Alegerea studioului in care sa lucrezi

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
cara_ionutz
Mesaje: 45
Membru din: 22 Sep 2009, 16:00
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am ajuns la concluzia ca unele persoane de pe acest forum posteaza, incep anumite topic-uri in lipsa de modele la studio. Nestiind cum sa mai faca rost de modele lucreaza in photoshop dovezi cu castiguri foarte mari la care spun ca "minim nuditate", lumea incepe mirata vai ca vreau si eu asa castiguri , daca reusesc sa agate incepatoare au "pus-o". Fetele merg la studio-ul respectiv dupa un mic training de "calitate" incep munca, saracele stau si asteapta acum sa faca sumele promise, dar nimic, acum vine don'soara stii ia incearca si asa cu toys poate asa faci, si uite modelul respectiv incepe cu diferite jucarii care mai de care cand vede $$$ in cont, si uite asa a crescut numarul modelelor cu jucarii, si uite asa au inceput membrii sa fie din ce in ce mai perversi si sa cheltuie mai putini bani, iar fetele care sunt la softcore sa nu mai castige si sa primeasca si critici, linkuri cu modele care se vand ieftin.
Toate aceste lucruri cred ca se intampla din cauza detinatorilor de studiouri care mint viitoarele modele la interviuri. Eu nu am cum sa cred o persoana(studio owner) care spune ca are 11 ani experienta in vc , dar nu are grija de "imaginea" ei ,site-ul studio-ul este in lucru de atata timp la cati bani se lauda ca face in asa zisele luni de vara, cred si eu ca ar putea plati pe cineva sa ii termine site-ul( avand in vedere ca in toate anunturile de angajari este afisat). Cum altcumva daca nu cu imagini trucate despre castiguri false sa atragi modele?
Cum sa vina lumea la tine cand tu practic incerci sa iti ascunzi identitatea?Avand in vedere anunturile ei pe internet cu angajari care sunt date dupa emailuri diferite. doar mintind in legatura cu castigurile mai atrag si modele.

asa ca daca doriti sa lucrati la studio aveti grija ce studiouri alegeti, cautati pe google informatii despre acel studio inainte, si daca apare orice dubiu eu zic sa nu treceti pe la ei.
Exista foarte multe studio-uri care pun la dispozitie toate informatiile, poze, adresa locatie, ce benefecii ofera, etc iar eu zic sa va indrumati daca vreti sa lucrati in studio catre astfel de studiouri ,fara transparenta.
ca sa ajungi in viitor trebuie sa traiesti prezentul
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
TwistedAngel
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 03 Feb 2011, 11:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Mai Ionutz , sincer tu nu vezi padurea din cauza copacilor si nu doar ca nu ii vezi da te mai apuci si sa ii tai ca poate poate zaresti padurea .
Tu faci videochat sau doar conversatie pe forum ?
Daca faci videochat , atunci stii ca sunt si categorii unde nu e nevoie sau nuditatea e interzisa . E logic sa faca bani mai multi fetele care fac mai mult chat decat show , tinand cont ca in medie un labar se termina in 3-5 minute de frecat intens , iar un small talk tine macar vreo 10 minute , un roleplay de calitate tine si mai mult , o sesiune de dominare cere deja un minim de juma de ora asta daca e pe fuga . Acum o sa spui ca labari sunt mai multi , dap dar labaru e macho se plictiseste repede ;) si vrea sa largeasca o alta pussy /ass ..si o vrea din ce in ce mai ieftin , labaru vrea discount , vrea sa mai dai pretul jos ca deh are doar 5$ in cont ..
Membrul care vine dipa fantezii mai vrea si mai traziu si maine , si ii mai vine o idee , si mai ai sit u o idée , si nu se uita omu la ban cand e multumit si fizic si sufleteste , ba iti mai da si un tip de multumesc ;) fineturi …
Daca fetele merg la studio si “asteapta “sa faca bani , o sa astepte mult si bine , daca se zbate sa faca bani atunic nu va astepta foarte mult . In videochat poti sa i-ti deschizi niste sesiuni si astepti sa faci bani , sau muncesti , te zbati si faci bani . Acasa , la studio , nu conteaza , nu astepti sa faci bani , te zbati , te promovezi , inveti , incerci lucuri noi .
Cu ce te incalzeste pe tine daca respectivul payment e photoshopat sau nu ? pe tine te incalzeste sa intri online si sa faci tu bani , corect ? Cu ce te incalezeste pe tine sa stii ce fel de show face modelul x sau y sau studioul q si z ? Nu ai si tu fanteziile, creativitatea , limitele , tale ?
Foloseste-ti imaginatia , creierul nu e un drog deci folosirea lui nu e ilegala , fara probleme !
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Nu m-am gandit niciodata cand am facut topicul ''incasari de vara'' ca va naste atata rautate/invidie/frustrare dar sincer chiar daca nu este etic va inteleg pentru ca ma numesc concurenta,in anul 2005 sau 2006 , cand mi-am postat prima data nickname-ul de pe ifriends aici in forum si incasarile de atunci am fost haituita,urmarita,incercari de fraudare ,emailuri trimise membrilor si tot tacamul( deh ,eram si eu mai naiva pe atunci),in ciuda tuturor rautatilor am fct ani de zile top 10 ifriends.Stati linistiti,nu am angajat pe nimeni in urma acelui topic, nu v-am luat painea de la gura sau potentiale angajate,este f ciudat ca tu userul cara_ionut nu ai avut pana acum decat cateva posturi in acest forum si in alea cereai ajutor despre ifriends,tu cu ce ai contribuit pe acest forum ?Sitele pentru studio nu mai functioneaza si nu va mai functiona niciodata,eu nu mai am anunturi nicaieri de cand m-am despartit de fostul asociat si nu planuiesc sa mai dau anunturi nicaieri,sunt multumita cu ce am asa ca incercarea ta patetica de '' denigrare'' este useless,nu ai ce denigra pentru ca eu nu sunt un potential concurent la piata de munca.De altfel eu voi mai tine studiourile pana ce ultima fata va pleca si de angajat poate doar din recomandari ale fetelor care deja lucreaza la mine.
Crezi ca m-ar interesa cumva daca cineva crede sau nu crede in sfaturile mele sau in posturile pe care le-am scris,fiecare este liber sa creada ce vrea,eu nu vreau sa demosntrez nimic ,asa cum am tot repetat.Eu am spus adevarul,daca tu crezi sau altcineva ca am mintit este problema fiecaruia.Sunt convinsa ca in spatele posturilor dragute se va incepe si ''vanatoarea'' si ''teroarea'' pentru ca este specific industriei si cam toata lumea stie ce fac romanii cand se oftica,o sa trecem si peste asta asa cum am trecut peste multe alte magarii.
Tu ori faci parte din concurenta ori esti un user care incerca sa plateasca niste polite mai vechi userului pocahontas dar din pacate pentru tine nu am de pierdut nimic pe acest forum,in nici unul dintre cazuri,asta nu intelegi tu.
Deci relax,u re safe :wink:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In primul rand nu stiu cat gresesc modele care fac n show uri sau modele care stau gaole in free chat sau care fac show uri in free contru unui tip de 1 dolar sau care trag memebrul pe yahoo etc

Cred ca cei care gresesc sunt cei care isi incchipuie ca sumele mari de bani se fac usor , ca domle daca stai la o tacla 4-5 ore sau 7 e floare al ureche si ca e asa de simplu incat toti si toate modelele TREBUIE SI POT sa o faca si e la mintea si al dexteritatea oricui !

Total gresit si e o mare tampenie sa sustii asemena aberatii .Asa cum modelele noi care se apuca de chat au senzatia ca jumatte de mapamond le asteapta pe el tinerele floricele zumzarele sa intre online ca sa le ofere miliarde .E o jungla si maj lupta cum si cat pot unii mai mult altii ami putin , unii in top , altii pe la mijloc , sau deloc .Tu ca si model poate nu faceai 4-7-10 mii cat face xuleasca dar daca faceai un 2 - 3 mii lunar erai ok ca nah castigai mai ceva ca Basescu ....insa vanatoarea de vrajitoare pe care ai initiat -o imi da certitudinea ca nu faci bani nici de 2 ciorbe si deh hai sa mai iscam un scandal .

Fratilor lasati barfa si discutatul , lasati scaunelul la poarta si puneti osu la munca , comunismul nu o sa se mai intoarca sa aveti voi toti Dacii 1300 si sa mancati carne o data pe luna da sa fiti fericiti ca nici vecinu membru de onoare in C.AP. nu mananca carne mai multa ca voi .......Romanu de rand nu suporta capitalismul pt ca aaltfel i s-arata oglinad mediocrittaii lui . Gata s-a terminat flmul cu noi facem dregem , putem suntem cei mai cei

Romanu de rand nu poate exista in capitaalism , pt ca jungla nu e pt el , romanu de rand nu suporta varfurile , il afecteaza mai ceva ca sifiluisul o erectie normala , el vrea mediocritatea , vrea saracie , vrea egalitate in toate mai ales in a crapa de foame ,,Tradare sa fie da sa o stim si noi !,,

Asa ac stimate co -forumist ti-ai da foc sigur la caciula incercand sa dai un acatist in biseica sa moaar si capra vecinului casa fiti mandoi la acelais nivel .Cainele moare de drum lung si prostul ........

Io va urez tuturor de genul persoanjelor ofticoase de mai sus sa zdohniti in propria ura !Atentie caprea multa oftica da ficat cu probleme si o sa ajungeti sa va macinati invidiile la un pahar de ceai ....
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
alexxia
Mesaje: 17
Membru din: 26 Apr 2009, 00:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu am mai postat demult pe forum,lipsa de timp si deja prea multa ura si barfa.Personal nu pot sa inteleg cum multi au atata timp liber sa scrie paginii intregi de aberatii.Nu o cunosc personal pe poca,dar ceea ce a facut ea nu s-a gandit nimeni sa faca,nici macar americancele.E de apreciat ca atunci cand s-a apaucat de chat a avut asa o viziune si a realizat un lucru,sa te menti trebuie sa faci ceve ce marea masa nu face si nici nu va face never ever.Pentru asta jos palaria.Da face bani si ii face constant dar categoria unde lucreaza poca e una aparte.Ea niciodata nu a ascuns pe ce categorie lucreaza,toti ne-am fi dorit poate sa avem ideea asta cand am inceput video chatul,poate si de aici apare ura si rautatea astea.Acum despre toys.E totul de noroc,e o loterie,nu toata lumea poate sa faca chat,informatia a dus la inflatia de modele.Acum si bunica si pisica face chat,asta a dus si la lipsa de calitate.In acelasi timp si numarul de membrii platitori a scazut sau pe unele siteuri a cam ramas acelasi ca acum 5-6ani.Nu toti membrii vor toys sau naked show,dar trebuie sa ii simti,sa-i intrebi sau cum a spus si mai sus depinde de norocul fiecaruia.E pacat ca acest forum care a fost un deschizator de drum pentru 90% din cei care fac video chat sa ajunga un loc de mahala,cearta.Si mai ales fata de unii utilizatori care au contribuit si care si-au rupt ore din viata lor sa poata ajuta niste necunscuti cu sfaturi ,ideei ,etc.Si poate pe viitor Sad ar trebui sa aplici aceasi metoda ca pe forumurile din afara,care cer o verificare pentru cei care vor sa acceseze sau sa posteze pe forum.S-a evita cearta fara rost.Romanul mereu a murit de grija altuia.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Postul tau Ionutz ar putea fi corect daca nu ar fi fost targetat, daca nu se referea la cineva anume. Sunt sfaturi bune de urmat pentru cineva ce cauta un studio. Dar postul e total subiectiv si in eroare tocmai ca se refera la cineva anume. Esti in eroare ca tragi concluzii nu pe fapte ci pe dovezi circumstantiale care le interpretezi dupa bunul plac tocmai pentru a induce concluziile ce-ti sunt favorabile in demersul ce-l faci. Ba mai mult faci afirmatii false nebazandu-te pe nimic ci doar pe faptul ca nu poti accepta si alte adevaruri.

Spui public despre falsuri fara a putea aduce vreo dovada. Scrii un post special pentru a provoca, si uite ca functioneaza. Ai provocat reactii printre care si a mea. Pentru acuratetea informatiilor oferite pe acest forum voi contrazice postul tau insinuant. Te-am acuzat pe tine de subiectivism asa ca voi incerca eu cat mai multa obiectivitate, atat cat se poate in conditiile in care Poca e unul din primii useri de pe forum ce i-am cunoscut in real. Va fi greu in conditiile astea sa ma pastrez obiectiv dar cred ca tocmai ca o cunosc va fi spre final in favoarea obiectivitatii.

Afirmi fals ca postarile sunt un fake facut in photoshop. Sunt reale ca eu le-am vazut. Tu speculezi fara nici o dovada ca sunt falsuri eu afirm ca sunt reale. Asta pentru corectitudinea afirmatilor ce se fac pe forum. Ai dreptul la o parere exact asa cum o voi face si eu. Userii vor decide ce si pe cine sa creada. Postul asta nu e o "satira" ca tu nu faci parte din userii care safie tratati ironic, meriti mai mult si nu stiu daca asta e de bine sau de rau...

Daca as mai face acum aceasta activitate nu as face site de prezentare cum nu am avut niciodata. Pentru ce? Am luat la intamplare o fraza dintr-un site si am serchuit-o pe google: http://www.google.ro/#q=%22Studioul+est ... 80&bih=510
Cauta si tu orice fraza si o sa o gasesti in cel putin 10 siteuri. Toate zic acelasi lucru: si incep cu studio 100% legal etc etc, pana la castiguri de mii de euro. Cam pe oricare site de studio te uiti cu mici exceptii aceleasi stereotipii. Daca as mai face vreodata studio ar fi 100% "ilegal" dar as avea grija de lucrurile care conteaza cu adevarat cum am facut-o de altfel. Pe mine personal a inceput sa ma irite acest 100% legal de prin anunturi. Si skins e 100% legal?! sau poate fi... Angajarile care se fac de pe site sunt nesemnificative ca numar cu ele sau fara egal cu zero... Tot ce am facut angajari vreodata au fost din vorba in vorba...recomandare si au fost cele mai sanatoase. Poate nu ajungi asa nr1 ca prostudio dar depinde si ce-ti doresti.

Ca Poca nu a dat importanta unui site pentru mine e de inteles dupa cum vad lucrurile eu. Ea vede "imaginea" altfel. Cam exact invers de cum insinuezi tu. Site faci in 2 ore, experienta ca sa faci bani in ani. Pentru mine nu conteaza ceva colorat si copiat la indigo de prin alte parti ci fapte si lucruri concrete. Skins are site, daca asta e plus pentru imagine atunci intelighentzii sa se duca la el in studio si isi vor da repede seama ce conteaza cu adevarat. Sunt oameni care vad lucrurile, viata altfel fata de majoritate si nu se conformeaza. Mediocritatea(majoritara) ii judeca dupa aparente si refuza sa vada fapte si lucruile concrete care conteaza cu adevarat.

Mai putin important pana la urma daca sunt falsuri incasarile alea sau nu, pentru unii vor ramane falsuri inainte de a o afirma tu Ionutz, iar pentru altii sunt reale asa cum e erectia de dimineata. Acum cativa ani erau imposibil de crezut incasarile afirmate de unii/altii de pe livejasmin. Vine livejasmin cu top. Surpriza raman fake-uri pentru multi, e doar marketing. Pai daca livejasmin nu are credibilitate atunci cum ar avea un biet user de pe adultvideochat.ro?!

Curios e ca in topicul "incasari de vara", nici nu mai sunt de actualitate ca trece vara :) afirmai ca sunt reale ca nu te indoiesti de ele. Ce s-o fi intamplat intre timp? Banuieli sunt dar nu stiu daca e corect de a le arunca ca afirmatii cum o faci tu...as fi ca tine...

De fapt doar 2 chestii conteaza care chiar sunt de ajutor userilor forumului. E vorba de o corectura care trebuie facuta unei afirmatii proconcepute si limitate facuta de tine si de semnalata o deviatie in sens negativ a caracterului tau.

Afirmi ca fara toys nu se fac bani. Pentru mine nimic mai fals, mai mult arata o gandire limitata, obtuza predominata de prejudecati. Consideri ca le stii pe toate ca le-ai vazut pe toate si astfel esti detinatorul concluziilor. Nu mai poti accepta ca exista si altceva dincolo de universul tau ba chiar consideri ca universul e limitat la tine ca esti atotcuprinzator. E o combinatie letala ca mai esti si "orgolios".

Ei bine afla ca bani se pot face si fara. Am gresit cand m-am adresat tie cu asta, tu nu o poti accepta e pentru cei ce vor avea rabdare sa citeasca mai departe de concluziile tale gresite. Sunt fff multe modele care fac bani ff multi cu toys. Si nu e nimic rau in asta, e chiar ok, despre asta e vorba in industrie. Dar ciudat, sunt modele care au tone de toys si nu prea fac cascaval... Chiar ciudat...mai ales ca sunt fff multe modele care nu folosesc toys si iar fac multi bani. Sunt unele pe dungeon care nici fata nu si-o arata, ba mai mult membrii sunt cei ce folosesc toys si culmea doar la comanda lor. Banuiesc ca in acea categorie nu ai intrat in privat sa te convingi. Siteuri recomandate ifriends, imlive, camcontacts. Daca nu ai intrat pe acolo inseamna ca nu ai fetishul asta. Dar iar surpriza tot datorita diversificarii care ne caracterizeaza unii au aceste fetishuri si sunt modele care speculeaza. Dar aceste modele au calitatile necesare, vorbesc en perfect si au studiat despre diverse fetisuri. Cum calitati au si cele de la categoria girls si se detaseaza de restul fiind in top, ca se pare ca nu toti pot fi pe acelasi loc in top. De ce oare?!

Mai exista si categoria shemales, nici acolo nu cred ca ai pierdut mult timp ca banuiesc ca tie nu-ti place penisul (sau poate da?!) chiar vine la pachet si cu o pereche de sani hormonati sau siliconati. La aceasta categorie se petrec lucruri interesante si anume ca unele sau mai corect unii nu prea folosesc toys. VCH e mai mult decat crezi. Multi s-au adaptat la diferite moduri de lucru dar tu nu poti face asta ca nu vezi mai mult decat obtuzitatea: "fara toys".

Nici mai sus nu am spus noutati pentru majoritatea modelelor sau a multor studiouri ca le stiu din proprie experienta. Pentru tine sunt doar diversiuni dar pentru zecile de modele care au conversatii de ore sunt realitati. Si cred ca le-am tot spus de prin 2005 cred, dar nu strica o actualizare si mai ales ca contra pondere la prejudecatile postate de tine.

Am bunul simt sa nu postez considerand ca nu mai sunt updatat la noutati si pentru ca consider ca aici pe forum sunt useri mult mai informati ca mine facand job-ul asta acum si zilnic cu seriozitate. Dar nu ma pot abtine cand vad mizerie. Si acum revin la a 2 a chestiune care personal o consider o mizerie. Cand am citit postul ala al tau cu plimbatul prin studiouri si cu amenintarea nenuantata cu controale am regretat ca nu am studio si sa mi-o fi spus mie sa o iau mai personal decat e acum. Multi s-au perindat pe aici si cu afirmatii si cu amenintari dar nici unul nu a existat si fizic sa le sustina. E usor a arunca cu vorbe la intimidare, dar exista totusi un efect ma face sa caracterizez acea persoana ca jigodie. M-am abtinut in acel topic de a face aprecieri dar vad ca continui cu mizeriile si iti voi argumenta ce zic acum.

Amenintari murdare fac codosii, bulangii care scapa sapunul sa cada cu gura-n penis, unii prin trafic pana te dai jos din masina etc. Ei bine afla ca nu toti se intimideaza, mai sunt oameni care au reactie si puncteaza mizeria. Urat ce ai facut dar te caracterizeaza ca mod de a fi. Nu mai ai ce sa dregi ca deja esti catalogat. Probabil tu chiar crezi ca e actiune de inalta moralitate. E doar o codosarie, e mentalitate de turnator.

Sper sa gasesti deschiderea si drumul catre intelepciune dar inceteaza aici cu presupunerile. Prejudecatile, incapatanartea si limitarea nu prea ajuta pentru cresterea nivelui forumui, tine-le pentru tine...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
cara_ionutz
Mesaje: 45
Membru din: 22 Sep 2009, 16:00
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fetish scrie:
Cred ca cei care gresesc sunt cei care isi incchipuie ca sumele mari de bani se fac usor , ca domle daca stai la o tacla 4-5 ore sau 7 e floare al ureche si ca e asa de simplu incat toti si toate modelele TREBUIE SI POT sa o faca si e la mintea si al dexteritatea oricui !

Total gresit si e o mare tampenie sa sustii asemena aberatii .Asa cum modelele noi care se apuca de chat au senzatia ca jumatte de mapamond le asteapta pe el tinerele floricele zumzarele sa intre online ca sa le ofere miliarde .E o jungla si maj lupta cum si cat pot unii mai mult altii ami putin , unii in top , altii pe la mijloc , sau deloc .Tu ca si model poate nu faceai 4-7-10 mii cat face xuleasca dar daca faceai un 2 - 3 mii lunar erai ok ca nah castigai mai ceva ca Basescu ....insa vanatoarea de vrajitoare pe care ai initiat -o imi da certitudinea ca nu faci bani nici de 2 ciorbe si deh hai sa mai iscam un scandal .
probabil ca daca citeai discutiile dinainte de deschide acest topic iti dadeai seama ca asta am sustinut si eu ca banii nu se fac usor doar cu taclalele.
ca sa ajungi in viitor trebuie sa traiesti prezentul
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ai gresit interpretand ce am spus eu domnul co-forumist , eu am sublinita ca si taclarisind nu faci bani usor ; adika e o intreaga bataie de cap sa sustii un pvt pura vb goal 4-5-6-10 ore poate si de 2 sau 3 ori pe saptamana , e unori infinit mai greu decat utilizand toysn dar deh fiecraea inteles ce si cum poate .......
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
coco_ch
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 28 Aug 2010, 21:02
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

parera mea despre "banii se fac doar cu dildo" : studio, sau poate doar un apartament inchiriat, pc, camera web, decor care lasa de dorit , fata "buna" dar cu cunostinte minime de engleza (pentru unele persoane e greu s faci o conv in romana, dar in alta limba...deja e imposibil) 10 site-uri deschise - fata pe pat, inconjurata de obiectele muncii - si "sa-i dam drumul" :)
vreu sa spun ca la un moment dat a pus poca o incasare ifriends dintr-o zi , era 780$ parca ... EU am sarit in sus, ca e pe saptamana, ca nu e pe zi - fiind convinsa ca e imposibil sa faci acea suma intr-o zi , pe un site gen ifriends - intial postul respectiv era despre incasarile de pe MFC care avea un sistem total diferit( eram la inceput si eu - scuze acum), NU ESTE IMPOSIBIL. probabil si tu , cand vei vedea cu ochii tai ca se pot face bani si altfel decat " i m ready go private - " vei realiza ca acum te-ai aprins degeaba.
in order to be irriplaceable, one must always be different
addicted2chat
Mesaje: 1
Membru din: 29 Iul 2012, 21:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna all,citesc acest forum de multi ani dar nu prea imi place sa ma bag in discutii,de altfel o urmaresc ca sa zic asa pe pocahontas pentru ca am incercat acum ceva timp sa lucrez la ea in studio dar se pare ca acest studio este un fel de fata morgana unde cu greu intri,stiu din niste surse chiar din interior ca incasarile sunt chiar mai mari decat ce a pus in forum dar tipa sufera de un soi de paranoia si cand angajeaza pe cineva se comporta ca si cum te-ai angaja la fbi la modul la care iti verifica trecutul ,daca ai lucrat sau nu ,unde, de ce ai plecat,este paranoica ca cineva sa nu-i afle modul de lucru si ce se face acolo,chiar este adevarat ca fetele nu folosesc toys si ca fac f multi bani.Nu inteleg de ce nu-si face reclama ca ar angaja f multe fete ,din cate am inteles nu are treaba cu legalitatea ,fetele fiind angajate,problema ei este ca vede in fiecare posibil angajat un spion de la alte studiouri care vrea sa-i fure munca,au si un afis in studio pe care scrie do u wanna stole my work? Fetele nu fac banii aia din prima luna,le invata f putin incat sa nu plece in primele luni ,dupa ce prinde incredere in ele le arata de fapt ''cum se fac banii adevarati'',pe mine m-a refuzat cu ''nu mai avem locuri momentan'' si la 2 saptamani o prietena a reusit sa se angajeze,ah si nu angajeaza decat cand pleaca o fata la un an ,2,3 cine stie cand .Stiu si eu ca sunt fete care fac bani fara toys dar eu nu am avut norocul sa invat sa fac banii asa ,incerc pe cat se poate sa nu folosesc decat in cazuri extreme ,pentru clientii care revin sau care stau foarte mult .
Pocahontas,te admir mult dar imi pari o fiinta de gheata,am auzit ca esti f rece si in studio si perfectionista dar corecta in rest,mi-ar fi placut sa lucrez cu tine dar nu s a putut,iti doresc succes mai departe.
Avatar utilizator
crazyareola
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 25 Feb 2009, 22:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

poca ai starnit o revolutie ,"cu toys sau fara toys " se intreaba toata lumea desi cred ca subiectul topicului era altul
sunt persoane pe forum care cred ca e imposibil sa faci bani fara toys la adult li se pare ceva de domeniul fantasticului , poti sa pui tu aici printuri non stop ca tot fake uri sunt
toti userii care citesc forumul regulat stiu ca poca face "altceva" deci nu e cazul de show pussy or put a big toy inside ( poate decat in buric ) :lol: :lol: :lol:
pai daca e paranoica o avea ea un motiv , e normal sa-ti protejezi businessul in domeniul asta mai ales cand faci ceva ce altii nici macar nu viseaza sau nu au habar ca exista

sunt persoane care nu sunt instare sa faca bani nici daca le dai mura in gura tot , poti sa le bagi si membrii in pvt si tot nu sunt in stare sa-i tina acolo( am vazut-o si pe asta)
sunt persoane care nu fac altceva decat sa spioneze alte modele sa vada ce fac, cum fac, cate toysuri isi baga si pe unde ,doar , doar or prinde si ei ceva sa vada la ei merge sau nu , nu sunt in stare sa isi puna mintea la contributie sa faca ceva deosebit, ceva personal si care sa nu faca parte din "turma" , isi pierd timpul prin roomurile la altii sau intreaba de situl minune sperand ca bani se fac peste noapte fara nici un pic de efort
cara ionut sa stii ca banii se fac usor si din taclale ( as pune aici cateva printuri sa vezi cati bani se fac numai din taclale si tease sau soft show ca model independent si pe perioada de vara si concedii cum se zice dar nu vreau sa imi sara lumea in cap ca sunt fake uri )
persoane ca tine sunt destule pe forum, poti sa le arati alb pe negru si tot nu cred ca e adevadar ca de daca ei nu sunt in stare sa faca ......
fiecare model are stilui sau de lucru , cu toys sau fara , sunt fete care fac direct instant pentru ca asa considera ele ca e mai usor, nu isi mai bat capul cu chat dar asta nu inseamna ca le obliga cineva sa foloseasca toys , daca nu au imaginatie ce sa le faci?
pai daca tu esti convins ca nu se fac bani fara toys ca de domne e adult , lumea vine sa se labareasca nu sa trancaneasca cu povesti si moartea caprioarei pai chiar ca nu o sa faci bani decat cu toys sau poate nici asa
eu nu sunt pro sau contra toys , fiecare isi face showul cum vrea si cum il duce mintea , toysurile sunt ceva normal in jobul asta dar daca poti sa faci bani si fara ele e si mai bine si plus de asta fake ul e ceva la ordinea zilei sunt sigura ca foarte multe modele folosesc toysuri zilnic dar nu le introduc in nici o gaura .....
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu zic ca indiferent de cat o sa ne batem capul cu nspe mii de explicatii fiecare om gandeste si masoara cu propria lui oca .Chestia asta se intalneste in vdc zilnic cel putin saptamanal daca nu zilnic , sunt modele care fac 700 de doalri pe luna dar ele se prez ca facand 7000 sau 8000.Bun tu ca model corect care faci 4000 si nu minti incearca sa vb cu pers in cauza , din punctul de vedere al tau va fii o discutie ok tu iti dai seama ca pers in cauza minte si nu face 8 mii iar mincionoasa va fii ferm convinsa ac si tu minti ba chiar ca minti poate mai mult de cat ea .

Chiar daac are n dovezi , chair daca te vede cu ochii ei ca stai in pvt 7-8-10 ore ,chiar daac apari in HOF la final tot tu vei fii mincinoasa .Este asa o mare minciunerie in vdc incat in timp ajungi sa iti fie jena sa afirmi pe buna dreptate ca faci x sau y suma de bani tocmai ca sa nau ajungi in ,,clica mincinosilor,,. Cred ca orice model care face niste incasari decentea intalnit un asemenea specimen , si probabil tocmai de asta acest topic care s-a vrut in ajutorul unor ,,chinuiti ai sortii,, s-a transformat intr-o vendeta personala ....
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
wanda
Mesaje: 1
Membru din: 30 Iul 2012, 19:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

addicted2chat scrie:Buna all,citesc acest forum de multi ani dar nu prea imi place sa ma bag in discutii,de altfel o urmaresc ca sa zic asa pe pocahontas pentru ca am incercat acum ceva timp sa lucrez la ea in studio dar se pare ca acest studio este un fel de fata morgana unde cu greu intri,stiu din niste surse chiar din interior ca incasarile sunt chiar mai mari decat ce a pus in forum dar tipa sufera de un soi de paranoia si cand angajeaza pe cineva se comporta ca si cum te-ai angaja la fbi la modul la care iti verifica trecutul ,daca ai lucrat sau nu ,unde, de ce ai plecat,este paranoica ca cineva sa nu-i afle modul de lucru si ce se face acolo,chiar este adevarat ca fetele nu folosesc toys si ca fac f multi bani.Nu inteleg de ce nu-si face reclama ca ar angaja f multe fete ,din cate am inteles nu are treaba cu legalitatea ,fetele fiind angajate,problema ei este ca vede in fiecare posibil angajat un spion de la alte studiouri care vrea sa-i fure munca,au si un afis in studio pe care scrie do u wanna stole my work? Fetele nu fac banii aia din prima luna,le invata f putin incat sa nu plece in primele luni ,dupa ce prinde incredere in ele le arata de fapt ''cum se fac banii adevarati'',pe mine m-a refuzat cu ''nu mai avem locuri momentan'' si la 2 saptamani o prietena a reusit sa se angajeze,ah si nu angajeaza decat cand pleaca o fata la un an ,2,3 cine stie cand .Stiu si eu ca sunt fete care fac bani fara toys dar eu nu am avut norocul sa invat sa fac banii asa ,incerc pe cat se poate sa nu folosesc decat in cazuri extreme ,pentru clientii care revin sau care stau foarte mult .
Pocahontas,te admir mult dar imi pari o fiinta de gheata,am auzit ca esti f rece si in studio si perfectionista dar corecta in rest,mi-ar fi placut sa lucrez cu tine dar nu s a putut,iti doresc succes mai departe.
- probabil se eliberase loc intre timp, trebuia s-o rogi sa te aiba in vedere cand se elibereaza loc -
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

addicted2chat scrie:au si un afis in studio pe care scrie do u wanna stole my work?
Am chiar si o masa de tortura unde imi schingiuiesc angajatele pentru a le smulge detalii murdare :lol:
Now serious,era un afis acum mult timp ,o parodie cu un tip care facea laba si in spatele lui o tipa care privea,jos era scrisul acela:)))Foarte haios afisul dar a disparut demult.

Nu sunt paranoica deloc, nu spionajul dauneaza ci prost aplicarea lui,asta afecteaza pe toata lumea si de asta incerc pe cat posibil sa evit ,asa cum semnatarul postului a cautat studioul dar surpriza si supararea lui a venit cand a constatat ca nu are cum sa-l gaseasca ca sa-si puna in aplicare amenintarile din postul predent ''incasari de vara''unde a speculat ca poate sa afle unde e studioul si sa vina sa vada singur-nu poate :wink:

In privinta locurilor in studio,mereu s-a fct loc daca am considerat ca pers respectiva indeplineste cerintele,probabil ca tu nu le-ai indeplinit,imi pare rau pentru refuz si pentru neplacerile create,daca au fost.
Nu am avut niciodata nevoie de 100 de fete si de bataia de cap aferenta,ar contrazice toate principiile mele.
Succes si tie mai departe.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

poate putin off-topic, mereu le amintesc colegelor mele urmatorul motto:

Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
Avatar utilizator
tiska
Mesaje: 47
Membru din: 06 Aug 2009, 17:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Frate United, cer permisiunea sa folosesc fraza pe site, facebook, status ym, afise prin studio, mesaje de craciun, etc. :) Pupici.
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ma bag si eu ca musca :mrgreen:
Ionut sau cum te-ai mai numi tu uai baieti, da-mi voie sa-ti spun din experienta personala ca drumul spre succes ti-l croiesti singur, nu o sa-ti spuna nimeni cum sa faci sa ajungi pana acolo si nu te mai uita prin alte ograzi pentru ca risti sa pierzi ceea ce e mai bun din tine( ca model ma refer).
In opinia mea nu exista nicaieri nici un secret, banul il faci prin munca si daca esti intr-adevar bun, indiferent pe ce categorie lucrezi( fetish, single etc), tot va veni lumea puhoi la tine. Trebuie sa ai acea putere de acaparare a publicului ca model si nu in ultimul rand de dominare a clientului ca s ail intorci sa faca ce vrei tu:) Si daca nu vrea( vei spune tu)? Pai daca nu vreai sa plece, nu mai sunt altii la rand care de abia asteapta sa te ia in privat( voi spune eu)!
In privinta jucariilor...personal te sfatuiesc sa inceric sa vorbesti sa zicem cu cateva modele mai bunicele de alea tale( acre se descurca la papagal) si la se spui, bai in sapataman X nu mai folositi jucarii, va axati pe streaptease, tease etc. Si la sfarsitul saptamanii vezi ce iese, daca iesi in pierdere sau in castig, eu personal spun ca iesi in castig pentru ca fetele isi vor dezolta alte abilitati in loc sa se gaureasca ( de exemplu vor lungi dansul, se vor mangaia mai mutl etc).Fii pe pace, sunt multi clienti acre cauta doar asta, prostia e a noastra ac nu avem rabdare sa-i asteptam.
Pocahantos, am vazut 2 posturi de alea tale in care te-ai contrazis si m-ai cam bagat in ceata. Am sa le citez pe amandoua ca sa ma lamuresc ( asta in caz de voi primi vreun raspuns):
Primul post:
"te asigur ca fetele de la mine nici macar nu-si arata pussy,deci unde sa-si bage toys,in buric?"
si al doilea post, in care specifici( te refereai la angajarea intr-un studio de-al tau):
"in rest totul o sa inveti in studio, cum sa mergi,flirt,tease,striptease,conversatie,showuri de toate genurile care sunt deja scrise"
De aici ce sa inteleg eu, se dezbraca fetele tale se dezbraca sau nu se dezbraca? In primul post spui ca nu arata nimic, iar in al doilea spui ac le inveti cum sa faca strepatease...Pai la streaptease eu stiu ac lumea se dezbraca....
Eu consider ca atunci cand esti bun nu ai nevoie sa te invete cienva cums a faci teae sau strepatease, sau showuri deja scrise...Pentru ca le ai "in sange"... Pai asta inseamna ca tu ac model nu ai nici doi neuroni in creier si tre sa inveti tu un script ca pe tine nu te duce capul si nu ai inventivitatea necesara...Nu vreua sa jignes cpe nimeni dra probabil modelele care vin al studio vin pentru ca nu sunt capabile sa obtien aceleasi acstiguri si singure acasa...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

@Trompi,ca sa nu mai citez tot carnatul,dupa cum vezi nu am spus ca nu se dezbraca,am spus ca nu-si arata pussy,arata altceva si nu fol toys:),showurile scrise sunt fantezii elaborate de la 30 min (show simplu) la 2-3 ore diverse fantezii ale membrilor,fetishuri.Daca intrebi un membru ,ce fantezie ai,el iti spune feet fantasy,sau we meet in a bar,maj modelelor mai mult de 10-15 minute nu scriu pe aceste fantezii,eu pot sa dezvolt fantezia mult si bine in asa fel incat sa nu trag de timp la modul lungim stripteasul pana enervam membrul si pleaca suparat,iti mai tranteste si un rating naspa,etc,adica tras de timp la modul inteligent si finut nu la nesimtire sa-i pui aluia 20 intrebari gen interogatoriu sau sa tragi de niste chiloti la striptease 20 minute,trasul de timp se face in 2 feluri,pentru membrii care sunt axati pe show si nu-l intereseaza cum te cheama,cati ani ,el vrea show,atunci tragem de timp la show,daca te apuci sa-i spui o poveste misto in timp ce faci show membrul devine f curios,iti spun ca in 80% din cazuri uita ideea cu care a venit,vede si mai ales aude altceva decat la restul,te asigur ca nu am dat gres.Eu am solutii si pentru membrul care vrea tacla si pt membrul care vrea show si pleaca intodeauna multumit si cel mai mare labagiu.Membrul vine pe site pentru ca vrea interactiune,bine aici exclud tampitii care zic ''get naked'' si pe urma pleaca,pe aia ii ignoram si noi dar sunt si membrii de genul asta care se pot educa putin cate putin,been there ,done that:))trebuie incercat totusi daca nu se poate ''get the fuck out retard'' si am incheiat discutia.Inainte ''bateam '' pe o anumita categorie de membri,acum '' bat''pe toate,cum am spus trebuie incercat.Te contrazic prin experienta pe care o am in lucrul cu modelele,sunt fete care trebuiesc invatate,sunt fete fara experienta sexuala si fara imaginatie care cu ajutorul potrivit si in timp invata sa se descurce onorabil,sunt fete nascute pt videochat ,una la cate sute?Cum zicea si Marius,nu toate modelele sunt pe acelasi loc in top,de ce?Chiar si fetele nascute pt vchat pot fi ajutate,mai multe minti la un loc gandesc diferit,combinate poate da ceva misto pentru toata lumea.Eu nu am fost nascuta pentru videochat,nu am avut noroc la membrii care sa intre puhoi sa se uite la mine hipnotizati de frumusetea mea,mi-am dezvoltat in timp si am invatat din divrse experiente metode de abordare,show si restul,pt mine factorul uman conteaza doar intr-o mica masura si nu ma bazez pe el prea mult.Stiu ca un membru se va duce mereu unde obtine satisfactie si unde mereu vede ceva nou,unde aude ce vrea el pentru a-si hrani fanteziile,poate intra la toate ,dar cu siguranta se va opri la cine ii ofera ceva diferit si mental,pe asta m-am bazat mereu.
In privinta semnatarului acestui post nu-mi fac griji,probabil ca singura lui grija a fost daca am angajat de pe forum,s-a linisit probabil dupa ce i-am confirmat ca nu,nici macar nu am cautat asta.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pocahontas scrie:,el vrea show,atunci tragem de timp la show,daca te apuci sa-i spui o poveste misto in timp ce faci show membrul devine f curios,iti spun ca in 80% din cazuri uita ideea cu care a venit,vede si mai ales aude altceva decat la restul,te asigur ca nu am dat gres. .
asta e o tactica pe carecred ca o folosesc si eu , si mi se pare logic sa o folosesti pt ca la show pur action de oricare fel ar fi el , nu stiu ce model ar putea rezista 30-40 de min -1 ora , e f f obositor plus ca o iei razna ca sa nu mai zic ca te si plictisesti big time ca u in cap ai alteceva decat tov de la capatul firului

mie imi e f greu sa cred ca exista modele care fac show plein fara vb pvt intregi nah , cred ca e super obositor plus enervant
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

am inteles poca merci pentru raspuns. Intr'adevar si mie mi s eintampla d emult eori in ultimul timp ca un client sa uite ideea lui de baza, dar asta pentru ca ii il atrag eu catre alte idei. Eu am inceput mai in forta dar pe masura ce am capatat experienta( credca asta este) am devenit din ce in c emai soft...Intr-atat in cat si cu toys fac show dar muuult mai rar si plsu ca nici nu le arat in free iar la mebrii care vor unii chiar uita de ele in privat( ceea ce pentru mine e o performanta, si asta pe siteurile frantuzesti unde francezii sunt foarte rapizi, iepurasi). In privinta celor cu "naked" sau "nu hors cam" pe atsai ii observ in free si ii refuz din start, iar daca mai sutn alti tampiti pe parcus si nu ii observ din primul minut ies eu din privat e mai simplu:))) Am avut sapatmana treucta unul intra in privat caaalm, soft si imi zice dupra vreo 5 minute : dublu anal" LOOOL Ii spun ca nu fac el repeta. Si atunci am inchis sesiunea si revin apoi in free( mi se rupe pt ca oricum ma iau altii^^). Surpriza dobitocul m-a luat din nou imediat, ma pregatesc sa-i spun ca nu fac super nervoasa la care dobitocul raspunde : Fais ce que tu as envie:)Mai trebuie si un refuz ca sa poti sa-i educi, sa-i cizelez ca oamenii sa intealeaga de fapt ca nu suntem "hanimale".
coco_ch
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 28 Aug 2010, 21:02
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

propun ca dupa retragere, poca sa deschida studioul pentru vizite . intrare libera :)
in order to be irriplaceable, one must always be different
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Tocmai am terminat un interviu la care noua noastra colega (spun asa intrucat a decis sa lucreze la noi) m-a intrebat ce e cu ofertele pe care le-a vazut la multe studiouri cu "bonusuri de angajare", "avans 100 euro" si altele similare. Apoi mi-a spus ca a ales Red pentru ca tot ce am promis pare decent si deci real, nu a vazut nici o exagerare in ceea ce i-am comunicat pe site, telefonic si azi la interviu.
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”