Adultwork.com de la nesimtire la ignoranta

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
exunknown23
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 186
Membru din: 01 Ian 2012, 19:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu , ca si multe alte modele de aici, am trecut prin multe schimbari si nedreptati de pe diferite site-uri...
a schimbat lj procentul, m-am tirat de-acolo, m-au deranjat noile reguli de pe aw am plecat de acolo,m-a spart imlive cu charge-backul m-am reorientat si mi-am gasit alte site-uri, m-a ignorat mfc staff absolut de fiecare data cand am avut nevoie de ei, cand am fost haituita de catre fanii altor modele/sau chiar alte modele.... mi-am incheiat frumos socotelele si cu ei... culmea e ca, intr.un fel sau altul de fiecare data cand m-am mutat am dat de bine. ( si n-am comentat nimic despre site.ul in cauza, pt ca si daca as fi comentat, ei tot ce vor fac, mi.as fi racit gura de pomana, si bineinteles poate alte modele au niste experiente minunate cu site.urile enumerate mai sus)
Va recomand si voua fetelor care ziceti ca aw nu va convine, dintr-.un motiv sau altul, sa depasiti momentul, si sa va orientati catre alt site, iar celor care au incercat si ei o frauda sau 2 ( nu am numit pe nimeni da? am zis ¨celor¨) va recomand sa o lasati balta pt ca nu o sa tina nici pe aw nici in alta parte.
ps: am muncit 2 ani de zile pe aw si eu personal nu am avut nici o problema sau frauda sau maual escrow sau alte chestii...
SoulCams Models Studios wanted
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 136
Membru din: 07 Oct 2011, 22:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sincer nu stiu daca sunt on topic sau nu referitor la AW nu iau apararea nici nu dau cu pietre poate aveti dreptate poate nu poate si eu am in ceea ce voi zice sau poate nu dar ... eu lucrez de ceva timp cu ei si no problem ... adica nu conturi suspendate si CB? nu am avut niciodata serios va zic ... nici nu stiu cum apare cand ai asa ceva ( ma refer strict AW) si da e aiurea ca multe se vand ieftin .... dar CB de 1100 woww as innebuni ... imi pare rau sa aud ca inca nu sa terminat cu prostiile astea de CB si fraude si etc ar fi mai bine dar ce sa fac dream on la o lumea mai buna :D am tot observat pe acest forum ca foarte multa lume loveste in AW si nu stiu de ce e un site f buna din punctul meu de vedere ... si lam vazut foarte jos in statistici referitor la ce siteuri sunt profitabile sau altele de genul acesta(statistici) nu stiu chiar nu inteleg... si in plus aveti optiunea de private sau group direct la el il tineti akolo de umplutura si tot faci ceva pe el my opinion a crescut mult siteul fata de ani precedenti in care nici nu visam sa am incasarile de acum...

my opinion
ziua buna la toti :)
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

AnAngel si eu sunt f multumitaa de aw ca si site , cat despre comentarii , well e un site destul de greu de manevrat ca si soft infos etc , adica treb sa te fatii pe el destul demult sa incepi sa-l cunosti, si exact cum taranu din Valea Popii nu stie cum se da cu chimicale da da si el pe legume cat cuprinde dupa modelul vecinului , cam asa e si cu multe modele nu stiu ele cu ce se manaca aw -ul da hai sa-l utilizam ca si site , si din nestiinta iata ca se isca diverse drama

mai e si categoria destul de larga care s-a tinut ani intregi de tampenii pe aw , carora li s-a inkis robinetul si acum incearca sa se razbune cum pot pe unde pot si daca pot

mai e si categoria ,, modelelor nevinovate ,, care si -au incasat -o ca sa zic asa datorita regulielor care nu-s super extra clare pe aw si lipsei unui suport f bine pus la punct

eh una peste alta reise ce a reiesit , ca sa nu ami zicem ca aw nu e site soft ci mai mult axat pe hardcore, cum modelul basic fuge de orice inseaman munca , ci prefera teschereau cu bani sa i se dea numai pt simpla prezenta pe un site iaca -te ca mai ai o categorie care vrea da nu poate

in esenta vb lui ex din postul anterior :nu va convine incheiati socotile si moove on , oricum cu site ul daca te certi e fix pix
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 136
Membru din: 07 Oct 2011, 22:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fetish scrie:AnAngel si eu sunt f multumitaa de aw ca si site , cat despre comentarii , well e un site destul de greu de manevrat ca si soft infos etc , adica treb sa te fatii pe el destul demult sa incepi sa-l cunosti, si exact cum taranu din Valea Popii nu stie cum se da cu chimicale da da si el pe legume cat cuprinde dupa modelul vecinului , cam asa e si cu multe modele nu stiu ele cu ce se manaca aw -ul da hai sa-l utilizam ca si site , si din nestiinta iata ca se isca diverse drama

mai e si categoria destul de larga care s-a tinut ani intregi de tampenii pe aw , carora li s-a inkis robinetul si acum incearca sa se razbune cum pot pe unde pot si daca pot

mai e si categoria ,, modelelor nevinovate ,, care si -au incasat -o ca sa zic asa datorita regulielor care nu-s super extra clare pe aw si lipsei unui suport f bine pus la punct

eh una peste alta reise ce a reiesit , ca sa nu ami zicem ca aw nu e site soft ci mai mult axat pe hardcore, cum modelul basic fuge de orice inseaman munca , ci prefera teschereau cu bani sa i se dea numai pt simpla prezenta pe un site iaca -te ca mai ai o categorie care vrea da nu poate

in esenta vb lui ex din postul anterior :nu va convine incheiati socotile si moove on , oricum cu site ul daca te certi e fix pix

mare dreptate ai ... e un site pe care intradevar trebuie sa muncesti din greu sa urci si sa muncesti din greu sa te mentii foarte usor cazi daca lenevesti ..... dar de ai dreptate poate unele vor doar razbunare si unele chiar saracele sunt nevinovate si stii vb aia erau in momentul nepotrivit la locul nepotrivit asta este peste tot se mai intampla iar chestia cu suportul intradevar sunt cam "subtirei" la vedere e cam aiurea ca nu au online suport dar sincer cred ca chestia asta se datoreaza faptului ca au o platforma foarte buna si sincer rar ai probleme cu ele .... fata de alte siteuri care pica non stop sau probleme de conecxiune etc
ce sa zic asta este cu astea ne invartim cu astea facem bani cu bune si rele...

bafat la $$$$
great day :D
princessmanager
Mesaje: 32
Membru din: 18 Aug 2010, 19:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am o intrebare ..Vi sa intamplat si voua ca sa va ceara pasaportul sau persmisul de conducere pe langa buletin si foaie la inregistrarea unui nou model pe contul de master?Mie mi se par o aberatie!!! Astept raspuns!Multumesc anticipat!
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 136
Membru din: 07 Oct 2011, 22:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da princess acum cateva zile am facut un cont unei prietene mi-a acceptat tot dupa care mi-au cerut passport sau driver licence si o poza in care intr-o mana sa tii una din cele mai sus mentionate plus foaia cu AW si data ambele in aceasi poza ....


spor la $$$
whiteangel
Mesaje: 27
Membru din: 25 Iun 2012, 18:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0

M-am cont la ei dar am o curiozitate: daca nu am pasaport si permis de conducere??? bai unii destepti dastia de la siteuri au niste creiereee... cum altii gen Da din ce tara te loghezi? Da de ce nu esti in tara ta? si de ce nu ai acte?
I live for myself and I answer at nobody.
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

merge cont si cu buletinul , nu -ti treb imprimanta si nu -i intereseaza ca te loghezi din alta tara de cat ce scrie pe acte , eventual daca se agita cer dovezi simplute gen poza cu un ziar din tara respectiva si cu data zilei in care faci poza

in general natiile civilizate nu agreaza prea mult migrarea asta asa numai cu locuinta , fara acte etc , de asta o sa si continue intrebari tampite

bafta
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
AlexAvcStudio
Mesaje: 43
Membru din: 19 Aug 2006, 13:48
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

fetish scrie:merge cont si cu buletinul , nu -ti treb imprimanta si nu -i intereseaza ca te loghezi din alta tara de cat ce scrie pe acte , eventual daca se agita cer dovezi simplute gen poza cu un ziar din tara respectiva si cu data zilei in care faci poza

in general natiile civilizate nu agreaza prea mult migrarea asta asa numai cu locuinta , fara acte etc , de asta o sa si continue intrebari tampite

bafta
Vezi ca mai nou,cei de la Aw cer doua documente. Buletin si pasaport (pentru cei care nu au carnet de conducere),altfel nu mai deschid nici un cont . Cel putin in Romania...
Alex Avc Studio,
We love to see you smile
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mea culpa atunci Alex eu nu am ami deschis un cont pe aw din 2008 sau 2007 ceva de genul
tot ce mai stiam era din alte posturi si din ce mi s-a ami cerut mie personal deci inca o data mea culpa
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Din pacate da :? tot ne face sweetkick sa intram sub "aripa" lui...
Avatar utilizator
AlexAvcStudio
Mesaje: 43
Membru din: 19 Aug 2006, 13:48
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

fetish scrie:mea culpa atunci Alex eu nu am ami deschis un cont pe aw din 2008 sau 2007 ceva de genul
tot ce mai stiam era din alte posturi si din ce mi s-a ami cerut mie personal deci inca o data mea culpa
Vezi ca cica vor si la cei care sunt activi deja sa le ceara daca li se pare lor ceva suspect. Din cate imi dau seama nu este o regula impusa de Aw,ceva s-a intamplat,pentru ca au cerut si cei de la Naked la fel, si inca doua siteuri .

Bafta
Alex Avc Studio,
We love to see you smile
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

AlexAvcStudio scrie:
fetish scrie:mea culpa atunci Alex eu nu am ami deschis un cont pe aw din 2008 sau 2007 ceva de genul
tot ce mai stiam era din alte posturi si din ce mi s-a ami cerut mie personal deci inca o data mea culpa
Vezi ca cica vor si la cei care sunt activi deja sa le ceara daca li se pare lor ceva suspect. Din cate imi dau seama nu este o regula impusa de Aw,ceva s-a intamplat,pentru ca au cerut si cei de la Naked la fel, si inca doua siteuri .

Bafta
Stiu o fata care a plecat de la un studio, a incercat sa isi faca singura si nu a reusit,duoa 2 sapt a trimis un mail la sweetkick si totul sa rezolvat fara pasaport si fara permis...Eu am vreo 5 conturi in stand by deoarece nu am pasaport sau permis :wink:
ntzlol
Mesaje: 4
Membru din: 07 Iul 2012, 14:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Va spun si eu problema pe care o am cu AW. Sunt un studio nou. Ca orice studio am facut conturile de admin/master la toate siturile. Aproape fara reusita am incercat sa fac unul si pe vestitul AW. Am reusit cu mare greutate sa creez acel group account pentru ca situl lor este de tot rahatul. Bun. Am bagat si un performer nou. Si de aici a inceput calvarul. Prima data mi-au suspendat contul doar pentru ca mi-au trimis o cerere de documente inca odata si mi-au oferit 24 de ore sau imi suspenda tot contul. Bine inteles ca nu am raspuns la timpul cerut de ei si contul meu a fost imediat suspendat si m-au trimis catre Sweetkix porcaria lor de suport de romania. Bun acolo mi-am spus problema + uploadat documentele cerute de AW. Am asteptat un mail de la ei. In loc sa vad contul activat m-am trezit cu urmatorul mail :

Your details were found by the site involved in a recent fraud attempt on our website (transaction with account 'KittyJiggles'). Accordingly, your access remains suspended until we get a clear explanation from you, related to this issue. Failing to provide it will keep your status as rejected.
Am raspuns cu urmatorul mail :

1. Nu stiu cine este KittyJiggles (Chiar nu stiu cine este)
2. Eu pana acum nu am avut nici un performer macar online la dvs pe site
3. Cum ma acuzati de frauda cand eu nici nu am folosit servicile oferite de dvs.

Raspunsul lor again :
Thank you for your message. However, it seems you are not willing to clear the recent fraud where you as well a person related to you were involved. Accordingly, the site reserves the right to deny your membership request, until the current investigation will be finished.

Si asa mi-a fost inchis faimosul cont de group de catre AW + Sweetkix.
daniela92
Mesaje: 1
Membru din: 03 Ian 2013, 22:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

As vrea sa incep sa lucrez pe adultwork mi-am facut cont dar nu stiu efectiv cum sa intru si nici numarul de cont nu imi apare unde sa il las...va multumesc
TiredOfLosers
Mesaje: 2
Membru din: 30 Ian 2013, 18:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mda...de ceva timp urmaresc cu interes orice informatie legata de AW. E un site complex si very "unfriendly". TOCMAI DE ACEEA IMI PLACE!!!! :D

Cu cat stiu mai putin sa se descurce pe el, cu atat mai bine este pentru mine ( si nu numai, sunt sigura :D ).

Nu vreau sa fiu rea dar daca nu esti corect, daca o arzi cu fake-uri si cu fraude, atunci chiar n-ai ce sa cauti acolo.

Lucrez de cativa ani pe AW si niciodata nu mi s-a intamplat nimic rau. Nimic din vina lor. Si daca stii sa te promovezi si sa vorbesti atunci faci bani frumosi.

Am observat un lucru ( lucky me again) - pe aw sunt destul de putine modele pe cont propriu. Majoritatea provin din studiouri si sunt asa...ca niste oite in turma. Toate la fel, aceleasi nickname-uri (difera doar numarul de "x" din coada :D), aceleasi poze obosite, aceeasi "tema".

Asa ca, in concluzie, AdultWork este un site ostil, cu trafic destul de limitat si cu niste reguli aberante cateodata DAR! in acelas timp, este corect si prompt daca ii urmezi regulile.
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu o zic pe aia dreapta (cum v -ati obisnuit de altfel) , primul cont pe aw l -am avut deschis printr -un studiou , am urmat regula clasica , profil varza , descriere la calup , pozele so so pt ac din pozele selectate de mine nu s -a prins omul cum si ce sa puna ca deh asta cu fetish ul e cam cum ai zice stii io lucrez la nebuni in timp ce maj sunt oameni normali , rezultatul dezastru total in 2 saptaamni 30 de lire si aiai chinuiti rau

bun ne am despartit frumos , omul a inkis contul , eu din aw nu am inteles nimic , pt ca normal nici nu avema cum ca daca nu mi -a mers nu mi -a mers si gata

vre-o cateva luni am cochetata cu idea de a deschide un cont nou , dar nah barfe multe pe net , ca da teapa , ca raami cu banii in pom , ca car ca mar

io mai tarsaloasa de fel zic domle nu -mi deschid ca nah iau naibii vre-o teapa ; intr-un final cuuriozitatea a omorat pisica si mi -am deschis un screen nou , m -am fatait vre 0 o luna pana sa invat ce face efectiv fiecare butonel si butonas din site , si surpize din 2007 final pana in zilele noastre , nu am luat tepe , nu mi-a furat nimeni banii , nu am avut cb , am avut refunduri ce-i drept , banii ii prim chair inainte cu o zi de data de plata la ora fixa , cand au fost belele cu epass , aw a fost un site care s-a miscat rapid cu toata lipsa lui de suport online , ba chiar au fost f helping oamenii , no comement

eu sunt f multumita este un site corect daca si u esti corect cu ei , eu personal mi -am luat -o cand am vrut sa trisez dar a fost corect din partea lor
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
TiredOfLosers
Mesaje: 2
Membru din: 30 Ian 2013, 18:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Banuiesc ca tot cu tine am discutat si pe celalat forum :)
O interbare: Pe ce alte site-ri mai lucrezi? Eu am incercat vreo cateva zile mfc si a fost ok dar nu m-a incantat peste masura asa incat sa raman sa lucrez periodic. Imi place AW pt ca poti sa-ti promovezi singur profilul si imi palce ideea de a nu face show in free. Nu ca as avrea vreo hiba...adica pe mfc am fost completely naked + alte delicii si a fost bine din punct de vedere banesc. Ce ma enerveaza e ca sunt o groaza de free loaderi care stau si beneficiaza de goliciuni in free si nu mi se pare corect. In fine, o alta intrebare ar fi daca exista, din ceea ce stii tu, un site asemanator cu AW?
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dap tot eu sunt , site asemanator cu aw ,mmhmmm din ce pdvd te referi sa semene ?

eu lucrez pe multiple sites , am fost in tinerete devotata unui sg site si nah mi-a fost invatatura de minte , eu aplic asa am 4-5 site uri de baza (iml , aw, xlove, streamate/ray , jasmin, ifriends) si inca vreo 3 sau 4 de pura umplutura sau cand mai am eu chef sa schimb ceva (cc , webcams, naked, mfc ,xcam, extasy , peekshows) pe astea ultimele le rotesc cum am eu chef si nervi stare sau cum am planul de facut bani

de rotit site urile le rotesc si pe alea principale uneori intre el , alteori ma axez pe unul din ele si restul mai rarut , cum am zis hiba mea e ca eu am plictisesc repede de orice , si asta modalitatea cu rotitul a fost cea care mi s-a potrivit cel mai mult ca si metoda de lucru , plus ca eu ador sa vad memebers fight , imi place sa i adun buluc si apoi sa-i intarat gen vezi ac stau 2 ore sau 3 ore online apoi cateva zile pauza , imi place sa nu am un anume program batut in cuie , cine ma vrea sa puna maan si interesul sa am caute cine nu e ok , membrii inca sunt garla

cat despre memebrii si araratul in free , nu stiu eu nu prea am constiinta cand e vb sa castig bani , atat vreme cat respect regulile site ului , dpmdv , pe mien nu am intereseaza ce crede x , y ce gandeste nu stiu ce membru , ce drame familae are y uleeascu mare labar Vip , ca-l insala nevasta , ca are cancer stadiu 15 si altele

nu suntem prieteni , amici , si nu-mi place sa fiu ipocrita , eu de prieteni mei nu am folosesc ca sa castig bani , insa de membrii da , deci in esenta la munca eu ma axez pe suma de bani pe care o fac , am terminat targetul sanatate , eu am viata mea , am prietenii mei reali , am chestii multe de facut , de invatat , de gatit , hobby uri , imi place enorm sa citesc , mai un film , mai un club , pt mine e imp ca eu ca pers sa ma simt ok cu alegerile mele , si alegerea mea primordiala e sa dau intaietate familiei

ca si program lucrez luni-vineri , we e sfant dedicat pt distractie , dar nah eu sunt spre pensionare din job ul asta , si dupa cum vezi abordez o mentalitate diferita fata de a maj modelelor ,

bafta
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
desirousgirls
Mesaje: 18
Membru din: 15 Feb 2013, 13:34
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

adultwork este probabil cel mai nesimtit site dintre toate. Pe mine ma tine cu doua conturi de o saptamana. Cat despre lucratul pe alt cont, nu stiu daca in adultwork se poate, dar mfc-ul cu siguranta iti poate crea probleme daca faci asta. Pentru ca mai verifica din cand in cand modelele, si iese scandal daca ai alt model.
foca
Mesaje: 3
Membru din: 06 Mar 2013, 20:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna! stie cineva cum se poate schimba payoneer pe adultwork? Am setat un card payoneer si as vrea sa il schimb! Am incercat sa dau mail-uri la suport sweetkicklimited dar nu mi-au raspuns!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”