Discutii despre modelele neserioase!

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Avatar utilizator
celeste
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 27 Aug 2008, 05:06
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ok ai avut experiente urate dar deja tu o dai in fetita cu chibrituri. Cumulul de astfel de evenimente se petrece DOAR pentru ca tu ai lasat sa se intample asta. Stii vorba aia ca ti-o faci cu mana ta? Ei atunci cand avem de-a face cu oameni infecti si persistam sa traim in abuz exact la asa ceva se ajunge. Nu este vina patronului, el s-a comportat asa pentru ca pur si simplu POATE. Tu esti cea care poate schimba reactiile, comportamentul, limitele celor cu care tu interactionezi. Imi pare rau daca nu simt mila, poate imi imbatraneste sufletul si nu mai am tresariri de genul.
Intr-un final singura concluzie finala la care ajungi este ca toti astia cu studiourile sunt niste nenorociti pusi pe jecmaneala care atat asteapta: proaste de care sa profite si in fata carora sa-si dea arfe de mari sefi!
Inteleg ca esti furioasa, inutil sa spun ca, asa cum noi toti suntem diferiti, asa si abordarea pe care o avem este diferita. Este trist cand vad oameni obtuzi care nu se mai uita nici in stanga nici in dreapta.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Anomis imi pare sincer rau ca ai trait o asemenea exoperienta

eu nu am lucrat never in cei 6 ani de vdc la un studiou dar ... am invata singura de la a la z , am lucrat 24 - 27 - 29 de ore dintr o singura zi , prima luna in care am stat online am facut 0 dolari pt ca alesesem 2 site uri de mana a 14 si de la unul nu am primit banii in timp ce pe celalat site nu am reusit sa fac niic macar un pvt

am mers mai departe am ajuns la nivelul pe care la m dorit am ajutata la randul meu cat am putut insa never ever nu am stat sa imi plang de mila vai ce viata bnefericita am cum am facut 4 ani la o facultate de stat si acum fac videocaht , vai cat de nashpa e ca vb 3 lb straine si in lok sa iau 6 milioane pe luna si sa fiu madam functionar public pe la nu stiu ce primarie si sa nu am bani de un suc fac o meserie considerata de multi degradanta

intotdeuna am incercta sa vad jumate plian a paharului pt ca asta e reteta sucesului in viata de fapt sa fii optimist/a si sa keep going no matter what

te plangi ca munceai 12 ore pe zi , 5 zile pe saptamana ;eu si acum muncesc enorm dupa 6 ani si cand poate ca nu as mai fi nevoita sa trag asa de tare dar am ales sa fac o meserie , sa respect meseia respectiva si ami ales sa ma gandesc ca nu e important sa castig bani acum in mom asta azi 4 ian e imp sa castig bani si maine si peste 5 ani si peste 10

vb lui liiceanu asa cum exista o igiena fizica (te speli pe maine , pe dinti)trebuie sa existe si o igiena a muncii (muncesti avand un anume program care iti ofera castiguri ce se muleaza pe nevoile tale existentiale)

trateaza business ul tau /job ul la un anume nivel , mnageriaza l cat poti de bine si o sa ai numai de castigat in mom in care te lasi pe tanjeala vei pierde

bafta la banuti
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sorry de dublu posting insa am apasat submit prea devreme :vroiam sa mai spun ca in ciuda faptului ca nu am lucrat la un studiou nu ma avut never idei preceoncepute sau generalizatoare despre studiouri , a generaliza mi se pare aberant...

sa ti povestesc Anomis cum eu gravida cu o sarcina toxica la activ lucram 12 ore pe zi in timp ce o amica (care avea datorii la intretinere la mom ala acum vreo 4 ani de vreo 30 de mil si nu avea de nicaieri nici un sfant) nu putea sa stea online mai mult de 2 ore ca ametea si o durea capul ?

cum ar fi acum sa generalizez si pe baza nenumaratelor modele care lucreaza exact cat sa nu moara de foame sa zik ca sunt lenese si au arfe de artiste(arfe asta presupun ca e un cuv nou ca pe vremea mea nu se folosea )?

ti ma mai spus scumpa si ma repet nu vrei sa fii catalogata nu catalaga !
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mi as permite sa subliniez Anomis ca experienta ta plina de chin si care cere necesita existenta unui psiholog este nimik in comparatie cu viata cu adevarat chinuita a unui bolnav de cancer , a unui orfan , a unui om care trebuie sa faca dializa de cateva ori saptamanal , a unui copil care traieste intr un grajd pt ca parintii nu isi pot permite o casa adevarata , a unui surd ,orb , a unui adult cu sindrom Down , a unui parinte care trebuie sa isi ingroape copilul etc

stiu ca e trendy sa te plangi insa hai sa punem osul al treaba si sa facem ceva util
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Anomis hai sa-ti spun si eu inversul povestii tale.In mai anul trecut imi vine o fata la angajare ,micuta,finuta,cu o fata de ingeras nevinovat si-mi spune ca este f saraca si ca vrea sa munceasca,ca a fugit de acasa pe la 14 ani cu un cocalar si ca nu are decat 8 clase dar este serioasa si vrea sa faca ceva banuti,sa-si termine scoala si sa evolueze.Toate bune si frumoase pana aici .Fata se vedea ca e saracuta dar cu potential si ca orice patron borat am zis ca merita sa-i acord o sansa .Luat fata,vopsit par ca era in 2 culori respectiv blond si saten jumate-jumate,cumparat lenjerii ,coafat,facut poze,conturi,stat cu ea ,scris ,invatat etc.Fata in 3 luni ajunsese mult peste tot ce afiseaza acum jasminul respectiv in luna august numai pe jasmin a fct 8mii+streamray,cc,ifriends .In septembrie ziua de salariu fixa de 6 ani am sunat asa cum ii sta bine unei burtoase ca vin cu banii,tura se termina la ora 6 ,le-am spus fetelor cine vrea sa ramana la bani maxim 30 minute intarzi,ea mereu statea spre diferenta de fetele vechi care niciodata nu stau la bani daca ajung peste tura pentru ca-i gasesc pe birou fiecare ,ajung la firma nimeni,sun sefa de tura si-mi spune ca nu a ramas nimeni pentru ca erau cam obosite sa las banii pe birou sau la tura urmatoare fetelor.Ok las banii si plec.Dimineata cand ma trezesc ma suna sefa de tura ca respectivul ingeras a venit pe la ora 3 noaptea in firma si-a ridicat banutii si a plecat numai ca nu a mai ajuns dimineata la servici .Well am zis daca la 3 noaptea din N motive a venit sa-si ridice salariul poate nu s a trezit,sun si eu ca orice fraier sa vad ce si cum,surpriza telefonul inchis.Tot ca orice fraier m-am gandit ca fata doarme sau are un motiv special daca nu a venit la servici ,poate e bolnava sau cine stie si astept.Pe la 12 deschid emailul de studio cum fac mereu sa vad daca sunt ceva emailuri de la siteuri ,atunci m a lovit bomba ,la ora 3 si 20 noaptea venise un email cu demisia fetei scan,la modul in care ea avea un contract cu mine in care se specifica ca nu are voie sa lucreze videochat 2 ani de zile sau sa plateasca suma de xmii de euro,clauza care i-a fost explicata in amanunt la angajare si care a spus ca i se pare perfect normala.Ok neavand cum sa dau de ea telefonic a trebuit sa-i scriu un email in care sa o rog frumos sa-mi aduca cheile firmei ,in replay mi-a scris ca o sa mi lase cheile firmei la una dintre fete si ca se pipi pe contractul ala asta asa drept multumire pentru tot ce am fct pentru ea .La nici 2 zile am primit email de la toate siteurile de request screenuri.Am aflat dupa mai bine de o luna ca de fapt fata agatase un membru de pe jasmin,membru care din ironia sortii eu vorbisem cu el mai bine de 2 sapt pe ses ca si cum ar fii fost ea bineinteles si caruia i se plansese ca lucreaza la studio ca este din romania ,ca-l iubeste ,etc tot bullshitul specific romanesc al hostilor care cersesc bani,favoruri.Eu am invatat o stilul classy pe sesiune,avea membrii pe jasmin unde-i site instant action care stateau ore de vb cu ea fara sa faca nimic sau cel mult soft show .Dupa 2 luni facea anal ,toys,se intalnise deja cu membrul in romania,dar cea mai tare chestie a fost cand am aflat ca de fapt nu lucra pt ea asa cum il mintise pe membrul respectiv ,se combinase cu tigan din oras care-i facuse screen pe jasmin cu procent de 70% acasa.Toate bune si frumoase pentru ea pana a venit hartiuta de la tribunal cu instiinatrea ca este data in judecata pentru nerespectarea contractului semnat de manuta ei ,pentru concurenta neloiala,pentru faptul ca i-am platit +50% salariul pe toata perioada in care a lucrat si atunci a disparut de pe site probabil in urma unei discutii cu un avocat care i-a explicat ca acel contract nu este servetel cu care se poate sterge la funduletul ei nasty.Ce face fata acum?Umbla cu diversi indivizi mai mult sau mai putin dubiosi din oras pe un suc ,tigari sau mancare si e vai de capul ei .Povestea unui host care putea sa obtina tot si s a ales cu nimic pentru ca si acel membru probabil si-a dat seama ca ceva e putred in Danemarca si s a facut nevazut.Acum procesul merge in continuare,sincer nu faceam absolut nimic,acei bani nu ma intereseaza ,daca avea bunul simt sa ma sune ca orice om normal si sa-mi spuna in fata .Ce puteam sa-i fac?Cine ar risca ceva atunci cand are destui angajati si o firma legala?Eu una nu riscam si nu ma pretez la amenintari ieftine,daca vreau sa-i fac cuiva un rau ii fac fara sa-si dea macar seama.Deci nu numai patronii sunt jegosi draga anomis ,exista si modele de o calitate indoielnica ca om ,care-ti rasplatesc bunatatea si corectitudinea cu un mare ''`TE-N GURA'' si care au pretentia sa le spui sarumana dupa tot ce ai fct pt ele.

End of story.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Anomis
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 104
Membru din: 17 Noi 2009, 02:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:D Pt mine aia n-au facut nimik - m-au tinut o luna de zile pana mi-au deschis conturi pe IFriends, 20 de sesiuni la numar - nu stiu cum au facut sa-mi deschida asa de multe - oricum siteul mi s-a parut ciudat inca de la inceput - mi-au bagat sesiuni in toate categoriile - inclusiv la "gender-benders" sau ceva de genu, eu nici nu stiam ce inseamna asta si nici ei nu mi-au explicat, iar apoi ma intrebam de ce imi zic membrii "wow you are real girl" - normal ca sunt fata reala - ce draq au astia? - ma intrebam pana mi-a explicat o colega de studio, ca ei n-au fost in stare. Intr-o zi vine patronul si imi zice ceva de genu: "Ce numai atat ai facut? Eu ca barbat si tot faceam mai mult!" :shock: Apoi dupa 6 luni IFriends-ul mi-a inchis toate conturile pe motiv ca arat prea tanara si promovez pedofilia - cel putin asa mi-a zis patronul (ca primise mail de la ei) Apoi m-a bagat pe Jasmin la Romance de unde am ajuns la Nude dupa vreo luna sau doua nu mai tin minte exact, din motiv ca stateam imbracata prea sumar - "patronul" nici nu mi-au explicat ca e sectiune non-nude - efectiv ma pus in fata calculatorului si a zis "ok-hai ca te las, daca e ceva imi dai bip lool - daca ii dadeam bip la 2 noaptea ma suna abia a doua zi dimineata si zicea ca rezolva el cand vine prin "studio" - era de fapt un apartament in care stateam singura mai tot timpul, ca fetele cum veneau, asa plecau. Daca la inceput mi-a zis ca e gratis cazarea, intr-o zi imi zice: "Da ce crezi ca stai aici ca la hotel?" Haa! Deci in afara de procentul de 50 % imi oprea si bani pt cazare, eventual intretinere. Bineinteles ca ajunsesem populara pe Jasmin, ca mai oricare dintre modelele noi si incepusem sa fac din ce in ce mai multi bani. Intr-o zi cand a venit iarasi vorba de bani nevasta-sa imi zice : "Da ce n-am vorbit la inceput ca banii intra la 40 de zile?" :shock: Asta era valabil pt IFriends, in nici un caz pt Jasmin - dar se faceau ca ploua, efectiv ma tratau ca pe o retardata. Plus ca imi ma dadusera sesiune si pe ImLive caruia mi-au zis sa nu-i dau prea mare atentie - daca intra membru bine, daca nu nu - cu toate astea facusem vreo 250 $ si n-am vazut nimik din ei pe motiv ca se pierduse cecul si ei n-au primit nici un cec. Apoi mi-a mai venit cu o faza tare - cica plateste comision sa scoata banii (care ii faceam pe Jasmin) din Epassporte si comisionul se plateste jumi-juma - adica imi oprea bani si pt acel asa zis comision care de fapt nu exista. Ei intotdeauna aveau sa-mi dea banii din urma cu cel putin 3 perioade de pe Jasmin. Tin minte ca intr-o luna am fost nevoita sa ma descurc cu doar 200 $ in conditiile in care eu facusem peste 2000 $ - mereu zieau hai ca venim sa-ti dam "banutii", venim, venim si nu mai veneau - deci a fost normal pt mine sa stau sa astept sa-mi dea macar 500 $, fara sa mai fac alti bani pe site fiindca oricum ii faceam degeaba - stateam 12 ore pe noapte si faceam intr-asa fel incat sa am cat mai putine pvturi - stiam ca daca o sa-mi atraga atentia o sa le zic si eu sa-mi dea banii odata!
Bineinteles ca nu mi-au zis ca am RADMIN si ca ei pot vedea tot ce fac in pvt si nu numai, cred ca aveam dreptul sa stiu, dar pana la urma m-am prins cand mi-a zis patronul: "In curand o sa ajungi la 3000 $ pe perioada, mai ales ca te-ai mai dezghetat in pvt" :shock: :shock: :shock: Dupa care a urmat faza cu vecinii - bosorogii isterici si bormasina :D (ce funny mi se pare acum) and the other shit studio unde patronul era foarte nepasator si aerian - nu doar cand era vorba sa-mi dea banii si nu avea fiindca numai eu lucram serios in studioul ala, ci si cand era vorba de vreun program software - de ex splitcam - el zicea :"Nu stiu cauta pe google" sau de vreun cablu defect, ii ziceam "X, vino sa-mi faci si mie cablul, dar el "Hai ca vin acuma!" si acuma insemna peste 2-3 ore daca aveam noroc sa nu uite si sa plece din studio la bere "cu baietii" - mai facea si glume de cacat uitand ca de pe urma mea avea bani de bere, in timp ce ma amana intr-una pe motiv ca a fost o perioada proasta, ca n-a venit Y si Z la servici, si cand veneau stateau 3 ore in baie si doua online - alea 2 in nici un caz nu veneau pt bani, ci pt ca se plictiseau acasa si ca sa-mi faca mie 1000 de draci. Incepusem sa visez noaptea ca lucrez de acasa :lol: si intr-un final am reusit. Doamne, bine ca am scapat. Amin :D
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Anomis nu te supara dar de ce ai stata atat eu in lokul tau stateam o luna vedema ca nu respecta ce am vb direct pa si cu banii pe care i am facut pierdeam o sg luna macar si migram pana imi gaseam un lok care sa imii placa si sa stau mai mult

in urma primei experiente de ce ai stata in al doilea studiou , de ce nu ai cautata un altul , de ce nu ai facut scandal , in lokul tau as fi satajst la sange frate inclusiv ca am inregistrari pe care le dau otv eului si ca o sapara pe post cum fac una si alta

crede ma otv eul e sfant in anumite situatii ...de ce nu o atitudine mai barbata de ec sa stai sa astepti sa speri
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am avut si eu o problema la inceputurile carierei modelul care imi prezentase un site si care era cea mai buna prietena brusc cand a vazut ca mi au crescut incasarile a inceput sa o roada invidia

si am tot fataia in free ma injura etc pana cand i am dat telefon si i am zis clar :daca nu am lasi in pace ma duc la politie ma autodenunt si te denunt si pe tine

si pe bune ca as fi facut o

in situatii din astea castiga cel acre intimideaza cel mai mult da nah arfele astea le inveti in momentul in care esti ceva timp pe cont propriu
Avatar utilizator
Anomis
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 104
Membru din: 17 Noi 2009, 02:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

De ce am stat? La inceput nu stiam nimik despre videochat, am facut liceul tot in Bucuresti si stateam la internat - cum ar fi fost sa ma duc in sala de calculatoare si sa ma informez despre videochat de fata cu ceilalti colegi? :D Unii dintre ei stiau ca la videochat sunt "din alea care se dezbraca" :shock: La primul studio am ajuns citind un anunt in ziar in care scria "videochat non-adult, fiecare model are camera lui, cazare gratis" 8) si eu am zis "Gata, nu ma dezbrac, stau singura in camera si pe gratis, pe deasupra o sa fac si bani cu lopata!" :) Cand m-au tinut o luna pt IFriends au zis ca asa e normal pt siteul ala si ca e cel mai bun site bla, bla, bla. Cand am trecut pe Jasmin, deja faceam sume mult mai mari si au inceput sa faca figuri...evident. Apoi mi-a intrat un tip pe sesiune pe Jasmin si mi-a lasat idul, eu am intrat pe Meebo sa vb, ca nu aveam mess si am inceput sa ma plang ca nu-mi da banii - el mi-a zis ca stie un studio unde ma lasa sa fac ce vreau, am prog flexibil, am mess si pot sa intru pe orice site vreau, ca n-am siteuri blocate sau radmin sa ma urmareasca si ca o sa-mi primesc banii garantat. Eu -"wow" deja nu-mi venea sa cred - atata liberatate intr-un studio fata de "puscaria" in care ma aflam momentan - bineinteles ca m-am dus, la inceput mi-am luat banii de 2-3 ori, dupa care aceiasi poveste cu banii + ca mi-a adus si colega de camera, motivand ca nu mai are loc - si am tras de patron vreo 2 sapt sa ne monteze niste sine pe care sa punem perdele, ca sa avem totusi un pic de intimitate.
Am mai fost si la alte studiouri la interviu dar toate erau ori intr-o extrema ori in cealalta - adica puscarie ca in primul sau indolenta ca in al doilea.
Nu mai zic ca am fost la un studio unde zicea ca ma plateste cu 600 Ron pe luna :shock: spunandu-mi ca nu trebuie sa fac "aproape nimik, decat sa vb cu niste straini ca si cum as fi pe mess" :mrgreen:
Avatar utilizator
studio_timisoara
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 142
Membru din: 06 Ian 2009, 23:10
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

LOL! Citind tot ce ai scris, singurul lucru la care ma gandesc: esti insasi definitia ghinionului! Adica sa gasesti 2 bombe din astea de "studiouri" consecutive... si sa mai si ramai sa lucrezi in ele... mi se pare deja kinky :)
Avatar utilizator
beginer_one
User Activ
User Activ
Mesaje: 362
Membru din: 07 Oct 2006, 05:12
Localitate: berceni/bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

hmm.... povestile voastre sunt.... cel putin incredibile.sau... MACAR putin trase de par.
Ce stiu insa cu certitudine este ca... dupa cum a spus si joe, ce-si face omul cu mana lui, se numeste lucru manual. Consider ca, atunci cand prinzi un prostanac, trebuie sa-l exploatezi pt. ca altfel, in mod cert o va face altcineva. Nu vreau sa supar pe nimeni insa... dupa o experienta urata sa mai suporti inca o umilinta, mi se pare prostie.
Avatar utilizator
Anomis
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 104
Membru din: 17 Noi 2009, 02:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

beginer-one dar ce ti se pare asa de incredibil sau tras de par? lool :) Crezi ca n-am ce face si ma apuc sa inventez povesti pe forum? Ce interes as avea? N-am nici un interes crede-ma, doar ca am fost in vacanta si mi-am permis sa rup cateva ore din timpul meu ca sa intru sa mai citec si eu forumul asta. :P
OK - sunt constienta ca unde am fost nu au fost niste studiouri adevarate, mai degraba niste pseudo-studiouri, dar sa inteleg ca daca nu am stiut mai nimik despre videochat adica am fost fara experienta (experienta fiind o chestie care nu se cere neaparat in majorirtatea anunturilor de angajare la videochat) asta inseamna ca am fost prostanaca si ca am meritat sa fiu exploatata? De unde si pana unde? Inseamna ca concluzia la care am ajuns este adevararta si anume ca toti patroni de sudiouri cauta proaste de care sa profite, pe care sa le jecmaneasca si in fata carora sa-si dea arfe de mari sefi! Yeah, right! (si aici ma refer in special la barbati - ce sa spun - te iau pe ocolite cand de fapt ar vrea sa-ti spuna "baga-ti degetele in p***a ca asa faci mai multi bani" - le-o fi rusine te pomenesti dar sa se uite cu radminu in p***a ta si apoi sa te intrebe de ce n-ai facut bani nu le mai e rusine! :evil:
Avatar utilizator
beginer_one
User Activ
User Activ
Mesaje: 362
Membru din: 07 Oct 2006, 05:12
Localitate: berceni/bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Anomis scrie:beginer-one dar ce ti se pare asa de incredibil sau tras de par? lool :) Crezi ca n-am ce face si ma apuc sa inventez povesti pe forum? Ce interes as avea? N-am nici un interes crede-ma, doar ca am fost in vacanta si mi-am permis sa rup cateva ore din timpul meu ca sa intru sa mai citec si eu forumul asta. :P
OK - sunt constienta ca unde am fost nu au fost niste studiouri adevarate, mai degraba niste pseudo-studiouri, dar sa inteleg ca daca nu am stiut mai nimik despre videochat adica am fost fara experienta (experienta fiind o chestie care nu se cere neaparat in majorirtatea anunturilor de angajare la videochat) asta inseamna ca am fost prostanaca si ca am meritat sa fiu exploatata? De unde si pana unde? Inseamna ca concluzia la care am ajuns este adevararta si anume ca toti patroni de sudiouri cauta proaste de care sa profite, pe care sa le jecmaneasca si in fata carora sa-si dea arfe de mari sefi! Yeah, right! (si aici ma refer in special la barbati - ce sa spun - te iau pe ocolite cand de fapt ar vrea sa-ti spuna "baga-ti degetele in p***a ca asa faci mai multi bani" - le-o fi rusine te pomenesti dar sa se uite cu radminu in p***a ta si apoi sa te intrebe de ce n-ai facut bani nu le mai e rusine! :evil:
vezi tu... mai totul pe lumea asta se limiteaza la bani si emotii... Mai mereu judeci si actionezi in functie de aceste doua elemente so... te astepti ca vreodata sa ajungi la un studio (oricat de profi sau nu ar fi el) si sa te tina acolo asa... de bibelou? fara sa fi in stare sa scoti macar cheltuielile cauzate? In fine... sa nu o luam pe aratura. ceea ce incerc sa spun este ca... in momentul in care m-am apucat de ceva ( chiar si de clatite ) am deschis google-ul si am incercat sa asimilez cat mai multa informatie ca nu cumva sa fiu luat prin surprindere de vreo necunoscuta. daca ai fi facut asa, te-ai fi scutit de acele neplaceri.

Concluzionand iti spun ca DA. Indubitabil toti patronii cauta modele de pe urma carora sa obtina un profit cat mai mare. Altfel ar fi patronat organizatii non-profit , nu? ;)

Cod: Selectaţi tot

a avea harfe expr. (adol.) 1. a fi exagerat de pretenÈ›ios. ' 2. a fi încrezut 
Avatar utilizator
aditza
Mesaje: 29
Membru din: 08 Feb 2010, 01:10
Localitate: Heaven
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

pucca scrie:mda... acum toata lumea se inghesuie sa arate care i mai aspru in sanctiuni!!
faceti un concurs, ceva... ca sa aratati lumii intergi ce buni strategi sunteti si ce bine va manageriati afacerea...
a!! si daca nu aveti si o nuielusa sau daca nu le puneti la coltul de rusine nu faceti nimic... ca dealtfel salarii motivante sunt, asigurari medicale si concedii de asemenea, mai ceva ca in occident!!
si de craciun le luati cadou ochelari de vedere (asta conform normelor de protectie a muncii), nu?????

P.S.stiti ca n unele state e interzisa expunerea prelungita ( mai mult de 4 5 ore) la radiatiile emise de pc?

de unde... sa stea la program, moarta-coapta... cui ii pasa de mireasa... bani la muzicanti sa iasa, nu?? :))

fiti mai rezonabili, oameni buni si veti fi rasplatiti cu aceeasi moneda...

nu va neaga nimeni meritele de a "forma caractere" de a initia "prostimea"... insa nu uitati suntem cu totii oameni!!

desigur postul meu va crea controverse, eu sunt o frustrata persecutata de studio care a gasit si ea forumul si hai sa arunce cu pietre in cine se nimereste...
nimic mai fals... am lucrat la "studio" (impropriu spus) era mai degraba o cunostinta,eu eram singurul "model" nu mai mult de o luna, pana am inteles cu ce se mananca... bine inteles modelul lua 25% din castig pentru ca, (nu i asa??) mare lucru nu facea...
ideea e ca ea era o semi analfabeta, un alt " model" ce rupsese lantul si fugise si se gandise sa si faca si ea draga studio, ca de!! toata lumea poate... ce conta ca ea nu stia sa vb corect romaneste...

si desi ea fugise diin cauza "lantului "mult prea strans,( lant ce lasase urme adanci), ea aplica acelasi regim de teroare ca si fostul "patron"...
concluzia lungii mele pledoarii ar fi ... sa fiti ponderati si sa nu generalizati pt ca nu toate sunt o apa si un pamant...

numai bine!!

Cea mai buna metoda nu este "sanctiunea" ci atentia :lol:
http://www.videochatworldforum.com/
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Nu exista modele sau studiouri neserioase, exista oameni neseriosi, de ambele parti. Si, din pacate, romanii sunt din ce in ce mai neseriosi ... :(
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

Mie mi-a placut asta:
Intr-un final singura concluzie finala la care ajungi este ca toti astia cu studiourile sunt niste nenorociti pusi pe jecmaneala
Avatar utilizator
consuelo
User Junior
User Junior
Mesaje: 76
Membru din: 19 Iul 2010, 21:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

United Studios scrie:Mie mi-a placut asta:
Intr-un final singura concluzie finala la care ajungi este ca toti astia cu studiourile sunt niste nenorociti pusi pe jecmaneala

mie nu mi-a placut ... :P cred ca o sa ma apuc de cautat si eu vri-un studio in MD sa vad cum e in alta parte decit acasa,si poate imi mai fac niste prietene cu care sa pot discuta si de lucru ca asa nu prea mii a spune intr-o parte si- alta ca fac AVC si sa pot discuta despre cit am facut azi etc ...sunt o persoana comunicabila si chear mii greu sa nu vorbesc despre lucru ...sunt sigura ca sunt studiouri bune chear foarte bune... daca totusi ma apuc de munca la studio o sa revin sa te anunt cit e de bine si ca nu toti sunt"pusi pe jecmeneala" pentru ca sunt sigura ca o sa fie totul sooper ok .De ce???
iti zic de ce pentru ca am experienta(cit de cit) in chat si stiu ce sa cer de la un studio,si nu mai scriu aici toate amununtele ca nu am timp ;) bye
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

Well...chiar in MD inca n-am deschis...:P
respect
VIP
VIP
Mesaje: 255
Membru din: 06 Iun 2005, 11:17
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Svideo scrie:Nu exista modele sau studiouri neserioase, exista oameni neseriosi, de ambele parti. Si, din pacate, romanii sunt din ce in ce mai neseriosi ... :(
Bine spus !
Avatar utilizator
consuelo
User Junior
User Junior
Mesaje: 76
Membru din: 19 Iul 2010, 21:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

United Studios scrie:Well...chiar in MD inca n-am deschis...:P

ar fi bine ;) daca deschizi vin la tine :wink:
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

United Studios scrie:Well...chiar in MD inca n-am deschis...:P
nu iti recomand :)
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

poate ca ar fi mai simplu sa vina muntele la Mahomed, de data aceasta....:)
Scrie răspuns

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”