Inoveo.com a-ti avut de-a face cu site-ul asta?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Buna dimineata tuturor
De curand am aflat si eu de site-ul asta inoveo.com
Cineva mi-a recomandat ca ar fii bine daca l-as incerca , :wink: ca se pare sa merge binisor(si aici ma refer la traficul pe care il are)
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu cateva idei in ceea ce priveste seriozitatea acestui website in special cu problema banutzilor?
Cat sunt de seriosi? Observ ca trimit banii si prin payoneer.
Va multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri.
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
SoulCams Models Studios wanted
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Plata se face saptamanal,punctul lor forte este show-ul programat pe care il poti face (show-ul trebuie selectat cu 3 zile inainte si dureaza minim 1 ora) teoretic poti face 2 show-uri pe saptamana, eu nu am reusit decat unul pe saptamana dar este ok( nu reusesc sa prind programare pentru 2),timp de 1 ora trebuie sa faci sex,iata cum este;
primele 15 min te vad toti cei din room,questi ,membri,modele,urmatoarele 20 min trebuie sa faci absolut tot ceea ce inseamna sex (raman doar membrii cu bani,restul ies afara),urmeaza 5 min relaxare , iar 20 min sex, se poate face cam 150-230$, asta e limita pe care am atins-o eu personal,ei spun ca poti depasi 300$,in rest,depinde de norocul tau si sa ai camera buna, obligatoriu sa poti emite in HD.
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Iata cerintele pentru show;

These shows are available at a low cost or for free to members so you can always expect a big crowd when you are scheduled to perform. Theme show performers earn a fixed payment of between $30 and $200 per show, depending on your model type.

Theme Show Requirements

You can only request a theme show:

1. If you have been registered for more than 1 week.

2. If you have a token/hour rate of higher than 25 (for the last month).

Your theme show must:

1. Be scheduled at least 3 days in advance.

2. Be scheduled between 18:00 and 23:00 EST.

3. Include 1 hour of hardcore show (penetration).

4. Include a 15 minute preview (free chat style).

5. Include a special theme and/or features.

6. Have sound enabled during the show.

7. Include lots of interaction with the members.

Once you have completed the fields and reviewed the theme show instructions, press the "Request Show" to submit your show request. You will receive a confirmation by email when the show has been approved or if the show was declined.

Please note: You are only allowed to perform one theme show per month, unless otherwise specified.


In rest, totul este ca pe alte site-uri de profil,ai nude,ai pvt,ai free chat,se fac bani frumosi,dar trebuie sa te ti de site, sai acorzi atentie maxima,eu prefer sa intru saptamanal pentru show-uri,nu imi pot dedica tot timpul exclusiv lui,prefer sa pot lucra pe 2-3 site-uri o data decat pe unul singur,oricum,una peste alta,se merita !
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Si ca sa fie totul in regula va anunt ca suntem cuplu,postand de obicei partenerul meu pe acest nick-name,sper sa nu fie cu suparare pentru cineva acest fapt!
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Multumesc ptr ajutor. :mrgreen:
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ma bucur ca iti e de folos! :wink:
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 05 Mai 2009, 06:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna ,deranjez si eu cu o intrebare!observ ca showurile programate sunt avantajoase ,dar conditionate de anumite castiguri si acum intrebarea mea este cam cat de ok este traficul in general,eu nu nu am vazut foarte multe modele online si de aceea intreb !stiu ca ei cer si exclusivitate!multumesc
sweetangel2000
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ai un program facut saptamanal de catre ei,un tabel cu orele la care este trafic;

Weekly Schedule

In baza lui modelele isi programeaza ora sau orele cand intra, de ex; in seara asta ei recomanda sa intri intre 21 si 01 noaptea, maine la fel,pentru joi nu e nici o recomandare,asta inseamna ca intri la noroc cand vrei, si inca un ex; pentru vineri ei recomanda de la 18 la 01, saptamanal ei iti pun la dispozitie acest grafic, nu e garantat 100%, dar daca te iei dupa el,cu siguranta vei face $$$ in ziua si la orele respective, are multe atuuri acest site,dar trebuie sa stai pe el daca vrei sa faci bani frumosi,avantajul este ca il poti cupla cu alte site-uri,politica lor permite sa fi on si pe altele cand lucrezi pentru ei,dezavantajul este ca, consuma multa banda si resurse.
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Incercat, incercat, incercat ... renuntat :)

Pe oamenii de acolo-i doare la basca de modele/studiouri.
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
mayax
Mesaje: 7
Membru din: 07 Mai 2011, 01:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SWEETANGEL2000 scrie:Buna ,deranjez si eu cu o intrebare!observ ca showurile programate sunt avantajoase ,dar conditionate de anumite castiguri si acum intrebarea mea este cam cat de ok este traficul in general,eu nu nu am vazut foarte multe modele online si de aceea intreb !stiu ca ei cer si exclusivitate!multumesc
Pai siteul asta e de fapt PrivateFeeds / HomeCams si altele care or mai fi in reteaua asta, Inoveo e de fapt compania care le detine. Interfata pt modele e pe HomeCams. Acum au bagat tokens ca sa incurce lumea si mai rau. Iar pe modele, mai nou, le clasifica ei in diamond, gold, silver si bronze iar in functie de asta le fixeaza si pretul. Au free, nude si semipvt. Membri sunt foarte putini, beggars si abia asteapta sa te bagi in nude ca sa te ia in pvt la juma' de pret.
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Dap...din pacate observ si eu ca membrii sunt foarte putini..alot of beggars ...geez foarte multi si da se manifesta cam ciudat toti cand aud de pvt ceea ce ma enerveaza teribil!
Nu stiu daca am sa raman pe el ii mai dau o sansa pe luna iulie intreaga sa vad cat scot ..in principiu eu sunt genul care nu fac o miscare pe freechat deci nu stiu ce sanse sunt....plus ca mi se pare totul ciudat LOL daca ai vreo problema vorbesti pe mess cu un anume agent0013 :roll: care raspunde cam deloc indiferent de problema pe care o ai... e un fel de n-ar mai fii..ma rog...tot site-urile gen cams,jasmin etc raman la putere din toate punctele de vedere...
Succes la $$$$ tuturor va urez!
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Pentru cei ce lucreaza pe acest site si folosesc AVG ca, antivirus si au probleme, iata o solutie oferita de site pentru rezolvarea problemelor create de acest antivirus;

Some Anti-virus will unfortunately prevent our chat from working. It is not an indication that our chat is a virus, there is simply a technical incompatibility between the chat and the AV software.

If you are using AVG, you can enable our chat by doing:

-Click AVG icon in your toolbar
-Double-Click "Online Shield"
-In the page, click "Tools / Advanced settings..." link
-Click "Web Protection" item in the left menu, under "Online Shield"
-Add the following lines in the "Exclude host/IP/domain" box:
*.inoveo.com
*.dhlive.com
-Click "Ok" at the bottom right
-Restart your browser and return to the chat, it should work fine.

This change does not expose you to any security risk while surfing the web.

You can also disable your anti-virus software for the time you are on our site, but we do not recommend it.
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Imagine

We here at homeCams are happy to announce that as of December 8th, 2011 we will support HD+ video feeds. What does this mean for you? Improved video and audio quality for your customers. The best part is you don't have to do anything to get it! So don't worry, If your connection speed is fast enough your video feed will automatically be upgraded to HD+ quality on December 8th. Models who have the feature activated will have a watermark logo on their video feed to let their customers know that they are using HD+!
Avatar utilizator
Rami
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 120
Membru din: 18 Feb 2012, 09:30
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Inoveo este un site foarte asemanator MFC-ului. Cine cunoaste MFC-ul de mai mult de 3 ani , sigur isi aminteste ca si MFC avea optiunea de nude si fake privat .
Inoveo are tarifele mult mai bune decat MFC, bonus pe timp online si necesita foarte multa rabdare, pentru ca mambrii sa te cunoasca. Optiunile de a face bani pe acest site sunt multiple : tips, nude chat, fake privat si privat.
Pentru new models, rabdarea e ceva imposibil de atins. Din pacate, vor castiguri mari si imediate.
Tomorrow is another day ( S. O'Hara)
isaxon
Mesaje: 19
Membru din: 14 Iul 2011, 15:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna dimineatza tuturor!
In le gatura cu inoveo , va rog explicatimi si mie babeste cum programez un show , si cum il execut , deci nu am idee .
Lucram pe el sincer intr-o saptamana am facut 807 tokens si nu vrem sa renuntam la el pare convingator , asa ca va rog care ati facut explicati-mi si mie exact ce si cum pls!

Bafta tuturor si ms anticipat!


P.S : Lucram la cuplu , desi nu credca asta conteaza am dorit sa mentionez !
Avatar utilizator
Rami
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 120
Membru din: 18 Feb 2012, 09:30
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 0

in optiunea schedule, este acel show programat. Se programeaza cu ceva timp inainte , ai sa gasesti instructiunile direct pe site. Si eventualele penalizari. ( menu=2357) .
"Themed-
We are having 1 and sometime 2 per day on the site. These shows are at a very low cost for the customer and some that have a membership can watch it for free. The price paid to the studio/model is a fixed one, from 30$ to 200$ depending on the model type. "
Tomorrow is another day ( S. O'Hara)
LaPisselnit
Mesaje: 2
Membru din: 19 Mai 2012, 14:10
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna! Imi poate explica cineva cum functioneaza mai exact "fake private".
Multumesc.
Avatar utilizator
sunflower
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 15 Sep 2008, 19:16
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Cand esti in pvt pe alt site --> Fake pvt pe inoveo.
O vorba de spirit, oricat de stralucitoare, isi are si ea mormantul. In urechile prostului.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”