Probleme streamate

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Helloo all

Am o mare nelamurire de ceva timp incoace...sa incerc sa va explic sa intelegeti :D
Totul a inceput in urma cu doua luni aproximativ,cand au inceput membri sa se planga ca nu ma vad sau keeps freezing sau chestii de genul.Traficul a scazut simtitor iar la bani mai putin de jumatate fata de cat faceam de 2 ani incoace...plangeru peste plangeri de la mebri ca e ceva cu video-ul meu...Netul e la fel,calculatorul e la fel...am mers pe eliminate...am schimbat calculatorul,am trecut de la amd X6 la un I7 nou nout la fel cum avem si la studio...prima si prima data ma gandeam ca e de la calc...nu sa schimbat absolut nimic...am facut teste la internet erau foarte bune...am banda garantata de la RDS...imi spuneau ca totul e ok si de la ei...dupa am inceput cu adobeul am pus toate versiunile si mai vechi si mai noi....la fel tot plangeri din partea membrilor...
Dupa o luna de disperare am trecut la site ...ma gandeam ca e de la ei...am vb cu ei au fost au verificat camera au zis ca la ei se vede perfect...totul e minunat....
Deci nu mai stiu ce sa fac ...imi vine sa imi ies din minti toti vin intra si ies nu zic un Hi multi se plang ca nu ma vad si cei care ma vad imi spun ca freezing...dar sunt si multi care imi spun ca ma vad foarte bine...
Postez aici in eventualitatea ca si cineva mai trece prin chestia asta enervanta...am mai vb cu cateva modele si ele se plang...tot mai mult tind sa cred ca e de la site.
Trece cineva prin ceea ce trec si eu?...poate sa ma ajute cineva cu un sfat cu ceva?
A daa si tin sa precizez ca la studio totul e ok...sunt si acolo plangeri dar foarte putine si incasarile sunt la fel...eu lucrez de la domiciul meu nu de la studio...


Va multumesc mult :)
SoulCams Models Studios wanted
elizee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 28 Noi 2011, 04:28
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

si mie mi se intampla sa mi intre membri si instant sa si iasa.nu am avut plangeri pentru ca eu abia am inceput pe streamate deci nu mi am facut regulari inca.doar ca am observat ca un numar mare de membri intra si ies intr o secunda ca mai apoi sa intre iar si iar si aceasi chestie se intampla.acelasi lucru mi se intampla si pe flirt4free.aceasi oameni intra de mai multe ori dar se deconecteaza repede.am avut net si de la retea de cartier si de la rds.nu stiu care ar putea fi cauza.
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

elizee scrie:si mie mi se intampla sa mi intre membri si instant sa si iasa.nu am avut plangeri pentru ca eu abia am inceput pe streamate deci nu mi am facut regulari inca.doar ca am observat ca un numar mare de membri intra si ies intr o secunda ca mai apoi sa intre iar si iar si aceasi chestie se intampla.acelasi lucru mi se intampla si pe flirt4free.aceasi oameni intra de mai multe ori dar se deconecteaza repede.am avut net si de la retea de cartier si de la rds.nu stiu care ar putea fi cauza.
Ms mult Elizee pt raspuns :D ...pai e foarte normal sa intre si sa iasa...asa e pe toate siteurile dar cei care intra si ies e exagerat...si cei care vin si stau putin nu mai raspund ca si cum nu vad pe nimeni...e foarte ciudat...
Oricum iti multumesc de timpul acordat sa rasp :)
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

gresit...ei intra si ies "la secunda" deoarece AU PRIMELE 30 DE SECUNDE FREE DE FIECARE DATA cand intra, deci sunt peeperi, am intrebat si eu dupa ce am avut unul care mi-a intrat cred ca de 15 ori in timpul unui pvt si ...zero bani...ca jmekerul stia exact cat sa stea si sa fuga , deci
sa nu plateasca ...
in concluzie, in decurs de 6-7 ore daca dai de un nebun poate sa-ti peepereasca sesiunile si de o mie de ori, are voie !
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

andromaca_mulge_vaca scrie:gresit...ei intra si ies "la secunda" deoarece AU PRIMELE 30 DE SECUNDE FREE DE FIECARE DATA cand intra, deci sunt peeperi, am intrebat si eu dupa ce am avut unul care mi-a intrat cred ca de 15 ori in timpul unui pvt si ...zero bani...ca jmekerul stia exact cat sa stea si sa fuga , deci
sa nu plateasca ...
in concluzie, in decurs de 6-7 ore daca dai de un nebun poate sa-ti peepereasca sesiunile si de o mie de ori, are voie !
andromaca stiu lucrul acesta :D ...eu ma refeream pe free :P
topbody
Mesaje: 5
Membru din: 10 Apr 2012, 00:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1.S-ar putea sa ie din cauza interfateti de streamate... daca lucrezi pe cea noua nu ar trebui sa se intample asta, asa ca intreaba-i.
2.Daca ai selectat sa o pastrezi pe cea veche ar fi trebuit sa citesti acolo unde scrie ca s-ar putea sa iti scoata oamenii din camera din free si pv uneori ( mai des )
3.Cei care fac abuz de cele 30 de secunde eu ii banez automat. fara discutii
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

topbody scrie:1.S-ar putea sa ie din cauza interfateti de streamate... daca lucrezi pe cea noua nu ar trebui sa se intample asta, asa ca intreaba-i.
2.Daca ai selectat sa o pastrezi pe cea veche ar fi trebuit sa citesti acolo unde scrie ca s-ar putea sa iti scoata oamenii din camera din free si pv uneori ( mai des )
3.Cei care fac abuz de cele 30 de secunde eu ii banez automat. fara discutii
Top am stat si pe cea veche si pe cea noua...e la fel pe ambele...sper sa ii dau de capat si sa postez :)
Hellenkitty
Mesaje: 1
Membru din: 20 Feb 2013, 21:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si eu am aceeasi problema si ma dispera. Am reinstalat windowsul de nenumarate ori, la fel si flash playerul, encoderul si foarte multi intra si ies sau imi spun ca se blocheaza imaginea. A reusit cineva sa-i dea de cap acestei probleme? Va rog sa ma ajutati si pe mine ca nu mai am nici o solutie. Mersi!
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Hellen sincer nu mai tin minte cum sa rez problema...ce stiu si e foarte clar este ca un site care pt mine "sa dus"...am incetat sa mai stau strict pe el...il mai deschid din cand cand....cred ca e de la site totusi:)))adica e o fantoma a ceva ce a fost odata streamate :)
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”