JasminCam un nou soft scos de Jasmin

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

mireya ,si eu am avut probleme cu softu jasmincam imi dadea error ,pur si simplu nu ma mai puteam loga ,si am mers la admin fireste ,acolo am dat de un supervisor care mi -a aruncat un ghid de instalare diferit de ce avem noi pe pagina d emodel ,care era destul de complicat crede-ma nu ceva de genu instalare next next next ,era cu niste teste ,sa umbli pe la explorer eeeeeee nebunie curata ...l -am rugat s a mi intre in pc sa ma ajute nu a vrut sub nic o forma,si atunci am plecat cu miloaga pe la toti adminii sa mi intre in pc si sa i rog sa mi instaleze ,in final am avut noroc am gasit un tip super istet si rapid si mi-a rezolvat problema,initial nici el nu vroia sa intre in pc ,vroia sa urmez pasii si el sa -mi explice atunci i-am zis ok dar iti e mai usor sa tastezi si sa imi explici decat sa intri si sa-mi rezolvi problema???asa l -am convins ,vezi ca nu prea mai vor iti arunca ghidu si gata !!!
slava domnului acum nu mai am probleme,dar crede-ma l-am urmarit cat timp mi-a instalat si nu a fost asa usor cum explica ei acolo in pagina noastra de model ,deci insista la ei si baga-i in computer ca altfel e mai greu !succes
SoulCams Models Studios wanted
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

deja mi-au intrat de 2 ori in calculator , acum cateva seri a stat vreo 3 ore un amin......am si spus mai sus......i-am aratat clar care e problema, iar astazi a intrat alt admin.....la fel i-am aratat problema , a vazut clar ca softul nu se instaleaza corect...........si el ma ia cu vitez a de upload.......pai mama ei de treaba ca lucrez cu acelasi e upload de aproape 2 ani........e prima oara cand nu pot sa-mi instalez acest fantastic soft. Dupa vreo ora de stat prin calc meu, adminul mi-a spus ca ei stiu ca au probleme si sa stau linistita ca o sa se rezolve. NU contest faptul ca o sa se rezolve pana la urma, dar pana atunci eu o iau razna, innebunesc cand vad ca pierd timpul degeaba si imi pierd membrii buni pt ca sunt scosi afara din pvt :(
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

da e nashpa ,cel mai bine ar fi sa dezinstalezi tot si sa-i pui pe ei sa instaleze totu de la inceput
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

pana la urma am rezolvat, noroc cu Glamourfoto care a gasit o cale de mijloc pt problema mea. Inca odata multumesc frumos Glamour pt ajutor....m-ai intinerit cu 5 ani :) bafta in tot ce faci
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

sweetgirl scrie:da e nashpa ,cel mai bine ar fi sa dezinstalezi tot si sa-i pui pe ei sa instaleze totu de la inceput
Inclusiv windowsul ca daca nu e instalat cum trebuie. daca nu windowsul macar driverul pt placa de retea ca daca nu transmite bine semnalul,
mireya_sb scrie:pana la urma am rezolvat, noroc cu Glamourfoto care a gasit o cale de mijloc pt problema mea. Inca odata multumesc frumos Glamour pt ajutor....m-ai intinerit cu 5 ani :) bafta in tot ce faci
Multumesc de apreciere dar tu exagerezi un pic nu de alta dar daca se afla ca io intineresc modelele cu cate 5 ani, o sa fie vai de mine imi imaginez ca
1 - am sa fiu asaltat de cerinte absurde :shock:
2 - am sa primesc reclamatii de la restul modelelor ca pe ele le-am intinerit mai putin :?
3 - o sa fiu asaltat de baietei care vor inapoi vigoarea din tinerete :|


Succes acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Sandra
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 05 Aug 2011, 02:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mireya_sb scrie:pana la urma am rezolvat, noroc cu Glamourfoto care a gasit o cale de mijloc pt problema mea. Inca odata multumesc frumos Glamour pt ajutor....m-ai intinerit cu 5 ani :) bafta in tot ce faci
poti sa ne spui si noua care este calea de mijloc????
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

GlamourFoto scrie:
3 - o sa fiu asaltat de baietei care vor inapoi vigoarea din tinerete :|
Deja te asalteaza unul :)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Sandra scrie:
mireya_sb scrie:pana la urma am rezolvat, noroc cu Glamourfoto care a gasit o cale de mijloc pt problema mea. Inca odata multumesc frumos Glamour pt ajutor....m-ai intinerit cu 5 ani :) bafta in tot ce faci
poti sa ne spui si noua care este calea de mijloc????


Sandra ti-am raspuns si pe PM, pe mine toate astea ma depasesc...glamour m-a ajutat cand am avut mai multa nevoie si cum a putut. A dezinstalat, a instalat, teste......habar nu am ce a facut , tot ce pot spune e ca acum e mai ok. Cel mai important e ca mi-a redad cheful de munca odata cu instalarile lui.....plus ca mi-a luat din ani........apropo Glamour....membrii mi-au spus ca arat chiar cu 10 ani mai tanara si m-au intrebat ce s-a intamplat in orele cat am fost offline:)) Sper sa fi asaltat in sensul bun :) bafta acolo
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Hello all

Din pacate a trebuit sa trec si eu la noul soft minune al lor...si sa dat totul peste cap :? Claritatea imaginii nu este cum ar trebui sa fie si cum era pana acum folosind livejasminHD...Am incercat diferite splittere(webcamsplitter,e2esoft,splitcam,superwebcam,webcammax,dvdriver) pe splitcam intradevar se vede cel mai ok dar nu se compara cu imaginea care era pe vechiul soft folosind superwebcam.Pe splitcam se vad dungulitele orizontale care ar trebui sa dispara cu deinterlace,cu superwebcam nu ma lasa din JasminCam sa setez o rezolutie mai mare de 320x240...
Am vb cu adminii, am stat cu ei pe calc meu 3 ore au facut de toate si nimic :D si dupa 3 ore de asteptari imi spun ca ar trebui sa folosesc un webcam :)))))...cat de tampit sa fii sa spui asa ceva??adica dupa ce am dat 1.000 $ pe camera imi spune ca nu e buna si ca ar trebui sa trec pe un webcam Logitech sau Microsoft lool
Folosesc Sony evi d70,placa de captura Avermedia Capture HD si nu mai stiu ce sa fac ...mi-a scos fire albe de cateva zile...am zis ca renunt la el ca oricum nu e siteul de baza...dar totusi am ceva regulari si imi e cam greu...
Voi ce setari folositi?ce splitter? ma refer cei care au sony d70 ca ma gandesc ca problema vine din faptul ca rezolutia care o scoate camera este de 720x512...Daca aveti anumite recomandari va raman datoare :)

Bafta all
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna Cobra,

Da, am o recomandare, testeaza cu webcamsplitter pro - ultima versiune are setari in plus care nu sunt prezente pe versiunile anterioare.
Tu vei capta din camera video la rezolutia ei.. 720x512 sau cat are, apoi din Options de la webcamsplitter, dai la available resolutions si te asiguri ca 640x480 este bifat.
Practic webcamsplitter capteaza imaginea din camera la 720x512 si o trimite mai departe in rezolutiile setate de tine (poate fi si 800x600 de ex, dar in acest caz va face marire fortata).
Ideal in cazul tau este 640x480.
Bun dupa ce ai setat rezolutia, tot in pagina de options ai setarea Global resize quality, o bifezi si dai pe modul Quality, apoi mai jos ai Transformation mode, bifezi CROP. Pentru a scapa de dungi la miscare, bifezi si deinterlace si gata..

Pentru setari de lumina, contrast, saturatie - se fac din combinatii de taste + rotita la mouse (shift+rotita de la mouse) - citeste helpul de la webcamsplitter.

Testeaza ce am zis eu cu versiunea trial de webcamsplitter pro - daca esti multumita de rezultate, il poti cumpara apoi cu payoneer etc...

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Multumesc mult de timpul acordat Sad :D ...eu am cumparat webcamsplitter normal si ma gandeam ca nu are rost sa dau 40 de dol pe versiunea pro...voi incerca si voi revenii :) Multumesc mult inca odata :D
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Ar trebui si ala simplu sa aiba ce am zis mai sus, dar instaleaza ultima versiune si foloseste aceeasi licenta.

Pentru calitate optima, in softul de la jasmin setezi: 640x480, 15 fps, 650kbs bandwidht (sau mai mult daca ai in soft, dar la majoritatea 650kbs e maxim disponibil ptr rezolutia respectiva)

Mai poti face setari din tvtuner, de culoare etc.. mareste si sharpness cu 1-2 nivele sa fie imaginea mai clara.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Sandra scrie:poti sa ne spui si noua care este calea de mijloc????
Calea temoporara si de mijloc a fost sa intalatez pe laptopul lui mireya o versiune mai veche a softului una anterioara versiunii care a inceput sa cauzeze probleme.
Totusi mireya nu a scapat de probleme pentru ca laptopul respectiv nu se misca cum trebuie si a reinceput sa lucreze de pe destop si acolo ultima versiune a jascamitului si anume 2.3 care in momentul de fata merge cat de cat bine, s-a blocat si nu vrea sa mai ruleze.
Am vrut sa o ajut dar m-am lovit de 3 probleme in ordinea invers gravitatii le amintesc:
- win 7
- OS-ul era in spaniola si m-am uitat ca boul la poarta noua neintelegand nimic.
- cand incercam sa rulez orice soft se bloca remote si pierdeam controlul.
Dupa x tentative am renuntat, Sry as fi vrut sa o pot ajuta din nou
WinXPfather scrie:
GlamourFoto scrie: 3 - o sa fiu asaltat de baietei care vor inapoi vigoarea din tinerete :|
Deja te asalteaza unul :)
Stiam eu, macar la tine e de apreciat ca nu te ascunzi si nici nu cred ca e chiar grav grav :) , dar mesajele de la ceilalti sunt si mai si, cu rugaminti arzatoare macar pentru o data.... si alte exemple, oricum dificil, am fost incarcat cu atata suferinta cand am aflat toate traumele prin care trec unii, cica ii parasesc partenerele daca nu.... cateva zile m-am gandit cum sa alin toata suferinta, si mi-am strofocat creeri sa aflu de unde fac rost de un sac de pilule albastre.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Revin pe tema claritatii imaginii...Intradevar Sad dipspar dungulitele de la deinterlace se vede cu mult mai bine dar din pacate nu pot sa revin la claritatea care o aveam cu superwebcamul.. :? Se vede acceptabil si nu am avut nici o plangere dar stii cum e cu piticii de pe creier :D ...Anyway multumesc mult Sad

Bafta la toti
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Poti incerca de ex, sa iei camera prin superwebcam, apoi webcamsplitter sa ia imaginea din superwebcam, si mai departe sa o dea in site. Eu am facut niste comparatii acum cu niste videos inregistrate, acelasi video incarcat si in superwebcam si in webcamsplitter, se vede mai clar (sharp) in superwebcam, dar daca pun video in superwebcam apoi setez webcamsplitter sa ia video din superwebcam (nu direct).. ambele au aceeasi calitate.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Am incercat cu splitcam asa si se pierdea mult din calitate ca "dumbass" ce sunt nu am incercat si cu cu webcamsplitter si chiar ai dreptate! :D e foarte buna claritatea :)

Multumesc inca odata Sad :D
Avatar utilizator
crazyareola
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 25 Feb 2009, 22:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Acum cateva zile am fost nevoita sa descarc noul jasmincam deoarece optiunea Da -Nu a disparut ,am fost surprinsa sa vad ca deja nu am mai avut problemele de prima data , cam froze, delay ,etc. Este adevarat ca inca sunt cateva lucruri care nu imi plac la softul asta dar in mare nu e rau
problema care ma deranjeaza cel mai tare este ca desi folosesc aceeasi cam, split, calculator ,cand sunt online nu imi apare iconita de HD , am vazut ca si la alte modele a disparut dar nu inteleg de de desi nu am schimbat nimic din ce foloseam inainte
am splitul verysoftspliter si asta nu are rezolutie mai mare de 640x480 dar imi dadea HD inainte ...
am o camera Sony Handycam HDR_PJ 10
3.3 mega pixeles
un Packard bell imedia S3840
INTEL (R) CORE (TM)i7-2006 CPU [at] 3.40GHz
RAM 8G 64 BIT
Pentru captura video am un XMAGIC
am avut acum catva timp un EASYCAP dar nu imi placea foarte mult imaginea si oricum aveam aceeasi rezolutie
ieri am cumparat un webcam MICROSOFT CINEMA , ESTE ADEVARAT CA AM REZOLUTIE mai MARE , IMI APARE HD in free dar dup 5 ani nu imi este usor sa trec la o camera web , fara telecomanda si sincer video nu este mai bun decat la handycam plus ca deja culorile sunt difereite di nu sunt stabile ( inchis-deschis) banuiesc motivul este ca trbuiue schimb lumini . va rog daca are cineva vre-o idee in afara de faptul ca ar trebui sa trec la un webcam ( aste e prea mult pt mine) in rest orice idee
o idee de tv tuner compatibil cu camera mea deoarece stiu ca ceea ce am eu acum XMAGIC asta nu da rezolutie mai mare dacat am ?
imi cer scuze pentru greseli daca sunt si sper sa vine cineva cu vreo idee la problema mea
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Inainte sa cheltui aiurea pe webcam-uri, Tv tuner sau lumini....mergi la suport si spune ca desi nu ai schimbat nimic , nu mai transmiti in HD.Aceesi probl am avut-o si eu, disparuse HD cu toate ca nu am schimbat nimic, doar ca eu nu i-am dat importanta pt ca aveam alte probl mai grave.Totusi aseara am fost DIN NOU la suport , mai mult din curiozitate pt ca ma rodea rau , mi-au verificat camera si au spus ca a fost de la ei......s-a rezolvat ,acum apar din nou in HD.I-am mai spus unei fete care avea aceasi probl si s-a rezolvat si la ea in 5 min.Incearca si tu...... bafta acolo $$$
Avatar utilizator
crazyareola
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 25 Feb 2009, 22:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multumesc mireya, am fost la support dar nu m-au rezolvat in 5 minute :lol: :lol:
mi-a zis adminul ca o sa vina cineva cand sunt online sa vada ce si cum ...
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Am uitat sa specific ca trebuie sa fi online cand mergi la suport, scuze :).....sper sa rezolvi
Avatar utilizator
crazyareola
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 25 Feb 2009, 22:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

crazyareola scrie:Acum cateva zile am fost nevoita sa descarc noul jasmincam deoarece optiunea Da -Nu a disparut ,am fost surprinsa sa vad ca deja nu am mai avut problemele de prima data , cam froze, delay ,etc. Este adevarat ca inca sunt cateva lucruri care nu imi plac la softul asta dar in mare nu e rau
problema care ma deranjeaza cel mai tare este ca desi folosesc aceeasi cam, split, calculator ,cand sunt online nu imi apare iconita de HD , am vazut ca si la alte modele a disparut dar nu inteleg de de desi nu am schimbat nimic din ce foloseam inainte
am splitul verysoftspliter si asta nu are rezolutie mai mare de 640x480 dar imi dadea HD inainte ...
am o camera Sony Handycam HDR_PJ 10
3.3 mega pixeles
un Packard bell imedia S3840
INTEL (R) CORE (TM)i7-2006 CPU [at] 3.40GHz
RAM 8G 64 BIT
Pentru captura video am un XMAGIC
am avut acum catva timp un EASYCAP dar nu imi placea foarte mult imaginea si oricum aveam aceeasi rezolutie
ieri am cumparat un webcam MICROSOFT CINEMA , ESTE ADEVARAT CA AM REZOLUTIE mai MARE , IMI APARE HD in free dar dup 5 ani nu imi este usor sa trec la o camera web , fara telecomanda si sincer video nu este mai bun decat la handycam plus ca deja culorile sunt difereite di nu sunt stabile ( inchis-deschis) banuiesc motivul este ca trbuiue schimb lumini . va rog daca are cineva vre-o idee in afara de faptul ca ar trebui sa trec la un webcam ( aste e prea mult pt mine) in rest orice idee
o idee de tv tuner compatibil cu camera mea deoarece stiu ca ceea ce am eu acum XMAGIC asta nu da rezolutie mai mare dacat am ?
imi cer scuze pentru greseli daca sunt si sper sa vine cineva cu vreo idee la problema mea
Raspunsul l-am primit dupa 2 zile cand m-am dus peste ei :

For us to be able to enable the HD icon, please improve your camera feed, as it has to be clearer for the HD tag
however, from now on only the best quality camera feeds can have the HD tag

Deci nu merge asa, da-mi HD icon inapoi ca eu lucrez cu expensive stuff ci ce fraTe vreu sa vada lumea ca transmit HD ...
Mi-a mai zis supportul ca sa-mi cumpar un web ca handycam nu sunt facute pt videochat deci tre sa arunc handycamu la trash si o sa ma bag pe webcam :oops: :oops:

am incercat cu alte splitere dar mi se blocheaza camera in free si am delay
icon HD imi apare cand folosesc alte splitere cu rezolutia 800 x600 dar asa cum am zis mi se blocheaza camera si am delay:(
softul asta now mi-a scos peri albi ( cred ca mai era cineva inaintea mea pe topicul asta care a zis la fel ,o sa iesim la pensie mai devreme :)) )
poate se uita cineva pe sistemul de mai sus pe care il am si are vre o idee care ma poate ajuta , va rog mult :( :( :(
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna Areola,

O solutie posibila am scris in acest topic - pagina 2 jasmincam-nou-soft-scos-jasmin-t12820-20.html#p72005

Ultima versiune de webcamsplitter pro iti permite sa alegi rezolutiile ce le trimite mai departe.. si ai rezolutii pana la 1920x1080
Exemplu concret - tu poti capta din tvtuner la 640x480 si sa o trimiti mai departe in 800x600 (marita fortat) daca alta solutie nu ai.

Problema e ca eu stiu cel putin 10 modele din jasmin care la recomandarea mea lucreaza in 640x480 15fps 650kbs enconding Software (setari in Jasmin HD soft) - prin webcamsplitter pro.. si toate au hd icon etc..

In plus majoritatea au calculator si echipament mult inferior in comparatie cu ce ai tu...

Imi e teama ca ai super echipament, dar fie nu sti sa il folosesti la capacitatea care trebuie, ori ai vreo problema tehnica pe undeva.


Intrebari pentru tine:

- Lucrezi cu softul local ala negru LiveJasmin HD, sau cu cel in flash dupa site?
- Ai verificat sa ai ultima versiune de flash player?
- Ce model de tvtuner ai mai exact Xmagic nu pare sa existe - mai degraba Magic TV (MTV) care din cate stiu sunt foarte scumpe.. dar vreau sa ma asigur.. este unul din modelele de la http://www.pixelmagicsystems.com daca da, care din ele?
- Cum e conectata camera la acest tvtuner ? svideo, composite, hdmi? (prin svideo sau composite nu poti avea rezolutii mai mari de 720x540 decat sa o maresti fortat cu webcamsplitter pro (dar cum am zis mai sus, nu ar trebui sa fie nevoie
- Daca tvtunerul suporta hdmi, si conectezi camera in modul hd prin cablul hdmi, vei avea o rezolutie de captura din camera de cel putin 1280x720.. pe care o poti micsora (tot cu webcamsplitter pro) la 800x600 sau 640x480.. calitatea va fi mult mai buna.
- in softul de la jasmin, iti apare o optiune cu Encoding si 2 selectii Software sau Hardware - daca da, ce ai selectat acolo?
- Ce sistem de operare ai pe calculator? Windows 7 sau XP? 32bit sau 64bit?

La ce echipament ai tu, teoretic vorbind stai mai bine decat 95% din modelele si studiourile din industrie, dar ti-am zis mai sus, trebuie sa inveti sa il folosesti cum trebuie.

Astept raspuns la intrebari.
Bafta acolo
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”