Streamate si trafic preferential,plati,etc

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Stiati ca exista un studio in Romania care este partener direct cu Streamate,unde fetele nu lucreaza decat pe streamate,sunt platite saptamanal (nu dupa 3 saptamani)si sunt afisate in prima pagina din prima zi de munca, sitele directionand foarte mult trafic pe screenurile respective??Eu cautam ceva pe net in seara asta si am ramas socata,imi aduc aminte de discutia cu jasmin si traficul pe anumite perioade si am realizat ca asa ceva poate fi posibil totusi ,ca un site sa directioneze traficul numai pe anumite modele sau cine stie ......
Nici nu credeam ca exista asa ceva,cred ca sunt mult in urma la capitolul asta. :roll:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
SoulCams Models Studios wanted
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

dap, am primit un email acum o vreme ca oferta de angajare la studioul respectiv, probabil ca de la ei imi tot luam periodic rating de o stea :lol: in fiecare duminica si luni... m-am umplut de spume cand am priceput "avantajele" si am si rarit-o cu streamate ...pana la zero actually...

sigur, avantaje pentru unii, sau mai pe romaneste CORUPTIE exista pe toate site-urile cred, doar ca personal prefer sa stau departe de jeguri care ma afecteaza emotional, CORUPTIA fiind unul dintre foarte putinele lucruri care cu adevarat mi se pune pe inima si mai am zeci de ani de trait , deci : sa fie la ei acolo...
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

ah si apropo de coruptie...deschide sesiunea pe ImLive, trage afara cablul de internet din calculator ... si vezi daca "simti" ceva ...poti sa stai asa "in functiune " pana poimaine...

pe ImLive am patit-o eu, chiar eu, ca daca imi spunea cineva nu credeam : am avut de vreo 3-4 ori ACCIDENTAL trafic (fara sa stau in free) atat de mare incat nu mai apucam sa dau nici click , cascade de cate 8-12-15 odata, pauza cate un minut si iar alta cascada...in 2008 cand am solicitat room-check mi-a zis cs ca totul este bine merci... dar nu am trafic deloc, zero... pai fa logout si vino inapoi , o sa intri pe alt server si o sa ai trafic ...asta mi-a zis un cs... mai clar decat atata, ce poate fi ?
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Oh well , not my business dar macar acum nu mai ma stresez sa-mi dau seama unde dispare traficul cateodata,probabil ca toate siteurile fac asta cu studiouri partenere,mereu au fost zvonuri de genul asta si pe MFC.Acum ceva timp am primit si eu o oferta de genul'' nu ai vrea sa lucrezi in canada la studioul Ifriendsului?''Atunci am zis ''bull'' si nu am crezut o iota din tot ce mi-a zis tipa cu toate ca ea de vreo 4 ani este in top10 pe ifriends,bineinteles ca a trebuit sa refuz oferta:))
Macar acum stiu ca nu mai trebuie sa halesc acel ''imposibil'',totul este posibil......
Si apropo de faza cu streamate,acum macar stiu de unde sunt acele fete in helanci si colanti de pe streamate din prima pagina :mrgreen: :mrgreen: ,ma gandeam mereu cum fac cate unele de aterizeaza asa in primele pagini cu toate ca se vede clar ca nu sunt din filmul ala :P
Unele sunt listate ca fiind din USA:)))))))))In ce parte din USA o fi lumina la ora asta??? hahahah,vai Doamne ,LOLOI!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

trist.....in cazul asta daca esti bun ca model independent esti egal cu zero in fata lor...si apoi vor veni sa-ti spuna ca uite tu nu muncesti bine du-te la studio ca acolo ai sa inveti sa faci bani. Deplorabil, deja mi se face scarba.Nici vreau sa ma gandesc ce o sa se intample pe viitor daca s-a ajuns pana aici. Dar hai sa privim optimist si sa nu generalizam. O sansa care ramane modelelor independente ar fi siteurile mici, unde studoaiele nu se baga sa faca acest tip de contracte
Avatar utilizator
xoxox
User Junior
User Junior
Mesaje: 50
Membru din: 23 Aug 2011, 07:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aham si eu m-am gandit la ceva de genul asta pe Jasmin cand intr-o perioada facusem vreo 3 mii si ceva si apoi in perioada imediat urmatoare efectiv nu stiam ce se intampla ca-mi scazuse prea brusc traficul din room... mi s-a parut cam suspect... :roll:
Avatar utilizator
TwistedAngel
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 03 Feb 2011, 11:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Streamate are totul preferential plati (esti platit in functie de zona din care provii ) trafic (modele si studiouri preferate )webmasteri preferati ! Practica cu studiouri preferate am mai auzit de ea , daca oferi un numar de modele constant si le oferi exclusivitate pentru ca spun ei , modelele independente stau pe mai multe situri simultan
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ce-mi plc fazele astea.Parca nu toate muncim acolo si nu toate aducem bani pe site-uri.mi-e sila de mentalitatea asta dar banii vorbesc la urma urmei.. :(
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”