Streamate nelamurire mare!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am o mare nelamurire si nu stiu ce sa mai cred.Daca intru pe www.streamate.com imi apare ca metoda de plata cec si nici urma de optiune payoneer.Daca intru pe www.streamatemodels.com imi apare ca metoda de plata payoneer.Eu ce sa mai inteleg din treaba asta.pe ce adresa ma loghez pana la urma ca m-au ametit astia cu schimbarile lor?
streamatemodels.com apare asa:

Payment Type: Check, regular mail
Wire Transfer ($40 fee)
ePassporte ($2 fee)
Payoneer (approved for.......................)
Pay by Payoneer to ................

stremate.com apare asa:


Payment Type: Check, regular mail
Wire Transfer ($40 fee)
ePassporte ($2 fee)

Pay by Cheque by regular mail to ........


vreti sa verificati si voi sa-mi spuneti daca aveti aceeasi problema ca pana la urma nu mai stiu nici eu cum o sa primesc banii.
SoulCams Models Studios wanted
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Balky eu chiar acum am verificat..si la mine este acelasi rezultat si pe pagina veche si pe cea noua...Dar si la tine ar trebui sa fie la fel pt ca de pe pagina veche te redirectioneaza pe cea noua :D deci este aceiasi chestie.
Poate este de la cookies sau ceva...incerca si din browsere diferite...si daca e la fel....da-le un mail:)

Bafta
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am sa incerc,thx
pil
Mesaje: 27
Membru din: 14 Iul 2009, 19:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

vezi ca ai optiune la payment options..payoneer....cand da-i sa faci cont nou...dai la optiunea "Already have an payoneer account click here"....activezi...daca ai deja cardu pe mana desigur...si astepti confirmare....ciudat ca pe Imlive...zice .."pending account aproval" cu toate ca contu pe payoneer e activat...scuze pt off topic
JustMeAndYou
Mesaje: 30
Membru din: 19 Sep 2010, 12:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Poate cineva sa ma ajute?Unde naiba trebuie sa intru sa`mi setez si eu modalitatea de plata Payoneer?Ca am cautat peste tot si, daca e acolo unde cred eu, atunci mie nu imi afiseaza decat ePassporte :shock: , Wire Transfer si Cheque!Le`am dat vreo 3 e-mail`uri dar nu prea se grabesc sa`mi raspunda...Abia imi facusem contul cand le`am dat primul e-mail si ce mi`au zis: asteapta sa faci o limita de 20$ si apoi poti sa setezi Payoneer.Am facut vreo 80 de cand mi`au tot zis ei si cand le`am trimis alte 2 e-mail`uri(cu Screenshot-uri) au inceput sa cante greierii(adica nu au mai raspuns...)
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pil,se pare ca la toata lumea e aceeasi problema pe imlive.Nu stiu de ce fac treaba asta.Eu astept de multe zile sa fie activat contul si azi deja am setat cec pt ca m-am saturat sa tot nastept si sa-mi trimita acelasi mesaj de fiecare data.
pil
Mesaje: 27
Membru din: 14 Iul 2009, 19:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

S-a rezolvat cu imlive...dupa ce le-am dat mail si i-am intrebat de ce scria tot waiting for approval.....acum astept pt streamate....f neseriosi...nu raspund deloc la emailu-ri....si daca da....dupa o saptamana :(
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

just:incearca pe www.streamatemodels.com si acolo or sa-ti apara toate optiunile de plata.
Avatar utilizator
adina29
User Activ
User Activ
Mesaje: 317
Membru din: 15 Aug 2007, 16:58
Localitate: braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ce se mai aude cu plata pe streamate ? Incerc de azi dimineata sa schimb metoda de plata si nimic : [b]This page is temporarily unavailable while we process administrative updates. We are sorry for the inconvenience. Please check back later.[/b]
Am trimis mail la ei de saptamana trecuta si nici un raspuns; si la voi e la fel ? A reusit cineva sa schimbe cu succes metoda de plata si sa aleaga Payoneer ?
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

adina29 scrie:Ce se mai aude cu plata pe streamate ? Incerc de azi dimineata sa schimb metoda de plata si nimic : This page is temporarily unavailable while we process administrative updates. We are sorry for the inconvenience. Please check back later.
Am trimis mail la ei de saptamana trecuta si nici un raspuns; si la voi e la fel ? A reusit cineva sa schimbe cu succes metoda de plata si sa aleaga Payoneer ?
Eu am schimbat metoda de plata de pe data de 23 septembrie si azi trebuie sa vina banii!Imi arata ca totul este ok si la fel si pe contul de payoneer...Acum asteptam
Avatar utilizator
adina29
User Activ
User Activ
Mesaje: 317
Membru din: 15 Aug 2007, 16:58
Localitate: braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Multumesc cobra, te rog sa ne spui si noua cand iti intra banii efectiv. Eu am trimis mail la Streamate si raspunsul primit a fost similar cu al imlive-ului: [b]You have entered your information in your account - and it is "pending
approval" once approved, payments will begin by Payoneer. If you have
questions regarding account status, you need to contact Payoneer directly.

We will verify that all is ok on our end tooBookmark[/b]

La imlive s-a rezolvat efectiv fara interventia mea, dar aici nu stiu care e politica. Astept de 2 saptamani cred si m-am saturat sa tot visez la banutii din cont. :cry:
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Am primit banii azi 1 Oct in jurul orei 19(ora Romaniei)...la fel si banii de pe imlive!
Sper sa primiti si voi banii.

Bafta la toti
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

de comision sti ceva cobra?(streamate-payoneer)
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Comisionul de transfer Streamate -Payoneer este 0.
Dar am observat ceva ciudat...pt load card in 2 ore se percepe o taxa de 5 dol iar pt load in 2 zile 2$...pt banii de pe jasmin este de 3$ in 1 hour si 0$ in 2 zile...pt banii de pe imlive txele sunt 0...atat de transfer cat si de load card.
Este putin ciudat...probabil cum au negociat fiecare contractul :)

Bafta
pil
Mesaje: 27
Membru din: 14 Iul 2009, 19:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am primit mai devreme si eu bani de pe IMLive...n-am observat nici un comision...culmea am transferat fondurile instant pe card si nu mi-a luat comision....Surpriza placuta:)
Avatar utilizator
sweetana
Mesaje: 38
Membru din: 06 Dec 2007, 00:30
Localitate: buc
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Si mie tot 5$ pr streamate.
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

k cobra,multumesc!
pil
Mesaje: 27
Membru din: 14 Iul 2009, 19:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Are cineva probleme cu inregistrarea contului de payoneer?De 2 saptamani imi tot spune waiting approval...si log in to payoneer account..dar pe cont la payoneer imi arata ca sunt legat la ei..N-am idee ce sa fac...la payment details tot epasssporte imi arata...pe streammate
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Trebuia sa primesti bani de la ei si nu i-ai primit?...sau inca nu trebuia sa primesti...da-le lor un mail cel mai bine sau vb pe mess cu ei...e mai simplu
pil
Mesaje: 27
Membru din: 14 Iul 2009, 19:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

O sa primesc in curand dar pana atunci stau cu morcovu...id de mess unde il gassesc?Ca la mailuri nu raspund d nici o culoare ei :)
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

pil scrie:O sa primesc in curand dar pana atunci stau cu morcovu...id de mess unde il gassesc?Ca la mailuri nu raspund d nici o culoare ei :)



Please contact me with any questions:
Yahoo messenger at lizzzerd1@yahoo.com
ICQ at 81619446
email: smsupport@streamatemodels.com
JustMeAndYou
Mesaje: 30
Membru din: 19 Sep 2010, 12:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ma puteti ajuta putin?Am o mica nelamurire cu platile pe Streamate...Am setat Payoneer ca metoda de plata si in sfarsit trebuie sa imi intre banii.Am dat la "Payment History" si...surpriza: banii sunt in curs de procesare dar scrie "Check #XXXX " La Payment Number.Nimic despre Payoneer.Absolut nimic!M-am dus apoi si in pagina de start sa verific daca am schimbat din greseala Payoneer ca metoda de plata...dat totul era la locul lui...Imi puteti spune ce e cu "Check #5XXX" ?Va multumesc.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”