Mai multe IP-uri?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
sweety34
Mesaje: 11
Membru din: 04 Ian 2012, 12:49
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,

Am tot citit pe forumuri chestii legate de mai multe IP-uri la un studio. La ce ajuta?
Daca poate cineva sa-mi explice cum sta treaba cu recomandarea altor fete ,studiouri pe Lj de exemplu. Am vazut ca au o oferta in cazul in care recomanzi fete noi eventual studiouri. Eu cum pot sa fac asta si in ce conditii, in cazul in care eu am un studio mic in dezvoltare.
Multumesc
SoulCams Models Studios wanted
videochat4
User Junior
User Junior
Mesaje: 85
Membru din: 13 Apr 2011, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca ai cont de master pe Jasmin si inscrii modele care n-au fost niciodata inregistrate pe site primesti automat comisionul acela de 20% din incasarile lor,sau cat o mai fii . Daca nu ti se genereaza un link de pe Jasmin ,dai click pe ala inregistrezi modelul si de asemenea primesti acel comision
Imagine
sweety34
Mesaje: 11
Membru din: 04 Ian 2012, 12:49
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc pentru raspuns.
Vreau sa stiu de exemplu am 8 IP-uri si 12 modele noi.Cum ar fi ideal sa procedez?Trebuie creat un Studio pt fiecare IP?
Multumesc
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cum sa creezi studio pe fiecare ip? iti faci 8 studiouri si 12 modele? =Concurenta maree =))
In contul tau ai link-ul cu care inregistrezi modelele noi, care nu au fost niciodata. Nu are nici o legatura cu IP-urile. Alea le ai pentru altceva :twisted: :twisted:
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Inca odata descopar acelasi aluat de 'studio owner in devenire' care s-a apucat de bussines ca cica merge domle' chestia asta cu chatu' :idea:
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
sweety34
Mesaje: 11
Membru din: 04 Ian 2012, 12:49
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,
stiu ca mai stranesc zambetul multora de aici dar ce sa faci ..asa-i mai greu la inceput :))

Ok chestia cu modelele le-am inteles. dar care este treaba atunci cu Ip-urile. Cum ma avantajeaza ca am mai multe IP-uri?
:))
Multumesc
sweety34
Mesaje: 11
Membru din: 04 Ian 2012, 12:49
Has thanked: 0
Been thanked: 0

NutuRody ...imi cer scuze daca te-am suparat cu intrebarile mele , dara daca nu stiu ce trebnuie s afac? Am crezut ca este un forum unde nu trebuie sa fii avansat sa poti sa vorbesti. Ar fi fost mai simplu s anu zici nimic daca chiar nu vrei iar daca tot o faci as aprecia foarte mult ajutorul tau.
Trebuie platit undeva pt informatiile primite? Ok...dar atunci s astiu :))
Multumesc .
'
ps; deci la ce sunt bune mai multe IP ??? :)))
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Jesus! Nu cred ca cineva are ceva cu tine pe aici sweety dar chiar nu intelegi ca tu chiar trebuie sa te informezi de pe aici? Pur si simplu CITIND si nu intrebandu- ne again and again cum sa iti dai tu drumu' la afacere! Sau poate pur si simplu nu esti facut/ a pentru asa ceva? Nu stiu... Intreb si eu.... :roll:
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Nu intotdeauna totul se rezuma la a plati ceva pentru a obtine altceva in viata asta! De cele mai multe ori chiar e necesar sa ne informam pentru a realiza ceva! Deci pentru ultima oara citeste, citeste, citeste hun :roll:
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

lol...timpul pe care l-ai pierdut sa-l iei la rost, mai bine il foloseai sa-i explici omului.......sunt multe chestii pe care le citesti dar pe care tot nu le pricepi, de ,unii sunt mai inceti la minte....poate omul asta a citit dar totusi mai are nevoie de o confirmare...........sorry n-am putut sa ma abtin, dar mor cand vad ca multe persoane au uitat ca si ei au fost la inceput....au uitat ca habar n-au avut de nimic.........iar acum cand stiu una alta despre vdc le dau peste nas la cei care stiu mai putin ..........e doar parerea mea deci bafta in tot :)
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

mireya_sb scrie:lol...timpul pe care l-ai pierdut sa-l iei la rost, mai bine il foloseai sa-i explici omului.......sunt multe chestii pe care le citesti dar pe care tot nu le pricepi, de ,unii sunt mai inceti la minte....poate omul asta a citit dar totusi mai are nevoie de o confirmare...........sorry n-am putut sa ma abtin, dar mor cand vad ca multe persoane au uitat ca si ei au fost la inceput....au uitat ca habar n-au avut de nimic.........iar acum cand stiu una alta despre vdc le dau peste nas la cei care stiu mai putin ..........e doar parerea mea deci bafta in tot :)
Si totusi de ce nu ii explici tu? Ca si asa pierzi timpul pe aici asemenea mie ! Daca chiar vrei un raspuns sincer pe care i l- as da eu tipei sau tipului ar fii sa se apuce de altceva nu de alta dar intrebarile respectivei sau lui ce o fii mi se par mai mult decat silly! Lol E ca si cum eu as vrea sa vand de maine masini ( chiar daca habar nu am care e treaba cu ele) si v- as ruga pe voi toti sa ma introduceti in bussines! Sorry daca ti se pare rautate din partea mea nu am uitat de unde am plecat ideea e ca mi- am petrecut ceva timp sa stiu macar baza acestui bussines! Acela a fost timp pretios pe care probabil si altii ar trebui sa il piarda azi nu sa le pice mura in gura. Daca tot esti tu bunul samaritean baga explicatii la fata sau baiat ce o fii si gata. Lasa- ma pe mine ... Sunt doar o cantitate neglijabila la ora asta :mrgreen:
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
sweety34
Mesaje: 11
Membru din: 04 Ian 2012, 12:49
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rautate? putin spus
Oricum multumesc ...pt deranj
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

1. Nu-i explic pt ca nu vb despre ceea ce nu stiu. 2 Timpul nu mi-l pierd aici, inca imi caut un raspuns ....solutie pt problema mea dar sincer imi e frica sa mai intreb pt sunt destui care sar sa-ti spuna citeste citeste si iar citeste :)), asa ca intru si citesc tot doar doar o sa mai apara cineva cu problema asemanatoare mie. 3 Nu era cazul sa te alterezi pur si simplu mi-a atras atentia topicul si m-au mancat degetzelele :) spor
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Deci ,raspunsul la marea intrebare,intrebatoare nu vine?
Sweety,( ce nume cool) you and me facem un exercitiu de logica,pt fiecare calc existent intr-o locatie trebuie sa existe un ip,deci,daca ai 8 calc, cate ip-uri iti trebuie?Sa nu spui 9 ,ca te dau afara de pe forum :lol: Cam la asta folosesc ip-urile,enigma fiind rezolvata(sper),iti mai raman vreo 2 milioane de intrebari la care trebuie sa gasesti raspuns in acest business.Cu un sg telefon, la orice provider de internet ,aflai raspunsul.Dura 1 minut :idea:
Succes pe viitor!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
sweety34
Mesaje: 11
Membru din: 04 Ian 2012, 12:49
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ok :)))) multumesc. Banuiesc ca sunt subiect de amuzament pt voi dar ..imi asum asta:)))

Mi-a spus si mie cineva de chestia cu recomandatul altor " studiouri: ca se poate castiga si asa ceva procent in plus.....si de asta am intrebat. Mi-e mi-au alocat astia de la RDS 8 Ip-uri si am zis ca merita s aincerc.....daca as stii cum :)))
merci oricum pt deranj. Gasesc eu pana la urma raspunsul concret :))
Avatar utilizator
Rami
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 120
Membru din: 18 Feb 2012, 09:30
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mireya_sb scrie:.......sorry n-am putut sa ma abtin, dar mor cand vad ca multe persoane au uitat ca si ei au fost la inceput....au uitat ca habar n-au avut de nimic.........iar acum cand stiu una alta despre vdc le dau peste nas la cei care stiu mai putin ..........e doar parerea mea deci bafta in tot :)
sorry , nici eu nu ma pot abtine cand vad ca tot romanul a auzit ca in videochat se fac bani si chiar daca nu stie nimic, vrea sa faca studio .
And thats a fact. :)
Tomorrow is another day ( S. O'Hara)
ruru
Mesaje: 4
Membru din: 04 Feb 2012, 19:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

De accord cu tine Rami...si eu am intampinat o gramada de probleme la inceput dar m-am documentat singura, am incercat sa le dau de cap singura inainte de a cere informatii mura in gura...Si asa ma enerveaza oamenii care habar n-au de nimic dar se apuca de videochat ca se fac bani.
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Remi, vad ca placerea ta azi este sa contrazici tot ce spun :)) Curiozitatea mea e alta acum.......cum au aflat toate care deja au ani in acest domeniu????? oare nu tot din auzite????? sau cineva de ,,sus,, a trimis un sms pe tel ,, si a anuntat ca asta va fi o industrie unde se pot face bani cu galeata. Sunt convinsa ca si tu la randul tau ca multi altii , ai stiut f putin in momentul cand ai inceput sa faci acest job, sunt convinsa si de faptul ca ti-ai pus intrebari aiurea ca si fata aceasta.....dar acum dupa cativa ani de experienta nu mai consideram ca ar trebui sa le raspundem cateodata la cei noi, chiar daca intrebarea e aiurea, bine ca noi am fost ajutati si sfatuiti.....restul treaba lor.........pe viitor daca nu intelegi exact ce vreau sa spun, te rog ignora posturile mele:)) Bafta
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

ps. scz ca ti-am schimbat nick-ul :)) graba.... , rami nu remi
Avatar utilizator
Rami
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 120
Membru din: 18 Feb 2012, 09:30
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mireya_sb scrie: Bafta
Nu ma refer la modele care au deschis studiouri , pe ele le inteleg, vin din industrie, stiu cu ce se mananca.
Referirea mea era la cei care nu au facut niciodata, dar vor studio. Ca doar au auzit ei ca se fac o gramada de bani .
Tomorrow is another day ( S. O'Hara)
Avatar utilizator
Rami
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 120
Membru din: 18 Feb 2012, 09:30
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ruru scrie:De accord cu tine Rami... ..Si asa ma enerveaza oamenii care habar n-au de nimic dar se apuca de videochat ca se fac bani.
Tocmai despre acea categorie vorbeam.
Am vazut zeci de anunturi ale acestor oameni care au auzit si ei ca daca cumpara 5 PC-uri si 5 camere, or sa se imbogateasca. Si acum se vand studiourile.
Tomorrow is another day ( S. O'Hara)
digitalsin
Mesaje: 40
Membru din: 17 Feb 2012, 01:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Vreau sa stiu de exemplu am 8 IP-uri si 12 modele noi.Cum ar fi ideal sa procedez?Trebuie creat un Studio pt fiecare IP?
Multumesc

defapt un ip de acces la internet si restul sunt routate oricum ar fi e prea tare faza :)))))
iti recomand totusi sa angajezi o persoana care se pricepe la PCuri & Internet (pe zona videochat)
fara suparare!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”