
Membru din: 19 Aug 2006, 13:48
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

whiteangel scrie:hahaha panaramadeom ca bine zici! Ce e moca e bine primit, ce e pe bani...pe bani sa ramana! (in viziunea unora)
Pocahontas siiigur cu banii aia isi deschide vre-o banca sau vre-un FNI, te vedem la stiri in cativa ani Poca gen Ioana Maria Vlas :lol: Doamneee, eu am glumit sper sa nu ma injure cineva pe aici!
In alte ordine de idei nici eu nu ajung, tocmai ce-am irosit concediul sotului pe anu' acesta si sa fugi cateva zile de la mii de km departare nu e asa simplu! :cry: Oricum ideea suna misto tare si sper sa iasa ceva frumos chiar daca eu o sa pierd toata distractia! Felicitari poca pentru initiativa si la mai mare!
Dupa postul de mai sus, iti recomad Pocahontas sa pui pe cineva sa intre pe google, sa caute studiouri de videochat din toata tara si sa le trimita un e-mail cu o invitatie . Cred ca o sa fie mai de izbanda . Eu mult timp nu am mai intrat pe aici si daca ar fi fost o intalnire de genul asta,mi-ar fi parut rau tare :D .

P.S. Daca ai nevoie de cineva care sa te ajute cu cautatul pe google,cu send,ma ofer sa te ajut .
Alex Avc Studio,
We love to see you smile
whiteangel
Mesaje: 27
Membru din: 25 Iun 2012, 18:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da ce am zis asa deplasat de te referi strict la postul meu?
I live for myself and I answer at nobody.
Avatar utilizator
AlexAvcStudio
Mesaje: 43
Membru din: 19 Aug 2006, 13:48
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

whiteangel scrie:Da ce am zis asa deplasat de te referi strict la postul meu?
Eu am dat quote la ultimul post fara sa-l citesc pana la sfarsit,unde puteam citi ca a fost o gluma :) .
A fost eroarea mea,scuze.

Incercam sa-i spun la Poca.. o varianta mai buna de a atrage mai multe persoane socioprofesionale.

Si din motive "de sanatate" :) va anuntam ca Avc nu mai participa la intalnire :o 8)

Multa bafta
Alex Avc Studio,
We love to see you smile
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

AlexAvcStudio scrie:
whiteangel scrie:Da ce am zis asa deplasat de te referi strict la postul meu?
Eu am dat quote la ultimul post fara sa-l citesc pana la sfarsit,unde puteam citi ca a fost o gluma :) .
A fost eroarea mea,scuze.

Incercam sa-i spun la Poca.. o varianta mai buna de a atrage mai multe persoane socioprofesionale.

Si din motive "de sanatate" :) va anuntam ca Avc nu mai participa la intalnire :o 8)

Multa bafta
Din motive de sanatate ,precum si din alte motive mentin inscrierea pentru conventie pe PM,cu nume prenume si un telefon pentru confirmare urmand ca ulterior sa va comunic rezultatele si daca aceasta conventie va avea loc sau nu in functie de nr de participanti.
Data se poate modifica usor dar prefer sa fie pe weekend,va rog in PM sa specificati si data care v-ar conveni .

Pana acum prezenta este aproape de 0 si consider ca telefonul nu este o necesitate momentan.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

In urma feedback-lui primit am hotarat sa schimb data pentru luna ianuarie si va fi 19-20 ianuarie 2013,este suficient timp pentru toata lumea si pentru noi sa organizam.Pana la sf anului 31 decembrie,ultima zi de inscriere si dupa 1 ian o sa anunt daca se merita sa tinem aceasta conventie sau nu in functie de inscrieri.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”