Adultwork.com de la nesimtire la ignoranta

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
everest_4u
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 144
Membru din: 21 Aug 2006, 01:32
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

iata ce patesc eu cu un model pe adultwork.com....inscriu mai multe modele pe site..toate bune si frumoase...insa un model mai de doamne ajuta reuseste sa faca o suma zic eu frumusica in cam 10 zile pe saitul respectiv...undeva pe la 2000$ ceva de genul asta...cind vine vb de plata saitul..pur si simplu sterge abuziv contul modelului...normal ca ma-m aprins pt ca mi sa parut ciudat asa ceva..fac alt cont pt ai putea contacta si ii intreb de ce ...au facut asta si primesc raspuns:Pending investigations into abnormal transactions on your account ,XXXXX, your profile has been suspended until further notice.AdultWork.com reserve the right to suspend credits for 120 days where we
believe there to be transactions that contravene our Terms and Conditions
or that are suspected of being fraudulent.
hm...si bum imi suspenda si contul asta facut de 5 minute...mai fac unul si ii rog frumos sa-mi dea o adresa de email...sau un nr de telefon sa iau legatura cu ei ..sa vedem ce si cum..ce sa intimplat...la care primesc alt email de la ei cu acelas continut specificindmise ca deja mi-au raspuns o data..si bum imi inchid si contul asta dupa 5 minute...asa ca mai fac unul ca sa iau legatura cu ei...si incep sa-i iau nitel la misto si sai intreb dac nu cumva au sediu in jungla africana si nu au acces la internet sau la o linie telefonica precum si cum mi-as recupera bani dupa 120 de zile daca ei nu au o adresa de email sau nr de telefon unde sa ii pot contacta
adresa lor find asta:AW Systems
International Ltd
Suite 254
166 North Street
Belize City
Belize
dar nr de telefon adresa de email ioc...primesti de fiecare data repley de la un emai nemonitorizat..deci poti scrie mult si bine ca nimic....asa ca trimit si mailul asta si oameni nici nu se mai obosesc sa raspunda inchid contul direct si tot asa cu inca alte 5 conturi creeate special pt a loa legatura cu ei...
acum va intreb si eu ca omul vi se pare normal? cind vine vb de bani sa faca asa ceva....ii stiam seriosi dar deabia acum cind am avut probleme mi-am dat seama ca nu prea ai ce face daca-ti inchid contul...nu ai cum sa dai de ei...pride orbul scoatei ochii...mentionez ca fondurile nu au fost fradoase..poate o fi fost unul doua cine stie ce membri au ei...dar de obicei erau mebri vechi cu multe pozitive la activ.. si am mai vazut ca nici cu securitatea nu stau prea bine... intrebarea mea este..stie cineva un nr de telefon o adresa de email de la ei...mi se pare prea de tot sa faca asa ceva...ati mai patito si alti? ca eu inca nu ma-m dezmeticit...probabil find prima teapa care o iau cu saiturile adult problema mea acum nu este a banilor ci mai degraba a ignorantei lor........nu vor sa spuna nimic pt ca nu au ce sa spuna legat de modelul respectiv

deci stimati confrati mare atentie cu saitul asta....daca o patiti...nu aveti cum sa o mai dregeti..eu unul nu vad cum...sintem practic la mina lor ..ce sa faci unde sa-i reclami....
SoulCams Models Studios wanted
Coca-Cola
Mesaje: 41
Membru din: 21 Feb 2007, 13:14
Localitate: In banci,in seifuri,si pe unde se mai umbla;;)
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am patit`o si yo si am facut la fel k tine..da numai k la mine a fost suma mai mica..da oricum au facut la fel..si banii aia..facusem in jur de $200..pana in 200..asa..si cum am facut banii,cam in 3 zile..maxim 4 zile i-am facut..hop a fugit si contu si banii:))..am facut vreo 10-15 conturi sa vb cu ei da nika..le inchideau k la ei akas..:-j
Nush ce sa zic..am inteles k ar exista pe undeva,candva..un site care faci acolo reclamatie,vii cu niste dovezi..apoi ei ar lua masuri si inchid siteu respectiv..de care te plangi..ar fi frumos sa se mai strang 5-6 oameni,sa gasim siteu ala,si sa facem ceva..si cred ca asa ar trebui facut cu toate siteurile care trag tepe!
Multa bafta
Coca-Cola,Cold As Ice,Sa mor yo;))
Avatar utilizator
everest_4u
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 144
Membru din: 21 Aug 2006, 01:32
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

coaca-cola nu este acelas draq ..orcum eu am rezolvato dupa o tona de emailuri...sau hotarit sa-mi vireze bani dupa ce au ajuns la concluzia ca au gresit..orcum eu mi-am retras toate modelele de pe site din doua motive
1. dupa ce-am patit ce-am patit nu-mi mai arde de adultwork nici dac stiu ca ma platesc la zi !!
2. o tona de modele made in romania nu ca mar deranja dar daca le vezi terifele te apuca cu lesin si citeva studiouri...cam cu acelas tarife...eu ma intreb oare la 0.60 pe minut minus 35% cu ce draq ramin ...mai ales daca lucreaza pt un studio...dar nu tariful ar fi baiul cit retingul lor..care se duce spre negativ(aici greseala mebrilor putin dai putin face)..si eu care credeam ca modelele din fostul urss aduc tarifele asa de jos..cind colo noi astia rominasi sintem nenorociti...si ne plingem aici pe forum de cei din rusia...
in fine nu recomad adultwork.com desi am facut bani pe el....dar azi cind am dat un ochii pe el am ramas socat...totusi fetelor 0.60 nu inseamna decit juma de bilet de autobuz pt ei...daca cititi vruna din voi postul asta....
SINTETI IEFTINE RAU si inca una pt studioul cu canapeaua albastra....BAI FRATE MAI SCHIMBA DRAQ DECORUL PT POZE NU DE ALTA DAR PE MINE MA UNFLA RISUL DE CITE ORI VAD UNA DIN FETELE TALE....CANAPEA ALBASTRA >>TERMOPANE IN SPATE SI 0.75 TARIFUL....chia asa ieftini ati ajuns?...sa ma scuze fetele care mai lucreaza pe adultwork....la tarife decente dar nu ma-m putut aptine ...prea multa prostie aici
robin_hood
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 144
Membru din: 12 Ian 2006, 12:15
Localitate: Always on top
Has thanked: 0
Been thanked: 0

everest_4u, multza fain de sfat.
apropo de date de contact, slabutz rau, nici macar la domeniu nu si-au dat o adresa de mail sau ceva.
oricum, calea legala pentru recuperarea creantelor e in stransa legatura cu juristdictia unde e incorporata firma, aparent in belize. oficial, acolo trebuie sa depui plangere impotriva lor, dar ceva imi spune ca e prea mare bataia de cap, si la ce experientze minunate am avut cu Belize,... mai bine te resemnezi din start.
oricum, apreciez deranjul de a ne anunta si pe noi cum stau lucrurile pe la ei
ioana sabina
Mesaje: 6
Membru din: 04 Apr 2012, 16:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna tuturor,


Am stat deoparte mult timp , citind cu atentie ce ati postat dvs. referitor la adultwork. Am decis sa imi spun si eu problema, desi la mine nu mai are nici cea mai mica rezolvare. Am inceput sa lucrez pe acest sait acum 5 ani de zile, toate bune si frumoase bani frumosi, si multi,mi-am atentionat toate familia, incluzand mama si sora sa ajunga pe acest sait, fiindca pentru mine a fost o mare descoperire. Toate bune si frumoase pana cand.. intr-o zi s-a dat o noua lege cum ca la profil sa apara ip-ul de unde provii, ok. mi s-a parut ok si asta, am spus ok, din acest motiv, mi-am luat frumos bagajul si m-am mutat in anglia dupa 3 ani de muncit pe acest sait din Romania. Am ajuns in Anglia, tocmai pentru acest sait, mi-am lasat munca mea, de cosmeticiana, pentru a venii in aceasta tara , pentru a muncii CINSTIT pe acest sait. Toate bune si frumoase, dupa un an... asta se intampla anul trecut, imi intra un membru care imi sta de 1 mie de credite. Nu mi s-a parut nimic anormal, avand in vedere faptul ca cine lucreaza pe adultwork sau a lucrat stie cati bani poti face intr-o zi pe acest sait. Mi-a stat acel membru de 1 mie de lire, in 2 ore banii mi-au fost retrasi, scriind Manual Escrow! Ma uitam si nu puteam sa inteleg ce poate sa insemne acel lucru?? Niciodata in viata mea de cand am muncit pe acest sait nu mi s-a intamplat asa ceva sa vad, sau sa dispara vreun ban. In acel moment am considerat ca trebuie neaparat sa le dau email celor de la conducerea saitului si anume la cei la care eu m am inregistrat acum 5 ani, si anume echipa de control engleza... sau ma rog ce o fi...Mi-au raspuns cu nonsalanta, ca nu e de competenta lor si ca nu au ce sa explicatie sa imi dea mie pentru ce s-a intamplat. Am contactat si echipa SweetKick, si mi-au spus ca nu au ce sa faca.. nimeni nu ma credea ca eu nu am nici o vina. Mi s-a indus de catre sait posibilitatea ca eu sa fiu vinovata pentru acei bani lipsa, deoarece eu as fii vrut sa fac vreo 'smecherie' cu acel membru. In fine, trece si asta.. dupa cateva luni, incep sa am foarte multe manual escrowuri... de cate 20.. 30.. 40.. sume mici care erau Manual Escrowuri. Ceva in mintea mea spunea ca ceva imposibil de inteles mie se intampla, ceva ce eu pana atunci nu amtrait pe acel sait sa vad... de cateva luni eu tot aveam fraude.. repetate. Vreau sa mentionez, ca desi sunt un strain pentru voi cei care cititi asta vreau sa ma credeti pe cuvant ca nu am facut in viata mea o smecherie de asemenea hal pe acest sait, acest sait era efectiv a doua mea viata. Mi-am pus in el toata silinta sa fie cat mai bine si pentru mine si pentru ei, nu aveam nevoie de smecherii de 20 . 50 credite sau chiar si 1 mie pentru a-mi strica reputatia ca model. Dupa luni de zile, in care nu mai puteam dormii de frica, si dadeam membrii afara cu zecile, de frica ca vreunul imi v-a face manual escrow iar saitul ma v-a suspenda definitiv , m-am decis sa le mai dau un ultim mesaj ca cineva sa ma ajute si pe mine. cu ceva, ca nu se mai putea in asa stres de nedescris. Sa ai fraude sa nu stii de ele si saitul sa iti spuna ca daca mai ai vreuna iti inchide contul ,este cel mai cumplit posibil, fiindca eu aveam fraude in fiecare zi. Adormeam noaptea cu telefonul in mana, ma trezeam din ora in ora sa ma loghez sa vad daca mai am sesiunea mea. Nu doresc nimanui ce am trait eu, bataie de joc, bataie de joc. Aveam ultima, ultima. ultima avertizare. In 2 saptamani trebuiau sa imi intre banii pentru chiria unde stau, aveau de intrat 1.000 de lire, aveam 2 solutii. Una: Daca ma bag iar sa muncesc si am iau frauda.. mi-o inchide de tot, si nu primesc nici un ban, doi la mana, stau pe pauza 2 saptamani, pana intra banii macar, si fac orice plec din Anglia, ma duc acasa fac orice numai sa intru la munca iar nu. De ce? Fiindca ei.. asteapta sa faci bani o saptamana... si marti cand transferi iti inchide sesiunea. Deci acea ultima avertizare in privinta mea oricum era gen nimic, pentru ca cineva era pe mine clar pus sa imi faca fraude zi de zi. Greseala mea este ca am facut urmatorul lucru, asta daca pot spune greseala... Am Asteptat 2 saptamani, am scos banii. Si nu am mai vrut sa ma bag pe contul meu sa muncesc iar. era fff logic ca munceam degeaba sesiunea urma sa fie inchisa. Clar. I-am spus prietenei mele care este de cetatenie britanica sa isi faca cont pe aw. si sa stau eu pe el, zis si facut. Am muncit 6 zile pe contul ala. am fct 1.6000 de credite, marti cand am transferat au fost luati bani si inchis contul! Ce mai am eu de spus? Nimic.. pentru ei sunt zero, am fost zero si inainte cand ma plangeam sa ma ajute cineva cu contul meu vechi si nu ma baga nimeni in seama.. si dupaia.. s-au legat ca de ce mi-am permis eu sa stau pe alt cont, mai mult de atat. mi s-a sugerat ca am folosit acte false,ceea ce era o aberatie,eraa contului unei fete dar stateam eu pe el, fiindca altfel nu se poate cu acest sait. Acelasi lucru s-a intamplat si cu 2 prietene bune de ale mele. in ziua de revelion au avut 2 membrii unul a stat de 500 de lire si unul de 300.. dimineata le-au luat toti banii le-au inchis conturile le-au trmis acasa. Pentru mine, cel mare mare chin posibil este sa ma gandesc ca eu stau si ma uit la altele cum fac bani, altele nici nu au auzit de manual escrow... Nu este normal asa ceva, prin ce stres am trecut.......... nimeni nu isi poate imagina ce am tras cu aces sait. care efectiv fura banii modelelor. PE imlIVE nu resuesc nici 100 de dolari sa fac ca am cb mereu de 30..40 de dolari... acolo nimeni nu mai inchide conturi? Ce inseamna nesimtirea asta? Ce inseamna bataia asta de joc?? Cu contul nou.. pe care am stat dupa aceea... munceam nopti si zile.. la rand. nici nu mancam cateodata de stres ca imi pot fii luati banii munciti cinsitit!!!unde sunt banii mei??? Unde sunt totii banii din manual escrouri?? Acest sait este sub orice critica.. Sunt atat de inversunata pe el incat le doresc tot ce este mai rau .La cat de stresata am fost daca puteam sa i dau in judecata ii dadeam fiindca puteam pierde sarcina din cauza lor. Ca sunt hoti!!! Hoti , echipa engleza nici nu te baga in seama..pe cea romana.... cu cata ura vorbesc.. dar macar ii inteleg.... cand ma uit la cele care stau in free... romancele dupa 0.60 si 0.80 cu toysul in ..... si studiourile care fac magariii peste magarii... ii inteleg ca sunt satuli si ca nu mai stiu pe cine sa creada si pe cine nu! NU se mai poate muncii pe saitul asta.. Nu e normal k un model care a lucrat 5 ani.. sa nu i se permite as inchide sesiunea veche, si as dechide una noua PENTRU A NUMAI AVEA FRAUDEE!! CE ERAAA ASA GREUU ???? era logicccc ca nu mai puteam muncii pe cea veche.. nu?? fiindca un membru care e pus pe tine oricat ti-ai schimba poze.. descriere.. nume.. te are la favorit! Nu ii intereseaza de nimeni si nimic. Deci cine spune ca adultwork a ajuns o nesmitire.. ARE DREPTATE! Nu era asa.. cineva l-a distrus si tind sa cred ca studiourile din Anglia.. sau romancele care faceam 200 pe luna si vroiam sa faca mai multi prin smecherii. Multumesc frumos
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna Ioana

io am citit postul tau , insa ceva imi da cu minus
1. 1000 de credite in 2 ore ?cat aveai munitul de pvt ?mie matematica mia dat asa 1000/ 120 de min =8,3(3)

nu cred insa sa existe vre -o modalitate care sa te lase sa ai un pret pe minutul de pvt cu perioada

2.mi se pare un zbucium prea mare pt un site care iti aducea dinc e am inteles undeva la 2000 de lire pe luna , pai in Uk cam att aia o chelnerita pe luna , deci fiind acolo puteai renunta usor la site si sa ti gasesti altceva

3.faza cu lucratul de pe cntul altei persoane iar nu am inteles -o , in mod normal in asemenea situatie trebuia sa fii renuntat la site definitiv , nu sa te fii incurcat cu alt cont al altcuiva , in fine alambicatura de care zici ;cum l-ai fi orpit pe cel care iti facea cb uri le sa te gaseasca pe noul cont ?pana la urma aw nu e de dimensiunile jasmiinului , e relaativ usor sa cuterieri camerele chiar si in pvt sa gasesti pe cineva , mai ales pt cineva care isi facuse un scop din a te fauda pe tine , nu ?
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Si eu am patit exact acelasi rahat cu site-ul asta undeva prin anul 2004 daca nu ma insel ...am pierdut circa 300 lire...si ca atare nici nu m-am mai stresat sa intru din nou pe el cumva...am considerat ca s-a produs o mare lipsa de profesionalism si furaciune pe fata deci ptr mine nu mai exista
sfatul meu? ...daca sunt in masura sa dau vreunul...nu va mai bateti capul fetelor...munciti pe siteuri care s-au comportat cat de cat normal de-a lungul anilor...siteuri despre care stiti ceva ..orice care sa va asigure linistea si siguranta ca nu va pierdeti timpul degeaba
mult succes tuturor va urez si o primavara frumoasa
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Avatar utilizator
NotBarbie
Mesaje: 21
Membru din: 20 Mar 2009, 09:59
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

MDA, nu ma mai mira nimik! mie pur si simplu mi-au inchis contul pt ca imi verificam emailul din contul de aw de pe telefon , care intra cu ip de uk din cate am descoperit mai tarziu .dragutul reprezentant ro imi cerea sa spun care erau de fapt intentiile mele cu adevarat, ca vroiam sa fac frauda si ca el are dovezi in privinta asta. am zis WTF , n-am idee despre ce e vb. chiar n-am nici ceea mai mica idee, am un abonament cu push email pt blackberry tocmai pt a fii tot timpul in contact cu mb mei si cu site-urile, indiferent ca intru s-au nu pe site le scriam una alta ...si atunci am renuntat . Parerea mea ca n-ai cu cine sta de vb , oricum nu iti dau nici o atentie, ce spun ei este lege. Ai dovezi ?! si ce daca , vor mai fi si alte fraiere ca mine care isi vor pierde banii facuti la ei
Foaie verde cocostarc, nici un numar fara sfarc !
ioana sabina
Mesaje: 6
Membru din: 04 Apr 2012, 16:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fetish scrie:buna Ioana

io am citit postul tau , insa ceva imi da cu minus
1. 1000 de credite in 2 ore ?cat aveai munitul de pvt ?mie matematica mia dat asa 1000/ 120 de min =8,3(3)

nu cred insa sa existe vre -o modalitate care sa te lase sa ai un pret pe minutul de pvt cu perioada

2.mi se pare un zbucium prea mare pt un site care iti aducea dinc e am inteles undeva la 2000 de lire pe luna , pai in Uk cam att aia o chelnerita pe luna , deci fiind acolo puteai renunta usor la site si sa ti gasesti altceva

3.faza cu lucratul de pe cntul altei persoane iar nu am inteles -o , in mod normal in asemenea situatie trebuia sa fii renuntat la site definitiv , nu sa te fii incurcat cu alt cont al altcuiva , in fine alambicatura de care zici ;cum l-ai fi orpit pe cel care iti facea cb uri le sa te gaseasca pe noul cont ?pana la urma aw nu e de dimensiunile jasmiinului , e relaativ usor sa cuterieri camerele chiar si in pvt sa gasesti pe cineva , mai ales pt cineva care isi facuse un scop din a te fauda pe tine , nu ?




In 2 ore pe adultwork am facut 1100 credite, Omul era pus pe asa ceva, sa ma imi dea tipsuri si sa stea in privat pe pret de 3 lire minutul. Asa mor cand isi dau unii cu parerea... si fac eu pe detectivii.... Adik eu scriam un mesaj sa ma aflu in treaba nu ? cONTEAZA Cati bani am facut? sau se faceau?? Ideea care era de fapt?? Ca nu se mai poate muncii in conditii normale, fiindca te poti trezii peste noapte cu sesiunea inchisa... Lasa-ma cu desteptaciunile tale cu calculele tale.. se pare ca nu ai lucrat in viata ta pe acest sait.. daca stai sa te gandesti cum am fct eu in 2 ore . 1100 de credite,. daca probabil nu era limita de bani pe care un membru il poate consuma in acea zii poate ca ajungeam la 10.000, dar acesti bani cum am mai spus, erau cheltuiti de un haker!!! deci nu aveau nici o valoare.. Si cu 2 mii de lire pe luna... cum spuneai tu puteam sa fiu chelnaritza..nu e treaba ta. Eu am dat un sfat si poate cineva se regaseste in emailul meu. La bataie de joc suntem primii...nu am vazut asa ceva.. romanul pana nu e roman el nu se lasa
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1.nu sunt romanca
2.nu -mi bat joc nu mi -e in fire
3.lucrez pe aw si cunosc acest site f bine , nu zic ca nu se poate intampla cazul ta , insa exista mereu 2 parti ale adevarului
3.imi place sa gandesc logic
4.scopul acestui forum e de a informa ;daca nu ai nimik de ascuns teoretic ar fii sa fii dispusa sa dai cat mai multe informatii pt a-ti sustine partea ta de adevar
5.postul tau e f alambicat , incercam sa inteleg ceva din situatia ta
6.in esenta a fost un hacker sau un memebru fidel , eu cel putin din primul post intelesesem ca e un memebru fidel?
7.daca a fost un hacker , se putea intamplaa oricarui mdel ; de ce tocmai tie ?
8.vezi tu unii oamenii incerca sa inteleaga pana a crede
9.in aniii petrecuti in vdc am auzit n de povesti sfasietoare care erau numai miunciuni ; eu suspectez pe toti panna am incredere imi trebuie dovezi
10.ca sa nu te mai chinui cu hackerul si site ului nu era mai normal sa schimbi site ul
11.exista mii de motive negative pt care cineva ar blama un site , chiar si din razbunare
12.si eu am avut contul temporaar banat pe aw dar pt greseala mea si am puterea sa recunosc unde am gresit
13.daca vrroiai doar sa fii aprobata si compatimita trebuiaa sa scrii ca asta vvrei !
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
ioana sabina
Mesaje: 6
Membru din: 04 Apr 2012, 16:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Scopul meu nu este sa fac pe cineva sa ma creada... Scopul meu este sa caut cateva raspunsuri.. poate si tie ti s-a intamplat.. poate si lui x. si lui y...
topbody
Mesaje: 5
Membru din: 10 Apr 2012, 00:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ioana sabina scrie:
fetish scrie:buna Ioana

io am citit postul tau , insa ceva imi da cu minus
1. 1000 de credite in 2 ore ?cat aveai munitul de pvt ?mie matematica mia dat asa 1000/ 120 de min =8,3(3)

nu cred insa sa existe vre -o modalitate care sa te lase sa ai un pret pe minutul de pvt cu perioada

2.mi se pare un zbucium prea mare pt un site care iti aducea dinc e am inteles undeva la 2000 de lire pe luna , pai in Uk cam att aia o chelnerita pe luna , deci fiind acolo puteai renunta usor la site si sa ti gasesti altceva

3.faza cu lucratul de pe cntul altei persoane iar nu am inteles -o , in mod normal in asemenea situatie trebuia sa fii renuntat la site definitiv , nu sa te fii incurcat cu alt cont al altcuiva , in fine alambicatura de care zici ;cum l-ai fi orpit pe cel care iti facea cb uri le sa te gaseasca pe noul cont ?pana la urma aw nu e de dimensiunile jasmiinului , e relaativ usor sa cuterieri camerele chiar si in pvt sa gasesti pe cineva , mai ales pt cineva care isi facuse un scop din a te fauda pe tine , nu ?




In 2 ore pe adultwork am facut 1100 credite, Omul era pus pe asa ceva, sa ma imi dea tipsuri si sa stea in privat pe pret de 3 lire minutul. Asa mor cand isi dau unii cu parerea... si fac eu pe detectivii.... Adik eu scriam un mesaj sa ma aflu in treaba nu ? cONTEAZA Cati bani am facut? sau se faceau?? Ideea care era de fapt?? Ca nu se mai poate muncii in conditii normale, fiindca te poti trezii peste noapte cu sesiunea inchisa... Lasa-ma cu desteptaciunile tale cu calculele tale.. se pare ca nu ai lucrat in viata ta pe acest sait.. daca stai sa te gandesti cum am fct eu in 2 ore . 1100 de credite,. daca probabil nu era limita de bani pe care un membru il poate consuma in acea zii poate ca ajungeam la 10.000, dar acesti bani cum am mai spus, erau cheltuiti de un haker!!! deci nu aveau nici o valoare.. Si cu 2 mii de lire pe luna... cum spuneai tu puteam sa fiu chelnaritza..nu e treaba ta. Eu am dat un sfat si poate cineva se regaseste in emailul meu. La bataie de joc suntem primii...nu am vazut asa ceva.. romanul pana nu e roman el nu se lasa

Membrul respectiv se numea Steff? si eu am avut unul asa ( respectiv Steff ) era obsedat de walletfuck.. 500 lire pe saptamana de la el in conditiile in care venea o singura zi. Dar nu mi-a inchis nici o data contul. Si nici o data nu am avut probleme cu ei. Doar ca nu prea e trafic.. Si din cate stiam eu daca ai chargeback te baneaza pe viata...
Avatar utilizator
TwistedAngel
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 03 Feb 2011, 11:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Subscriu la faza cu nesimtirea celor de la adultwork , ma trezesc sambata dimineata si ca de obicei ma uit sa vad daca am mai primt un feedback , un email , cand ma uit in josul paginii scrie mare si frumos “nationalitate : romanca “ si varsta reala . Am zis ca inebunesc nu alta .
Bine ca nu mi-au schimbat nick-ul cu numele real si nu le-a dat si adresa mea de acasa , atat mai lipsea .
Mi-au dat un blabla la frumos ca e din cauza ca nu locuiesc in tara , ca e ceva standard pentru est europeni ,ca vor sa previna fraudele si ca daca nu am intentii dubioase ce as avea de ascuns . Bullshit , sunt cam host am multe de ascuns fara intentii dubioase ,nu am avut niciodata de cand lucrez cu ei nici macar o atentionare , nu am avut cont inchis , suspendat sau mai stiu eu ce ,nu am si nu am avut niciodata optiunea de escort activata , deci pana la urma nu aveau absolut nici un motiv !Si pana la urma ce frauda previi daca ii spui unui labar ca sunt romanca ?
exunknown23
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 186
Membru din: 01 Ian 2012, 19:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu m-am lasat de adulwork la 2 luni dupa ce au bagat regula asta, ca trebuie sa iti apara locatia reala si bla bla. Eu oricum nu locuiam in rom, deci nu imi aparea romania la profil, da frateee... cand a venit nentu´ sweetkick de la piatra neamt, sa taie el si sa spanzure pe site, sa te ia el la 13, 14 cand are el chef... sa iti explice el ce e bine si ce nu... atunci am zis pass!
chiar asa, eu am tot asteptat,dar pana la urma intreb : unde e sweetkick? agentul sdultwork pe romania? macar asa de curiozitate poate isi dadea si el cu parerea la faza asta cu fraudele si cu furaciunile, ca deh! el are conexiune directa acolo la site.ul mama.
sau cel putin avea
ioana sabina
Mesaje: 6
Membru din: 04 Apr 2012, 16:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

topbody scrie:
ioana sabina scrie:
fetish scrie:buna Ioana

io am citit postul tau , insa ceva imi da cu minus
1. 1000 de credite in 2 ore ?cat aveai munitul de pvt ?mie matematica mia dat asa 1000/ 120 de min =8,3(3)

nu cred insa sa existe vre -o modalitate care sa te lase sa ai un pret pe minutul de pvt cu perioada

2.mi se pare un zbucium prea mare pt un site care iti aducea dinc e am inteles undeva la 2000 de lire pe luna , pai in Uk cam att aia o chelnerita pe luna , deci fiind acolo puteai renunta usor la site si sa ti gasesti altceva

3.faza cu lucratul de pe cntul altei persoane iar nu am inteles -o , in mod normal in asemenea situatie trebuia sa fii renuntat la site definitiv , nu sa te fii incurcat cu alt cont al altcuiva , in fine alambicatura de care zici ;cum l-ai fi orpit pe cel care iti facea cb uri le sa te gaseasca pe noul cont ?pana la urma aw nu e de dimensiunile jasmiinului , e relaativ usor sa cuterieri camerele chiar si in pvt sa gasesti pe cineva , mai ales pt cineva care isi facuse un scop din a te fauda pe tine , nu ?




In 2 ore pe adultwork am facut 1100 credite, Omul era pus pe asa ceva, sa ma imi dea tipsuri si sa stea in privat pe pret de 3 lire minutul. Asa mor cand isi dau unii cu parerea... si fac eu pe detectivii.... Adik eu scriam un mesaj sa ma aflu in treaba nu ? cONTEAZA Cati bani am facut? sau se faceau?? Ideea care era de fapt?? Ca nu se mai poate muncii in conditii normale, fiindca te poti trezii peste noapte cu sesiunea inchisa... Lasa-ma cu desteptaciunile tale cu calculele tale.. se pare ca nu ai lucrat in viata ta pe acest sait.. daca stai sa te gandesti cum am fct eu in 2 ore . 1100 de credite,. daca probabil nu era limita de bani pe care un membru il poate consuma in acea zii poate ca ajungeam la 10.000, dar acesti bani cum am mai spus, erau cheltuiti de un haker!!! deci nu aveau nici o valoare.. Si cu 2 mii de lire pe luna... cum spuneai tu puteam sa fiu chelnaritza..nu e treaba ta. Eu am dat un sfat si poate cineva se regaseste in emailul meu. La bataie de joc suntem primii...nu am vazut asa ceva.. romanul pana nu e roman el nu se lasa

Membrul respectiv se numea Steff? si eu am avut unul asa ( respectiv Steff ) era obsedat de walletfuck.. 500 lire pe saptamana de la el in conditiile in care venea o singura zi. Dar nu mi-a inchis nici o data contul. Si nici o data nu am avut probleme cu ei. Doar ca nu prea e trafic.. Si din cate stiam eu daca ai chargeback te baneaza pe viata...



Buna...
Nu mai tin minte.. credema... ca eu am avut chargbackuri in fiecare zi aproape.. de la diferiti membrii...ce tin eu minte doar ca primul care mi-a facut frauda de 1100 era un pakistanez...

Merci
ioana sabina
Mesaje: 6
Membru din: 04 Apr 2012, 16:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

TwistedAngel scrie:Subscriu la faza cu nesimtirea celor de la adultwork , ma trezesc sambata dimineata si ca de obicei ma uit sa vad daca am mai primt un feedback , un email , cand ma uit in josul paginii scrie mare si frumos “nationalitate : romanca “ si varsta reala . Am zis ca inebunesc nu alta .
Bine ca nu mi-au schimbat nick-ul cu numele real si nu le-a dat si adresa mea de acasa , atat mai lipsea .
Mi-au dat un blabla la frumos ca e din cauza ca nu locuiesc in tara , ca e ceva standard pentru est europeni ,ca vor sa previna fraudele si ca daca nu am intentii dubioase ce as avea de ascuns . Bullshit , sunt cam host am multe de ascuns fara intentii dubioase ,nu am avut niciodata de cand lucrez cu ei nici macar o atentionare , nu am avut cont inchis , suspendat sau mai stiu eu ce ,nu am si nu am avut niciodata optiunea de escort activata , deci pana la urma nu aveau absolut nici un motiv !Si pana la urma ce frauda previi daca ii spui unui labar ca sunt romanca ?


Ai perfecta dreptate! Dar vezi tu.. din cauza roamancelor.. s-a dus acest sait de rapa... si cand spun de rapa asa este...in ceea ce priveste echipa de control care se ocupa de romani... au si ei dreptate intr-un fel... eu am avut contract cu ei de 3 ani... si pot sa spun ca mereu m-au ajutat... cand am avut vreo problema.. insa cei de la sait.. echipa britanica daca pot sa spun asa.. ca inca nu stie nimeni daca sunt britanici sau nu, nici nu te baga in seama daca ai vreo problema.. te trimite la echipa lui sweetkick.. Tot ce se intampla acum este din cauza studiourilor din romania si din cauza acelor romani care au facut fraude.... De aceea s-a ajuns la aceste reguli tot din cauza noastra, inainte de a incepe frauda facuta de romani pe adultwork... cand lucram eu acum 5 ani.. aveam o problema imi raspundeau echipa englezeasca imediat, frumos, fara nici o problema. Dar acum.. va da-ti seama ca nu ne mai suporta... m-am interesat si eu si am aflat ca tot din cauza noastra a romancelor s-a ajuns unde s-a ajuns... suntem renumiti chiar si in fraude... si unde ar fii putut sa iasa cel mai bine frauda daca nu pe adult ,unde nu se faceau chargebackuri? unde nu erau reguli stricte? logic ca pe adultwork.... deci eu recunos ca sunt o victima a discriminarii... si ceea ce mi s-a intamplat s-a intamplat cu un scop, sa ma scoata cineva dupa sait, probabil de invidie. Concluzia care este? Daca fiecare isi vedea de treaba.. si respecta regulile alea de la inceput..pe care le numar pe degete cate erau... nu se ajungea aici.. dar ROMANUL pana nu fura el nu se lasa.....si pana nu intra el la alti hosti sa faca misto si sa inchida sesiuni la fel.. e cel mai tare.. E foarte usor ca eu daca ma uit acum pe pagina de aw.. si vad un host care mi se pare mie ca face prea multi bani si nu imi place de fata respectivului, sa imi iau frumos un card furat si sa i inchid sesiunea in 2 min dupa ceas.Iar faptul ca s-a pus la profil mai nou nationalitatea... v-a fii crunt .... se vor inchide sesiuni pe capete... hakeri care sunt tot ROMANI, vor intra cu carduri furate si la revedere sesiune.Fiindca eu am impresia ca este o grupare care nu face altceva decat sa inchida sesiuni peste sesiuni...Fetelor parerea mea.. este ca acest sait a ajuns ffff rau, si scriu asta cu cea mai mare parere de rau... dar ce a fost.. nici nu se compara cu ce v-a urma.. in cele din urma vor ramane doar hostii care sunt 100% british....
ioana sabina
Mesaje: 6
Membru din: 04 Apr 2012, 16:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

exunknown23 scrie:eu m-am lasat de adulwork la 2 luni dupa ce au bagat regula asta, ca trebuie sa iti apara locatia reala si bla bla. Eu oricum nu locuiam in rom, deci nu imi aparea romania la profil, da frateee... cand a venit nentu´ sweetkick de la piatra neamt, sa taie el si sa spanzure pe site, sa te ia el la 13, 14 cand are el chef... sa iti explice el ce e bine si ce nu... atunci am zis pass!
chiar asa, eu am tot asteptat,dar pana la urma intreb : unde e sweetkick? agentul sdultwork pe romania? macar asa de curiozitate poate isi dadea si el cu parerea la faza asta cu fraudele si cu furaciunile, ca deh! el are conexiune directa acolo la site.ul mama.
sau cel putin avea



Nu ii iau apararea lui sweetkick... dar gandeste-te un pic te rog.. la rece.... nu e vina lui ca au pus regulile astea.. e vina cum am mai spus mai sus romancelor rau intentionate sa faca fraude si alte magarii....asa gandeam si eu ca tine... acum mult timp... dar cand am vazut.. ca atunci cand am avut o problema.. saitului nu i-a pasat absolut deloc...mi-am schimbat parerea...cine m-a mai ajutat pe mine a fost echipa romaneasca.. nu e vina lor... echipei britanice ii este efectiv scarba de noi... scarba nu altceva.. si e si normal.... daca ai vedea ca cele mai mari fruade au fost facute din bacau.. buzau.. etc.... cum sa nu se ia atatea masuri drastice? acum 5 ani de ce nu era asa? ca nu stiau romanii de saitul asta...

merci
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

daca ai vedea ca cele mai mari fruade au fost facute din bacau.. buzau.. etc.... cum sa nu se ia atatea masuri drastice? acum 5 ani de ce nu era asa? ca nu stiau romanii de saitul asta...



tare asta... si TU cum ai vazut? iti da adresa de-acasa a chargebackerului??? stii si strada din bacau? :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mie imi pare rau ca sub. asta care se dorea de informare s-a transf intr o vanatore de vrajitaoare al carui scop final e sa sperie modele sa intre online

sincer eu nu cred o iota din ce a insirat fatuca asta aici , intai zice una pe urma alta ce legatura au hackeri cu Romania nici asta nu am prins -o plus ca un membru pakistanez pe aw e cam ca un negru gol alergand pe strada in Tokio :lol:

sa fim seriosi , sa zicem ca nu scrie tara din caare e ok , da vb stricat engleza e clar in 2 ore ai timp sa afli si mama strabunici lui ... plus intreg topicul ei este dezlanat avand drept unic scop sa morcoveasca modelel far experienta

initial si Sweetkick era de vina acum a dres-o in fav lui Sweetkick ce sa ami ...

nu zic ca nu-s magarii pe aw , sau ca aw e cel mai tare site dar mai bine pastram inf adevarate decat varza a la Cluj cu nitel iz de scandal

ah si apropo de suportul englez eu ani de zile am discutat si discut ei la div probleem si m -au ajutat mereu b achiar in anumite situatii s-au miscat mai rapid decat site uri grase din industrie
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
exunknown23
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 186
Membru din: 01 Ian 2012, 19:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu intrebam doar din curiozitate care e parerea agentului AW din romania, pana la urma faptul ca ar fi intervenit aici putea sa fie si in avantajul lui. sau nu! ...depinde...
eu am ¨colaborat¨cu nentu´ sweetkick, si vai ,vai ce tzepe imi dadea omusoru ala... fara numar fara numar! mintea de ingheta apele, in fine asta e alt subiect,
eu am incercat anul trecut sa intru online pe aw si mi s-a parut extrem de plictisitor deci m.am last,cat despre fraude... nush´ asteptam si alte pareri.
Avatar utilizator
TwistedAngel
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 03 Feb 2011, 11:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Mai Ioana ai facut asa o varza , nu din cauza romanilor se duce adultwork de rapa ci din cauza unor romani .
Daca era site-ul meu si eu ti-as fi inchis contul , nu pentru frauda , frauda pe situri-le adult e la ordinea zilei se inampla .Nu e neaparat sa fie modelul mana in mana cu hackerul , sunt ci hackeri care intra sa isi faca o laba , sunt si membrii care nu recunosc tranzactia si fac cb , subiectul a mai fost discutat .
Dar pentru intrarea pe site pe contul altei personae pentru asta meritai , dai in stanga si in drepata ca romanii sunt hoti si dau cu siturile de pamant , vezi ca intri in categoria lor , nici un site adult nu permite asa ceva . Faptul ca esti trimisa la sweetkik mi se pare asa de nimica toata , pe alt site i-ti luai situl si repectiva de ti-a facut cont ban pe viata fara discutii si nu mai priimeai nici un banut .
Tu ai incalcat regulile , la tine nu a fost discriminare .

Discriminare a fost la mine , la exunknown si alte fete care nu am gresit cu nimic in fata sitului si totusi s-au gandit ei sa ne puna stampila in frunte ca la evrei.Uite-o ma e romanca ..
Au gresit in fata modelelor seriose cand au facut asta , nici macar un email de avertizare nu au trimis .
Mie personal mi se rupe, situri sunt multe nu ma plang de lipsa de munca .
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ioana eu zic ca daca duci o vendetta contra site ului treb sa fii venit cu o poeveste mai bine pusa la punct ca sunt prea muklte inadvertente

ca sa inteleaga toti dee ceinsist pe susbiectul aw -ului ;eu lucrezz pee aw depeste 4 ani , stiam insadeexistentalui ca si site devreo 6 ani insa datoritaa unor postuir f ,,binevoitoare ,, pe care le -am citit mia fost asa sa-mi deschid cont sa nu mi faca x frauda sa mi-l inkida sa aiai sa ailata

deci aviz amatoarelor sau amatorilor , uneori aruncatul cu noroi intr-un site functioneaza f bine !
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”