Lucrez la studio, m-am gandit sa lucrez de acasa.

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
jass
User Junior
User Junior
Mesaje: 65
Membru din: 17 Dec 2009, 01:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fac video de cv timp lucrez l un studio castig intre 1500 - 1700 $ banii mei p sesiune (2 sapt)...si m am gandit sa bag de acasa ce ma sfatuitiiiiiiii??am nev de sfaturi m am saturat sa ma tot duc l studio si sa i mai las si lui 40 % asa daca as baga p conturile facute de mine as lua mai mult de 1500 - 1700 $...voi ce parere aveti?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
jass
User Junior
User Junior
Mesaje: 65
Membru din: 17 Dec 2009, 01:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am uitat sa precizez lucrez p 7 8 site uriiii!
Avatar utilizator
jass
User Junior
User Junior
Mesaje: 65
Membru din: 17 Dec 2009, 01:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si vreau sa mi cumpar ac camera si un calculator la fel de bun ca la studio!
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Totul depinde de tine sunt multe sanse sa nu mai faci banii respectivi acasa,


Am sa-ti enumar care sunt cei mai mari dusmani ai modeleleor de acasa:
Lipsa programului, acasa ai tot timpul ceva de facut undeva de mers si nu ai sa mai stai online cum trebuie.
Lipsa concurentei, prezenta altor modele te poate stimula sa faci mai mult etc etc, ceea ce acasa nu exista,
si vreau sa mi cumpar ac camera si un calculator la fel de bun ca la studio!
Ce te impiedica? daca esti foarte multumita de calitatea imaginii, uitate la ce echipament folosesc cei de acolo si cumpara aceeasi camera si un pc performant,

Succes.
Imagine
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Aici ai descris cam ce iti trebuie:

conditii-trebuiesc-pentru-face-videocha ... 11963.html

Un amanunt important!! iti trebuie internet banda garantata 4-6 mega upload daca vrei sa lucrezi pe tot atatea siteuri, daca te rezumi la 3-4 este suficient 2 mega. restul depinde de tine!
Avatar utilizator
Sins-Shop
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 29 Mar 2010, 19:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu te ai saturat sa lasi si platformelor cate 60 , 65 % ? 8)
De ce nu ti faci tu site ul tau http://www.jass100lasuta.com ca sa nu mai lasi si la platforme cate 60 , 65 % din banutii tai ? :twisted:

Pfff si dupa ce ca platforma ia cu japca atata banet mai esti si generoasa si lasi si la studio 40 % din banutii tai .

Depinde foarte mult pe ce platforme lucrezi . Una din probleme este ca o sa pierzi contactul cel putin provizoriu cu regularii tai . Alta problema este ca o sa pierzi pozitionarea .

Cea mai importanta problema este ca sunt sanse foarte mari sa ajungi pe o traiectorie descendenta a incasarilor . Desigur pe tine momentan nu te incalzeste ca esti pe o traiectore ascendenta si ca ai incasari de 6000 pe luna dar la tine in buzunar intra doar 3000 . Sanse sunt mari insa ca incasarile de 3000 sa te multumeasca ulterior pentru ca o sa consideri ca este foarte ok . Si din motivele enumerate de joe ele o sa tot scada .

Parerea mea este sa discuti totusi cu astia de le lasi tu 40 % sa le spui ce doresti si sa lasi loc de buna ziua .
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Sins-Shop scrie:Nu te ai saturat sa lasi si platformelor cate 60 , 65 % ? 8)
De ce nu ti faci tu site ul tau http://www.jass100lasuta.com ca sa nu mai lasi si la platforme cate 60 , 65 % din banutii tai ? :twisted:

Pfff si dupa ce ca platforma ia cu japca atata banet mai esti si generoasa si lasi si la studio 40 % din banutii tai .

Depinde foarte mult pe ce platforme lucrezi . Una din probleme este ca o sa pierzi contactul cel putin provizoriu cu regularii tai . Alta problema este ca o sa pierzi pozitionarea .

Cea mai importanta problema este ca sunt sanse foarte mari sa ajungi pe o traiectorie descendenta a incasarilor . Desigur pe tine momentan nu te incalzeste ca esti pe o traiectore ascendenta si ca ai incasari de 6000 pe luna dar la tine in buzunar intra doar 3000 . Sanse sunt mari insa ca incasarile de 3000 sa te multumeasca ulterior pentru ca o sa consideri ca este foarte ok . Si din motivele enumerate de joe ele o sa tot scada .

Parerea mea este sa discuti totusi cu astia de le lasi tu 40 % sa le spui ce doresti si sa lasi loc de buna ziua .
Si uite asa faci tu banuti cu linkuri de afiliat ... bravos!
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
Sins-Shop
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 29 Mar 2010, 19:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

RedStudio scrie:
Sins-Shop scrie:Nu te ai saturat sa lasi si platformelor cate 60 , 65 % ? 8)
De ce nu ti faci tu site ul tau http://www.jass100lasuta.com ca sa nu mai lasi si la platforme cate 60 , 65 % din banutii tai ? :twisted:

Pfff si dupa ce ca platforma ia cu japca atata banet mai esti si generoasa si lasi si la studio 40 % din banutii tai .

Depinde foarte mult pe ce platforme lucrezi . Una din probleme este ca o sa pierzi contactul cel putin provizoriu cu regularii tai . Alta problema este ca o sa pierzi pozitionarea .

Cea mai importanta problema este ca sunt sanse foarte mari sa ajungi pe o traiectorie descendenta a incasarilor . Desigur pe tine momentan nu te incalzeste ca esti pe o traiectore ascendenta si ca ai incasari de 6000 pe luna dar la tine in buzunar intra doar 3000 . Sanse sunt mari insa ca incasarile de 3000 sa te multumeasca ulterior pentru ca o sa consideri ca este foarte ok . Si din motivele enumerate de joe ele o sa tot scada .

Parerea mea este sa discuti totusi cu astia de le lasi tu 40 % sa le spui ce doresti si sa lasi loc de buna ziua .
Si uite asa faci tu banuti cu linkuri de afiliat ... bravos!
Cand e soare puternic e bine sa porti palarie .
Avatar utilizator
Desiree
User Junior
User Junior
Mesaje: 81
Membru din: 14 Mai 2008, 20:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Vorbind din proprie experienta, lucrand de acasa pe cont propiu pot sa-ti spun cu siguranta ca programul tau se va schimba, lenea va interveni si asa veniturile vor scadea.
Competitia de la studiou e foarte benefica asa ca profita de ea :wink:
Acum depinde si de anii tai de experienta, daca esti sigura ca odata cu trecerea de la studiou -acasa nu te va afecta atunci poti incerca :)
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

daca nu ai ambitie si nu te vei tine de treaba veniturile vor scadea dramatic.Acasa n-ai program,n-ai sef,n-ai nimic.Cine sa te bata la cap sa muncesti?eu lucrez de acasa de cand lumea si-ti spun din propria experienta ca uneori as prefera sa bat covoare decat sa stau online....poti incerca o perioada si de acasa,in paralel,sau sa-ti iei liber o saptamana de la studio...gen "concediu ".vezi cum merge treaba.
Avatar utilizator
xoxox
User Junior
User Junior
Mesaje: 50
Membru din: 23 Aug 2011, 07:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

De acasa poate nu mai faci aceiasi suma ca la studio, poate o sa faci doar jumate din cat faci acum dar din moment ce nu mai dai la studio procent din incasari nu vad cu ce te-ar afecta asta. Pentru aceiasi suma de bani (banii tai pe sesiune pe care ii iei acum in mana la studio) o sa depui doar jumate din volumul de munca pe care il depui acum la studio - pentru ca - de ce sa nu recunoastem - la studio pentru suma de 1000 $ sa zicem trebuie muncit de 2000 $ iar pentru 2000 $ trebuie muncit de 4000 $ si tot asa deci trebuie muncit dublu :wink:
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

de acasa daca lucrezi e doar aparent mai interesant , gandeste te ca in primul rand trebuie sa i un program f strict de la care sa nu te abati decat in situatii de criza altfel nu muncesti nu mananci , daca nu esti prea scortoasa cu tine insusti in timp orice suma va devinii buna vei invata sa te multumesti cu putin , si o sa trandavesti la nesfarsit

fiind propirul tau sef si daac vrei performanta vei avea dead line uri suma cutare de scos in 2 saptamani , o luna , nu ti inkipui ca e usor stresul datorat faptului ca TREBUIE sa faci suma respectiva o sa te manace incet si sigur

trebuie sa i target neaparat altfel nu veistii daca afacerea ta renteaza plus nu vei avea ce sa te impulsioneze , fie target la zi de munca , fie target la luna oricum va fii stresant

ia in calcul ca acasa pe langa toate astea av trebui poate safaci un curat , o mancare , poate dacca ai sot , prieten, amant , copil , familie sa ai grija sid e oamenii acestia nu i poti ignora total ca pe la 40 - 50 o sa constati ac ai un munte de bani si esti all by urself

apoi marile ,, placeri , ale muncii de acasa :pica netu , curentu , nu merge pc ul , treb instalat dezinstalat , camera y ulescu nu merge nu merge sunetul etc , deci iti va lua o vesnicie sa le inveti

apoi chestiil elegate de promovare despre care tu poate acum nu stii nimik , iarasi va trebui sa le inveti invatul pe pielea ta costa bani , cu cat vei da rateuri cu atat vei avea incasari mai slabe , sesiuni de poze in care poate nu aia ea chef nici sa te uiti la luna da pai sa afci frumos ca o mamzela sa pozezi , videouri , profile etc toate astea manaca timp

apoi si cel mai important de acasa te va costa bani fiecare zi libera , vacante planificate de luni intregi vei constata ca vei pierde mai multi banii nelucrand decat cheltui in vacantza plus s ar putea sa ai ghinion sa te ami uite regularii etc

deci ia si fa o lista cu pro si contra

bafta
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
mirely
User Activ
User Activ
Mesaje: 205
Membru din: 20 Apr 2011, 01:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu nu am prea inteles ce te deranjeaza la studio? procentul pe care il dai? drumul pana acolo? Eu zic asa...munceste tu de acasa maximum 3 luni si de nu ti-o iesi os prin os mai vedem.Eu nu inteleg ce aveti cu studiourile...vai...va opresc 40%...mama...dar totul e moca,cred ca daca te doare capul iti da si nurofen.In mod normal eu ar trebui sa urasc studiourile pt ca am avut 2 experiente nefericite dar a fost greseala mea in alegere dar ...restul super oameni si am ramas prieteni.Ma intreb oare ce palat maret iti vei ridica muncind de acasa?Mai vedem....
Avatar utilizator
jass
User Junior
User Junior
Mesaje: 65
Membru din: 17 Dec 2009, 01:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mc mult de sfaturiiiiiiiii:*:*:*
Avatar utilizator
Sandra
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 05 Aug 2011, 02:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

e adevarat ca la studio totul e moca,dar acest "moca" inseamna cateva mii de $ pe luna care lucrand de acasa iti raman tie.Cheltuielile pe care le ai de acasa in plus fata de studio sunt nesemnificative comparand banii ce i castigi in plus.
Avatar utilizator
jass
User Junior
User Junior
Mesaje: 65
Membru din: 17 Dec 2009, 01:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da asta asa e
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Sa ne spui peste 2-3 luni cum a mers :)
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
Avatar utilizator
jass
User Junior
User Junior
Mesaje: 65
Membru din: 17 Dec 2009, 01:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ok...sper sa fie de bn:D
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Daca te implici total , lucrezi conform unui program si reguli bine stabilite , respecti orarul impus zilnic , vei reusi , altfel....te intorci la studio .
Avatar utilizator
jass
User Junior
User Junior
Mesaje: 65
Membru din: 17 Dec 2009, 01:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da...porgramul sper sa nu fie o pb :( ca si l studio uneori mergeam 3 zile p ses:( cat sa fac banii impusi de sef
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

jass scrie:da...porgramul sper sa nu fie o pb :( ca si l studio uneori mergeam 3 zile p ses:( cat sa fac banii impusi de sef

Totul depinde doar de TINE , realizari sau suparari , acasa singura ti le vei gestiona !
smart-studio
User Junior
User Junior
Mesaje: 65
Membru din: 04 Apr 2013, 15:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sunt curios cum a mers. chiar sunt :) oare si dupa 2 ani tot intr-un studio o fi? :) oare de ce? doar cheltuielile sunt nesemnificative acasa...
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”